New Jersey – Columbus 5:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 5:4 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:7 (kon.)
Pittsburgh – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Chicago 2:1 (kon.) | Florida – Washington 4:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 1:6 (kon.) | Nashville – Tampa 3:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.)
Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Edmonton – Minnesota 0:3 (kon.) | Calgary – Los Angeles 0:2 (kon.)
Ottawa Senators
1:6 (0:4, 1:2, 0:0)
Detroit Red Wings
Pátek 28.02.2014, 01:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den. (04:20:46)

Dnešní utkání sledovalo 18 931 diváků.

Vítězem dnešní utkání se stává Detroit, který poráží Ottawu vysoko 6:1. Hosté o svém vítězství rozhodli už v první třetině, ve které dokázali vstřelit čtyři branky a to byla pro domácí taková rána, že se z ní nedokázali po celý zápas vzpamatovat. Detroit si tak připisuje ve dvou dnech druhé vítězství a dělá velmi důležité kroky pro účast v play-off. To Ottawě se vstup do ligy po olympijské přestávce vůbec nevydařil.

Střely na branku: 38 – 26.

60:00

59:45
    Ten se ale s úspěchem nesetkal.

59:32
    Kotouč je za brankou Ottawy, která se ještě pokusí založit útok.

59:00
    Nahození Helma od modré čáry Hammond bez problémů zastavil.

58:35
    Utkání se v poklidu dohrává. U kotouče se drží hokejisté Detroitu.

58:05

57:16
    Quincey nahodil kotouč na branku od modré čáry, ale Hammond dokázal kotouč vyrazit.

56:47
    Odražený kotouč od zadního mantinelu Hammond raději zalehl.

56:14
    Detroitu se nedaří usadit v útočném pásmu, ale to hostům vadit nemusí.

55:00
    Detroit v přesilové hře nikam nespěchá a snaží se v klidu utkání dohrát.

54:05
    Neil nakonec dostává s Franzenem 10 minutový osobní trest. Dále je vyloučen Neil na 2+2 minuty za hrubost – trest odsedí Hoffman.

54:05
    Chris Neil opět ukázal, proč patří k nejtrestanějším hráčům v lize. Naprosto zbytečně strhl helmu Franzenovi a chtěl se s ním pustit do bitky. Útočník Detroitu se mu však vysmál.

52:41

52:19
    Z pravé strany zkusil štěstí Hoffman, ale jeho střela skončila na pravé tyči.

51:42
    Hra ve čtyřech více vyhovuje domácím, kteří se drží v útočném pásmu.

50:58
    Na řadu přichází komerční přestávka.

50:55
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění. Poslední minuta je velmi roztrhaná.

50:41
    Tatar se ihned po vhazování provinil podražením a tak se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

50:37
    Následně byl ale za hrubost vyloučen také Franzen, takže se bude hrát klasická přesilová hra.

50:37
    Za hrubost je vyloučen na 2 minuty Zack Smith a Ottawa bude hrát ve třech.

50:20
    Detroitu se zatím také nedaří usadit v útočném pásmu, ale bude se znovu vylučovat na straně Ottawy.

49:54

49:50
    Za sekání je vyloučen na 2 minuty Karlsson a Detroit si zahraje za čtyři vteřiny přesilovou hru.

49:12
    Od modré čáry vystřelil Ceci, který však branku přestřelil.

48:58
    Domácím se nedaří udržet v útočném pásmu.

48:20
    Detroit startuje i toto oslabení velmi dobře, když Glendening poslal kotouč do středního pásma.

47:54
    Následuje komerční přestávka.

47:54
    Následně je za nedovolené bránění vyloučen Abdelkader a Ottawu čeká další přesilová hra.

47:27
    Franzen byl velmi blízko vstřelení čtvrté branky, ale tentokrát jeho střelu zastavila tyč.

47:12
    Detroit se dopouští zakázaného uvolnění.

46:26

46:04
    Z levého kruhu vystřelil velmi nebezpečně Karlsson, ale Gustavsson dokázal jeho střelu zastavit lapačkou.

45:32
    Domácí zakládají útok z vlastního pásma.

45:17
    Karlsson prováhal na pravém kruhu možnost vystřelit a poté o kotouč přišel.

44:49
    Ottawa se drží v útočném pásmu, ale ještě se nedostala do zakončení.

44:26
    Ottawa bude hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici na 2 minuty Ericsson.

43:57
    Z velkého úhlu se pokoušel Gustavssona překvapit Ceci, ale brankář Detroitu dokázal jeho pokus vyrazit.

43:30
    Přes obránce vystřelil z pravého kruhu Turris a namířil kotouč do břevna!

42:42
    Detroit kontroluje utkání a nikam se zbytečně netlačí, zatímco domácím se v útočném pásmu dnes vůbec nedaří.

41:38
    Z mezikruží nebezpečně vystřelil Ryan, ale Gustavsson dokázal na poslední chvíli zasáhnout vyrážečkou.

40:58
    Ottawa se zkraje třetí třetiny dopouští zakázaného uvolnění.

40:01

Po druhé třetině vede Detroit nad Ottawou vysoko 6:1 a má nakročeno k vítězství. Ottawa dnes propadá v defenzivní činnosti, když se utkání nevyvedlo ani Lehnerovi, který po šesté brance vystřídal. Poté se hra vyrovnala a brankové hody se pozastavily. Třetí třetina začne přibližně v 3:31.

Střely na branku: 27 – 23.

40:00

39:54
    U střídaček vznikl menší konflikt mezi Neilem a Franzenem. Vše se obejde bez trestů.

39:23
    Helm vyvezl kotouč z obranného pásma Detroitu, nahodil kotouč do útočného pásma a vydal se se svými spoluhráči na střídačku.

38:51

38:24
    Kotouč je daleko od branky Detroitu, hosté zřejmě ubrání i toto oslabení.

38:02
    Karlsson chyboval na modré čáře a zavinil postavení mimo hru.

37:42
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu, Detroit zvládá i toto oslabení.

37:12
    Ottawě se dnes přesilové hry vůbec nedaří. Nyní je kotouč zase u branky Hammonda.

36:51
    Ottawa bude hrát přesilovou hru, když je za nedovolené bránění vyloučen na 2 minuty DeKeyser.

36:25
    Hammond si připisuje další úspěšný zákrok. Tentokrát po střele z levé strany, kterou na něj vyslal Brendan Smith.

35:27
    Abdelkader se pokoušel vystřelit v leže, ale kotouč nedokázal trefit.

35:00
    Tempo hry mírně opadlo, ale i přesto sledujeme velmi kvalitní utkání.

34:19
    Bekhendem se pokoušel prosadit z pravého kruhu Hoffman, ale Gustavsson jeho pokus dokázal zastavit.

33:52
    Domácí se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění. Detroit je nyní opět velmi aktivní.

33:22
    Mezi kruhy se dostal ke kotouči Dacjuk, ale jeho střela zápěstím byla zablokována.

32:36
    Od modré čáry vystřelil Brendan Smith, ale Hammond dokázal opět kotouč bez problémů zastavit.

31:50

31:50
    Z pravého kruhu vystřelil zápěstím Miller, ale Hammond dokázal bez problémů zasáhnout.

31:27
    Hosté hrají ve velké pohodě a nikam se zbytečně neženou.

30:18
    Od modré čáry přestřelil branku Detroitu Karlsson.

30:00
    První polovina utkání jasně patřila Detroitu, uvidíme, jak dopadne půlka druhá.

29:38
    Z levého kruhu vystřelil nepřesně Nyquist.

28:42
    Ottawa se snaží útočit, ale Detroit velmi dobře brání.

27:42
    Kotouč se dostal do hlediště. Komerční přestávka.

26:52
    Ačkoliv se domácí dlouho drželi v útočném pásmu, tak se jim nepodařilo vystřelit. Ke kotouči se dostávají hosté.

26:15
    Ottawa se pokouší zklidnit situaci a snaží se držet kotouč daleko od vlastní branky.

25:04
    Do branky Ottawy nastupuje Hammond.

25:04
    Detroit právě vstřelil branku!
    Gólové hody pokračují. Jurčo našel zpoza branky u pravé tyče volného TOMÁŠE TATARA, který s vydatnou pomocí Lehnera dopravil kotouč do branky. Asistence: Tomáš Jurčo.

24:19
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawa velmi rychle snižuje na rozdíl čtyř branek. Od modré čáry vystřelil zápěstím BOBBY RYAN a jeho pokus propadl Gustavssonovi do branky. Asistence: Mika Zibanejad, Marc Methot.

23:49
    Detroit vede již o pět branek. Před branku obdržel kotouč JOHAN FRANZEN, který si počkal, až si Lehner klekne a poté vystřelil pod horní tyčku. Touto brankou kompletuje hattrick. Asistence: Gustav Nyquist.

23:33
    Na pravém kruhu se kotouče ujal Karlsson, který tvrdou střelou prověřil pozornost Gustavssona, který kotouč vyrazil ramenem.

22:50
    Kotouč se dostal do ochranní sítě za brankou Lehnera a hra je přerušena.

21:45
    DeKeyser vystřelil od modré čáry a trefil dobře postaveného Lehnera.

20:59
    Ale i těm se nepovedlo útok založit. Druhá třetina začala velmi opatrně.

20:32
    Ottawa se snažila dostat do útočného pásma, ale neúspěšně a útok zakládají hosté.

20:01

První třetina je u konce. Tu jednoznačně ovládli hokejisté Detroitu, kteří v ní dokázali vstřelit čtyři branky a vedou 4:0. Ottawě dnes vůbec nic nevychází a jestli výrazně nepřidá, tak to s ní dnes nedopadne dobře. Druhá třetina začne přibližně v 2:37.

Střely na branku: 16 – 12.

20:00

19:56
    Kotouč je ve středním pásmu, v této třetině se již nic nestane.

19:10
    Z pravého kruhu nebezpečně střílel Ryan, ale Gustavsson dokázal zasáhnout vyrážečkou.

18:00
    Demolice Ottawy nadále pokračuje. Kronwallova střela se odrazila na hokejku TOMÁŠE JURČA, který dokázal z úhlu poslat kotouč do odkryté klece. Asistence: Niklas Kronwall, Tomáš Tatar.

17:08
    Zack Smith se obtočil okolo branky a chtěl dostat kotouč do branky, ale Gustavsson dokázal zasáhnout.

16:32

16:02
    Detroit toto oslabení zvládá na výbornou.

15:42
    Na pravém kruhu se dostal ke kotouč Hoffman, ale jeho střela branku těsně minula.

15:03
    Domácím se nedaří udržet v útočném pásmu. Kotouč je opět u branky Lehnera.

14:42
    Hosté se velmi rychle osvobozují.

14:32
    Ottawa bude hrát přesilovou hru, když je za hrubost vyloučen na 2 minuty Glendening.

14:11
    O snížení se snažil Zibanejad, ale Gustavsson byl pozorný.

13:27
    Detroit přesilovou hru využívá a navyšuje své vedení na rozdíl tří branek. Z pravého kruhu se ke střele dostal JOHAN FRANZEN, který zamířil přesně k protější tyči. Asistence: Daniel Alfredsson, Niklas Kronwall.

12:52
    Nepřesné založení útoku ze strany Detroitu končí zakázaným uvolněním.

12:30
    Z levého kruhu zkusil vystřelit Alfredsson, ale jeho pokus byl sražen mimo branku.

12:16

12:16
    Detroit si zahraje přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Methot.

11:28
    Detroit vede již o dvě branky. Nyquist našel z pravého kruhu u levé tyčky postaveného JOHANA FRANZENA, který neměl se zakončením do odkryté branky sebemenší problém. Asistence: Gustav Nyquist.

10:59
    Detroit se dostává do vedení. Ceci udělal obrovskou chybu v rozehrávce, kdy nabídl kotouč do jasné pozice RILEYMU SHEAHANOVI, který toho velmi dobře využil a střelou k pravé tyči nedal Lehnerovi šanci. Bez asistence.

10:39

10:20
    Přes obránce vystřelil nebezpečně Ryan, který branku jen těsně minul.

9:52
    Kotouč je za brankou Lehnera, Detroit své oslabení zvládá na výbornou.

9:26
    Od modré čáry vystřelil tvrdě Karlsson, ale jeho pokus dokázala obrana Detroitu zablokovat.

9:02
    Domácí se drží v útočném pásmu.

8:39
    Ottawa bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Sheahan.

8:28
    Po zákroku Lehnera je hra přerušena a následuje komerční přestávka.

7:29
    Slibnou šanci měl na své holi Hoffman, který se dokázal obtočit okolo branky Gustavssona a poté trefil brankáře Detroitu do ramene.

6:39
    Dacjuk nahazoval kotouč od modré čáry na branku, ale Franzen dokázal kotouč zastavit svým tělem, ale vystřelit poté nedokázal.

5:46
    Hra je přerušena kvůli dalšímu zakázanému uvolnění Ottawy.

5:04
    Do zakončení se dostal Ceci, který z velké blízkosti nedokázal kotouč nasměrovat za Gustavssona.

4:42
    Utkání se zatím hraje ve vysokém tempu.

3:51
    První lajna Detroitu se pokouší prosadit v útočném pásmu, ale domácí velmi dobře brání.

3:04
    Branka nakonec vážně není uznána, jelikož kopnutí Ryana bylo úmyslné.

3:04
    Ottawa dokázala dostat kotouč do branky, ale Ryan zřejmě kotouč do branky kopl. Bude se volat videorozhodčímu.

2:17
    Střelou přes obránce se pokoušel prosadit Andersson, ale Lehner dokázal tento pokus bez problémů vyrazit.

1:46
    Domácí se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

1:23
    Detroit se dokázal dostat z úvodního tlaku domácích a operuje v útočném pásmu.

0:36
    Pokus Karlssona dokázal Gustavsson se štěstím vyrazit, Ottawa začala velmi aktivně.

0:23
    Ottawa začala velmi aktivně, když to od modré čáry hned zkoušel Greening, který ale branku přestřelil.

00:01

Ottawa Senators: Lehner (Hammond) – Karlsson, Methot, Wiercioch, Cowen, Ceci, Phillips – Michálek, Spezza, Greening – Condra, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Neil, Z. Smith, Conacher

Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, B. Smith – Nyquist, Dacjuk, Franzen – Alfredsson, Helm, Abdelkader – Jurčo, Sheahan, Tatar – Glendening, Andersson, Miller

Rozhodčí: Martell, Jackson – Henderson, Shewchyk.

Vzájemné zápasy

V letošní sezóně se oba celky střetly už třikrát a vždy se radoval hostující tým. V Detroitu vyhrála Ottawa 6:1 a 4:2, zatímco Detroit uspěl na ledě Senators a vyhrál zde 4:2. Bude toto pravidlo platit i dnes?

Detroit už má po olympijské přestávce jedno utkání za sebou, když dokázal včera v noci porazit Montreal na jeho ledě a připsat si cenné dva body, které Rudá Křídla upevnily na osmém místě. Dnes tedy čeká Detroit další zápas na kanadské půdě a určitě by svěřenci trenéra Babcocka chtěli vyhrát a připsat si další body.

Ottawa se stále drží v bojích o play-off, když se momentálně nachází na desátém místě a ztrácí na osmý Detroit tři body, takže je pro ní dnešní utkání velmi důležité. V posledním utkání před olympijskou přestávkou dostali Senátoři výprask v Bostonu, tak se nechme překvapit, v jaké formě vstoupí Ottawa do dnešního utkání.

Zdravím všechny fanoušky zámořské NHL, která se po olympijské přestávce velmi rychle rozjíždí. Dnes nás čeká rovnou dvanáct utkání, takže se máme na co těšit. Nás bude zajímat zápas z hlavního města Kanady, kde se odehraje utkání Ottawa Senators – Detroit Red Wings. Utkání bude zcela jistě velmi zajímavé, protože se do Ottawy vrátí podruhé v sezóně Daniel Alfredsson.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 25. Ryan (Zibanejad, Methot) – 11. Sheahan, 12. Franzen (Nyquist), 14. Franzen (Alfredsson, Kronwall), 18. Jurčo (Kronwall, Tatar), 24. Franzen (Nyquist), 26. Tatar (Jurčo)

Ottawa Senators: Lehner (26. Hammond) – Karlsson, Methot, Wiercioch, Cowen, Ceci, Phillips – Michálek, Spezza, Greening – Condra, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Neil, Z. Smith, Conacher

Rozhodčí: Martell, Jackson – Henderson, Shewchyk

Diváci: 18 931