Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 0:2 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 4:3 (1:0 po s.n.) | Ufa – Barys 6:3 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 0:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Viťaz 3:2 (1:0 po s.n.)
Salavat Julajev Ufa
6:3 (2:1, 3:2, 1:0)
Barys Nur-Sultan
Sobota 07.12.2013, 12:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Salavat Ufa má ve východní konferenci na kontě 62 bodů. Nachází se na třetím místě se ztrátou šesti bodů na Kazaň a s náskokem jednoho bodu před Magnitogorskem. Tento tým v lize nastřílel 99 gólů a inkasoval jich 85. Domácí bilance Salavatu je jedenáct výher a šest proher. Z posledních osmi zápasu dnešní domácí celek bodoval v pěti. Naposledy doma porazil Omsk po těsném výsledku 3:2.

Barys Astana patří k týmům, které by mohli získat Gagarinův pohár. A hokejisté Barysu mají alespoň trošku nakročeno, neboť jim momentálně patří v celkové tabulce KHL třetí příčka se ziskem 70 bodů. Na druhou Dinamo Moskvu ztrácí Astana bod a na první Peterburg body čtyři. Tento tým je úspěšnější venku, kde vyhrál třináct zápasů a pouze tři z nich prohrál. Dá se tak říci, že v dnešním klání je tým Barysu mírným favoritem a poslední tři venkovní výhry jim dávají za pravdu.

Vzájemné duely vycházejí taktéž lépe Astaně, která vyhrála poslední tři střetnutí. Naposledy vyhrál Barys doma, když porazil svého dnešního soupeře 3:2.

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij – Sopel, Kulda, Višněvskij, Sčitov, Zubarev, Kolcov, Babčuk, Gurkin –Makarov, Hartikainen, Záborský – Mereškin, Chlystov, Slepyšev – Mirnov, Pihlstrom, Kajgorodov – Dubrovskij, Gluchov, Pankov.

Barys Astana: Ahonen – Barker, Lundin, Savčenko, Lakiza, Litviněnko, Semjonov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Upeer, Starčenko – Žajlauov, Poliščuk, Romanov – Gavrilin, Rachmanov, Puškarjov.

Rozhodčí: Zacharov, Karabanov – Petrov, Fatajev..

00:01

01:02
    Sčitov našel najetého Hartikainena, jenž byl před brankou úplně sám. Svým zakončením ale našel jen vyrážečku Ahonena.

02:08
    Hraje se zatím bez jediného přerušení. U kotouče je hostující tým, který právě zakládá útočnou akci.

02:36
    Zpoza branky zakončoval Makarov. Ten ale trefil jen bránícího protihráče.

03:43
    Rychlé přečíslení na druhé straně zakončoval Upper střelou z mezikruží. Ahonen ale nemusel zasahovat.

04:40
    Obrovský závar před bránou Ufy! Kotouč poskakoval všude možně, ale ani Starčenko v dobré pozici nedokázal překonat ležícího gólmana.

05:42
    Hraje se velmi otevřený hokej nahoru-dolů. Přerušuje se teprve po druhé po ofsajdu Astany.

06:10
    Barker dostane menší trest za hrubost. Přesilovka pro Ufu.

06:44
    Od modré napřáhl Kulda. Jeho projektil byl ale tečován a mezi tři tyče nezamířil.

07:00
    Ufa právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ ZÁBORSKÝ dostal nabito před modrou čáru. Střela zmiňovaného obránce prosvištěla přes brankoviště a zamířila přesně k levé tyči, kterou neměl Ahonen včas pokrytou. Asistence: Dmitrij Makarov, Nikita Ščitov.

08:36
    A je to již o dva góly. KIRILL KOLCOV si najel po pravé straně útočného pásma na kříženou přihrávku. Tu následně využil k tvrdé střele, kterou hostující brankař dokázal vyrazit. Následně se ale obránce Ufy dostal k doražce, díky které propasíroval kotouč z velkého úhlu za záda Ahonena. Tenhle gól si ale brankař Astany rozhodně za rámeček nedá. Asistence: Alexej Kajgorodov.

08:36
    Oddechový čas pro hosty.

10:12
    Hra se přeci jen mírně zklidnila, nicméně tým Salavatu má i nadále územní a střeleckou převahu. Ahonen tak má hodně práce.

10:36
    Bude se vylučovat. Za hákování obdrží menší trest Lakiza.

11:05
    Hostujícímu týmu se podařilo vyhodit a také vystřídat.

11:35
    Až teď se k dobré střele dostal Makarov. Jeho rána z kruhu ale mířila těsně nad břevno.

12:36
    Hosté v plném počtu. Kotouč mají na svých holích a Astana tak může založit útočnou akci.

14:08
    Boyd se pokoušel tečovat nahození na branku domácích, Kus černé pryže ale vůbec netrefil.

14:43
    Nicméně Ufa je velmi aktivní. Prokázal to i Philstrom, jenž se fikaně uvolnil k přihrávce. Měl mnoho prostoru ke střele, kterou sice gólem nezužitkoval, avšak bude se vhazovat v útočném pásmu domácích.

15:55
    Rána Lakizy od modré neprošla, protože byla zablokována domácím obráncem.

16:19
    Tým Barysu se pokouší snížit. Astana se ale jen velmi těžce dostává přes střední pásmo.

17:23
    Astana právě vstřelila branku!
    Tak jsem to zakřikl, neboť záhy hosté z ničeho nic snižují. DUSTIN BOYD dostal až příliš mnoho prostoru v útočném pásmu, čehož využil rychlým najetím k brance soupeře a k zakončení z bekhendové strany, které prošlo domácímu brankařovi pod betonem. Asistence: Nigel Dawes, Brandon Bochenski.

18:31
    V závěru třetiny drží Salavat puk pod svou kontrolou. nechce dovolit žádné další zaváhání.

19:17
    Višněvskij míří na trestnou. Fasuje menší trest za podražení.

19:44
    Hosté se ale zatím nemohou usadit v útočném pásmu soupeře.

20:00

Je konec první části, která byla velmi zajímavá. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, když vstřelili dva góly během dvou minut. Astana si vzala vzápětí timeout, díky kterému dokázala zklidnit hru a v závěru třetiny snížit zásluhou Boyada.

20:01

21:17
    Domácí se ubránili oslabení, které přetrvávalo z první třetiny. A jsou již v plném počtu.

22:34
    Chlystov dostal nabito do jízdy. Pálil z prostoru mezikruží, nicméně jeho dělovka mezi tři tyče nezamířila.

23:18
    Obrovská šance Starčenka, jenž se zjevil jako duch u pravé tyče domácí branky! Číhala na něj prázdná svatyně, avšak místo ní trefil jen přesouvajícího se gólmana.

24:02
    Astana je aktivnějším týmem. Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.

24:12
    Za hrubost vyfasuje Ščitov dvě minuty na trestné. Přesilovka pro Barys.

24:34
    Od modré to zkusil Savčenko. Ten svou ranou ale poslal puk do lapačky domácího muže v masce.

25:41
    A je vyrovnané. Hosté uzamkli soupeře ve svém útočném pásmu. Značně unavení domácí nedokázali zareagovat na dělovku ROMANA SAVČENKA, který vypálil do odkryté části branky, kam se Vasilevskij snažil natahovat, nicméně na kotouč ji nedosáhl. Asistence:

12:53
    Kolcov se provinil sekáním a fasuje dvě minuty na trestné.

28:29
    Celek Barysu tak dokonává svůj obrat při přesilové hře. Bochenski naznačil střelu z pravého kruhu, místo toho ale přihrál k mezikruží, kam si sjížděl MIKE LUNDIN. Ten na nic nečekal a mezi dvěma obránci vyprodukoval střelu, která zamířila nad lapačku gólmana. Asistence: Cam Barker, Brandon Bochenski.

29:06
    Pár vteřin na to je ale srovnáno. Pihlstrom vydoloval kotouč za svatyní soupeře, následnou přihrávkou nalezl IGORA MIRNOVA, který vypálil z pravé strany. Jeho dělovka skončila za zády dezorientovaného Ahonena, který na střelu domácího hráče nedokázal vůbec zareagovat. Asistence: Antii Philstrom, Alexej Kajgorodov.

30:26
    To je hokej dámy a pánové! Domácí jdou opět do vedení. ANTON SLEPYŠEV využil odkrytého prostoru na pravé straně, kam také obdržel přihrávku, kterou zužitkoval k rychlé střele a trefil se přesně k tyči. Asistence: Arturs Kulda.

30:59
    Tři góly během jedné minuty. To se opravdu vidí málokdy! Střelnice pokračuje, když se domácím povedla úplně totožná akce jak před pár vteřinami. Tentokrát ale z obdobného místa zakončoval DMITRIJ MAKAROV, který se nemýlil a využil toho, že se Ahonen nestihl přemístit včas. Asistence: Brent Sopel, Teemu Hartikainen.

30:59
    Hosté mění brankaře. Ahonena vystřídá v brance Poluektov.

33:17
    Dalším vyloučeným je Boyd, který se provinil sekáním. Početní výhoda pro domácí.

33:17
    O pár chvil později se ale Ahonen vrací do branky zpět. Zvláštní rozhodnutí hostující střídačky.

35:17
    Početní výhoda se Ufě sice vůbec nevyvedla. To ale Salavat nemusí vůbec mrzet, neboť je v této chvíli výrazně aktivnějším celkem.

36:42
    A diváci jsou z předvedené hry nadšení. Aby také ne, když vidí takovou přestřelku, díky které vede domácí celek již o dva góly.

37:06
    Astana se pokouší zareagovat, ale v této chvíli to mají hosté velmi těžké a jen těžce se dostávají před branku.

38:03
    Mirnov si najel zpoza branky ke kruhu a následně vypálil. Jeho pokus vykryl Ahonen levým betonem.

39:06
    Hraje se převážně ve středním pásmu, což hokejistům Julajevu naprosto vyhovuje.

40:00

Parádní druhá perioda je konce. K vidění v ní bylo pět gólů! Z toho tři v rozmezí jedné minuty. Astaně se sice podařilo dokonat obrat z výsledku 0:2 na 3:2. Jenže pár vteřin na to hosté museli lapit třikrát kotouč ze své sítě. Ufa má tak do třetí části našlápnuto s dvoubrankovým vedení. Musí si ale dávat pozor, neboť se Astaně toto manko podařilo již jednou stáhnout. Čeká nás tak velmi zajímavá třetina, která začne v 13:48.

40:01

41:13
    Bude se vhazovat v útočném pásmu domácích po pravici Ahonena.

41:56
    Střelecký pokus Mirnova vykryl pohotově vyrážečkou hostující gólman.

43:15
    K zakončení se propracoval Kolcov. Tomu ale rána nesedla a skončila pouze na zadním mantinelu.

44:57
    Zatím se hraje velmi opatrně. Astana se snaží zmocnit kotouče a i iniciativy hry, nicméně se to hostům zatím příliš nedaří.

45:53
    Gavrilin využil prostoru v útočné třetině a vypálil z pravé strany. Jeho dělovku ale Vasilevskij dobře viděl a pohotově jí zlikvidoval.

46:45
    Astaně se nepovedla rozehrávka, ale i tak zůstává tým Barysu u puku.

47:33
    Slepyšev obdržel přihrávku k mezikruží. Dělovkou se snažil vypálit do horní poloviny branky, neboť byl Ahonen na zemi. Svou ranou ale trefil právě ležícího gólmana.

48:39
    Na protější straně se Žajluov se pokusil zakončit z bekhendu zpoza branky. V poslední chvíli ale upadl a ke střele se tak nedostal.

49:34
    Mirnov obdržel přihrávku k kruhu, z jehož vrcholu následně vypálil. Ahonen puk chytil do své připravené lapačky.

51:14
    Ufa hraje velmi dobře a spořádaně. Drží se v útočném pásmu a s pukem kombinuje a hledá si skulinku ke střele.

52:31
    Z rychlé akce se pokoušel Morozov překvapit hostujícího brankaře objetím jeho svatyně a zasunutí puku k bližší. Ahonen měl ale u tyče připravený beton.

53:47
    Po delší době musel zasahovat i Vasilevski. Ten si ale s ranou Uppera lehce poradil.

55:36
    Mohlo být rozhodnuto, když dva domácí hráči jeli do přečíslení dva na jednoho. Přihrávka Pihlstroma ale na svého spoluhráče nedoputovala.

55:48
    Oddechový čas pro domácí.

55:48
    A hosté to zkoušejí bez brankaře. Bude se vhazovat po pravici domácího gólmana.

56:24
    Salavatu se ale zatím daří vyhazovat kotouče ze svého obranného pásma.

57:03
    Je rozhodnuto. Střelou přes celé kluziště se do prázdné svatyně Astany trefil TOMÁŠ ZÁBORSKÝ.

58:12
    I přes to se ale Astana pokouší zkorigovat nepříjemný výsledek. Bude ale vhazovat ve středním pásmu po ofsajdu Barysu.

59:06
    Domácí ale už svému soupeři nedovolí pravděpodobně nic. Kotouč je za brankou domácích a Ufa se již nikam nepožene.

60:00

Je konec divoké přestřelky, která vyšla lépe Ufě. To především během druhé třetiny, kdy domácí vstřelili svému soupeři tři góly během jedné minuty. V závěru třetí periody to Astana zkusila bez Ahonena, ale do prázdné branky inkasovala. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (14:22:11)

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 7. Záborský, 9. Kolcov (Kajgorodov), 30. Mirnov (Philstrom, Kajgorodov), 31. Slepyšev (Kulda), 31. Makarov (Sopel, Hartikainen), 58. Záborský – 18. Boyd (Dawes, Bochenski), 26. Savčenko, 29. Lundin (Barker, Bochenski)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (45. – 48. Poluektov) – Barker, Lundin, Savčenko, Lakiza, Litviněnko, Semjonov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Upeer, Starčenko – Žajlauov, Poliščuk, Romanov – Gavrilin, Rachmanov, Puškarjov.

Rozhodčí: Zacharov, Karabanov – Petrov, Fatajev.