Washington – Carolina 3:4 (po pr.) | Boston – Nashville 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (po pr.)
Ottawa – Winnipeg 4:3 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 5:0 (kon.) | Minnesota – Buffalo 4:1 (kon.)
Dallas – Montreal 4:6 (kon.) | Colorado – Philadelphia 2:1 (kon.) | Arizona – Columbus 0:2 (kon.)
San Jose – Edmonton 5:1 (kon.)
St. Louis Blues
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Los Angeles Kings
Pátek 03.01.2014, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

To je z dnešního utkání vše, já vám děkuji za sledování a těším se někdy příště na počtenou. (04:43:38)

Československá stopa v utkání:
    Vladimír Sobotka (STL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 19:15

1. Brian Elliott (STL) 30 zák., 0, gólů, 100%
    2. T.J. Oshie (STL) 2+0
    3. Vladimír Sobotka (STL) 0+1

Dnešní utkání sledovalo 19,839 (vyprodáno) diváků.

Je konec. Málokdo by čekal takovýto jednoznačný výsledek, avšak taková je realita. Domácí naprosto přesvědčivě porazili svého neoblíbeného soupeře a připisují si tak do tabulky 2 body.

60:00

59:30
    Fanoušci si už stoupají a odpočítávají poslední vteřiny.

59:00
    60 sekund do konce a puk na hokejkách domácích hokejistů.

58:23
    Králové nasazují k finálové tlaku, avšak moc se jim to nedaří.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty dnešního zápasu!

57:17
    Puk končí mimo hrací plochu a vhazuje se v obranném pásmu domácích.

56:59
    Hraje se v opravdu vlažném tempu a nikdo se nikam nežene.

55:58
    Po lehkém nahození se bude vhazovat po levici Elliota.

55:10
    Morrow už je na ledě a domácí hrají opět v plném počtu. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

54:43
    další nepřesná rozehrávka a puk opět u Scrivense.

54:13
    Sobotka opět vyhazuje a oba týmy střídají.

53:33
    Přesilovka se králům vůbec, ale vůbec nedaří. Už třikrát se museli vracet pro kotouč do vlastního obranného pásma.

53:08
    Šance pro Kings je tady. Brenden Morrow (STL) obdržel dvě minuty za držení hole.

52:44
    Nahozená kotouč na Elliota končí v ochranné síti, vhazování po Elliotově pravici.

51:40
    Blues trochu polevili a hosté to ihned vycítili. Teď přicházejí na řadu pokusy o "zničení" čistého konta Elliota.

50:22
    Hosté se trochu osmělili a vydali se do útoku. Clifford prověřil Elliota z ostrého úhlu.

49:29
    Morrow vybídl Roye ke skórování. Nahodil puk před branku přesně na Royovu hokejku, ten puk ale neusměrnil přesně.

49:07
    Zakázané uvolnění hostů, vhazování v jejich obranném pásmu.

48:42
    Chyby se kupí na hokejkách Králů a Blues mají utkání čistě ve svých rukách.

47:44
    Regehr nepochopitelně poslal puk před vlastní branku, avšak naštěstí pro hosty se ho nikdo z domácích neujal!

47:10
    Kings se nedaří ani zavést puk do útočného pásma a tak ho pouze odevzdávají.

46:44
    Následuje další komerční pauza.

46:11
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    To je exhibice v podání domácích hokejistů. Po ostrém souboji Morrowa u mantinelu se puk dostal do levého kruhu k BARRETU JACKMANNOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Derek Roy, Brenden Morrow

45:56
    Kings operují v útočném pásmu a pálí ze všech stran.

45:18
    Nepřesná rozehrávka Blues vyústila v icing.

44:54
    Domácí mají hru plně pod kontrolou a nikam se neženou.

43:24
    Nedáš, dostaneš! Králové si vytvořili několik šancí, avšak je nevyužili do šance se dostali domácí. VLADIMÍR TARASENKO se dostal k odraženému kotouči a pohotově prostřelil Scrivense. Asistence: Patrik Berglund, Magnus Paajarvi

42:27
    Schwartz si vybruslil mezi kruhy a vypálil jen těsně mimo pravé tyče Scrivensovy svatyně!

41:48
    Králové se osvobozují a domácí rozjíždějí svou akci od Elliota.

41:18
    Puk se ocitl v brance, avšak rozhodčí rozpažil. Brenden Morrow pravděpodobně srazil kotouč vysokou holí.

41:02
    Shattenkirk dostal přesný pas od Pietrangela a ostře vypálil od modré, Scrivens vyráží.

40:30
    Moc dobře to s nimi nevypadá, za podražení vyloučen na dvě minuty Frattin (LAK).

40:10
    Domácí vstupují do poslední třetiny s třígólovým náskokem, podaří se jim ho držet?

40:01

Druhá perioda přinesla ještě hezčí hokej než první a hlavně dvakrát více branek. Všechny padly do sítě Kings, avšak vezměme to postupně. Nejprve domácí rychle zužitkovali přesilovkou zásluhou T. J. Oshieho, který puk dorážel za Jonese. Ten následně musel střídat a do hry se dostal Scrivens. Avšak hned první střela, která na něj mířila, skončila za jeho zády a nebyl u toho nikdo jiný T. J. Oshie. Na konci třetiny dostali Králové možnost dvojnásobné přesilovky, tu však nevyužili a na světelné tabuli tak svítí skóre 3:0 pro domácí Blues.

Střely na branku – 11:11, celkově 17:24.

Další třetina začne přibližně v 4:00.

40:00

39:48
    Frattin stál sám před Elliotem, ten ale opět skvěle zasáhl. Neuvěřitelné co Elliot v posledních minutách předvádí.

39:31
    Blues opět vyhazují a hrají v plném počtu.

38:54
    Schwartz vyhazuje a přesilovka 5 na 3 končí, zbývá 30 vteřin přesilovky klasické.

37:50
    Vynikající zákrok Elliota! Carter mohl puk zasunout do odkryté klece, to by se však nesměl domácí gólman bleskurychle přesunout!

37:31
    Sobotka (STL) sundal Doughtyho kolenem a obdržel dvě minuty za podražení.

37:20
    Pietrangelo vybojoval puk a vyhazuje.

37:04
    Ihned po buly vypálil jeden z obránců a Kopitar se před bránou snažil tečovat puk. Kotouč sice trefil, ale namířil ho mimo bránu.

36:55
    Kings si zahrají přesilovku, Stewart (STL) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

36:28
    Máme tu další komerční přestávku.

36:02
    Oshie se ihned po návratu z trestné lavice dostal do útočného pásma a nadělal hostujícím obránců spoustu práce.

35:37
    Kings přesilovku nevyužili a domácí jsou v plném počtu.

34:45
    Berglund rybičkou vypíchl kotouč hostujícím obráncům a domácí střídají.

34:06
    Bouwmeester zachytil na modré čáře a hosté jsou tak stále usazeni v útočném pásmu.

33:37
    Další vyloučení, tentokrát na straně domácích, T. J Oshie (STL) – 2 minuty za podražení.

33:12
    Tak to je paráda! Sobotka vyhrál vhazování, puk dal pod sebe a T. J. OSHIE se perfektně trefil k levé tyči! Asistence: Vladimír Sobotka

32:38
    Kings se usadili v útočném pásmu a ostřelují Elliota ze všech stran.

31:41
    Dochází ke střídání brankářů, Jonese nahradí v brance Králů Scrivens.

31:41
    Bleskurychlé využití přesilové hry! Schwartz si najel do levého kruhu a Jones puk vyrazil pouze na T. J. OSHIEHO, který ho pohotově dorazil do odkryté klece. Asistence: Jaden Schwartz, Alex Pietrangelo

31:33
    Blues si zahrají přesilovku. King (LAK) obdržel dvě minuty za podražení.

31:01
    Vojnov s Williamsem kombinovali na hraně útočného pásma, avšak o puk rychle přišli.

30:11
    Na řadě je komerční přestávka.

30:11
    Nepřesná rozehrávka Blues vyústila v zakázané uvolnění. Vhazování po Elliotově pravici.

29:57
    Puk se dostal až mezi fanoušky a bude se vhazovat v obranném pásmu Králů.

29:07
    Na druhé straně se dostal do šance Schwartz, avšak Jones skvěle zasáhl.

28:12
    Williams se ocitl až v bráně. Jakmile se z ní vymotal, zachytil nepřesnou rozehrávku domácích a byl sám před Elliotem, ten ho ale vychytal.

27:47
    Blue jsou při chuti a tlačí se za další branko. Postupný útok jim ale překazil ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

27:30
    Až čtvrtý útok domácích nadělal starosti Králům. Několik vteřin je drželi pod tlakem až se ke střele odhodlal Lapierre. Jones puk vyrazil pouze před sebe a vytvořila se obrovská skrumáž hráčů. Poté, co se puk ocitl v lapačce hostujícího gólmana, se strhla malá potyčka mezi Mitchellem a Lapierrem, avšak rozhodčí je včas roztrhli.

26:37
    Tarasenko bojuje o puk v útočném pásmu, avšak neúspěšně. Kotouč opět v držení Králů.

25:57
    Králové si vytvářejí drtivý tlak a první domácí formaci se nedaří se osvobodit.

25:18
    Brown to zkoušel dvakrát z ostrého úhlu, avšak ani jednou si na Elliota nepřišel.

24:38
    Domácí se na chvíli dostali do útočného pásma, avšak o puk rychle přišli a do útoku jdou opět Kings.

24:08
    Hra je teď nepřesná a vše se odehrává především ve středím pásmu.

23:09
    Lapierre se prodral do útočného pásma, avšak ihned ho o puk obrali obránci Kings.

22:24
    Králové hrají opět v plném počtu.

22:10
    Colaiacovo vyslal ostrou a skrytou střelu od modré čáry, avšak trefil Jonese pouze do hrudi, vhazování v obranném pásmu domácích.

21:46
    Morrov nahodil před bránu, avšak puk adresáta nenašel a Kings vyhazují.

21:28
    Králové se ale hned osvobozují a Blues musejí pro puk až k Elliotovi.

20:24
    A ihned tu máme vyloučení, Carter (LAK) si odpyká dvě minuty za podražení.

20:07
    Druhá perioda začala a domácí nahazují puk od útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:01.

První třetina nabídla pohledný hokej a také jednu branku, o kterou se postaral Brenden Morrow. V úvodní periodě byli důležití hlavně brankáři, kteří předvedli několik parádních zákroků.

Střely na bránu – 6:13.

20:00

19:45
    Sobotka byl podražen a domácí fanoušci se dožadují vyloučení, rozhodčí však zůstává v klidu a nepíská.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny a puku jsou domácí.

18:27
    Přečíslení tří proti dvěma zakončoval Cole, Jones vyráží.

17:45
    Hosté z "LA" jsou stále usídlení v útočném pásmu a snaží se vtřelit vyrovnávací branku.

17:01
    Domácí už hrají v pěti hráčích v poli a snaží se obrat Krále o puk, to se jim ale nedaří a Los Angeles stále tlačí.

16:33
    Mitchell vypálil od modré a Elliot puk zachytil velmi podivným, avšak účinným zákrokem. Následně odjíždí ke střídačce pro úpravu výstroje.

15:45
    Druhá přesilovka v podání Králů už je mnohem lepší, avšak stále bez gólu.

15:20
    Domácí se osvobozují a odcházejí střídat.

14:52
    Kopitar si najel do mezikruží odkud vypálil. Elliot puk pouze vyrazil a strhla se obrovská mela o puk. King se dostal k dorážce třikrát, Elliot ale vyšel ze souboje vítězně.

14:35
    Tarasenko (STL) byl v bránění až příliš aktivní a vysloužil si za to dvě minuty – nedovolené bránění.

14:28
    Tarasenko připravil skvělou pozici pro Pietrangela, ten však netrefil.

13:38
    Hraje se nahoru a dolů, oba si vytváří slibné šance.

12:35
    Toffoli naznačil střelu, stáhl si puk, objel dva protihráče a vypálil. Elliot na puk ale viděl a z celé akce nic nebylo.

12:02
    Tarasenko to zkoušel z ostrého úhlu, Jones byl ale u své pravé tyčky pozorný.

11:54
    Sobotka se tlačil do brány, několikrát Jonese ohrozil, avšak brankou to neskončilo.

11:34
    Pietrangelo vybojoval puk v obranném pásmu a domácí se derou do útoku.

11:01
    A Blues už hrají opět v plném počtu.

10:31
    Drew Doughty se prokličkoval až do před Elliota, tam ho ale o kotouč obrali obránci a domácí vyhazují.

10:06
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu a bude se vhazovat ve středním pásmu.

09:45
    Richards se snažil dorážet před brankou, avšak Elliot byl pozorný a puk udržel.

09:28
    Oshie vypíchl na modré kotouč a následně ho odpálil až k Jonesovi.

09:10
    Ihned po vhazování se domácí osvobozují a Králové tak rozehrávají zpoza vlastní brány.

09:01
    Máme tu další vyloučení, tentokrát na domácí straně. Dvě minuty obdržel Maxim Lapierre (STL) – držení hole.

08:46
    Na ledě jsou čtvrté formace a hosté si vytvářejí tlak.

07:52
    Kopitar se dostal do vyložené šance, avšak puk se mu svezl po čepeli a zamířil si mimo branku.

06:29
    Domácí kombinují v útočném pásmu a vytváří si tlak.

05:59
    Hra je trochu neuspořádaná, ani jednomu týmu se nedaří rozehrát.

04:42
    A domácí přesilovku využívají! Pietrangelo vyslal ostrou střelu od mosré brány, avšak trefil jen mantinel za bránu. Kotouč se následně odrazil přesně na hokejku BRENDENA MORROWA, který ho z nulového úhlu a bezprostřední blízkosti pohotově doklepl za Jonesova záda! Asistence: Kevin Shattenkirk, Alex Pietrangelo

04:11
    Blues rozehrávají zpoza vlastní brány, ale mají s tím velké problémy.

03:28
    Bouwmeester si zpracovával puk příliš dlouho a mezitím ho o něj jeden z hostujících obránců.

03:03
    Domácím se nedaří zavést puk do pásma a hosté se opět vyhazují.

02:29
    Pietrangelo pálil od modré, avšak Jones vyráží a hosté se osvobozují.

01:58
    První vyloučení zápasu, za hru vysokou holí obdržel 2+2 minuty Matt Greene (LAK). Domácí mají tedy k dispozici 4 minuty dlouhou přesilovou hry.

01:09
    Sobotka se pokoušel založit útočnou akci, avšak o puk byl připraven hned ve středním pásmu.

00:44
    Oshie se prodral do útočného pásma, avšak pálil těsně mimo tři tyče!

00:10
    Úvodní vhazování vyhráli hosté a ženou se do útoku.

00:01

St. Louis Blues: Elliot (Halák) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Colaiacovo, Cole – Oshie, Sobotka, Schwartz – Tarasenko, Berglund, Paajarvi – Stewart, Roy, Morrow – Reaves, Lapierre, Porter

Los Angeles Kings: Jones (Scrivens) – Doughty, Muzzin, Mitchell, Voynov, Greene, Regehr – Carter, Kopitar, King – Williams, Richards, Brown – Toffoli, Stoll, Frattin – Nolan, Lewis , Clifford

Rozhodčí: St. Laurent, Dwyer – Cherrey, Grandt.

Češi v akci

Dnes se představí pouze Vladimír Sobotka, avšak bude hned v 1. formaci domácích.

03.12.2013 Los Angeles – St. Louis 3:2

Sportu zdar, hokeji zvlášť! Vítám vás u online přenosu z nejlepší hokejové ligy světa, kanadsko-americké NHL! Mé jméno je Tomáš Hála a provedu vás zápasem mezi St. Louis Blues a Los Angeles Kings. Pojďme si oba celky přestavit o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 5. Morrow (Shattenkirk, Pietrangelo), 32. Oshie (Schwartz, Pietrangelo), 34. Oshie (Sobotka), 44. Tarasenko (Berglund, Paajarvi), 47. Jackmann (Morrow, Roy)

St. Louis Blues: Elliot (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Colaiacovo, Cole – Oshie, Sobotka, Schwartz – Tarasenko, Berglund, Paajarvi – Stewart, Roy, Morrow – Reaves, Lapierre, Porter
    Los Angeles Kings: Jones (Scrivens) – Doughty, Muzzin, Mitchell, Vojnov, Greene, Regehr – Carter, Kopitar, King – Williams, Richards, Brown (C) – Toffoli, Stoll, Frattin – Nolan, Lewis , Clifford

Rozhodčí: St. Laurent, Dwyer – Cherrey, Grandt

Diváci: 19,839 (vyprodáno)