New Jersey – Columbus 5:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 5:4 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:7 (kon.)
Pittsburgh – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Chicago 2:1 (kon.) | Florida – Washington 4:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 1:6 (kon.) | Nashville – Tampa 3:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.)
Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Edmonton – Minnesota 0:3 (kon.) | Calgary – Los Angeles 0:2 (kon.)
New York Rangers
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 28.02.2014, 01:10 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dlouhá přestávka způsobena olympijskými hrami pozastavila cestu také nejslavnější hokejové soutěži – kanadsko-americké NHL! Nyní se již však vše vrací do stejných kolejí, dnes poprvé vyjedou na led hokejisté New Yorku Rangers a Chicaga Blackhawks. Jistě zajímavý duel startuje v Madison Square Garden v 1 hodinu ráno a provázet jím vás bude Petr Dejnožka!

Chicago Blackhwaks ještě nevzdává boj o přední příčky v Západní konferenci, zhruba dvaadvacet kol před koncem potřebuje každý bod. Výsledky Blackhawks zatím stačí třetí příčku o skóre za St. Louis Blues. Na deváté, nepostupové, místo pak náskok činí celých dvacet bodů.

Posledních pět zápasů před olympijskými hrami:

Vancouver Canucks – Chicago Blackhawks 2:5
    San Jose Sharks – Chicago Blackhawks 2:1 po sn.
    Los Angeles Kings – Chicago Blackhawks 3:5
    Anaheim Ducks – Chicago Blackhawks 0:2
    Phoenix Coyotes – Chicago Blackhawks 2:0

New York Rangers měl před olympijskou přestávkou slušnou formu, která ho vynesla až na sedmé místo své konference. To se nyní bude snažit potvrdit proti favorizovanému Chicagu, nic jednoduchého ho určitě nečeká. Během olympiády se New Yorku navíc zranila norská oporu Zuccarello, což také nehraje Rangers do karet.

New York Islanders – New York Rangers 1:2
    New York Rangers – New York Islanders 4:1
    New York Rangers – Colorado Avalanche 5:1
    New York Rangers – Edmonton Oilers 1:2
    Pittsburg Penguins – New York Rangers 3:4 po sn.

New York Rangers: Talbor (Lundqvist) – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Klein, Moore – Nash, Stepan, Kreider – Callahan, Richards, Hagelin – Miller, Brassard, Pouliot – Carcillo, Moore, Boyle

Chicago Blackhawks: Crawford (Rääntä) – Seabrook, Keith, Rozsíval, Hjalmarsson, Brookbank, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Regin, Versteeg – Saad, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig.

Oba celky již nastupují na hrací plochu, v Madison Square Garden je vše připraveno na restart NHL!

00:01

00:13
    Úvodní vhazování se zmocnili hostující hokejisté, jejich útočná akce však neměla dlouhého trvání.

00:48
    Čerstvý zlatý medailista z olympijských her Carl Hagelin je evidentně namlsán, nyní prosvištěl po levé straně a málem se hnal do šance. Drobnou skvrnou na jeho akci bylo postavení mimo hru.

01:12
    Chicago se vzápětí dokázalo usadit před brankářem Talbotem, k jeho ohrožení se ale nedostalo.

02:10
    Ani jeden z gólmanů si ještě nepřipsal žádný zákrok, další z útočných akcí Blackhawks je zastavena pro zasáhnutí kotouče vysokou holí v podání Toewse.

02:48
    To již nyní neplatí, Talbot musel do své náruče ukrýt prudkou ránu tahem z čepele Johnyho Oduyi. Brankář Rangers s ní však neměl sebemenší problém.

03:03
    Na druhé straně Brad Richards příklepem prověřil kvalitu betonů Coreyho Crawforda.

03:39
    Zatím se hraje na obou stranách velmi opatrně, ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu, která by ho mohla přijít draho. Více ze hry mají prozatím hráči Chicaga.

04:13
    Peter Regin se snažil tečovat nahození Rozsívala, sice se mu to povedlo, nicméně k jeho smůle usměrnil kotouč mimo tři tyče newyorské branky.

05:23
    Také domácí se vzápětí osmělili, Millerovu střelu od pravého mantinelu ukryl Crawford bez okolků do své rukavice.

05:42
    Bollig táhl protiútok Blackhawks po pravé straně, místo přihrávky na své spoluhráče volil střelu, kterou Talbot reflexivně ramenem vytěsnil mimo tři tyče! To byla první vážnější situace dnešního zápasu!

06:42
    Zatím se hraje opravdu svižně, jedna akce střídá druhou. Talbot i Crawford jsou prozatím bezchybní.

07:53
    O několik sekund později přichází také úvodní reklamní přestávka. Konkrétně poté, co Brassard tvrdým příklepem vyprášil hruď hostujícího brankáře.

07:56
    Málem došlo k protiútoku také na straně New Yorku Rangers, dobře vracející se Saad ale zabránil vznikajícímu nebezpečí

08:10
    Nyní měl Talbot hodně velké problémy s neposedným kotoučem. Po prudkém nahození jednoho z obránců od modré čáry se puk o mantinel odrazil na branku, po níž nebezpečně poskakoval. Brankář Rangers neměl absolutně tušení, kde se kotouč nachází a měl velké štěstí, že neskončil za jeho zády!

09:03
    Andrew Shaw dostal v přečíslení dva na jednoho ideální přihrávku od Bickella, z voleje však nedokázal trefit poloprázdnou branku Rangers!

10:00
    První část nabírá opravdu na tempu, hosté si svou aktivní hrou říkají o vedoucí branku.

10:14
    Rangers právě vstřelili branku!
    Gól sice přichází, nicméně na straně druhé! DERICK BRASSARD (12) dostal přesnou přihrávku z rohu kluziště na kruhy, jeho první ránu mu Crawford betonem vrátil, na následnou dorážku již ani brankář Chicaga reagovat nedokázal – 1:0! Asistence: Benoit Pouliot (13) a J.T. Miller (3).

10:48
    Callahan přesnou ranou znovu zaměstnal hostujícího gólmana, po vstřelené brance je na ledě opět jen jedno mužstvo. Tentokrát však to z New Yorku.

11:29
    Třetí formace Chicaga se dokázala na delší čas usadit v pásmu, spíše ale honila kotouč po rozích. Talbot zasahovat nemusel, na kontě má tak stále pouhé čtyři zákroky.

12:12
    Nyní se však Chicagu podařilo vytvořit závar před Talbotem, bekhendovou ránu Versteega ještě z dobré pozice dorážel Patrick Kane, ani jeho pokus ale radostí Blackhawks neskončil. Z tlaku si však hosté vybojovali možnost přesilové hry, za podražení míří za katr Staal (NYR).

12:52
    Početní výhoda zatím Chicagu vůbec nevychází, již potřetí je kotouč za brankou Crawforda.

13:41
    Po Hossově střele se kotouč vykutálel z útočné třetiny, při návratu do ní byl Chicagu odpískán ofsajd.

14:01
    Hosté opět kombinují v útočné třetiny, Kanova střela z levého kruhu byla sražena obráncem do rohu.

14:12

14:20
    Chicago však zůstalo navezeno před brankářem Talbotem, k zakončení se odhodlal z mezikruží Patrick Sharp, pozorní obránci jeho pokus hokejkou odrazili až do ochranné sítě. Pokračovat budeme po dalším reklamním brejku.

15:03
    Domácí vyšel bleskový přechod do útočného pásma, tvrdým příklepem z levé strany trefil Derick Brassard tyč hostující svatyně!

16:12
    V brance New Yorku Rangers dnes stojí naprosto jistý Talbot, ze kterého kotouče prostě nevypadávají. Další jedovatou střelou ho prověřil Patrick Kane, brankář domácích byl však znovu stoprocentně připraven.

16:22
    Rick Nash svoji střelu otřel o beton Crawforda, odpověď Chicaga nepatřila mezi nejlepší.

17:40
    Oduya měl na modré čáře poměrně hodně času na střelu, jeho rána však trefila pouze obětavého Pollocka.

17:46
    Aktivita Blackhawks přináší alespoň dílčí ovoce, J.T. Miller (NYR) zahákoval unikajícího Saada a se sklopenou hlavou sedí za svůj přestupek na lavici hanby.

18:14
    Kane měl další obrovskou šanci, v jeho dalším minisouboji s Talbotem opět uspěl brankář Rangers!

19:08
    Saad nedokázal udržet pro hosty útočné pásmo, čtveřice Rangers si tak může na několik málo chvil oddychnout.

19:36
    Talbot znovu podržel svůj tým! Patrick Kane pronikl po levé straně, jeho zakončení betonem poslal Cam Talbot na hokejku Jonathana Toewse, který bleskovou dorážkou opět nechal vyniknout pouze lapačku domácího brankáře!

19:46
    Miller je na ledě, i druhé oslabení domácí hokejisté ustáli bez úhony.

20:00

Úvodních dvacet minut dnešního duelu přineslo pouze jednu branku, o kterou se postaral Derick Brassard. Domácí se poté poměrně zatáhli, Chicago si vytvořilo řadu kvalitních příležitostí, které však ve vyrovnání prozatím nevyústili. Hokejisté Blackhawks však mají před sebou ještě minimálně čtyřicet minut hry. Druhá část odstartuje zhruba v 2:00.

20:37
    Domácí začali druhou periodu tlakem, po dlouhém obléhání se však nedokázali vymotat z rohu kluziště.

21:56
    Aktivita Rangers v úvodu druhé periody je opravdu velká, navíc bude ještě umocněna. Duncan Keith (CHI) zastavil dorážejícího Callahana háčkem, za což pochopitelně putuje na trestnou lavici. Hru v pěti proti čtyřem si dnes poprvé vyzkouší také hráči Rangers.

22:17
    Chicago krátce po vhazování odpaluje kotouč daleko od vlastní svatyně.

22:34
    A rozhodčí znovu přerušují, Marcus Kruger dostal prudkou ranou kotoučem přímo do obličeje a s bolestivou grimasou se okamžitě skácel k ledu. Nakonec to snad není tak hrozné, hostující hráč je již v péči lékařů na hráčské lavici.

23:19
    Marián Hossa dokázal zahrozit dokonce při vlastním oslabení, rychlý protiútok bleskovou kličkou zastavil, tvrdou ranou však o milimetry netrefil vzdálenější tyč branky Talbota!

23:56
    Ani přesilová hra New Yorku Rangers nepatřila k těm nejlepším, Chicago hraje v plném počtu.

24:39
    Stále se však hraje v obranné třetině Blackhawks, Carcillo se do střelecké pozice z rohu kluziště vytočit nedokázal.

25:24
    Jonathan Toews si udělal bleskurychlý výlet až do brankoviště Rangers, jeho zakončení na přední tyč však Cam Talbot bravurně zlikvidoval!

26:24
    Tempo hry se nám opět rapidně zvýšilo, od Krugerova zásahu rozhodčí nemuseli přerušovat. Čas druhé části tak utíká opravdu svižně.

26:57
    Kruger je zpět na ledě, s jeho zraněním to nakonec nebylo tak vážné, jak se na první pohled zdálo.

27:13
    New York Rangers si tentokrát nerozuměl v rozehrávce, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po pravé ruce Cama Talbota.

27:20
    Krátce po vhazování poslal dělovkou Duncan Keith od modré čáry kotouč přímo do lapačky domácího gólmana.

27:59
    Rozsíval se už dostával do dobré střelecké pozice, v inkriminovaný moment střely mu však sjel kotouč z čepele.

28:35
    Chicago začíná zvyšovat svou aktivitu v útočné třetině, Rangers se vzmohou pouze na vyhození přes všechny čáry na icing.

28:58
    A opět to samé. Carcillo se snažil nasbírat cenné vteřinky výměnou hole, rozhodčí ho ale bleskově vyhnali zpět na ledovou plochu. Podaří se Chicagu z ustavičného tlaku něco vytěžit?

29:07
    Nakonec z toho byla právě střela Carcilla na straně druhé, Crawford ukryl letící kotouč do své náruče.

29:24
    Hra se začala kouskovat, opět za to může zakázané uvolnění v podání New Yorku Rangers.

29:30
    Duncan Keith po vyhraném vhazování dostal puk na modrou čáru, chvíli hledal ideální moment pro střelu a poté ho umístil do Talbotovy připravené lapačky.

29:56
    Na druhé straně bleskově od mantinelu zamířil do šance Girardi, Crawford si po delší době znovu připsal trochu obtížnější zákrok.

30:42
    Sharpovu střelu z pravého kruhu ramenem Talbot vytěsnil mimo tři, domácí mohou v klidu vystřídat a poslat na led čerstvou pětici.

31:21
    Callahan dobře kooperoval za brankou, dokonce se dokázal vytočit před ní a zasunout puk k bližší tyči, Crawford na ní byl však namáčknut neomylně.

32:27
    Anton Stralman dvakrát za sebou pálil od modré čáry, k jeho smůle však oba pokusy skončily mimo branku Chicaga.

33:28
    Rangers se podařilo trochu otupit vzrůstající tlak soupeře, nyní jsou to právě domácí, kdo diktuje tempo zápasu.

33:58
    Miller si mohl ke své jedné asistenci připsat také vstřelenou branku, z ničeho nic se k němu dostal kotouč do prostoru kruhů a útočník Rangers ho bleskově poslal na branku! Crawford s velkým štěstím zabránil druhé inkasované brance!

34:57
    Vzápětí se blýskalo také na straně druhé, Saad se dočkal přesné přihrávky na kruhy, odkud příklepem tvrdou ranou protáhl Talbota! Brankář Rangers dokázal zareagovat i na následné dorážky hostujících hráčů a udržel čisté konto!

35:37
    Přechod Versteega do útočné třetiny nebyl čistý, rozhodčí se rozhodli odpískat postavení mimo hru.

35:53
    Střela Kreidera vypadla hostujícímu brankáři z výstroje, kotouč se pomalu kutálel za brankovou čáru! Corey Crawford si toho dokázal včas všimnout a reflexivně zachytil klouzající se puk!

36:11
    Kapitán Rangers Ryan Callahan (NYR) si nyní nepočínal zrovna obratně v útočné třetině, za faul na Krugera si nyní odpyká menší trest u časoměřičů.

36:39
    Ani nyní se však Chicagu početní výhoda nedaří, puk je již podruhé za Crawfordem.

37:28
    Chicagu je odpískán ofsajd, vhazovat se bude v neutrální zóně. Přesilová hra se Blackhawks rozplývá přímo před očima.

38:01
    Až nyní vypálil tvrdou ránu Seabrook, kotouč však mezi tři tyče nevměstnal.

38:11
    Rangers jsou v pěti.

38:45
    Naprosto stejně si počínal na druhé straně Brad Richards.

39:33
    Domácí se snaží druhou třetinu dohrát v klidu za svou brankou, Blackhawks je tam však velmi aktivně napadají. Bez úspěchu.

40:00

Ani druhá část nám toho příliš mnoho nevyřešila, skóre se nezměnilo. Hosté se stále snaží o smazání manka, v brankovišti Rangers však proti nim stojí Cam Talbot, který dnes skvěle nahrazuje zkušenějšího Henrika Lundqvista. Uvidíme, jak se hra vyvine za posledních dvacet minut, pokračovat budeme asi ve 3:51.

Marián Hossa (CHI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:59

V Madison Square Garden je vše připraveno na třetí třetinu, podaří se Chicagu alespoň vyrovnat?

40:01

40:25
    Hossa si velmi chytře zajížděl za obranu soupeře, prudkou přihrávku svého spoluhráče ale zpracovat nedokázal.

41:03
    Hosté se hned zkraje usadili v útočné třetině, Oduyova střela trefila Callahana do zátylku. Kapitán Rangers však bude v pořádku.

41:41
    Hjalmarssonovo nahození Chicago dlouho v útočném pásmu neudrželo, na druhé straně Miller po přejetí červené čáry pouze nahodil kotouč a zmizel na střídačce.

42:29
    Leddyho průnik skončil střelu po ledě z ostrého úhlu, v chumlu těl však nikdo kotouč tečovat nedokázal a ten tak skončil mimo branku Rangers.

43:03
    Domácí zřejmě na útočení ve třetí části poměrně rezignovali, budou čekat pouze na ideální přečíslení. Nevím, jestli je to sedmnáct minut před koncem zrovna nejlepší taktika.

43:53
    Kane prošel po levé straně do dobré šance, jeho ránu příklepem přizvedl pozorný Talbot až do ochranné sítě.

44:02
    Vzápětí zkusil štěstí Johny Oduya, Talbot jistým zákrokem neudělal radost ani jemu, ani číhajícím hráčům připraveným dorážet.

44:23
    Saad jemnou přihrávku poslal puk na Bickella, jeho ránu příklepem odrazil Talbot máchnutím lapačky mimo branku!

45:00
    Pět minut ze třetí části je za námi, Chicago stále marně dobývá svatyni Cama Talbota.

45:29
    Obrovský závar na brankovišti New Yorku Rangers! Kde je puk? Nevíme! Cam Talbot musel nyní předvést několik kvalitní zákroků proti dorážejícím hráčům! Vypadá to však, že puk za svá záda nepustil! Rozhodčí si zřejmě stvrdí své rozhodnutí s kolegou u videa.

45:29
    Nakonec se pro to sám nerozhodl, videorozhodčí si ho však sirénou sám volá k sobě! Dočkáme se vyrovnání?

45:29
    Po dohodě s videorozhodčím puk brankovou čáru nepřešel!

45:49
    Talbot nyní chytá i nemožné, z bezprostřední blízkosti znovu dorážel Marcus Kruger. Ani tentokrát nebyl brankář Rangers prostřelen!

46:03
    Útočná akce Rangers byla zastavena pro postavení mimo hru, hráči a fanoušci si odpočinou při komerčním brejku.

46:26
    Puk po sražené přihrávce Richardse končí mimo ledovou plochu, kde se o něj strhla doslova rvačka.

46:49
    Na střely v této třetině je to 5:1 pro Chicago, domácí hokejisté toho směrem dopředu ve třetím dějství mnoho neukázali a řekl bych, že ani již neukáží.

47:50
    Marné dobývání branky Rangers pokračuje, Talbot je dnes ale doslova nepřekonatelný.

48:53
    Hagelin zachytil kotouč ve střední třetině a chytře se uvolnil až do zakončení. Svůj příklep otřel o hokejku Oduyi a poslal puk vysoko nad branku Coreyho Crawforda.

49:43
    Shaw se Saadem aktivně kombinovali v útočné třetině, k ohrožen Talbotovy branky ale nedošlo.

50:03
    Leddyho rána skončila mimo tři tyče, Chicago se samo vyhnalo z útočné třetiny.

50:48
    Čas však hráčům Blackhawks utíká velmi rychle, hostům se stále nepodařilo pokořit kvalitní defenzívu domácího mužstva.

51:08
    Stále se hraje bez jakéhokoliv přerušení, bez jakékoliv šance. To mnohem více vyhovuje hráčům New Yorku Rangers.

51:37
    Sharp vlétl do útočné třetiny, spíše technické nahození od modré čáry se nakonec třepotá v síti. Bohužel pro hosty, pouze v té ochranné.

51:43
    Icing Rangers bleskově vrací hru před Talbota.

52:05
    Už to vypadalo, že Hagelin bude postupovat do velké šance, všechno vzrušení však bylo zbytečné. Švédskému útočníkovi byl odpískán ofsajd.

52:40
    Callahan na poslední chvíli zblokoval zakončení Shawa, následně hru přerušilo vyhození přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

52:40
    Kouč Rangers cítí problémy, a proto si bleskově vybírá oddechový čas! Hráči New Yorku musí velmi rychle posbírat poslední zbytky sil a vrátit se po dlouhém střídání zpět na ledovou plochu!

53:17
    Hossova skrytá střela mezi nohama obránce skončila dalším úspěšným zákrokem Cama Talbota.

53:37
    Icing se píská také na straně Chicaga Blackhawks.

54:07
    Máme zde poslední komerční přestávku ve třetí třetině, po ní se dá již očekávat silný závěrečný tlak Chicaga. Cam Talbot zvládl posbírat již pětadvacet zákroků a naprosto jednoznačně aspiruje na první hvězdu dnešního zápasu.

55:00
    Pět minut do konce, puk za brankou Chicaga.

55:30
    Až nyní ho dokázal Bickell zavést do útočné třetiny, hosté se v ní však dlouho udržet nezvládli.

55:53
    K drtivému závěrečnému tlaku v podání Blackhwaks zřejmě nedojde! RICK NASH (19) se dostal do dobré úniku, napoprvé ho sice Hjalmarsson ještě poslal do rohu, z něho si ale čerstvý zlatý olympionik vybruslil do střelecké pozice a přímo ke vzdálenější tyči přiblížil domácí k vítězství – 2:0! Asistence: Ryan Callahan (14) a Carl Hagelin (12).

57:14
    Hosté se přece jen ještě snaží o zázrak, proti nim však stojí jistý Talbot, který si evidentně chce dojít pro čisté konto.

57:21
    Crawford je na střídačce, Blackhawks to ještě zkoušejí v šesti!

57:54
    Brandon Saad najel přímo do gólmana, sudí ještě diskutují, zda se bude vylučovat. Nakonec to nechají bez povšimnutí, vhazovat se bude po levé ruce Talbota.

58:27
    Duncan Keith od modré čáry domácího gólmana nepropálil, neujali se ani následné dorážky. Domácí dnes vítězství již pustit nechtějí!

58:39
    Talbot přerušuje hru dalším úspěšným zákrokem, Chicago na to reauje time-outem!

59:01
    Rangers dostali puk z vlastní třetiny, mezitím se rozeběhlo posledních šedesát vteřin, s největší pravděpodobností, dnešního duelu.

59:13
    Sharp byl příliš nedočkavý v přechodu do útočného pásmu, kvůli němu je odpískáno postavení mimo hru.

59:49
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Jedenáct vteřin před koncem se hosté přece jen dočkávají úvodní dnešní branky a ještě trochu dramatizují závěrečné vteřiny! PETER REGIN (3) dostal přesný pas za obranu, dostal se až před gólmana a mezi nohama mu pokazil jeho čisté konto – 2:1! Asistence: Ben Smith (11) a Brent Seabrook (29).

59:58
    Toews úplně sám u levé tyče puk přes ležící Talbotův beton do sítě nepropasíroval!

60:00

Velmi zajímavý závěr dnešního mače nakonec vyrovnání Chicaga nepřinesl, i když k němu Blackhawks byli opravdu velmi blízko! Nakonec odjíždějí domů s prázdnou, Rangers se tímto bodovým ziskem znovu o krůček přiblížili vyřazovacím bojům.

3. Marc Staal (NYR) 0+0

Pro dnešek je to opravdu již vše, přejí příjemný zbytek pátečního rána. (03:37:29)

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 11. Brassard (Pouliot, Miller), 56. Nash (Callahan, Hagelin) – 60. Regin (Smith, Seabrook)

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Klein, Moore – Nash, Stepan, Kreider – Callahan, Richards, Hagelin – Miller, Brassard, Pouliot – Carcillo, Moore, Boyle

Rozhodčí: Hebert, Watson – Barton, Lazarowich