Ostrava – Dukla Praha 2:0 (kon.) | Slovácko – Olomouc 3:1 (kon.) | Sparta – Liberec 4:1 (kon.)
AC Sparta Praha
4:1 (1:0)
FC Slovan Liberec
Sobota 26.04.2014, 20:15 • Generali Arena • Gambrinus liga

To je pro dnešní večer vše, díky za pozornost a pěkný zbytek víkendu. (22:21:58)

Je dobojováno. Liberec odehrál první poločas velice dobře, i přesto, že prohrával po gólu Holka. Do druhé části však Sparta nastoupila impozantně a její útočnou mašinu nezastavil snížením ani střídající Sackey. Domácí stříleli jeden gól za druhým a to ještě ve dvou případech zazvonila i Kováře tyč. Výsledek je tak pro Slovan možná krutý, ale takový je fotbal. Sparta se tak rázně přiblížila titulu.

90
    Nastavovat se zřejmě nebude a rozhodčí každým momentem ukončí tento duel.

89
    Už běží poslední minuta zápasu a druhý poločas jednoznačně patřil Spartě, která mohla přidat i více gólů než "jen" čtyři. Pro Liberec hovoří pouze první poločas, ten nebyl vůbec špatný.

88
    A právě Roman Bednář si naběhl na rohový kop a byla z tohoto tutovka jako hrom. Sice byl útočník Sparty v tísni a v takové krkolomné pozici, ale Kovářova tyč zvoní dnes celkově podruhé.

88
    Novotný se zapojil do defenzivní práce a odvrácí míč před Bednářem na rohový kop.

87
    Do zakončení Dočkala se vrhnul Rajnoch a výrazně tak pomohl svému brankáři, který má míč v rukavicích.

86
    Liberec sice prohrává 4:1, ale šancí měl plný kopec. K tomu všemu neuznaná branka. Sparta však ukázala velkou sílu a efektivitu ve své útočné produkci.

85
    Sparta v pohodě dohrává tento duel, výsledek vypadá opticky jasně, ale cesta ke třem bodům nebyla tak jednoduchá, jak se to na první pohled může zdát.

84
    Žlutou kartu dostává Jan Rajnoch (FC Slovan Liberec).

83
    Roman Bednář se ocitl za obranou soupeře, ale byl mu odpískán ofsajd.

82
    Stadionem Sparty obíhá mexická vlna, atmosféra je velice dobrá a přispěli k tomu oba dnešní aktéři. Na fotbal se koukat rozhodně dalo.

81
    Po delší době si sáhl na míč i Tomáš Vaclík, ale nějakou složitější práci neměl.

80
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází David Pavelka, přichází Vojtěch Novotný.

80
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Josef Hušbauer, přichází Kamil Vacek.

79
    Hlavička Bednáře také nevypadala špatně. Útočník Sparty vpadl do liberecké obrany úplně bez problémů a jeho hlavička před osamoceným Kovářem končí těsně vedle.

78
    Střelecký festival pokračuje, Hušbauer chtěl dotáhnout v tabulce střelců svého parťáka Lafatu, po jeho pumelici mu chyběl zhruba metr ke střeleckému zápisu.

Roman Zajíček

Branky: 20. Holek, 49. Krejčí (Hušbauer), 59. Švejdík (Dočkal), 72. Lafata (Krejčí) – 54. Sackey

Karty:   24. Matějovský (SPA) – 9. Obročník (LIB), 27. Frýdek (LIB), 43. Sackey (LIB), 45+2. Pavelka (LIB), 84. Rajnoch (LIB)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 13:4. Střely mimo: 5:4.
    AC Sparta Praha: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš – Dočkal, Hušbauer (80. Vacek), Vácha, Matějovský (63. Mareček), Krejčí – Lafata (C) (75. Bednář).
    Náhradníci: Švenger – Brabec, Přikryl, Mareček, Vacek, Konaté, Bednář.

FC Slovan Liberec: Kovář – Rajnoch, Pimpara, Coufal, Pokorný – Obročník, Rybalka (68. Kolár), Pavelka (80. Novotný), M. Jarolím (C), Frýdek – Luckassen (37. Sackey).
    Náhradníci: Hroššo – Novotný, Fleišman, Sackey, Bouška, Douglas, Kolár.

Rozhodčí: Paták – Nádvorník, Štěrba