Ottawa – Tampa 2:4 (kon.) | Chicago – Dallas 5:4 (po pr.) | Colorado – Columbus 3:4 (kon.)
Anaheim – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Edmonton – NY Islanders 5:2 (kon.)
Edmonton Oilers
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
New York Islanders
Pondělí 05.01.2015, 03:40 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Ode mně je to pro tuto chvíli již vše, přeji Vám krásný start do nového týdne. (06:12:50)

Zblokované střely: 15 – 23

Domácí dnes vítězí nad svým soupeřem v poměru 5:2, když o své výhře rozhodli třemi brankami v závěrečné dvacetiminutovce. Hostům nebyla dnes nic platná ani mírná střelecká převaha, kterou si vytvořili.

60:00
    Brock NELSON - 5:2

59:29
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté ještě přidávají krátce před koncem zápasu alespoň druhou branku, když se štěstím propasíroval kotouč za Scrivensova záda BROCK NELSON!. Asistence: Johnny Boychuk a John Tavares.

58:56
    Nail Jakupov (EDM) vyloučen za sekání, hosté mají šanci ještě v samotném závěru alespoň kosmeticky upravit skóre.
    Matt FRASER - 5:1

57:47
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí rozjeli pěknou akci až z vlastního pásma, Nikitin vjel až na útočnou modrou, předal puk na levou stranu, kde bruslil MATT FRASER a ten poté přesnou střelou švihem poslal puk k levé tyči hostující svatyně! Asistence: Nikita Nikitin a Anton Lander.
    Matt HENDRICKS - 4:1

57:30
    Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny je o osudu toho utkání rozhodnuto. Hosté to zkusili bez brankáře a se šesti hráči v poli, to se jim ale nevyplatilo, MATT HANDRICKS trefil prázdnou branku Islanders! Bez asistence.

57:06
    Boyd Gordon pálí mimo, hostující brankář bez práce.

56:53
    Nepříjemný pokus vytáhl ze svého arzenálu Kyle Okposo, ale i s tím si dokázal Scrivens poradit a zastavil počet úspěšných zásahů již na čísle 29.

56:35
    Do šance se dostal domácí obránce Ference, svůj pokus ale zamířil nad hostující klec.

55:51
    Nail Jakupov pálí na domácí branku, touš ale míjí svůj cíl a hraje se dál.

55:45
    Domácí se v tuto chvíli jen brání, ale zatím se jim daří v poklidu posílat puk do středního pásma.

54:27
    Purcell hned po buly zblokoval střelu Stromea.

54:25
    Scrivens drží puk po ošemetné situaci před svým brankovištěm a hra je přerušena. Pokračovat se bude po skončení reklamní přestávky vhazováním před brankou Edmontonu.

53:49
    Domácí jsou kompletní a dělí je jen něco málo přes šest minut od cenné výhry.

53:45
    A do třetice rána vedle, tentokrát z hole Okposa.

53:38
    Podobně si vede jen o pár vteřin později obránce Boychuk.

53:26
    Tavares v další šanci hostů pálí mimo domácí klec.

52:59
    Více než minutu trvalo ostrovanům než se dostali do zakončení, ostrá rána Boychuka však jen vyprášila chrániče domácího gólmana.

51:49
    Hosté budou mít šanci snížit skóre v početní výhodě, kterou si zahrají po faulu Andrew Ference (EDM), který dostal dvě minuty za hákování.

51:07
    Čas utíká teď pro hosty velice rychle, nyní mají šanci nabrat ještě poslední zbytky sil k závěrečné ofenzivě během krátké přestávky.

50:25
    Už se zase hraje na opačném konci ledové plochy, kde se puku ujal Pouliot, k jeho smůle ale poslal černou gumu kousek vedle branky New Yorku.

49:55
    Dění v zápase se nám pomalu přelilo do poslední desetiminutovky základní hrací doby.

49:44
    Vycházející hvězda ostrovanů Ryan Strome si rovněž připisuje střelecký pokus, stejně jako pro většinu jeho spoluhráčů je to ale pokus neúspěšný.

47:16
    A další sejv vytahuje domácí gólman proti střele z řad hostujících hráčů, Oksposo byl tentokrát tím mužem, jenž si na Scrivensovi vylámal zuby.

47:01
    Sražená Kuljominova střela končí opět na chráničích Scrivense. Pokud domácímu brankáři takový výkon vydrží, jistě se zařadí mezi hlavní hvězdy tohoto utkání.

46:40
    Komerční pauza na chvíli přeruší vzrůstající tlak ze strany hostujícího mužstva.

46:40
    Nikita Nikitin vyslal tvrdou střelu od modré čáry na Haláka, ten raději přidrží puk a přeruší hru.

45:01
    Tvrdá střela nyní odlétla od hole obránce Višňovského, který by chtěl odčinit svůj předchozí malér, můžete však hádat, u koho skončil touš.

44:08
    Okposo už si vedl o něco lépe než jeho týmový kolega a alespoň trefil branku, tam však dnes vládne domácí gólman.

43:46
    A další rána letí směrem k domácí brance, Boychuk ale tvrdou střelou vůbec netrefil prostor, který hájí Ben Scrivens.

43:27
    Nikolaj Kuljomin se pokusil zakončit po objetí domácí svatyně, Scrivens ale celou situaci dobře přečetl a na akci útočníka hostí si dobře počkal.

42:56
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, Cizikas ale ani napotřetí Scrivense nepřekonal.
    Derek ROY - 3:1

42:33
    Domácí navyšují své vedení opět na rozdíl dvou branek, když vytvořili tlak v obranném pásmu Islanders, což podtrhl hrubkou obránce Višňovský, jenž přihrál zpoza vlastní branky přesně na hůl DEREKA ROYE, který již neměl se zakončením sebemenší problémy! Bez asistence.

40:37
    Hosté těžkou situaci zvládli a dvojnásobné oslabení ustáli. Nyní již hrají v plném počtu.

Zblokované střely: 7 – 21

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky a to po jedné na každé straně. Hned po osmi vteřinách od startu druhé třetiny navýšil vedení domácích na dva góly Jordan Eberle, o chvíli později se ale hosté vrátili do zápasu díky využité přesilové hře a přesně trefě Johnnyho Boychuka. Po čtyřiceti minutách tak domácí olejáři drží i nadále těsné vedení. Zda se jim po podaří udržet sledujte ve třetí třetině, která začne přibližně v 05:22.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:32
    Krátce po buly pálí Nail Jakupov, v akci ale opět slovenský brankář hostí.

39:23
    Halák ale drží a nepouští puk za svá záda a to ani po tvrdé střele z hole Taylora Halla. Následuje buly v obranném pásmu Isles.

39:02
    Justin Schultz netrefuje branku hostí.

39:00
    Poslední minuta zbývá odehrát ze druhé třetiny.

38:37
    A může být s hosty ještě hůře, na trestnou lavici totiž usedá Casey Cizikas (NYI) za nedovolené bránění brankáři a ostrované tak budou hrát pouze ve třech.

37:33
    Hra bude pokračovat před hostující brankou, to ale až po skončení komerční pauzy.

37:33
    Edmonton navíc bude mít šanci navýšit své vedení v početní výhodě, Anders Lee (NYI) potrestán menším trestem za hákování.

37:12
    Nepříjemnou střelu vyslal na slovenského brankáře ve službách Islanders ruský borec Nail Jakupov, Halák ale drží naděje svého týmu na bodový zisk v tomto utkání.

35:42
    Na druhé straně kluziště se o zakončení pokoušel Taylor Hall, jeho rána ale zamířila mimo tři tyče Halákovy branky.

34:44
    Tvrdá rána vylétla teď z hole obránce Nikitina směrem k Halákovi, ten ale dokázal puk vyrazit do bezpečí.

34:15
    Thomas Hickey to zkoušel technickou střelou zápěstím a dopadlo to jako obvykle, domácí brankář chytá.

33:34
    Druhá reklamní přestávka v prostřední části hry. Tempo utkání teď na chvíli opadlo.

31:50
    Klidnější pasáž hry na přelomu poloviny utkání ukončuje až pokus de Haana, jenž přestřeluje domácí klec.

29:27
    John Tavares to zkouší, ale Scrivens stále drží svému týmu těsné vedení. Po jeho dalším zásahu se bude vhazovat v obranném pásmu Oilers.

28:47
    Mat Hendricks se pokoušel tečovat před Halákem, ten ale dokázal zneškodnit jeho šanci.

27:51
    Komerční přestávka na chvíli zastaví snažení obou týmů.

27:05
    Technickou střelu vyslal ze své hole Kyle Okposo, ale ani on nedokázal dostat puk do domácí sítě.

26:41
    A opět hosté, další střela na domácí branku, nyní v podání Brocka Nelsona, proti byl ale opět domácí gólman.

26:08
    Ale ani domácí nezůstávají příliš pozadu a také pokouší své štěstí, třeba jako teď Taylor Hall, v cestě ale stál spolehlivý Halák.

25:29
    Aktivnější nyní hostující celek, který se žene za vyrovnáním, střelu Hickeyho ale vyráží Scrivens.
    Johnny BOYCHUK - 2:1

23:41
    Hosté využívají přesilovou hru, puk se po ose Leddy – Tavares dostal až na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil JOHNNY BOYCHUK a trefil naprosto přesně! Asistence: Nick Leddy, John Tavares.

23:01
    Andrew Ference (EDM) vyloučen za hákování, přesilová hra pro New York Islanders.

21:22
    Další střelecký pokus hostů, Lee ale netrefuje brankový prostor.

20:49
    Calvin de Haan pálí na domácí klec, tu ale prozatím očaroval Ben Scrivens.
    Jordan EBERLE - 2:0

20:08
    Tak to je vysněný start do druhé periody pro domácí celek, který se prosazuje hned osm vteřin od úvodního buly. Edmontonští se rychle po vhazování dostali do útočné třetiny, z pravého kruhu vypálil tvrdě a hlavně přesně JORDAN EBERLE a trefil přesně nad pravý Halákův beton! Asistence: Taylor Hall, Andrew Ference.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:28.
    Nová akvizice domácího týmu, Rob Klinkhammer, se hned v prvním utkání po svém příchodu k Oilers bodově prosadil.

Statistiky utkání po první třetině

Vyloučení: 1 – 0
    Střely na branku: 5 – 10
    Vhazování: 7 – 7
    Hity: 10 – 15
    Zblokované střely: 5 – 7

První třetina duelu mezi Edmonton a NY Islanders je již minulostí a domácí po jejím skončení vedou zásluhou branky Matta Hendrickse. Hosté byli sice střelecky aktivnější, Scrivense v domácí brance však zatím překonat nedokázali.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47
    Přesilová hra se však hráčům z New Yorku příliš nevyvedla a výsledkem byl jediný střelecký pokus na branku. Domácí již hrají v plném počtu.

17:47
    Šance na vyrovnání však pro Islanders může přijít záhy a to v přesilové hře, kterou si zahrají poté, co Taylor Hall (EDM) zahákoval protihráče a dostal za to dvě minuty.

17:30
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, neuspěli však Tavares a ani následně Okposo.
    Matt HENDRICKS - 1:0

16:59
    Ale jsou to nakonec domácí hokejisté, kteří se ujímají vedení v tomto duelu. Klinkammer dobře napadal za brankou rozehrávajícího gólmana Haláka, puk se odrazil před branku, kde číhal MATT HENDRICKS a pohodlně zasunul puk do odkryté hostující svatyně! Asistence: Rob Klinkhammer.

16:55
    Tak jako by mne hráči Islanders vyslyšeli a pálí jednu střelu za druhou na domácí klec, Scrivens ale odolává.

15:57
    Rychle jsme se dostali k dalšímu přerušení hry v podobě reklamní pauzy. Doufejme, že po jejím skončení se oba týmy vrhnou také do útočných hrátek.

14:45
    Poslední minuty se nesou ve znamení nulové střelecké potence, což diváky v Rexall Place asi příliš dlouho bavit nebude.

13:16
    Hra je nyní na chvíli přerušena, neboť puk skončil po jedné ze střel v síti za brankou.
    Hodně bruslení, nemnoho střel a žádné góly. Tak vypadaly úvodní minuty dnešního zápasu.

12:54
    Chvíle oddechu pro oba celky přichází s krátkou komerční přestávkou.

12:53
    Halák zastavuje střelu obránce Klefboma a přerušuje hru.

11:52
    Čtvrté pětky obou týmů jsou zatím střelecky nejaktivnější, za tu domácí zkoušel své štěstí Klinkahammer, puk po jeho ráně ale letí mimo tři tyče hostující branky.

11:10
    Tak sotva jsem to dořekl dostal ke svému druhému střleeckému pokusu dnešního večera Casey Cizikas, stejně jako v předchozím případě jej ale zastavuje Scrivens.

11:05
    Více než jedenáct minut hry mají oba celky za sebou a k vidění mnoho šancí nebylo, o čemž svědčí i skromný počet střel na branku, 3 – 2 pro domácí celek.

08:48
    Na druhé straně se pokouší o zakončení Ryan Nugent-Hopkins, vůbec ale netrefuje hostující klec.

08:36
    Další zásah gólmana Edmontonu přichází po střele Cizikase, centra čtvrté formace hostí.

07:34
    Tak teď už to ostrovanům vyšlo a dokonce ohrozili i domácí klec, Grabovského pokus ale kryje domácí brankář.

06:50
    První střelecký pokus hostů, ten ale končí mimo klec, jenž dnes hájí Ben Scrivens.

05:08
    Domácí začali aktivně a nepouští hosty do blízkosti své svatyně, naopak, Gordon pálil na branku Islanders, jeho rána ale neměla gólové parametry a Halák nemusel vůbec zasahovat.

05:01
    Matt Hendricks vyslal nepříjemnou střelu na branku hostí, Halák opět vyráží.

03:10
    Halák si poradil i s pokusem Petryho od modré čáry a následnou dorážkou z backhandu Taylora Halla.

01:08
    Justin Schultz si připisuje první střelu dnešního utkání, Halák kryje.

00:01

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – Petry, Ference (C), Fayne, Klefbom, Schultz J., Nikitin – Eberle (A), Nugent-Hopkins, Hall (A) – Purcell, Roy, Pouliot – Fraser, Lander, Jakupov – Klinkhammer, Gordon, Hendricks.

New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Višňovský – Bailey, Tavares (C), Okposo (A) – Lee, Nielsen (A), Strome – Grabovskij, Nelson, Kuljomin – Martin, Cizikas, Clutterbuck..
    Předzápasové rozbruslení.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:40.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 17. Hendricks (Klinkhammer), 21. Eberle (Hall, Ference), 43. Roy, 58. Hendricks, 58. Fraser (Nikitin, Lander) – 24. Boychuk (Leddy, Tavares), 60. Nelson (Boychuk, Tavares)