Kometa Brno – Chomutov 3:4 (kon.) | Vítkovice – Slavia 3:2 (po pr.) | K. Vary – Havířov 3:4 (0:2 po s.n.)
Letňany – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Zlín – Kladno 1:5 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 1:4 (kon.)
Písek – Vsetín 4:5 (kon.) | Ústí n/L – Hr. Králové 4:5 (kon.) | Jihlava – HC Plzeň 3:5 (kon.)
Č. Budějovice – Sparta 3:4 (1:2 po s.n.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 1:2 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
HC Energie Karlovy Vary
3:4 (3:0, 0:2, 0:1)
AZ Havířov
Pátek 10.01.2014, 13:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dobrý den všem fanouškům mládežnického hokeje, a vůbec všem sportovním nadšencům. Zítřejší program je následující: domácí HC Energie Karlovy Vary hostí dým z daleka – HC AZ Havířov 2010. Jedná se o nadstavbovou část soutěže, domácí energetici bojují o play-off. Pojďme si představit nejproduktivnější hráče obou celků.

3) Tomáš Rubeš – 11+8.

Utkání začíná zítra netradičně již od třinácti hodin v KV Aréně v Karlových Varech, rozhodně si nenechte tuto skvělou sportovní příležitost ujít. Pokus nestihnete zajít osobně, pak rozhodně sledujte onlajny.

Hráči obou mužstev jsou aktuálně na rozbruslení, utkání začne přibližně za půl hodiny. Pojďme si představit dnešní sestavy obou celků.

HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Harakal) – Rulík, Soudský, Bahounek, Vodička, Binias, Beer, Prachař – Čejka, Janata, Dimitrov, Rubeš, Osmík, Krliš, Svoboda, Hubáček, Trapl, Nguyen, Hauzr

AZ Havířov: Turšner (Šimeček) – Chroboček, Dudek, Heinzl, Ďurkáč, Trombik, Šteffko – Pořízek, Bednář, Fejko, Orság, Polak, Wróbel, Hendrych, Moravčík, Pacas, Sap

Rozhodčí: Svoboda – Malý, Kotyza.

Pokřik, za chvíli je tu úvodní buly.

00:01

00:05
    Buly získali hosté, po drobné technické potíži, která oddálila začátek hry.

00:30
    Petr Vodička nahazuje puk do útočného pásma, utkání má veliké tempo.

01:24
    Ačkoliv má Energie puk ve své moci, hráči se nedokáží dostat přese střední pásmo.

02:00
    Kamil Svoboda se dostal nejprve ke střele a poté i k dorážce. Jeho pokus ale likviduje Turšner.

02:45
    Jaroslaw Sap nahazuje puk, Frček vyjíždí z brány a rozehrává.

03:34
    Martin Osmík a jeho spoluhráči se dostali do přečíslení tři na jednoho! Jmenovaný ale situaci vyřešil tak špatně, že puk skončil v rohu!

04:27
    Nutno podotknout, že utkání je divácky atraktivní.

05:26
    Jiří Janata pálil opravdu z velkého úhlu, jeho střelu likviduje Turšner. Hra bude pokračovat po Turšnerově pravici.

05:38
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie jde do vedení! TOMÁŠ RUBEŠ dostal přihrávku od Osmíka, a vstřelil nádherný gól! Karlovarský útočník si vybruslil z rohu a chladnokrevně si počkal na ideální moment, který nakonec přišel – autor branky se trefil k tyči. Asistence: Martin Osmík.

06:36
    Hlavní trenér hostí Martin Janeček chce své svěřence vybudit k lepšímu výkonu, na jeho hlase je to dost znát.

07:35
    Osmík a Rubeš šli opět dva na jednoho, první jmenovaný ztratil kotouč, z akce nakonec nebylo nic.

08:22
    Vary jsou v první polovině úvodní periody jasně aktivnějším celkem na ledě. Michael Čejka a jeho pokus.

08:28
    Na dva nula zvyšuje FILIP HAUZR, u jehož trefy si Martin Osmík připisuje dnes již druhou asistenci. Kouč Eismann musí být zatím navýsost spokojen. Asistence: Martin Osmík.

08:45
    Hra pokračuje v obraném pásmu Havířova, čárový sudí Kotyza nyní píská zakázané uvolnění.

09:20
    Pěkná zasekávačka a následná střela kapitána hostí Lukáše Bednáře, Kuchař vyráží touš betonem a hra pokračuje dál.

10:14
    Havířov má teď také nemalé problémy s přechodem přes střední pásmo.

11:04
    Tomáš Rubeš opět předvádí, co v něm je. Tento menší šikovný útočník se opět dostal za obranu hostí, jeho střela ovšem ovoce nepřinesla.

12:18
    Zakázané uvolnění domácího mužstva, vhazuje se před Kuchařem.

12:18
    Petr Binias odjéíždí zřejmě za velkých bolestí z ledu. Po střetnutí se soupeřem ho museli ze země sbírat spoluhráči.

13:15
    Jak vidno, Havířov má potíže i s přesnou přihrávkou, to je poměrně důležitý faktor, který ovlivňuje aktuální stav skóre.

14:10
    Rubeš byl faulován, bude se vylučovat!

14:26
    Nakonec se vylučovat nebude! V ponechané výhodě se totiž po pěkné individuální akci prosadil nejproduktivnější energetik VÁCLAV KRLIŠ, který se trefil zase k tyči Turšnerovy brány! Asistence: Martin Osmík.

15:03
    Necelých pět minut do konce, Karlovy Vary jednoznačně vedou.

15:34
    Martin Trapl se ocitl před brankářem a tváří v tvář Turšnerovi trefuje horní část brankové konstrukce!

16:29
    Havířovští šli dva na jednoho, ale nic vážného pro Energii z toho nebylo.

17:08
    Kryštof Fejko se snažil překonat Kuchaře zpoza modré čáry skrytou střelou, kterou ale domácí muž s maskou vyráží.

18:00
    Tomáš Rubeš uklidňuje hru.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny, Havířov se snaží vstřelit kontaktní branku.

20:00

První třetina je minulostí, stav skóre je jednoznačný. Nutno podotknout, že energetici nastoupili do utkání opravdu lépe, než hosté. Rubešův gól ze šesté minuty a především brankové asistence Martina Osmíka – to už je jenom třešnička na dortu pro Vary. Hosté z Havířova a jejich hlavní kouč Janeček se budou muset ještě hodně snažit, aby něco s tímto utkáním provedli. Druhá Třetina začíná ve 13:46.

20:01

20:34
    Hosté vstupují do druhé části aktivně.

21:25
    První útok domácí Energie opět zamkl Havířov v jeho vlastním pásmu. Především Tomáš Rubeš předvádí svá kouzla.

22:00
    Vary přebírají iniciativu.

22:44
    Postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

23:20
    Za zmínku ještě stojí fakt, že hlavní sudí Svoboda chtěl v tomto utkání zatím vylučovat jen jednou, a to při brance, kterou dal Rubeš.

23:48
    Prokletí zlomeno, dalo by se říci. Jiří Janata (KVA) odchází na trestnou lavici, odsedí si dvě minuty za držení.

24:25
    Kotouč je po Dimitrovově teči v ochranné síti, přerušení hry, střídání.

24:55
    Pěkná kombinace na jejímž konci byl Jakub Dudek, jeho střela končí mimo bránu.

25:48

27:00
    Dimitrovovi se nepovedla přihrávka, dnes už podruhé. Postavení mimo hru.

28:00
    Havířov je teď aktivní, jako dnes ještě nebyl. Uzamkl energetiky v jejich vlastní třetině.

28:47
    Rubeš našel ideálně postaveného Nguyena, který ovšem trefuje pouze výstroj Turšnera! Jeho forhendový pokus postrádal kreativitu.

29:19
    Lukáš Pacas (HAV) dostává dvě minuty za podražení.

29:48
    Přihrávka před bránu na Trapla, Turšner vyráží.

30:42
    Hosté se osvobozují.

31:19
    Oba týmy jsou kompletní.

31:20
    Radek Pořízek se dostal do šance, když ujížděl sám na Kuchaře! Klička se mu povedla, Kuchař byl mimo, ale v rozhodující chvíli trefuje útočník hostí tyč! Jeho forhendový pokus tak na skóre nic nemění.

32:40
    Formace energetiků mohla končeně vystřídat, Trapl vyvezl puk ze středního pásma.

33:36
    Hraje se delší dobu bez přerušení, sudí nechávají hře volnější průběh.

34:16
    Tvrdá Dimitrovova střela, Turšner vyráží.

34:48
    Krliš hledal na druhé modré Rubeše, tomu proklouzl puk jen o pár decimetrů!

36:00
    Kuchař dnes podává solidní výkon, zatím drží čisté konto.

36:36
    Zakázané uvolnění domácích.

38:00
    Přesně sto dvacet sekund zbývá do druhé sirény, Havířov natlačený v pásmu svého soupeře.

38:34
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov se přece jen dočkal! Vstřelil kontaktní branku minutu a půl před koncem, to pro Vary není dobré. Kapitán týmu LUKÁŠ BEDNÁŘ se nenápadnou trefou těsně za hranicí modré čáry prosazuje! Asistence: bez asistence.

39:16
    No, a z jednoznačného utkání je tu pořádné teatrální drama! JAKUB ORSÁG za asistence Wróbela snižuje na rozdíl jediné branky! Asistence: Kamil Wróbel.

39:39
    Kapitán domácích Adam Rulík (KVA) je ještě navíc vyloučen. Menší trest hákování.

40:00

Aktivita se hostům opravdu vydařila. Celou druhou třetinu se snažili něco s výsledkem udělat, až se jim to nakonec povedlo. V posledních dvou minutách této periody se postupně trefili nejprve kapitán Bednář, a poté Jakub Orság, který ve Varech dříve působil. Kouč domácích Václav Eismann si nejspíš teď udělá v kabině pořádek. Třetí třetina začne v 14:19.

40:01

40:05
    Buly pro Havířov, v této třetině jde o všechno.

40:25
    Hosté zakládají útok.

40:45
    Pokračuje přesilovka, domácí se osvobozují.

41:28
    Utkání začíná být čím dál tím víc vyhecovanější, hráči se srážejí někdy až za hranicí faulu.

42:35
    Zakázané uvolnění, vhazuje se před hostujícím brankářem.

43:00
    Od modré pálil Bahounek, mimo.

43:32
    Jakub Hendrych teď inkasoval tvrdou ránu pukem od Kamila Svobody, po chvilce je za asistence spoluhráčů na střídačce.

43:54
    Postavení mimo hru.

45:38
    Moc se těším na vyvrcholení tohoto duelu, Havířov se teď opravdu snaží vyrovnat, domácí jsou zaskočeni.

47:09
    Opět delší odmlka. Hlavní sudí Svoboda zkrátka nerad fouká do píšťalky.

48:14
    Marek Dimitrov a jeho pokus, Turšner vyráží betony.

49:34
    Václav Krliš dostal skvělou přihrávku do jízdy, počkal si a vystřelil. K jeho smůle a smůle celého jeho týmu ale trefuje horní tyč!

50:44
    Tohle může Energii mrzet, pokud teď Havířov vyrovná.

51:48
    Trapl si vytvořil šanci, byl faulován, bude se vylučovat.

51:53
    Dabiel Trombik (HAV) je vyloučen.

52:09
    Nařízeno trestné střílení, Bahounek fauloval Lukáše Bednáře v šanci!

52:09
    Bednář proměňuje!

52:09
    LUKÁŠ BEDNÁŘ ustál tlak a krásně vymíchal Kuchaře! Jeho forhendový pokus šel brankáři přesně mezi betony! Excelentní práce!

52:45
    Pokračuje početní výhoda domácích.

53:09
    Rubeš v šanci, Turšner vyráží.

53:44
    Pěkná střela Soudského, Turšner opět vyráží betonem.

53:53
    Hosté jsou kompletní.

55:18
    Lehce nabl, lehce pozbyl. I tak by se dal charakterizovat dnešní zápas, pokud se ještě do konce základní hrací doby nestane.

55:46
    Hosté mají stále navrch, teď opět zakázané uvolnění.

56:39
    Energie konečně dostala puk pryč ze třetiny.

57:30
    Pálil Osmík, Rubeš měl zablokovanou hůl.

58:00
    Hlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby.

58:40
    Oddechový čas pro domácí.

59:03
    Tak tohle mohla být pro Vary pohroma! Erich Polak totiž dostal ideální přihrávku před bránu a trefil tyč!

59:41
    Další hráč, který se ocitl sám před bránou, byl Radek Pořízek! Skvěle Kuchař!

60:00

Myslím, že z aktuálním výsledkem jsou domácí značně nespokojeni, a hosté poměrně spokojeni. Havířov dokázal odvrátit tříbrankové manko a nakonec si vybojoval prodloužení. To bude trvat pět minut, na řadu mohou přijít i nájezdy.

60:01

60:22
    Havířovské hráče při přechodu do útočného pásma zastavilo postavení mimo hru.

60:36
    Petr Vodička nahodil kotouč na Turšnera, získal tak pro svůj tým útočné pásmo.

61:19
    Opět střílí Bednář, mimo.

62:06
    Havířov dnes již po několikáté uzamkl energetiky v jejich třetině.

63:15
    Hraje se nahoru dolů, ale nic z ničeho není.

63:50
    Zbývá minuta a deset sekund, pak přijdou nájezdy.

64:36
    Dvě střely za sebou v podání Radka Pořízka, Vary měli namále!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení branka nepadla, následují samostatné nájezdy.

Hlasatel žádá o úpravu ledové plochy, následuje tedy krátká pauza.

Jako první začínají domácí!

Martinu Osmíkovi se postavil kotouč, nakonec netrefil bránu.

Erich Polak proměňuje!

Rubešovi nevychází bekhendový blafák.

Lukáš Bednář dokočuje hattrick!

LUKÁŠ BEDNÁŘ parádním blafákem dokončuje svůj hattrick. Havířov nakonec vyhrává 3:4.

Jak vidno, v hokeji se nikdy nesmí přestat hrát. Energie na to dnes doplatila a Havířov si bere bod navíc. Já se s vámi pro dnešek loučím, někdy příště na shledanou. (15:19:59)

Matouš Bečka

Branky a nahrávky: 6. Rubeš (Osmík), 9. Hauzr (Osmík), 15. Krliš (Osmík) – 39. Bednář, 40. Orság (Wróbel), 53. Bednář, ?. Bednář

Rozhodčí: Svoboda – Malý, Kotyza