New Jersey – Columbus 5:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 5:4 (po pr.) | Philadelphia – San Jose 3:7 (kon.)
Pittsburgh – Montreal 5:6 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Chicago 2:1 (kon.) | Florida – Washington 4:5 (kon.)
Ottawa – Detroit 1:6 (kon.) | Nashville – Tampa 3:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.)
Dallas – Carolina 4:1 (kon.) | Edmonton – Minnesota 0:3 (kon.) | Calgary – Los Angeles 0:2 (kon.)
Ottawa Senators
1:6 (0:4, 1:2, 0:0)
Detroit Red Wings
Pátek 28.02.2014, 01:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

54:05
    Neil nakonec dostává s Franzenem 10 minutový osobní trest. Dále je vyloučen Neil na 2+2 minuty za hrubost – trest odsedí Hoffman.

52:19
    Z pravé strany zkusil štěstí Hoffman, ale jeho střela skončila na pravé tyči.

50:41
    Tatar se ihned po vhazování provinil podražením a tak se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

50:37
    Následně byl ale za hrubost vyloučen také Franzen, takže se bude hrát klasická přesilová hra.

50:37
    Za hrubost je vyloučen na 2 minuty Zack Smith a Ottawa bude hrát ve třech.

49:50
    Za sekání je vyloučen na 2 minuty Karlsson a Detroit si zahraje za čtyři vteřiny přesilovou hru.

47:54
    Následně je za nedovolené bránění vyloučen Abdelkader a Ottawu čeká další přesilová hra.

47:27
    Franzen byl velmi blízko vstřelení čtvrté branky, ale tentokrát jeho střelu zastavila tyč.

44:26
    Ottawa bude hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici na 2 minuty Ericsson.

43:30
    Přes obránce vystřelil z pravého kruhu Turris a namířil kotouč do břevna!

36:51
    Ottawa bude hrát přesilovou hru, když je za nedovolené bránění vyloučen na 2 minuty DeKeyser.

25:04
    Do branky Ottawy nastupuje Hammond.

25:04
    Detroit právě vstřelil branku!
    Gólové hody pokračují. Jurčo našel zpoza branky u pravé tyče volného TOMÁŠE TATARA, který s vydatnou pomocí Lehnera dopravil kotouč do branky. Asistence: Tomáš Jurčo.

24:19
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawa velmi rychle snižuje na rozdíl čtyř branek. Od modré čáry vystřelil zápěstím BOBBY RYAN a jeho pokus propadl Gustavssonovi do branky. Asistence: Mika Zibanejad, Marc Methot.

23:49
    Detroit vede již o pět branek. Před branku obdržel kotouč JOHAN FRANZEN, který si počkal, až si Lehner klekne a poté vystřelil pod horní tyčku. Touto brankou kompletuje hattrick. Asistence: Gustav Nyquist.

18:00
    Demolice Ottawy nadále pokračuje. Kronwallova střela se odrazila na hokejku TOMÁŠE JURČA, který dokázal z úhlu poslat kotouč do odkryté klece. Asistence: Niklas Kronwall, Tomáš Tatar.

14:32
    Ottawa bude hrát přesilovou hru, když je za hrubost vyloučen na 2 minuty Glendening.

13:27
    Detroit přesilovou hru využívá a navyšuje své vedení na rozdíl tří branek. Z pravého kruhu se ke střele dostal JOHAN FRANZEN, který zamířil přesně k protější tyči. Asistence: Daniel Alfredsson, Niklas Kronwall.

12:16
    Detroit si zahraje přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Methot.

11:28
    Detroit vede již o dvě branky. Nyquist našel z pravého kruhu u levé tyčky postaveného JOHANA FRANZENA, který neměl se zakončením do odkryté branky sebemenší problém. Asistence: Gustav Nyquist.

10:59
    Detroit se dostává do vedení. Ceci udělal obrovskou chybu v rozehrávce, kdy nabídl kotouč do jasné pozice RILEYMU SHEAHANOVI, který toho velmi dobře využil a střelou k pravé tyči nedal Lehnerovi šanci. Bez asistence.

8:39
    Ottawa bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Sheahan.

3:04
    Ottawa dokázala dostat kotouč do branky, ale Ryan zřejmě kotouč do branky kopl. Bude se volat videorozhodčímu.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 25. Ryan (Zibanejad, Methot) – 11. Sheahan, 12. Franzen (Nyquist), 14. Franzen (Alfredsson, Kronwall), 18. Jurčo (Kronwall, Tatar), 24. Franzen (Nyquist), 26. Tatar (Jurčo)

Ottawa Senators: Lehner (26. Hammond) – Karlsson, Methot, Wiercioch, Cowen, Ceci, Phillips – Michálek, Spezza, Greening – Condra, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Neil, Z. Smith, Conacher
    Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, B. Smith – Nyquist, Dacjuk, Franzen – Alfredsson, Helm, Abdelkader – Jurčo, Sheahan, Tatar – Glendening, Andersson, Miller

Rozhodčí: Martell, Jackson – Henderson, Shewchyk

Diváci: 18 931