Carolina – Toronto 6:1 (kon.) | Buffalo – Florida 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Dallas 1:0 (kon.)
Tampa – Washington 3:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:4 (kon.) | Calgary – St. Louis 0:5 (kon.)
Arizona – Minnesota 1:4 (kon.) | San Jose – Detroit 4:1 (kon.) | Los Angeles – Boston 4:2 (kon.)
Nashville Predators
3:4 (2:0, 1:4, 0:0)
Anaheim Ducks
Pátek 10.01.2014, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Poprvé v této sezoně proti sobě nastoupí Nashville Predators a Anaheim Ducks. Jasným favoritem utkání je celek z Anaheimu, ale budou chtít překvapit a na svém ledě vybojovat dva body.

Domácí tým momentálně ztrácí 7 bodů na osmé místo, ale zlepšenými výkony v novém roce ukazují, že se s nimi musí pořád počítat. Z posledních pěti utkání Nashville nebodoval pouze jednou. V posledním utkání navíc dokázal porazit silný tým ze San Jose. Bohužel v jeho průběhu se jim zranil Patric Hornqvist, který možná do dnešního zápasu nezasáhne. Pro domácí celek by to byla nepříjemná informace, protože Patric je jedním z nejproduktivnějších hráčů svého mužstva. Nashville však potřebuje, aby zabrali jeho útočníci, protože nejproduktivnějším hráčem Predators je obránce Weber.

Anaheim i nadále vede tabulku celé NHL a předvádí velmi konzistentní výkony. V novém roce to bude pro Ducks první utkání na ledě soupeře. Předešlé čtyři zápasy odehráli doma proti silným soupeřům a ani jednou nebyli poraženi. Do dnešního utkání dle posledních informací nezasáhne Dustin Penner, který se zranil v zápase proti Bostonu. Táhnout útok Anaheimu byl měli především Ryan Getzlaf a Corey Perry.

Předpokládané sestavy:

Nashville Predators: Mazanec – Josi, Weber, Jones, Ekholm, Ellis, Klein – Hornqvist, Fisher, Wilson – Hendricks, Cullen, Bourque – Smith, Legwand, Spaling – Stalberg, Gaustad, Nystrom

Anaheim Ducks: Hiller – Lindholm, Beauchemin, Lovejoy, Fowler, Fistric, Vatanen – Perry, Getzlaf, Beleskey – Selanne, Perreault, Maroon – Cogliano, Koivu, Winnik – Silfverberg, Bonino, Palmieri.

Dle předzápasového rozbruslení to vypadá, že v brance domácích opravdu nastoupí Marek Mazanec.

Naopak domácí nemůžou spoléhat na výkony Patrica Hornqvista, který je dnes na listině zraněných hráčů a do utkání tak nezasáhne. V první formace jej tak nahradí Eric Nystrom.

Na stadionu v Nashvillu ještě pořád probíhá předzápasová show a na začátek zápasu si ještě chvilku počkáme.

00:01

00:16
    V první akci domácí celek. Weber pouze nahodil kotouč na Andersena a ten jej schovává v lapačce.

00:40
    Saku Koivu potáhl kotouč za domácí branku, tam o něj ale přišel.

01:01
    Kotouč se ocitl na střídačce Nashvillu. Vhazování ve středním pásmu.

01:52
    Nashville právě vstřelil branku!
    Pěkná akce domácích. Za brankou skotouč podržel Gabriel Bourque, následně přihrál před branku najetému PAULU GAUSTADOVI a ten překonává Andersena. Asistence: Gabriel Bourque, Viktor Stalberg.

01:55
    Do pěstného souboje se okamžitě po vhazování pustili Clune a Maroon. Za bitku oba inkasují trest na pět minut.

02:22
    Další pěkná akce domácích. Domácí se dostali do rychlého brejku dvou proti dvěma, který přesnou střelou k tyči zakončil CRAIG SMITH. Dobrou práci předvedl Matt Cullen, který kotouč zavezl do třetiny a přesnou přihrávkou našel střelce branky. Asistence: Matt Cullen, Matt Hendricks.

04:29
    Hosté mají šanci na snížení. Na trestnou lavici putuje domácí Bourque na dvě minuty za držení.

05:17
    Nashville se zatím výborně brání a nedovoluje hostům usadit se v jejich pásmu.

05:55
    Další kotouč, který končí až u Andersena.

06:30
    Tuhle přesilovou hru hosté vůbec nezvládli a nedokázali se dostat do útočného pásma.

07:10
    Smith se dostal až před Andersena, který jeho pokus vyráží pravým betonem.

07:55
    Domácí posílají kotouč na zakázané uvolnění.

08:16
    Pokus Beleskeyho tečuje obránce do ochranné sítě.

08:55
    Anaheim se usadil v útočném pásmu, ale z tlaku vytěžil pouze dvě nepřesné střely.

09:18
    Zakázané uvolnění Ducks.

10:20
    V posledních minutách se hra vyrovnala a obě mužstva pozorně brání a soupeře nepouštějí do brankových příležitostí.

11:24
    Domácí nutí Anaheim hrát po rozích a hosté se tak nemůžou dostat k ohrožení jejich branky.

11:54
    Bonino od levého mantinelu poslal kotouč na Mazance. Český brankář tento pokus bez problémů chytá.

12:46
    Josi nepustil za svá záda Perryho a hostující útočník odjíždí zklamaně střídat.

12:59
    Pouze druhý zákrok v zápase si teď připsal brankář Andersen.

13:59
    Asi 15 vteřin teď hosté čekali na rozehrávku domácích, kteří pouze drželi kotouč za svou brankou. Zdálo se, jako by nikdo nechtěl hrát.

15:01
    V nabídnuté výhodě teď hosté sevřeli domácí v jejich pásmu.

15:26
    Jejich snaha končí zblokovanou slabou střelou.

15:26
    Druhým vyloučeným hráčem Nashvillu je Viktor Stalberg.

15:43
    Přesilová hra trvala pouhých 17 vteřin, než hosty zbytečným faulem oslabil Bonino.

16:47
    Hra čtyři na čtyři více vyhovuje hostům, ale ani tentokrát nedokázali ohrozit Mazance.

17:26
    Domácí v plném počtu a začíná jejich krátká přesilovka.

17:44

18:30
    Perry dlouho hledal volného spoluhráče, kterému by poslal kotouč, až o něj přišel.

19:01
    Mazanec musel zasahovat proti střele Fowlera.

20:00

Domácí dokázali vletět na hosty hned od začátku a již po 144 vteřinách vedli 2:0. Od té doby nevidíme příliš pohledný hokej. Oba brankáři zatím neměli moc práce. Snad nám další třetiny nabídnou lepší podívanou.

Střely na branku v 1. třetině: 6-6

Další třetina začne přibližně v 03:01.

20:01

20:30
    Hosté s kotoučem nedokáží projít přes střední pásmo.

20:55
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Josi zpoza branky přihrál pouze hostujícímu Mattu Belskeymu, který předal kotouč RYANU GETZLAFOVI a ten přesnou střelou překonává Mareka Mazance. Asistence: Matt Blesekey

21:30
    Hosté jsou při chuti. Mazanec musel opět zasahovat proti střele Cogliana.

22:47
    Další dobrou šanci Anaheimu musel řešit Mazanec.

22:55
    Hendricks si chvíli nezahraje, protože přišel o nůž na své brusli. Z toho vzešla vtipná situace, když domácí útočník ve snaze zabránit ofsajdu klouzal až za modrou čáru.

24:09
    Hra je teď plná nepřesností. Domácí si momentálně nedokáží přesně přihrát.

24:36
    Začínáme od nuly.RYAN GETZLAF potáhl kotouč do pásma a přesnou střelou k tyči srovnává stav utkání. Asistence: Matt Beleskey.

25:31
    Domácí opět vedou. Craig Smith poslal kotouč před brankou, kde stál zaparkovaný RICH CLUNE, kterého první pokus Andersen vyrazil, ale následně jej Rich ze vzduchu sklepl do branky. Asistence: Craig Smith, Matt Cullen.

26:27
    Z brankami se nám roztrhl pytel. COREY PERRY s pukem na holi vjel po pravé straně do útočného pásma a střelou švihem překonal Mazance. Asistence: Ryan Getzlaf.

27:58
    Hra pokračuje ve vysokém tempu. Tempo hry se s první třetinou nedá srovnávat.

28:50
    Domácí se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale nepřesnou přihrávkou se o kotouč sami připravili.

29:40
    Weber za brankou tvrdě srazil Beleskeyho, který náraz neustál a přišel o stabilitu i kotouč.

30:12
    Hráči si teď můžou vydechnout. Reklamní přestávka.

30:43
    Hosté zavřeli soupeře v jeho pásmu. Domácí se s vypětím všech sil brání a snaží se držet soupeře mimo ideální střelecké pozice.

31:05
    Maroon z pravé strany prověřil Mazance. Český brankář byl pozorný.

31:52
    Domácí se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.

31:57
    Mazanec opět v akci. Beleskey si objel branku a z otočky poslal kotouč na domácí branku. Mazanec jej schoval ve své výstroji.

32:26
    Na druhé straně musel zasahovat Andersen proti slabé střele Fishera.

33:20
    Spaling se střelou zpoza obránce snažil překvapit Andersena. Hostující brankář však kotouč viděl a zasáhl vyrážečkou.

34:45
    Hosté opět kroutí kolotoč před domácí brankou, ale ti se zatím dobře brání.

35:10
    Obrana Nashvillu si teď pomáhá zakázaným uvolněním.

35:10
    Domácí kouč si bere oddechový čas a dovoluje bránícím hráčům trochu vydechnout.

36:10
    Tentokrát útočí domácí. Jejich snaha končí pouze nepřesnými střelami na branku Anaheimu.

37:07
    Gabriel Bourque je dalším vyloučeným hráčem Nashvillu. Domácí kouč s výrokem rozhodčích nesouhlasí, ale to nic nemění na faktu, že si hosté zahrají třetí přesilovou hru v tomto utkání.

37:41
    Mazanec chytá slabou střelu od modré a dovoluje spoluhráčům vystřídat.

38:07
    Domácí se zatím dobře brání. Kotouč ve středním pásmu.

38:52
    Anaheim nakonec přesilovou hru využíva. Patrick Maroon pěknou zadovkou našel TEEMU SELANNEHO, který posílá hosty poprvé v zápase do vedení. Asistence: Patrick Maroon, Mathieu Perreault.

40:00

Nevím co se dělo v kabině Anaheimu po první třetině, ale do druhé na led vstoupilo úplně jiné mužstvo. Hosté nejdříve rychle srovnali. Domácí však opět odskočili do vedení, ale do konce třetiny Anaheim dokázal skóre otočit. Bohužel Marek Mazanec dnes nepředvedl nic navíc a ani on svým výkonem mužstvu nepomáhá.

Střely na branku ve 2. třetině: 8-18

Další třetina začne přibližně v 03:57.

40:01

40:48
    Oba celky vstoupili do třetí třetiny hodně aktivně a zdá se, že se ani ve třetí třetině nudit nebudeme.

41:00
    Další přesilová hra pro hosty. Domácí tým je potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě.

41:31
    Domácí se zatím výborně brání.

42:13
    Anaheim se ještě nedokázal usadit v útočném pásmu.

42:32
    Kotouč opět až u Andersena.

42:42
    Perry v dobré příležitosti minul branku.

43:00

43:13
    Beauchemin oslabuje svůj tým a domácí mají obrovskou šanci vyrovnat skóre.

43:54
    Kotouč teď poskakoval před brankou, ale nikdo z domácích jej nedokázal poslat do branky.

44:28
    Obrovský tlak domácích přerušuje Andersen. Diváci vstávají a mohutně povzbuzují.

44:56
    Snaha o rychlý přechod do útočného pásma končí zakázaným uvolněním.

45:13

46:01
    Marek Mazanec předvedl dva zákroky při rychlém výpadu hostí.

46:55
    Ve třetí třetině jsme zatím branku neviděli, ale sledujeme parádní výkon obou mužstev.

47:44
    Další zákrok Andersena po tvrdé střele z pravé strany.

Dnešní utkání sleduje 15892 diváků.

48:12
    Útočnou snahu Anaheimu přerušuje hvizd čárového. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

48:35
    Perry se bekhendem snažil překvapit Mazance, ale ten jeho úmysl vystihl.

49:00
    Teď si navíc český brankář drze pohrál s pukem. Některým divákům v hledišti určitě zatrnulo, ale Marek to zvládl na výbornou.

49:53
    Perreault je potrestán za nebezpečnou hru vysokou holí a domácí si zahrají další přesilovku.

50:20
    Winnik se dostal do samostatného úniku, ale Mazanec se teď předvedl dobrým zákrokem a drží domácí ve hře.

51:14
    Andersen chytá pokus Cullena a hosté můžou střídat.

51:29
    Další zákrok Andersena po střele Smitha.

51:54

52:39
    Hosté teď vytvořili obranný val ve středním pásmu. Domácí to budou mít hodně těžké.

53:05

53:05
    I hostující trenér si bere oddechový čas a nechává bránící hráče vydechnout.

53:39
    Asi jen rozhodčí teď ví, proč přerušil hru. Každopádně vhazovat by se mělo před Andersenem.

53:55
    Andersen musel zasahovat při závaru před jeho brankou. Nakonec pro hosty vše dobře dopadlo.

54:45
    Gaustad měl na holi vyrovnání, když mu stačilo pouze přehodit ležícího Andersena. Domácí útočník však trefil pouze boční síť.

55:18

55:43
    Andersen raději zachytil skákavý kotouč. Vhazování v obranném pásmu Nashvillu.

56:29
    Domácí stupňují svůj tlak.

57:18
    Hosté vyhazují kotouč pouze na zakázané uvolnění.

57:45
    Nashville pouze posouvá kotouč do středního pásma.

58:10
    Perry se vydal do útočného pásma, ale tam se mu nedostalo náležité podpory od spoluhráčů.

58:32
    Domácí to zkouší v šesti.

59:02
    Postavení mimo hru zastavuje domácí útok.

59:16
    Snaha hosté trefit prázdnou branku končí pouze zakázaným uvolněním.

59:38
    Kotouč ve středním pásmu.

59:50
    Další zakázané uvolnění Anaheimu.

60:00

Třetí třetina nám sice branku nepřinesla, ale byl v ní k vidění velmi pěkný hokej. Hlavně domácí se hnali za vyrovnáním. Hosté však s vypětím všech sil odolali a slaví pátou výhru v řadě.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 2. Gaustad (Bourque, Stalberg), 3. Smith (Cullen, Hendricks), 26. Clune (Smith, Cullen) – 21. Getzlaf (Beleskey), 25. Getzlaf (Beleskey), 27. Perry (Getzlaf), 39. Selanne (Maroon, Perreault)

Nashville Predators: Mazanec – Josi, Weber, Jones, Ekholm, Ellis, Klein – Nystrom, Fisher, Wilson – Hendricks, Cullen, Clune – Smith, Legwand, Spaling – Stalberg, Gaustad, Bourque
    Anaheim Ducks: Andersen – Lindholm, Beauchemin, Lovejoy, Fowler, Fistric, Vatanen – Perry, Getzlaf, Beleskey – Selanne, Perreault, Maroon – Cogliano, Koivu, Winnik – Jackman, Bonino, Palmieri

Rozhodčí: Francis Charron, Steve Kozari – Matt MacPherson, Andy McElman

Diváci: 15892