Eindhoven – Arnhem 2:0 (kon.) | Breda – Zwolle 3:1 (kon.) | Groningen – Ajax 2:0 (kon.)
Twente – Feyenoord 0:0 (kon.)
PSV Eindhoven
2:0 (0:0)
SBV Vitesse Arnhem
Neděle 31.08.2014, 12:30 • Philips Stadion (Eindhoven) • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Zdravím všechny příznivce nizozemské Eredivisie. V rámci čtvrtého kola této atraktivní fotbalové soutěže přivítá PSV Eindhoven na svém stadionu celek Vitesse Arnhem.

PSV Eindhoven vstoupil do této sezony výborně, jelikož vyhrál všech sedm dosud odehraných soutěžních zápasů. Co se týče nizozemské Eredivisie, po úvodních třech kolech má PSV plný počet bodů a skóre 12:3. V minulém kole dokázal Eindhoven zvítězit na hřišti Ajaxu Amsterdam a následně si poradil v odvetném zápase se Soligorskem, což mu vyneslo postup do skupinové fáze Evropské ligy. Bude PSV dnes pokračovat v této spanilé jízdě úvodem sezony?

Naopak Vitesse Arnhem se vstup do sezony vůbec nepovedl. Ambiciozní tým má po třech ligových kolech na svém kontě pouhý jeden bod a ani dnes se od něj podle papírových předpokladů nečeká, že by toto konto výrazně rozšířil. Vzepře se dnes Arnhem prognózám a překvapí na půdě favorizovaného PSV?

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Bruma, Rekik, Willems – Wijnaldum, Guardado, Maher – Narsingh, de Jong, Depay
    Náhradníci: Pasveer, Arias, Jozefzoon, Locadia, Ritzmaier, Hiljemark, Hendrix

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – Diks, Kashia, van der Heijden, Kruiswijk – Pröpper, Vejinovic, Leerdam – Labyad, Kazaishvili, Traoré
    Náhradníci: Room, Mori, McEarchan, Oliynyk, Dauda, Ibarra, Achenteh

Rozhodčí: K. Blom – M. Diks, H. Olde Olthof.

1

2
    PSV zakládá postupný útok na polovině hřiště.

3
    K první střele na bránu se ovšem dostali hosté. Guardado ztratil míč v souboji s napadajícím Traorém a hostující útočník poté vystřelil na Zoeta, který jeho pokus vyrazil na rohový kop.

4
    Tentokrát to z dálky zkusil hostující Labyad a po dalším zákroku Zoeta následuje opět roh pro Vitesse.

5
    Z dalšího rohu hosté nezahrozili, ale nadále jsou poměrně aktivní. Pro dlouhou přihrávku si teď běžel Leerdam, ale rozhodčí mu odpískali ofsajd.

7
    PSV zatím překvapivě často ztrácí míč a hosté se poté snaží o rychlé přechody do útoku. Arnhem je zatím nebezpečnější.

8
    Po kombinaci na levé straně se o střelu z nesnadné pozice pokusil hostující Labyad, ale Zoet neměl s chycením přízemního míče žádné potíže.

9
    Eindhovenu se zatím nedaří udržet delší dobu v kombinaci a opravdu velmi rychle ztrácí balón.

10
    Hosté opravdu výborně napadají už na polovině domácích a svého soupeře zatím nepustili do vůbec žádného útoku.

11
    Guardado fauloval na polovině hřiště a míč bude mít nadále ve své moci Arnhem.

12
    Leerdam (ARN) zkoušel dlouhým centrem najít někoho v domácí šestnáctce, ale pro míč si došel brankář Zoet.

13
    Domácí fanoušci začínají být rozladěni. PSV se zatím za odehraných 13 minut neohřálo s míčem na útočné polovině a Vitesse je zatím rozhodně lepším týmem.

15
    Vitesse se usadilo na útočné polovině, kde delší dobu drželo míč, ale nepřesnou přihrávkou se nakonec o svůj útok připravilo.

15
    Následoval faul na domácího Mahera a míč je přisouzen Eindhovenu.

16
    Starosti teď nadělala hostům nepříliš povedená malá domu. Za míčem se hnal domácí Depay, ale Diks nakonec ve spolupráci s brankářem dokázal dostat míč alespoň do zámezí. Rohový kop pro PSV.

18
    Domácí zahrávali v rychlém sledu dva rohy, ale ani z jednoho si nevytvořili žádnou příležitost.

19
    Labyad (ARN) přišel v útoku o míč, čehož využilo PSV snahou o rychlý brejk, ale i Depay byl nakonec o balón připraven.

20
    V další snaze o rychlý útok se ocitl domácí Narsingh, kterému se však vůbec nepovedla krátká přihrávka na Wijnalduma a míč skončil v autu.

22
    PSV teď předvedlo velmi pěknou rychlou kombinaci na pravé straně, ale Maher si poté až příliš předkopl míč a o domácí tím připravil o šanci.

23
    Vejinovic zkoušel z poloviny hřiště přelobovat Zoeta, ale jeho rána šla hodně mimo.

24
    Za faul na Narsingha vidí první žlutou kartu zápasu hostující Kruiswijk.

25
    Hosté jsou i nadále více na míči a evidentně se ani na hřišti PSV neostýchají dlouze kombinovat a tvořit hru.

26
    Wijnaldum utíkal s míčem podél postranní čáry a přihrál před vápno volnému Narsinghovi, který dobře vypálil z první, ale jeho rána trefila obránce van der Heijdena, od něhož se odrazila do zámezí.
    Útočná akce PSV

28
    Hostující obránce Diks zůstává po souboji sedět na trávníku a hra je na chvíli přerušena.

30
    Brenet (PSV) se z pozice pravého obránce pustil do útoku a nakonec pro svůj tým vybojoval rohový kop.

31
    Brenet opět zahrozil a po jeho tečované střele zpoza vápna bude následovat další roh.

32
    Tentokrát už PSV nezahrozilo a odkopávat bude hostující brankář.

34
    Domácí začínají být konečně aktivnější směrem dopředu, ale spolupráce Depaye a Wijnalduma tentokrát neslavila úspěch.

34
    Za faul na polovině hřiště vidí žlutou kartu domácí Maher.

35
    Zbývá posledních deset minut prvního poločasu a Eindhoven se v této fázi zápasu začíná dostávat více do hry.

37
    Hostující Pröpper spadl s míčem v šestnáctce ve snaze vymodlit si penaltu, ale rozhodčí zůstává v klidu.

38
    Útočnou akci PSV teď zakládal Depay, ale domácí vzápětí přišli o míč.

39
    Labyad se ve spoluprácim s Traorém snažil něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec z toho bude jen autové vhazování.

40
    Traoré to zkoušel z těžké pozice a míč se jen dokutálel k domácímu brankáři.

41
    Narsingh, který si vyměnil stranu s Depayem, se teď nalevo hnal za míčem, ale rozhodčí mu odpískali ofsajd.

42
    Labyad (ARN) se dostal s míčem do vápna a chystal se na střelu, ale v ten moment ho odstavil od balónu domácí obránce Brenet. Labyad skončil po souboji na zemi, ale penalta se nepíská.

43
    Narsingh (PSV) si naběhl s míčem do vápna a jeho střela k tyči pěkně protáhla brankáře Velthuizena!

44
    Největší šance dosavadního průběhu utkání! Depay (PSV) se opřel do míče z velké dálky a jeho rána skončila na břevně Velthuizenovy brány!

45
    Rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.

45+1
    Labyad centroval do domácí šestnáctky, ale míč doletěl jen k brankáři Zoetovi.

45+1
    Narsingh ještě na závěr poločasu zahrozil z levé strany, odkud si naběhl s míčem do vápna, ale jeho následnou střelu zblokoval skluzem van der Heijden.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

V prvním poločase jsme gól neviděli. Vitesse bylo první půlhodinu překvapivě aktivnějším týmem a PSV se trochu probudilo až v poslední patnáctiminutovce. Největší šancí byla dalekonosná střela Depaye, která skončila na břevně hostující brány. Druhý poločas začne přibližně ve 13:32.

46

47
    Domácí se dostali do útoku, ale přízemní přihrávku do vápna zblokoval Diks. PSV však zůstalo u míče a následný centr hledal v šestnáctce de Jonga, který však upadl po souboji s obráncem.

48
    Labyad (ARN) centroval do vápna, ale tam Leerda sklepl míč pouze pro soupeře.

48
    PSV právě vstřelilo branku!
    Domácí využili rychlý protiútok a jdou do vedení! LUUK DE JONG sice ve vápně nejprve přišel o míč, který se však od obránců odrazil k Narsinghovi a ten vrátil míč na de Jonga, který se z dobré pozice nemýlil a přízemní střelou k tyči otevřel gólový účet utkání.
    de JONG - 1:0

51
    Vitesse se stejně jako v prvním poločase snaží o aktivní hru, ale zatím to nenese ovoce.

52
    Rohový kop pro hosty.

53
    Míč však doletěl pouze Zoetovi do náručí.

54
    Labyad (ARN) s nabíhal na dlouhou přihrávku, ale Zoet vyběhl z brány a těsně před hostujícím útočníkem dokázal míč odkopnout.

55
    Depay vybojoval na levé straně rohový kop pro PSV, který se sám chystá rozehrát.

56
    Rozehrávka nakrátko neslavila úspěch a míče se zmocnili hosté.

58
    Leerdam (ARN) vyslal do útoku Traorého, kterého před vápnem fauloval Willems a následovat bude přímý kop z nebezpečné pozice.

59
    Exekuci si vzal na starosti Vejinovic, jehož střela šla přímo na brankáře Zoeta.

60
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Kruiswijk, přichází Dauda.
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Kazaishvili, přichází Achenteh.

61
    Domácí teď zahrozili dvěma centrovanými míči do šestnáctky, ale ani jednou se nakonec nedostali do zakončení a míč má v tuto chvíli Velthuizen.

62
    Narsingh dostal dobrou přihrávku a s míčem už se dostával za obranu, jenže si pak balón až příliš předkopl a připravil se tím o šanci.

64
    Traoré (ARN) se dostával s míčem do nebezpečného prostoru, ale prováhal okamžik na střelu a o balón přišel.

67
    Po pěkné kombinaci domácích se Maher pokoušel patičkou najít Depaye, ale záměr mu nevyšel a míče se zmocnili hosté.

69
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Willems, přichází Arias.

70
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Traoré, přichází Achenteh.

71
    Dauda (ARN) hledal přihrávkou ve vápně Leerdama, ale jeho snaze chyběla přesnost.

73
    Po pěkné kombinaci domácích se míč odrazil ve vápně k Narsinghovi, který zkoušel z úhlu překonat Velthuizena, ale jeho střela skončila jen na vnější síti.

73
    Žlutou kartu dostává Guardado (PSV Eindhoven).

75
    Střídající Achenteh (ARN) se rozběhl s míčem a zničehonic vypálil povedenou ranou do tyče domácí brány!
    Achenteh pálí do tyče

76
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Guardado, přichází Hiljemark.

78
    Vitesse už hodně vysunuje obranu, což umožňuje Eindhovenu chodit do rychlých brejků.

79
    Velká šance hostů! Míč se po zmatcích ve vápně dostal k Labyadovi, který měl dobrou pozici pro střelu, ale Zoet jeho pokus vyrazil!
    Labyadův pokus

81
    Hosté zahrávali standardní situaci, ale Wijnaldum míč odkopl do bezpečí.

82
    Depay (PSV) vběhl s míčem až do vápna, kde vypálil na Velthuizenovu bránu.

83
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Narsingh, přichází Jozefzoon.

84
    Vejinovic (ARN) zkusil vypálit, ale míč šel minimálně metr nad domácí bránu.

85
    Po faulu na Daudu vidí žlutou kartu domácí Hiljemark.

86
    Další žlutá karta, tentokrát pro hostujícího Kashiu.

87
    V posledních minutách je k vidění hodně faulů a přerušení hry, cože nevyhovuje hostům, kterým se krátí čas na vyrovnání.

89
    Maher (PSV) hledal kolmicí nabíhajícího Depaye, ale přihrávka byla zblokována.

90
    De Jong si nabíhal do vápna a dostal přihrávku od Jozefzoona, ale jeho střelu vyrazil Velthuizen na rohový kop.

90+1
    Běžela už první minuta nastaveného času, když se po Depayově protiútoku dostal k odraženému míči ADAM MAHER, který dokázal trefit odkrytou hostující bránu a pojistit vedení domácího týmu.
    MAHER - 2:0

90+4
    Depay se ocitl ve vápně v obrovské šance, ale hostující obránci ho s vypětím všech sil dokázali odstavit od míče.

90+4

PSV bylo ve druhé půli lepším týmem a po gólu Mahera v nastaveném čase nakonec vítězí 2:0. Eindhoven je tak v úvodu sezony nadále stoprocentní.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Těším se na vás u dalšího online přenosu. (14:26:56)