Ottawa – Tampa 2:4 (kon.) | Chicago – Dallas 5:4 (po pr.) | Colorado – Columbus 3:4 (kon.)
Anaheim – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Edmonton – NY Islanders 5:2 (kon.)
Edmonton Oilers
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
New York Islanders
Pondělí 05.01.2015, 03:40 • Rexall Place, Edmonton • NHL

58:56
    Nail Jakupov (EDM) vyloučen za sekání, hosté mají šanci ještě v samotném závěru alespoň kosmeticky upravit skóre.

51:49
    Hosté budou mít šanci snížit skóre v početní výhodě, kterou si zahrají po faulu Andrew Ference (EDM), který dostal dvě minuty za hákování.

38:37
    A může být s hosty ještě hůře, na trestnou lavici totiž usedá Casey Cizikas (NYI) za nedovolené bránění brankáři a ostrované tak budou hrát pouze ve třech.

37:33
    Edmonton navíc bude mít šanci navýšit své vedení v početní výhodě, Anders Lee (NYI) potrestán menším trestem za hákování.

23:01
    Andrew Ference (EDM) vyloučen za hákování, přesilová hra pro New York Islanders.

17:47
    Šance na vyrovnání však pro Islanders může přijít záhy a to v přesilové hře, kterou si zahrají poté, co Taylor Hall (EDM) zahákoval protihráče a dostal za to dvě minuty.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 17. Hendricks (Klinkhammer), 21. Eberle (Hall, Ference), 43. Roy, 58. Hendricks, 58. Fraser (Nikitin, Lander) – 24. Boychuk (Leddy, Tavares), 60. Nelson (Boychuk, Tavares)

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – Petry, Ference (C), Fayne, Klefbom, Schultz J., Nikitin – Eberle (A), Nugent-Hopkins, Hall (A) – Purcell, Roy, Pouliot – Fraser, Lander, Jakupov – Klinkhammer, Gordon, Hendricks.
    New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Višňovský – Bailey, Tavares (C), Okposo (A) – Lee, Nielsen (A), Strome – Grabovskij, Nelson, Kuljomin – Martin, Cizikas, Clutterbuck.