Nacional – Marítimo 2:0 (kon.) | Belenenses – Guimarães 3:1 (kon.) | Rio Ave – Olhanense 1:2 (kon.)
Sporting – Gil Vicente 2:0 (kon.)
Sporting Lisabon
2:0 (1:0)
Gil Vicente FC
Sobota 12.04.2014, 21:15 • Estádio José Alvalade • Portugalská Primeira Liga

Dnešní program nejvyšší portugalské soutěže je tímto u konce, stejně tak končí také tento textový přenos, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera. (23:17:31)

Statistiky zápasu:

Střely celkem: 15 – 7
    Střely na branku: 4 – 1
    Rohové kopy: 10 – 2
    Držení míče: 56% – 44%
    Žluté karty: 3 – 3.

Potleskem si po závěrečném hvizdu můžou hráči s diváky vzájemně poděkovat. Po sedmé z posledních osmi zápasů druhý tým tabulky zaznamenal tříbodové vítězství, o kterém rozhodly branky, které dělilo celkem 91 minut. Ta první padla díky hlavičce Slimaniho už v první minutě a pojíštění vítězství přišlo až ve druhé minutě nastaveného času, kdy se prosadil střídající Héldon Ramos.

90+3
    Carvalho se po souboji s Britem jen hodně těžko zvedá ze zeleného pažitu. Střídající hráč Gil Vicente jako poslední dostává žlutou kartu.

90+2
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Ve druhé minutě nastaveného času je už definitivně rozhodnuto! André Carrillo pěknou přízemní přihrávkou našel na malém vápně nehlídaného HÉLDONA RAMOSE, který se po pár minutách na hřišti může radovat ze vstřelené branky.

90+1
    Mosquera si naskakoval na centrovaný balón, který také zasáhl, Patrício zasahovat nemusel.

90+1
    Hlavní rozhodčí Bruno Esteves se rozhodl nastavit tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    Nejlepší ligový střelec Sportingu Fredy Montero nyní svou gólovou pověst nepotvrdil, jeho rána skončila několik metrů nad horní tyčí.

89
    Už to vypadalo že se Vicente dostane ke střele, Viana ale v nejdůležitější moment proti hráčské přesile podklouzl. Následný faul útok Gilu ukončil natrvalo.

88
    Tak diváci nakonec asi nespí, za jejich potlesku odchází ze hřiště Diego Capel, kterého na poslendí minuty nahradí s dvacítkou na zádech Héldon Ramos.

87
    Montero vysunul Jeffersona, který hledal na druhém konci pokutového území Carrilla, ke kterému balón nedoputoval.

86
    Pecks si nararazil s Adrianem, který se následně hodně rozčiluje, jeho kolegovi totiž míč utekl do zámezí.

85
    Diego Capel si připsal faul po zákroku na brazilského obránce Vicente Gabriela, útok Lisabonu tak trval jen krátce.

84
    Nepříliš pohledná kopaná má také na svědomí slaboučkou atmosféru, hráčům se pravděpodobně podařilo uspat několik desítek diváků na Estádio José Alvalade.

83
    Ten nyní byl při chytání míče ve vzduchu faulovaný domácím obráncem Marcosem Rojou, který podle sudích předvedl útočný faul.

82
    Akcí vedených po zemi je dnes méně než šafránu, což potvrzuje také další centr z pravé strany, po kterém vyrazil míč na roh Adriano.