Eindhoven – Arnhem 2:0 (kon.) | Breda – Zwolle 3:1 (kon.) | Groningen – Ajax 2:0 (kon.)
Twente – Feyenoord 0:0 (kon.)
PSV Eindhoven
2:0 (0:0)
SBV Vitesse Arnhem
Neděle 31.08.2014, 12:30 • Philips Stadion (Eindhoven) • Nizozemská Eredivisie

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Těším se na vás u dalšího online přenosu. (14:26:56)

PSV bylo ve druhé půli lepším týmem a po gólu Mahera v nastaveném čase nakonec vítězí 2:0. Eindhoven je tak v úvodu sezony nadále stoprocentní.

90+4

90+4
    Depay se ocitl ve vápně v obrovské šance, ale hostující obránci ho s vypětím všech sil dokázali odstavit od míče.
    MAHER - 2:0

90+1
    PSV právě vstřelilo branku!
    Běžela už první minuta nastaveného času, když se po Depayově protiútoku dostal k odraženému míči ADAM MAHER, který dokázal trefit odkrytou hostující bránu a pojistit vedení domácího týmu.

90
    De Jong si nabíhal do vápna a dostal přihrávku od Jozefzoona, ale jeho střelu vyrazil Velthuizen na rohový kop.

89
    Maher (PSV) hledal kolmicí nabíhajícího Depaye, ale přihrávka byla zblokována.

87
    V posledních minutách je k vidění hodně faulů a přerušení hry, cože nevyhovuje hostům, kterým se krátí čas na vyrovnání.

86
    Další žlutá karta, tentokrát pro hostujícího Kashiu.

85
    Po faulu na Daudu vidí žlutou kartu domácí Hiljemark.

84
    Vejinovic (ARN) zkusil vypálit, ale míč šel minimálně metr nad domácí bránu.

83
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Narsingh, přichází Jozefzoon.

82
    Depay (PSV) vběhl s míčem až do vápna, kde vypálil na Velthuizenovu bránu.

81
    Hosté zahrávali standardní situaci, ale Wijnaldum míč odkopl do bezpečí.
    Labyadův pokus

79
    Velká šance hostů! Míč se po zmatcích ve vápně dostal k Labyadovi, který měl dobrou pozici pro střelu, ale Zoet jeho pokus vyrazil!

78
    Vitesse už hodně vysunuje obranu, což umožňuje Eindhovenu chodit do rychlých brejků.

76
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Guardado, přichází Hiljemark.
    Achenteh pálí do tyče

75
    Střídající Achenteh (ARN) se rozběhl s míčem a zničehonic vypálil povedenou ranou do tyče domácí brány!

73
    Žlutou kartu dostává Guardado (PSV Eindhoven).

73
    Po pěkné kombinaci domácích se míč odrazil ve vápně k Narsinghovi, který zkoušel z úhlu překonat Velthuizena, ale jeho střela skončila jen na vnější síti.

71
    Dauda (ARN) hledal přihrávkou ve vápně Leerdama, ale jeho snaze chyběla přesnost.

70
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Traoré, přichází Achenteh.

69
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Willems, přichází Arias.

67
    Po pěkné kombinaci domácích se Maher pokoušel patičkou najít Depaye, ale záměr mu nevyšel a míče se zmocnili hosté.

64
    Traoré (ARN) se dostával s míčem do nebezpečného prostoru, ale prováhal okamžik na střelu a o balón přišel.

62
    Narsingh dostal dobrou přihrávku a s míčem už se dostával za obranu, jenže si pak balón až příliš předkopl a připravil se tím o šanci.

61
    Domácí teď zahrozili dvěma centrovanými míči do šestnáctky, ale ani jednou se nakonec nedostali do zakončení a míč má v tuto chvíli Velthuizen.

60
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Kruiswijk, přichází Dauda.
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Kazaishvili, přichází Achenteh.

59
    Exekuci si vzal na starosti Vejinovic, jehož střela šla přímo na brankáře Zoeta.

58
    Leerdam (ARN) vyslal do útoku Traorého, kterého před vápnem fauloval Willems a následovat bude přímý kop z nebezpečné pozice.

56
    Rozehrávka nakrátko neslavila úspěch a míče se zmocnili hosté.

55
    Depay vybojoval na levé straně rohový kop pro PSV, který se sám chystá rozehrát.

54
    Labyad (ARN) s nabíhal na dlouhou přihrávku, ale Zoet vyběhl z brány a těsně před hostujícím útočníkem dokázal míč odkopnout.

53
    Míč však doletěl pouze Zoetovi do náručí.

52
    Rohový kop pro hosty.

51
    Vitesse se stejně jako v prvním poločase snaží o aktivní hru, ale zatím to nenese ovoce.
    de JONG - 1:0

48
    Domácí využili rychlý protiútok a jdou do vedení! LUUK DE JONG sice ve vápně nejprve přišel o míč, který se však od obránců odrazil k Narsinghovi a ten vrátil míč na de Jonga, který se z dobré pozice nemýlil a přízemní střelou k tyči otevřel gólový účet utkání.

48
    Labyad (ARN) centroval do vápna, ale tam Leerda sklepl míč pouze pro soupeře.

47
    Domácí se dostali do útoku, ale přízemní přihrávku do vápna zblokoval Diks. PSV však zůstalo u míče a následný centr hledal v šestnáctce de Jonga, který však upadl po souboji s obráncem.

46

V prvním poločase jsme gól neviděli. Vitesse bylo první půlhodinu překvapivě aktivnějším týmem a PSV se trochu probudilo až v poslední patnáctiminutovce. Největší šancí byla dalekonosná střela Depaye, která skončila na břevně hostující brány. Druhý poločas začne přibližně ve 13:32.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Narsingh ještě na závěr poločasu zahrozil z levé strany, odkud si naběhl s míčem do vápna, ale jeho následnou střelu zblokoval skluzem van der Heijden.

45+1
    Labyad centroval do domácí šestnáctky, ale míč doletěl jen k brankáři Zoetovi.

45
    Rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.

44
    Největší šance dosavadního průběhu utkání! Depay (PSV) se opřel do míče z velké dálky a jeho rána skončila na břevně Velthuizenovy brány!

43
    Narsingh (PSV) si naběhl s míčem do vápna a jeho střela k tyči pěkně protáhla brankáře Velthuizena!

42
    Labyad (ARN) se dostal s míčem do vápna a chystal se na střelu, ale v ten moment ho odstavil od balónu domácí obránce Brenet. Labyad skončil po souboji na zemi, ale penalta se nepíská.

41
    Narsingh, který si vyměnil stranu s Depayem, se teď nalevo hnal za míčem, ale rozhodčí mu odpískali ofsajd.

40
    Traoré to zkoušel z těžké pozice a míč se jen dokutálel k domácímu brankáři.

39
    Labyad se ve spoluprácim s Traorém snažil něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec z toho bude jen autové vhazování.

38
    Útočnou akci PSV teď zakládal Depay, ale domácí vzápětí přišli o míč.

37
    Hostující Pröpper spadl s míčem v šestnáctce ve snaze vymodlit si penaltu, ale rozhodčí zůstává v klidu.

35
    Zbývá posledních deset minut prvního poločasu a Eindhoven se v této fázi zápasu začíná dostávat více do hry.

34
    Za faul na polovině hřiště vidí žlutou kartu domácí Maher.

34
    Domácí začínají být konečně aktivnější směrem dopředu, ale spolupráce Depaye a Wijnalduma tentokrát neslavila úspěch.

32
    Tentokrát už PSV nezahrozilo a odkopávat bude hostující brankář.

31
    Brenet opět zahrozil a po jeho tečované střele zpoza vápna bude následovat další roh.

30
    Brenet (PSV) se z pozice pravého obránce pustil do útoku a nakonec pro svůj tým vybojoval rohový kop.

28
    Hostující obránce Diks zůstává po souboji sedět na trávníku a hra je na chvíli přerušena.
    Útočná akce PSV

26
    Wijnaldum utíkal s míčem podél postranní čáry a přihrál před vápno volnému Narsinghovi, který dobře vypálil z první, ale jeho rána trefila obránce van der Heijdena, od něhož se odrazila do zámezí.

25
    Hosté jsou i nadále více na míči a evidentně se ani na hřišti PSV neostýchají dlouze kombinovat a tvořit hru.

24
    Za faul na Narsingha vidí první žlutou kartu zápasu hostující Kruiswijk.

23
    Vejinovic zkoušel z poloviny hřiště přelobovat Zoeta, ale jeho rána šla hodně mimo.

22
    PSV teď předvedlo velmi pěknou rychlou kombinaci na pravé straně, ale Maher si poté až příliš předkopl míč a o domácí tím připravil o šanci.

20
    V další snaze o rychlý útok se ocitl domácí Narsingh, kterému se však vůbec nepovedla krátká přihrávka na Wijnalduma a míč skončil v autu.

19
    Labyad (ARN) přišel v útoku o míč, čehož využilo PSV snahou o rychlý brejk, ale i Depay byl nakonec o balón připraven.

18
    Domácí zahrávali v rychlém sledu dva rohy, ale ani z jednoho si nevytvořili žádnou příležitost.

16
    Starosti teď nadělala hostům nepříliš povedená malá domu. Za míčem se hnal domácí Depay, ale Diks nakonec ve spolupráci s brankářem dokázal dostat míč alespoň do zámezí. Rohový kop pro PSV.

15
    Následoval faul na domácího Mahera a míč je přisouzen Eindhovenu.

15
    Vitesse se usadilo na útočné polovině, kde delší dobu drželo míč, ale nepřesnou přihrávkou se nakonec o svůj útok připravilo.

13
    Domácí fanoušci začínají být rozladěni. PSV se zatím za odehraných 13 minut neohřálo s míčem na útočné polovině a Vitesse je zatím rozhodně lepším týmem.

12
    Leerdam (ARN) zkoušel dlouhým centrem najít někoho v domácí šestnáctce, ale pro míč si došel brankář Zoet.

11
    Guardado fauloval na polovině hřiště a míč bude mít nadále ve své moci Arnhem.

10
    Hosté opravdu výborně napadají už na polovině domácích a svého soupeře zatím nepustili do vůbec žádného útoku.

9
    Eindhovenu se zatím nedaří udržet delší dobu v kombinaci a opravdu velmi rychle ztrácí balón.

8
    Po kombinaci na levé straně se o střelu z nesnadné pozice pokusil hostující Labyad, ale Zoet neměl s chycením přízemního míče žádné potíže.

7
    PSV zatím překvapivě často ztrácí míč a hosté se poté snaží o rychlé přechody do útoku. Arnhem je zatím nebezpečnější.

5
    Z dalšího rohu hosté nezahrozili, ale nadále jsou poměrně aktivní. Pro dlouhou přihrávku si teď běžel Leerdam, ale rozhodčí mu odpískali ofsajd.

4
    Tentokrát to z dálky zkusil hostující Labyad a po dalším zákroku Zoeta následuje opět roh pro Vitesse.

3
    K první střele na bránu se ovšem dostali hosté. Guardado ztratil míč v souboji s napadajícím Traorém a hostující útočník poté vystřelil na Zoeta, který jeho pokus vyrazil na rohový kop.

2
    PSV zakládá postupný útok na polovině hřiště.

1

PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Bruma, Rekik, Willems – Wijnaldum, Guardado, Maher – Narsingh, de Jong, Depay
    Náhradníci: Pasveer, Arias, Jozefzoon, Locadia, Ritzmaier, Hiljemark, Hendrix

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – Diks, Kashia, van der Heijden, Kruiswijk – Pröpper, Vejinovic, Leerdam – Labyad, Kazaishvili, Traoré
    Náhradníci: Room, Mori, McEarchan, Oliynyk, Dauda, Ibarra, Achenteh

Rozhodčí: K. Blom – M. Diks, H. Olde Olthof.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Naopak Vitesse Arnhem se vstup do sezony vůbec nepovedl. Ambiciozní tým má po třech ligových kolech na svém kontě pouhý jeden bod a ani dnes se od něj podle papírových předpokladů nečeká, že by toto konto výrazně rozšířil. Vzepře se dnes Arnhem prognózám a překvapí na půdě favorizovaného PSV?

PSV Eindhoven vstoupil do této sezony výborně, jelikož vyhrál všech sedm dosud odehraných soutěžních zápasů. Co se týče nizozemské Eredivisie, po úvodních třech kolech má PSV plný počet bodů a skóre 12:3. V minulém kole dokázal Eindhoven zvítězit na hřišti Ajaxu Amsterdam a následně si poradil v odvetném zápase se Soligorskem, což mu vyneslo postup do skupinové fáze Evropské ligy. Bude PSV dnes pokračovat v této spanilé jízdě úvodem sezony?

Zdravím všechny příznivce nizozemské Eredivisie. V rámci čtvrtého kola této atraktivní fotbalové soutěže přivítá PSV Eindhoven na svém stadionu celek Vitesse Arnhem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.