New Jersey – Columbus 5:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 5:4 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:7 (kon.)
Pittsburgh – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Chicago 2:1 (kon.) | Florida – Washington 4:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 1:6 (kon.) | Nashville – Tampa 3:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.)
Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Edmonton – Minnesota 0:3 (kon.) | Calgary – Los Angeles 0:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Pittsburgh Penguins
5:6 (2:1, 1:2, 2:2 - 0:0)
Montreal Canadiens
Pátek 28.02.2014, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Pěkný den u sledování online přenosu z kanadsko – americké hokejové ligy. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácími Pittsburgh Penguins a hosty z Montreal Canadiens. Úvodní buly je na plánu chvíli po jedné hodině v noci.

Po olympijské přestávce přibyly sice do pittsburghského týmu dvě zlaté medaile, během pauzy ovšem tučňáci na nějakou dobu přišli o dva klíčové obránce – Paula Martina a Krise Letanga.
    Penguins i tak ovšem vládnou Východní konferenci NHL, před druhým Bostonem si drží náskok čtyř bodů.

Stěžejní hráči:
    S. Crosby 78 (28+50)
    J. Malkin 58 (18+40)
    C. Kunitz 55 (27+28)

Ani hosté z Montréalu si letos nevedou špatně, se 71 body na kontě okupují čtvrtou příčku v tabulce Východní konference. I oni mají ve svém středu zlaté olympijské medailisty z nedávno skončené olympiády v Soči. Nejvíce určitě zaujal gólman Carey Price, který v play-off nepustil jediný gól a dovedl svůj výběr k obhajobě zlata z Vancouveru. V utkání proti Pens však nejspíš nenastoupí, jeho místo by měl nahradit Slovák Peter Budaj.

P. Subban 39 (8+31)
    M. Pacioretty 37 (26+11)
    T. Plekanec 33 (17+16)

Češi a Slováci na ledě

Jak již bylo zmíněno, v týmu hostí by měl v bráně nastoupit slovenský brankář Peter Budaj. V útoku Canadiens nalezneme i českého kapitána Tomáše Plekance.

Pittsburgh Penguins: Fleury – Maatta, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Orpik, Despres – Kunitz, Crosby, Gibbons – Jokinen, Malkin, Neal – Glass, Sutter, Kobasew – Pyatt, Vitale, Adams.

Montreal Canadiens: Budaj – Gorges, Subban, Markov, Jemelin, Tinordi, Murray – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Briere, Plekanec, Gionta – Galčenjuk, Eller, Bourque – Moen, White, Weise.

Domácí nastoupí v černých dresech, na jejich soupeře čekají barvy bílé. Utkání může brzy začít.

00:01

01:02
    První minuta zápasu byla opatrná. První střelecký pokus vyslal vlastně na Budaje domácí Bortuzzo, brankář Montréalu bez problémů kryje.

02:12
    Pacioretty se pokusil obtočit kolem domácí brány a zaskočit Fleuryho u vzdálenější tyče, ten si však inkriminovaný prostor pohlídal.

03:04
    Pokus Vitaleho z velmi ostrého úhlu, Budaj znovu kryje.

04:29
    Gallagher zatáhl puk do útočného pásma, jeho nahození od pravého mantinelu však nic neřešilo. Fleury byl na místě.

04:57
    Montreal právě vstřelil branku!
    První přerušení ve hře je hned gólové! Utkání mělo již od prvních minut rychlé tempo, když se na hranici domácího brankoviště zorientoval jako první BRENDAN GALLAGHER a nikým neatakovaný doklepl volný puk za záda Fleuryho. Hosté tak jdou na ledě Pittsburghu do vedení! Asistence: David Desharnais, Max Pacioretty.

06:10
    Domácí se hned vrhli do útočení, nepřešli však přes útočnou modrou čáru.

06:20
    Z pravého křídla se před hostujícího brankáře natlačil Crosby, slovenského Budaje ale nepřekonal.

07:13
    Další útok se domácímu celku nevydařil – icing.

07:48
    Domácí chtějí hrát aktivní hru, zatím ale mají problémy dostat se do útočného pásma. Jejich další útok brzdí tentokrát ofsajd.

07:58
    Pokus Malkina z pravého křídla, hostující brankář na místě.

08:23
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí střílí taktéž úvodní branku a srovnávají s hostujícím celkem krok. JAMES NEAL dostal přihrávku na levé křídlo, odkud se štěstím prostřelil hostujícího brankáře mezi bližší tyčí a tělem. Budaj si totiž patřičně nepohlídal svoji tyčku a vyrovnávací branka tak jde částečně na jeho vrub. Asistence: Jevgenij Malkin.

10:15
    Nahození Subbana od levého mantinelu končí ve výstroji pozorného Fleuryho. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.

10:55
    Pacioretty dostal dobrý pas na levé křídlo, najel si až do střelecké pozice, vyhořel však na rychle se přesouvajícím Fleurym.

11:53
    Nahození Moena ze středního pásma končí ve výstroji Fleuryho. Ten však puk stihl ještě rozehrát a nemusí se ani přerušovat hra.

12:24
    Pokus Briera z pravého křídla byl sražen domácím obráncem do ochranné sítě. Buly před Fleurym.

12:46
    Eller nahodil puk do útočného pásma, u brankáře Fleuryho ho nakonec stačil dojet. Domácí brankář tentokrát raději přikryje puk a přeruší hru.

13:03
    Dobrá příležitost domácího Neala ke druhé brance v zápase! Domácí forvard si najel mezi kruhy a tvrdou střelou nadělal Budajovi plné ruce starostí. Slovenský gólman však nakonec situaci ustál a nadvakrát jeho pokus zlikvidoval.

14:38
    Domácímu celku se nevydařila rozehrávka – icing.

14:42
    Tvrdá rána obránce Jemelina končí v náruči domácího brankáře. Ten může znovu přerušit hru.

15:34
    Pacioretty vystřelil ihned po přejetí útočné modré čáry, jeho pokus však mířil mimo.

15:50
    Domácí obrací skóre a jdou do vedení! Neal našel na pravém kruhu pro vhazování obránce DERYKA ENGELLANDA, který prudkou střelou trefil přesně nad vyrážečkou brankáře Budaje. Ten na tuhle ránu dobře viděl, nakonec ale nedokázal zasáhnout. Asistence: James Neal, Sidney Crosby.

16:55
    Domácí jsou znovu nastěhováni v útočném pásmu. Druhá branka je ještě více nakopla.

17:21
    Hosté jsou pod tlakem, Jemelin musí vyhodit puk přes všechny čáry.

17:30
    Ve středu útočného pásma se k puku dostal Jokinen, Budaj tentokrát předvedl jistý zákrok a krotí puk ve své výstroji.

18:37
    Rána Niskanena od modré, Budaj je na svém místě.

19:22
    Crosby chtěl rozjet další útok svého týmu, na modré čáře byl však o puk obrán.

19:46
    První vyloučení v zápase. Za zdržení putuje na trestnou lavici hostující Bourque.

19:52
    Malkin pálí ihned po buly, netrefil ale vůbec hostující bránu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 02:01.

První třetina je u konce, viděli jsme v ní tři branky. Do vedení se sice v páté minutě dostali hosté, domácí ovšem díky dvěma brankám dokázali skóre v první třetině otočit. V první třetině byli Pens aktivnějším celkem, k vedení jim ale pomohly dvě zaváhání hostujícího brankáře Budaje, který zatím nepředvádí stoprocentní výkon.

Střely na bránu v první třetině: 12 – 9.

20:01

20:24
    Na modré napřáhl Niskanen, jeho pokus příklepem mířil mimo hostující bránu. Následně se mohou hosté osvobodit.

21:12
    Malkin našel na levém kruhu zcela volného Kunitze, který ovšem z první nedokázal překonat Budaje. Slovenský brankář se stačil přemístit a vytlačit puk mimo!

21:31
    Následně se hosté dostali na puk a mohou ho vyvést do bezpečí.

21:46
    Hosté v plném počtu. Bourque je zpět na ledě.

22:11
    Gibbons pálí z levého křídla, do rány mu však padl Jemelin a pokus domácího útočníka vytáhl mimo nebezpečí pro hostujícího brankáře.

22:35
    Tažená rána Jemelina z pravého křídla, domácí brankář na místě.

23:46
    Domácí pokazili rozehrávku, po icingu se bude vhazovat před Fleurym.

24:40
    Plekanec zpoza brány našel Gionta na pravém kruhu. Ten měl čas urovnat si puk na holi, jeho střelu švihem nakonec ale dokázal Fleury vytáhnout mimo.

25:43
    Rychle se rodící útok Bourquea brzdí ofsajd, jeho spoluhráč mu do pásma vjel ještě rychleji.

26:17
    Po pěkné individuální akci DANIELA BRIERA srovnávají hosté krok v utkání! Útočník Cannadiens se vymotal zpoza brány s pukem až na pravý kruh, místo očekávané přihrávky se však rozhodl pro střelu a puk umístil přesně ke vzdálenější tyči. Tím, že všichni, včetně brankáře Fleuryho, očekávali přihrávku, naskytlo se tak pro Briera okénko v obraně. Asistence: Josh Gorges, George Parros.

27:51
    Neal se z levého křídla natlačil do další gólovky, Budaj mu však jeho pokus vytěsnil mimo.

28:16
    Z levého křídla střílel přes obránce Canadiens domácí Neal, obránce hostí však dokázal ránu srazit mimo. Budaj nemusel zasahovat.

28:41
    Hostující Eller je vyloučen za hákování. Přesilovka pro Pens, kteří se budou chtít vrátit zpátky do zápasu.

29:08
    Nahození Niskakena z prostoru mezi kruhy bylo sraženo mimo.

29:26
    Rána Malkina od modré byla sražena taktéž mimo, následně byl navíc puk vyhozen z obranného pásma hostí.

30:07
    Prudká rána příklepem od Niskanena, Crosby se následně snažil o dorážku, Budaj má však puk pod svoji kontrolou.

30:18
    Po křižném pasu mohl z pravého křídla střílet Jokinen, hostující Budaj se však fantasticky stačil přesunout ke své levé tyči a vynulovat domácího útočníka.

30:39
    Domácí potvrzují, že patří k nejlepším exekutorům přesilových her a tuhle početní výhodu využívají! Na modré čáře napřáhl finský reprezentant OLLI MAATTA a propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí tak znovu jdou do vedení. Asistence: bez asistence.

30:47
    Přesilovka tentokrát pro Montréal. Vyloučen je Vitale za podražení.

31:13
    Rána Paciorettyho z levého křídla byla nepřesná.

31:35
    Přestřelka pokračuje dále, i hosté využívají svoji přesilovou hru a znovu srovnávají stav dnešního duelu! Hosté si v útočném pásmu vyměnili několikrát puk, až se k němu na pravém kruhu dostal MAX PACIORETTY a švihem propálil Fleuryho nad vyrážečkou. Ten si na puk sice sáhl ztlumit ho ale nedokázal. Asistence: David Desharnais, Andrej Markov.

32:35
    Crosby našel na pravém křídle Kunitze, Budaj musel znovu vytáhnout další zákrok ze své sbírky.

33:55
    Nahození Jokinena z pravého křídla, snadná práce pro Budaje.

34:12
    Na druhé straně napřáhl Markov, Fleury měl složitější práci, nakonec ale i on dokázal přesně zasáhnout.

35:51
    Pokud Bourqueho z levého křídla končí na pozorném Fleurym.

36:05
    Briere byl v útočném pásmu dříve než Markov – ofsajd hostí.

36:27
    Další přesilovka pro Pittsburgh. Jemelin je vyloučen za nedovolené bránění.

36:36
    Rychlý pokus Crosbyho byl zblokován. Domácí ale u puku zůstávají i nadále.

37:22
    Malkin se snažil dorazit do brány vyraženou střelu od brankáře Budaje, v pádu však s dorážkou neuspěl.

38:09
    Gibbons si nabruslil až před hostujícího brankáře, zadovkou však nedokázal zakončit přesně.

38:30

38:45
    Maatta pálí od modré čáry, jeho rána však orazítkovala mantinel za hostující bránou.

39:45
    Domácí dohrávají třetinu s pukem na holích.

40:00

Druhá třetina velmi zajímavého zápasu je za námi. Tentokrát ji ovládli hosté, kteří tak srovnali stav utkání na 3:3 po dvou třetinách. Sledujeme rychlý, atraktivní a pohledný hokej z obou stran, kterému gólové situace rozhodně nechybí. Oba týmy hrají vyrovnanou partii, o vítězi se může, ale nemusí, rozhodovat ve třetí třetině.

Další třetina začne přibližně v 02:58.

Střely na bránu:
    ve druhé třetině: 12 – 7
    celkově: 24 – 16

40:01

40:44
    Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Murray. Domácí mohou hned z kraje třetí třetiny vrátit se znovu do vedení.

41:01
    Rána Crosbyho z pravého křídla, beton Budaje byl na místě.

41:30
    Hostům se podařilo většinu střel domácích zblokovat a nakonec se osvobozují.

41:50
    Další vyhození hostujícího celku.

42:26
    Rána Maatty od modré čáry, puk nakonec končí ve výstroji pozorného brankáře Budaje.

42:31
    Hosté vyhráli další buly v obranném pásmu a ihned posílají puk pryč z pásma.

42:44

43:56
    Domácí kombinují s pukem na holích a snaží se najít cestu do útočného pásma i po konci přesilové hry.

44:30
    Střela Briera z pravého křídla, domácí brankář připraven.

45:38
    Bude se znovu vylučovat. Malkin putuje na trestnou lavici za sekání.

45:43
    Domácí vyhráli buly a okamžitě vyhazují puk přes všechny čáry.

46:04
    Další vyhození domácích Pens, hosté se zatím nemohou dostat do útočného pásma.

46:21
    Tvrdá rána Subbana od modré, Fleury má puk ve své moci a raději přeruší hru.

46:30
    Další rána Subbana od modré. Tentokrát byl pokus zlatého medailisty ze Soči sražen Sutterem mimo tři tyče brankáře Fleuryho.

46:57
    Hostům se nedaří usadit se na delší dobu v útočném pásmu, domácí se znovu osvobozují.

47:18
    Domácí se prosazují ve vlastním oslabení a jdou znovu do vedení! P.K. Subban ztratil ve středním pásmu puk a do samostatného úniku se utrhl BRANDON SUTTER. Domácí útočník se pak již před brankářem Budajem nemýlil a blafákem do bekhendu si s ním poradil. Asistence: bez asistence.

47:45
    Blesková odpověď hostujícího celku a máme znovu vyrovnáno! Z rychlého útoku hostí na druhé straně napřáhl na modré čáře ALEXEJ JEMELIN a poslal puk nechytatelně až do domácí brány. Fleury měl zakrytý výhled a na puk pořádně neviděl. Asistence: Rene Bourque, Daniel Brière.

48:14
    Crosby (PIT) je vyloučen za sekání, Murray (MTL) pak za hrubost. Pokračuje se v čtyřech na obou stranách.

49:34
    Hra se přelévá ze strany na stranu, žádný z týmů se ale nemůže dostat do vážnější situace.

50:11
    Pokus Malkina z pravého křídla. Ruský útočník ale byl již v ostrém úhlu a měl to velmi složité. Nakonec netrefil bránu tak, jak by si představoval.

50:46
    Střela Neala z levého křídla jen těsně minula vzdálenější tyč.

51:17
    Oba týmy již hrály v plném počtu hráčů, vše se ale zase změní. Hostující Jemelin je vyloučen za podražení.

51:29
    Plekanec zabojoval u levého mantinelu a dokázal vytlačit puk do středního pásma.

51:54
    Rána Niskaknena od modré byla tečovaná Kunitzem těsně mimo levou tyč hostující brány.

52:29
    Domácí využívají přesilovou hru a vrací se zpátky do vedení! K vyraženému puku se na levém kruhu dostal domácí kapitán SIDNEY CROSBY a pohotově vrátil puk do volné části hostující brány. Budaj byl zcela bez šance, proti dorážce prakticky do prázdné brány byl zcela bezmocný. Domácí tak jen znovu potvrdili, proč patří mezi nejlepší exekutory přesilových her v letošním ročníku NHL. Asistence: Jevgenij Malkin, Matt Niskanen.

52:48
    Přesilovka tentokrát pro hosty a hned pětiminutová! Domácí Glass totiž udeřil hostujícího Jemelina do oblasti hlavy a krku. To budou ještě krušné momenty pro domácí hráče!

53:27
    Domácí se zatím dobře brání a dvakrát po sobě se osvobozují.

54:06
    Domácí znovu své vedení neudrželi nijak dlouho, hosté využívají přesilovou hru a znovu srovnávají dnešní zápas! DANIELE BRIERE měl tentokrát velmi snadnou práci, stačilo mu doklepnout volný puk u pravé tyče do domácí brány. Obránci Pittsburghu byl naprosto rozhozeni, špatně si rozebrali hráče a na Brierea úplně zapomněli. Ten tak pohodlně střílí svůj druhý gól v zápase. Asistence: Alex Galčenjuk, Tomáš Plekanec.

55:34
    Přesilová hra hostí pokračuje i nadále. Domácí se musí stále bránit tlaku hostí. Ti touží dokonat obrat a dostat se v závěru do vedení!

56:02
    Rána Plekance z pravého křídla nepřesná. Domácí se osvobozují.

56:38
    Po ráně Subbana od modré se mohou domácí znovu osvobodit, ještě jim ale zbývá přes minutu v oslabení.

57:49

58:21
    Před Kunitzem se na levém křídle otevřel větší prostor, jeho střelecký pokus však likviduje pozorný Budaj.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Remíza by v dnešním utkání byla spravedlivá.

59:45
    Třetina se už jen dohrává, prodloužení klepe na dveře.

60:00

Třetí třetina sice nabídla čtyři branky, rozhodnutí ale nepřinesla. Skóre po šedesáti minutách je 5:5 a rozhodovat se bude muset v nastaveném čase. Prodloužení začne po maličké přestávce.

ve třetí třetině: 8 – 8
    celkem: 32 – 24.

60:01

60:39
    Crosby se na pravém kruhu dostal k volnému puku, do rány mu však obětavě padl jeden z hostujících beků, čímž pomohl svému brankáři Budajovi.

61:16
    Plekance a jeho formaci brzdí při přechodu do pásma ofsajd.

61:41
    Gallagher vyslal z pravého křídla nepříjemnou ránu na domácího brankáře, Fleury však tlumí puk ve své lapačce.

62:10
    Pacioretty dostal nabídku do středu útočného pásma, jeho rána z voleje byla zblokována mimo.

62:37
    Další útok hostí brzdí ofsajd, buly ve středním pásmu.

63:13
    Tinordi napřáhl na modré čáře, jeho pumelenici nakonec dokázal dezorientovaný Fleury dostat pod svoji kontrolu.

64:26
    Pacioretty unikal do rychlého kontru, cestu mu nakonec zkřížil jeden z hostujících obránců. Přesto hostující hráč vyslal štiplavý pokus na Fleuryho, ten si ale s touhle ránou poradil.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, na řadu tak po krátké úpravě ledu budou muset přijít samostatné nájezdy.

v prodloužení: 0 – 5
    celkově: 32 – 29.

Samostatné nájezdy začínají.

První pojedou domácí – konkrétně Neal.

James Neal se rozhodl pro rychlou střelu, trefil ale jen betony Budaje.

Eller za hosty také nedává, Fleury jeho pokus vyrazil mimo.

Sidney Crosby zkusil zaskočit Budaje kličkou do forhendu, Budaj chytá.

Desharnais za hosty dává! Před Fleurym udělal rychlou kličku a o tyčku dopravil puk do brány.

Malkin musí dát.

Nedává! Hosté vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
    Vítěznou branku vstřelil DAVID DESHARNAIS.

Divácky velmi atraktivní zápas je u konce, z přestřelky se nakonec radují hosté, kteří duel ovládli v samostatných nájezdech. Krom prvního gólu však hosté museli celý zápas dotahovat. Neustále se ale drželi na dostřel, nenechali si domácí utéci a i díky tomu se dnes radují!

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 22:02
    Peter Budaj (MTL) 65 minut, 27 zákroků, 5 gólů, 84,4%

1. Daniel Briere (MTL) 2+1
    2. David Desharnais (MTL) 0+2
    3. James Neal (MTL) 1+1

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji vám dobrou noc! (03:53:22)

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 9. Neal (Malkin), 16. Engelland (Neal, Crosby), 31. Maatta, 48. Sutter, 53. Crosby (Malkin, Niskanen) – 5. Gallagher (Desharnais, Pacioretty), 27. Briere (Gorges, Parros), 32. Pacioretty (Desharnais, Markov), 48. Jemelin (Bourque, Brière), 55. Briere (Galčenjuk, Plekanec), rozh. náj. Desharnais

Pittsburgh Penguins: Fleury – Maatta, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Orpik, Engelland – Kunitz, Crosby, Gibbons – Jokinen, Malkin, Neal – Glass, Sutter, Kobasew – Pyatt, Vitale, Adams.
    Montreal Canadiens: Budaj – Gorges, Subban, Markov, Jemelin, Tinordi, Murray – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Briere, Plekanec, Gionta – Galčenjuk, Eller, Bourque – Moen, Parros, Weise.

Rozhodčí: Dwyer, Pochmara – Amell, Nowak