New Jersey – Detroit 1:3 (kon.) | Carolina – San Jose 5:3 (kon.) | Columbus – Minnesota 4:0 (kon.)
Chicago – Anaheim 2:3 (1:2 po s.n.) | Calgary – Colorado 2:3 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:2 (po pr.)
Dallas – Philadelphia 5:1 (kon.)
Dallas Stars
5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Philadelphia Flyers
Sobota 07.12.2013, 20:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Přeji pěkný večer a vítám Vás u sledovaní dnešního textového přenosu z NHL, když se spolu utká Dallas Stars a Philadelphia Flyers. Utkání to bude rozhodně zajímavé, protože obou celkům by se hodilo vítězství.

Úvodní vhazování je naplánováno na 20:00.

Dallas se nachází v Západní konferenci na desátém místě, když má na svém kontě jednatřicet bodů. Situace texaského celku ale není moc růžová, když se jeho ztráta na play-off začíná zvětšovat.

Dan Ellis – 7 zápasů – 89,5%

Philadelphie po velmi špatném vstupu do sezóny začíná získávat body a momentálně se ve Východní konferenci nachází se ziskem osmadvaceti bodů na desátém místě.

Češi a Slováci v akci

V dresu Dallasu nepůsobí žádný hráč české nebo slovenské národnosti.

To na straně Philadelphie se dnes představí Jakub Voráček a Andrej Meszároš.

Dallas Stars: Ellis (Lehtonen) – Dillon, Goligoski, Oleksiak, Jo. Benn, Connauton, Gončar – Ničuškin, Seguin, Ja. Benn – Chiasson, Eakin, Whitney – Peverley, Horcoff, Cole – Garbutt, Fiddler, Roussel

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Meszároš, L. Schenn – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, Raffl – Downie, Couturier, Read – Rinaldo, Hall, Rosehill

Rozhodčí: Joannette, Morton – Shewchyk, Brisebois.

Utkání začne o malou chvíli později.

V American Airlines Center stále probíhá předzápasový program.

00:01

0:21
    Dallas začal velmi aktivně a Mason už musel zasahovat, když vyrazil střelu Seguina.

0:59
    První lajna Dallasu je stále v útočném pásmu.

1:15
    Hned z kraje utkání se strhla menší potyčka a Dallas bude hrát velmi dlouhou přesilovou hru. Rinaldo úplně nesmyslně fauloval zezadu Rousella a obdržel trest do konce utkání + 2 minuty za vyprovokování bitky. Dallas bude hrát sedm minut přesilovou hru.

2:30
    Dallas se sice drží v útočném pásmu, ale Mason nemusel ještě v oslabení zasahovat.

3:15
    Philadelphia se osvobozuje a posílá kotouč do středního pásma.

3:45
    Do zakončení se dostal Roussel, ale Masonova lapačka byla úspěšná.

3:59
    Z pravé strany vystřelil nebezpečně Seguin, jehož pokus branku těsně minul.

4:35
    Od modré čáry vystřelil Goligoski, ale jeho střela až k Masonovi neprošla.

4:58
    Dallas s přesilovou hrou nakládá velmi špatně, když si zatím nedokázal vytvořit pořádný tlak.

5:26
    Z levého kruhu vystřelil Whitney, který branku těsně minul.

5:55
    Mason si připisuje další úspěšný zákrok, když vyrazil střelu Colea.

6:14
    Mason dostal pukem do masky a hra je přerušena.

6:52
    Philadelphie se velmi dobře brání a zvládá toto dlouhé oslabení na výbornou.

7:33
    Ke střele přes obránce se dostal Seguin, ale jeho pokus branku těsně minul.

7:52
    Další střelu z hole Seguina dokázal zablokovat jeden z obránců hostí.

8:15

8:42
    Následuje komerční přestávka.

9:36
    Přesilovou hru si poprvé v utkání vyzkouší také Philadelphie. Na trestnou lavici usedá na 2 minuty za Garbutt za vražení na hrazení.

10:01
    Od modré čáry vystřelil Timonen, ale jeho rána skončila na hrudi Ellise.

10:31
    Philadelphii se však zatím v přesilové hře také nedaří podle představ.

10:50
    Kotouč je za brankou Masona, který se zapojuje do rozehrávky.

11:36

12:01
    Voráček přihrál velmi dobře Meszárošovi, který se rozhodl místo střely kotouč vrátit českému hráči a to byla chyba. Ke kotouči se dostali domácí.

12:42
    Philadelphia operuje v útočném pásmu, zatím bez ohrožení branky.

12:52
    To změnil střelou od modré čáry Coburn. Ellis si připisuje úspěšný zákrok.

13:45
    Hra je velmi rozlítaná, když si ani jeden z týmů nedokáže vytvořit soustavný tlak.

14:38
    Hartnell poslal vzduchem kotouč na Voráčka, který ho ale nedokázal zpracovat.

15:02
    Hra je plná nepřesností, což je jeden z důvodů, proč nejsou k vidění zajímavé situace.

15:46
    Seguin se mohl dostat do slibné šance, ale nakonec podklouzl a upadl.

16:05
    Dallas bude hrát přesilovou hru. Raffl podrazil u mantinelu Jamieho Benna a je vyloučen na 2 minuty.

16:34
    Dallasu se ani tato přesilová hra nedaří. Kotouč je ve středním pásmu.

17:00
    Od modré čáry vystřelil Gončar, ale jeho střelu vyrazil nad branku Mason.

17:32
    Mason zneškodňuje velmi dobrý pokus Connautona, který střílel z pravého kruhu.

18:05

18:51
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Philadelphie se dostává před koncem první třetiny do vedení. Úspěšným střelcem je slovenský obránce ANDREJ MESZÁROŠ, který u pravé tyče doklepl kotouč do branky. Asistence: Wayne Simmonds, Brayden Schenn.

19:41
    Blízko vyrovnání byl Jamie Benn, který obešel tři bránící hráče, obtočil se okolo branky a vystřelil vedle levé tyče.

20:00

Dallas měl hned na začátku utkání dlouhou přesilovou hru, kterou však nevyužil. Poté se hrálo velmi vyrovnaně a k vidění nebylo mnoho šancí, ale nakonec jsme v první třetině branku viděli. V 19. minutě se prosadil Meszároš a poslal Philadelphia do vedení. Druhá třetina začne přibližně v 21:04.

Střely na branku: 13 – 11.

20:01

20:25
    Do zakončení se dostal Couturier, ale jeho pokus branku minul.

20:39
    Dallas právě vstřelil branku!
    Dallas zkraje druhé třetiny vyrovnává. Jamie Benn našel v přečíslení dva na jednoho TYLERA SEGUINA, který neměl problém přehodit beton ležícího Masona. Asistence: Jamie Benn, Valerij Ničuškin.

21:36
    Druhá třetina začala ve velmi vysokém tempu.

22:09
    Z otočky se pokusil vystřelit Voráček, který branku vůbec netrefil.

22:58
    Mezi kruhy se dostal ke kotouč Downie, jehož následná střela skončila vedle branky.

23:25
    Po pravé straně se dostal do útočného pásma Voráček, ale do zakončení se mu dostat nepodařilo.

23:48
    Philadelphia mohla jít znovu do vedení. Na vrcholu pravého kruhu se dostal ke kotouči Giroux, který se do něj opřel a poslal ho do břevna.

24:51
    Velmi aktivní hra Dallasu dělá hostující obraně značné problémy.

25:38
    Jamie Benn nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se až ke střele přes obránce, který dokázal kotouč srazit do ochranné sítě.

26:12
    Dallas bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Timonen.

26:12

26:41
    Whitneyho nahození velmi dobře tečoval Jamie Benn, ale Mason dokázal úspěšně zasáhnout.

26:51
    Z levé strany se pokusil prosadit Chiasson, ale Mason opět úspěšný.

27:23
    Goligoski jen tak zlehka nahodil kotouč od modré čáry na branku a Mason měl co dělat, aby dokázal kotouč vyrazit vedle branky.

28:00
    Další velmi dobrý zákrok Masona, který drží svůj celek nad vodou.

28:12

29:23
    Přečíslení dva na jednoho ze strany Dallasu zakončoval střelou z levého kruhu Peverley, který však trefil jen rameno Masona, jenž tak vyrazil kotouč do rohu kluziště.

30:12
    Do hry přibylo v posledních střídáních hodně hitů, uvidíme, zda-li nepřijde nějaká potyčka.

31:13
    Z pravého kruhu se pokoušel prosadit Eakin, ale jeho rána skončila nad brankou.

32:21
    Goligoski našel před brankou Horcoffa, kterému se nepovedlo překonat Masona. Ten podává velmi dobrý výkon.

33:37
    Vytáhnout dobrý zákrok musel i Ellis, který betonem vyrazil pokus Reada.

34:36

35:06
    Simmonds se pokusil vystřelit z otočky a to se mu také povedlo, ale branku trefit nedokázal.

36:27
    Sledujeme velmi vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách.

37:03
    Dallas se dostává do vedení. Mezi kruhy se dostal ke kotouči TYLER SEGUIN a střelou po ledě poslal kotouč mezi betony Masona. Asistence: Alex Goligoski, Valerij Ničuškin.

37:43
    Dallas přidává během minuty další branku. Od modré nahodil kotouč na branku TYLER SEGUIN a jeho rána skončila v brance. Pro útočníka Dallasu to znamená hattrick. Asistence: Valerij Ničuškin.

38:05
    Tak to je studená sprcha pro Philadelphii. Na levém kruhu se dostal ke kotouči VALERIJ NIČUŠKIN a střelou k levé tyči přidává během minuty a dvou vteřin třetí branku Dallasu. Asistence: Tyler Seguin, Alex Goligoski.

38:45
    Dallas nadále pokračuje v útočení.

39:16
    Philadelphia se dostala do útočného pásma, ale zatím se k žádnému zakončení nedostala.

40:00

Druhou třetinu jednoznačně ovládl Dallas, který smazal jednobrankovou ztrátu a dostal se do vedení 4:1. Velkou zásluhu na tom má Tyler Seguin, který zaznamenal hattrick. Nadále se také blýskl Valerij Ničuškin, který má na svém kontě jednu branku a tři asistence. Dallas je tedy velmi blízko vítězství. Třetí třetina začne přibližně v 22:02.

Střely na branku: 26 – 17.

Do branky Philadelphie nastoupil Emery.

40:01

40:36
    Od modré čáry vystřelil Timonen, ale jeho střela až k Ellisovi neprošla.

41:45
    Philadelphia vstoupila do třetí třetiny velmi aktivně a snaží se s utkáním ještě něco udělat.

42:54
    Hosté jsou sice aktivní, ale Ellis zatím zasahovat nemusel.

43:12
    Na druhé straně se dostal do zakončení Garbutt, ale jeho ránu dokázal Emery vyrazit.

44:55
    Od modré čáry vystřelil Luke Schenn, který tvrdou střelou provětral lapačku Ellise.

45:32
    Tlak hostí ze začátku třetí části je pryč a do hry se opět dostává Dallas.

46:15
    První lajna Dallasu se dlouho držela v útočném pásmu, ale do zakončení se dostat nedokázala.

46:38
    To nyní napravil Seguin, který tvrdou střelou z mezikruží prověřil Emeryho.

47:42
    Do zakončení se málem dostal Cole, jemuž mezi kruhy přeskočil kotouč hokejku.

47:53
    Hosté budou hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen Jordie Benn.

48:03
    Do zakončení se dostal Hartnell, který poslal kotouč do připraveného Ellise.

48:42
    Od levého mantinelu se dostal ke střele Giroux, jehož střela byla domácí obranou zablokována.

49:53

50:32
    Dallas se už do útoku zbytečně netlačí, spíše se soustředí na bránění výsledku.

51:39
    Od modré čáry vystřelil Dillon a branku těsně minul.

52:59
    Do velmi slibné pozice pro střelu se dostal Jamie Benn, který z pravého kruhu trefil rameno klečícího Emeryho.

53:36
    Philadelphie se stále marně snaží o zdramatizování utkání. Dallas je velmi blízko vítězství.

54:59
    Philadelphia bude hrát přesilovou hru. Za faul loktem je vyloučen na 2 minuty Jordie Benn.

54:59

55:27
    Dallas přidává v oslabení pátou branku. Před Emerym se dostal ke kotouči CODY EAKIN a střelou mezi betony se nemýlil. Asistence: Antoine Roussel.

56:26
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale do zakončení se jim dostat nedaří.

57:02
    Na ledě to jiskří!

57:02
    Za hrubost jsou současně vyloučeni domácí Dillon a hostující Couturier. Oba dostávají trest na 2+10. Bude se hrát čtyři na čtyři.

57:29
    Za hákování je vyloučen Seguin a hosté budou hrát přesilovou hru čtyři na tři.

58:02
    V oslabení ujel hostující obraně Eakin, ale jeho bekhendové zakončení dokázal Emery vyrazit.

58:43
    Za hrubost je vyloučen na 2 minuty Simmonds a bude se tedy hrát tři na tři.

59:02
    Začala hra čtyři na čtyři.

59:26
    Giroux se snažil vyslat do šance Luka Schenna, ale ten se ke kotouč dostat nedokázal.

60:00

Dnešní utkání patří Dallasu. Ten od druhé třetiny zvedl svůj výkon a jednoznačně přehrál Philadelphii, kterou na vlastním ledě porazil vysoko 5:1. Velkou zásluhu na tom má Tyler Seguin, který vstřelil hattrick a přidal jednu asistence.

Andrej Meszároš (tým) 1+0, 1 střela, čas na ledě 17:12

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc. (22:50:21)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 21. Seguin (Ja. Benn, Ničuškin), 38. Seguin (Goligoski, Ničuškin), 38. Seguin (Ničuškin), 39. Ničuškin (Seguin, Goligoski), 56. Eakin (Roussel) – 19. Meszároš (Simmonds, B.Schenn)

Philadelphia Flyers: Mason (41. Emery) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Meszároš, L. Schenn – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, Raffl – Downie, Couturier, Read – Rinaldo, Hall, Rosehill

Rozhodčí: Joannette, Morton – Shewchyk, Brisebois

Diváci: 8 567