SK Karviná – Opava 5:3 (kon.) | Technika Brno – Val. Meziříčí 4:0 (kon.) | Nový Jičín – Břeclav 3:0 (kon.)
Poruba 2011 – Frýdek-M. 6:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Děčín 4:5 (po pr.) | Kolín – Klatovy 9:3 (kon.)
Vsetín – Přerov 1:2 (kon.) | Sokolov – Řisuty 3:2 (kon.) | Vrchlabí – Pelhřimov 7:4 (kon.)
Kobra – Bílina 5:3 (kon.) | Trutnov – Žďár n/S 2:3 (po pr.) | Jablonec n/N – Klášterec nO 3:2 (po pr.)
Jindř. Hradec – Tábor 2:6 (kon.)
HC Kobra Praha
5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
HC Draci Bílina
Sobota 10.01.2015, 18:002. liga skupina Západ

Je to tak, žádný gól už nepadl. Kobra vyhrává utkání, ve kterém vedla až od 43. minuty, výsledkem 5:3. Utkání bylo hodně rozkouskované, vyrovnané, obě strany hrály navíc dost nepřesně. O něco lepší na puku byli ale domácí, kteří to dokázali potvrdit výsledkem. Kobra má tak po dnešním zápase na kontě 53 bodů, stále s náskokem 6 bodů na druhý Tábor, který dnes rozstřílel Jindřichův Hradec 6:2. (20:16:13)

60:00

59:13
    Kobra právě vstřelila branku!
    Kobra využívá volné brány. S pukem si projel hřiště JAN POHL a bez problémů puk zasunul do sítě. Je tak patrně rozhodnuto.
    Asistence: Dominik Šteiner, Martin Čurda.

58:49
    Draci to navíc zkusí bez brankáře!

58:49
    Přerušení se protáhne, Draci si vyžádali oddechový čas. na vyrovnání jim zbývá poslední minuta a 11 sekund.

58:49
    Další přerušení, hra vysokou holí.

58:39
    Kobra znovu vyhnala Bílinu ze svého pásma. Ta pak způsobila offside.

57:55

57:13
    Další vyhození na Michajlova. Takhle se hostům vyrovnat nepodaří, tato přesilovka jim hrubě nejde.

56:21
    Kobra vyhodila až na Michajlova, ten pro jistotu přerušil hru.

55:55
    Další vyloučení. Za vysokou hůl vyloučen Kocman. Bílina dostává možnost vyrovnat.

55:42
    Přeučil mohl vyrovnat, nikdo před ním nebyl. Puk šel ale mimo.

55:28
    Offside hostů, po buly jde do útoku Kobra. Hned se znovu přerušuje kvůli vyhozenému puku.

54:37
    Domácí s pukem jeli do útoku, kde jim ho ihned sebrali hosté a šli do útoku sami.

53:34

53:31
    Puk až u Bílka, ten si pro něj dojel a poslal ho zpátky.

52:48
    Domácí v plném počtu. Začíná jim tak zkrácená přesilovka.

52:17
    Tentokrát se ocitl v šanci Verbík, kotouč mu ale dobře nesedl a netrefil odkrytou klec.

51:34
    Jan Bittner hákováním vyrovnává počet hráčů na ledě.

51:10
    Kobra nedává najevo že by hrála oslabení, drží se před Michajlovem a nepouští Draky k puku.

50:48
    Pohl odchází na trestnou, nedovoleným bráněním oslabuje svůj tým.

49:30
    Menší šarvátka se strhla před Bílkem poté, co na něj spadl rozjetý Petráš.

48:16
    Tlak Kobry končí na Michajlovi. Puk hráčům hodně poskakuje, přihrávky i střely jsou nepřesné.

47:49
    Přerušuje se, puk mimo led. Vhazování na obranné modré hostů.

46:28
    Procházka sám před brankou domácích! Bílek puk ale pokryl.

45:50
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, větší šance k vidění nejsou, i když brankáři musí zasahovat.

43:27
    Borovanský s Kocmanem jeli dva na jednoho obránce, gól z toho ale nebyl.

42:55
    Z místa před brankářem se prosadil MARTIN ČURDA! Ten poslal puk přímo nad Michajlovo pravé rameno do růžku branky. Kobra tak poprvé v zápase vede.
    Asistence: Jan Pohl.

41:53
    Neuvěřitelné štěstí měl teď Bílek! Vyjel do rohu pro puk, do cesty se mu ale postavil Štěpánek. Ten přihrál dozadu volnému spoluhráči, který vypálil kotouč přímo na odkrytou klec. Na štěstí pro domácí tam ale stál Verbík, který puk vykopl pryč.

41:26
    Hra přerušena, přihrávka rukou.

40:01

Druhá třetina skončila, je čas si jí shrnout. Viděli jsme stejný gólový příděl jako v třetině první, tentokrát ale na obrácené straně. Stav je nerozhodný 3:3, navíc poprvé za zápas padly góly při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. I když se vylučovalo víc než v první třetině, padl pouze jeden gól v početní výhodě. Domácí mají nyní 50% úspěšnost v přesilovce, hosté 66,67%.

Další třetina začne přibližně v 19:38.

40:00

39:52
    8 vteřin před koncem se ještě přerušuje kvůli offsideu Kobry.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny. U puku domácí ve svém pásmu.

38:34
    Offside Kobry.

37:18
    Oba týmy v plném počtu.

36:38
    Havlůj se snažil srazit na zem Pohla. Ten se ale ani nepohnul a sám útočník Havlůj spadl.

35:18
    Oboustranné vyloučení. Na straně hostů Štěpánek (hákování), na straně domácích Kocman (držení hole). Hraje se po čtyřech na obou stranách.

34:37
    A hned po rozehrávce přerušil hru znovu, pro puk si dojel až téměř do rohu.

34:32
    Domácí si udržují tlak, hru přerušil Michajlov.

33:46

33:17
    Kobra se brání ve svém pásmu, Bílina v oslabení dále úspěšná.

32:42
    Draci úspěšně vyhazují mimo obranné pásmo.

31:46
    Bude se vylučovat. Za napadení vyloučen Zeman.

31:27
    Kobra se sama vyhnala ke své bráně.

30:51
    Pohl pálil od modré, trefil Michajlova.

29:35
    A znovu je vyrovnáno! DOMINIK NOVÁK projel podél pravého mantinelu a poslal puk přímo mezi brankáře a tyč.
    Asistence: Filip Švaříček.

28:45
    Síly na ledě vyrovnány znovu, tentokrát už v kompletním stavu na onou stranách.

28:03
    Draci právě vstřelili branku!
    Šanci dva na jednoho využívá krásnou střelou k protější tyči po Přeučilově přihrávce z rohu ALEŠ HAVLŮJ.
    Asistence: Tomáš Přeučil, Vladimír Kýhos.

27:21
    Michajlovy betony zaduněly halou po Cafourkově střele.

26:45
    Síly se vyrovnají, za držení protihráče jde na trestnou Dominik Novák.

26:25
    Za podražení odchází na trestnou Salač, další šance pro Kobru.

24:38
    Backhandem z rohu zkoušel Bílka překvapit Štěpánek. Ten byl ale pozorný.

24:20
    Přechod Draků do útoku zastaven přihrávkou rukou.

23:23
    Tato střela už ale prošla! Další gól z přesilovky. Prosadil se DOMINIK ŠTEINER.
    Asistence: Martin Čurda.

23:09
    Pohl byl sám před bránou, gól ale nedal.

22:47
    Další přesilovka pro Kobru, za hákování na trestné Petráš.

22:23
    Bílina se snažila zaútočit, o puk je připravili domácí. Stále nejsou k vidění moc velké akce.

21:17
    Další vhazování před Bílkem, tentokrát po zakázaném uvolnění.

21:07
    Puk mimo led, vhazuje se před Bílkem.

20:55
    Hraje se znovu hlavně ve středním pásmu.

20:01

Hráči nastupují na led, za chvíli bude zápas pokračovat.

Po první části vedou hosté z Bíliny 2:1. Herní převahu mají spíše domácí, nedokázali jí však zatím moc využít. Místo toho zatím doplácí na svou nedisciplinovanost – oba góly dostali v oslabení. Oslabení nejde dnes ani jednomu týmu, všechny branky padly v přesilovce. Uvidíme, co nám přinese druhá část, která začne přibližně v 18:50.

20:00

19:11
    I další přesilovka úspěšná! Zemanovu střelu tečoval před Bílkem MILAN BÖHM a poslal tak svůj tým před koncem třetiny znovu do vedení.
    Asistence: Jan Zeman, Lukáš Zika.

18:43
    Za držení hole vyloučen Kučera. Před koncem třetiny tak ještě uvidíme přesilovku Draků.

17:38
    Znovu v útočném pásmu Kobra, nedaří se jim ale udržet puk pod kontrolou.

16:21
    Böhm to zkoušel z úhlu, puk šel za bránu.

16:07
    Zakázané uvolnění, vhazování na druhé straně.

15:47
    Hru přerušil Michajlov, vhazuje se po jeho levé ruce.

14:54
    Kobra se snaží útočit.. I když se drží v pásmu před Michajlovem, Draci se dobře brání.

13:28
    Je vyrovnáno! Kobra se také prosazuje v přesilovce. Po křižné přihrávce od Borovanského se prosazuje MILOSLAV CAFOUREK.
    Asistence: Michal Borovanský, Luděk Strnad.

12:28
    Kobře se nedaří udržet v útoku, Bílina se zatím dobře brání.

11:56
    Přesilovka pro Kobru, za sekání je na trestné Lukáš Zika.

11:20
    Hraje se hlavně ve středním pásmu, týmy si přehazují puk. Dochází k častým střetům, hra začíná přiostřovat.

08:55
    Malý v šanci před brankářem, obránce ho ale zablokoval. Přerušení na druhé straně po vyhození puku do sítě.

08:29
    Kobra zaútočila, puk ale mají znovu Draci.

07:42
    Štěpánek jel tentokrát na Bílka úplně sám, netrefil ale bránu, puk šel moc doprava.

06:14
    Další velká šance pro Bílinu! Bílek znovu zachránil Kobru. Obrana domácích působí zatím velice průchodně.

05:01
    Štěpánek se rozhodl přečíslení dva na jednoho řešit střelou, Bílek vyráží.

04:02
    Po zakázaném uvolnění vhazování před Michajlovem.

03:21
    Přeci jen se ale prosazují! Po krásné nahrávce od levého mantinelu od Kýhose vstřelil gól VLASTIMIL SALAČ!
    Asistence: Vladimír Kýhos, Tomáš Přeučil.

02:38
    Draci sice hrají přesilovku, do útoku se ale moc nedostávají. Nyní navíc přerušilo hru zakázané uvolnění.

02:02
    První přesilovka, na trestnou odchází Švaříček za vysokou hůl.

01:49
    Kobra se znovu drží v útočném pásmu.

01:21
    Po dalším útoku Kobry přerušil hru Michajlov.

00:34
    Kučera zkoušel střelu od modré, trefil pouze clonícího protihráče.

00:01

Už nastupují i domácí.

Hosté nastoupili na led.

Za půl hodiny proběhne úvodní vhazování, zde jsou sestavy dnešních soupeřů.

HC Kobra Praha: Bílek (Zapletal) – Evan, Šteiner, Cafourek, Verbík, Ton (A), Švaříček – Pohl, Kučera, Čurda, Malý, Slanina, Novák, Borovanský, Kocman (C), Strnad, Půlpán, Kalla, Paris
    Trenér: Milan Vrzal

HC Draci Bílina: Michajlov (Škubal) – Havlůj (C), Veselý, Brettschneider, Polák, Bittner, Zeman – Přeučil, Salač, Kýhos (A), Procházka, Böhm, Zika, Sekerka, Petráš, Štěpánek, Brba, Musil
    Trenér: Miroslav Kanis.

Vzájemné zápasy vychází jednoznačně lépe pro Kobru: Letos vyhrála v Bílině 6:4, loni vyhrála 7:2 (doma) a 8:1 (venku). Poslední zápas, kde Kobra nebrala proti Drakům alespoň bod, se odehrál v sezóně 2011/2012, mezitím odehráli spolu celkem osm zápasů. Dvakrát v sezóně 2012/2013 vyhrála Bílina až v prodloužení.

Žádný tým není doma úspěšnější než Kobra: V 10 zápasech ztratili pouze 4 body, jeden za výhru v prodloužení s Táborem, 3 za prohru s Trutnovem. Pro Draky nepůjde rozhodně o jednoduchý zápas.

Těm patří na ledě soupeřů deváté místo, v 10 zápasech ukořistili pouze 9 bodů, navíc jenom dvakrát vyhráli za tři body. Obě tříbodová vítězství ale získali v posledních zápasech a budou se tak snažit získat dnes třetí.

Domácí Kobra si už několik zápasů drží první místo, aktuálně s 50 body a pohodlným náskokem šesti bodů na druhý Tábor (který má odehraný zápas navíc) s téměř dvojnásobným počtem bodů než jejich dnešní soupeř. Dnešní hosté z Bíliny se nachází s 26 body na místě jedenáctém, ale mezi 10. a 15. místem je pouhý rozdíl 3 bodů, proto jsou každé body důležité.

V posledních pěti zápasech se Kobře až na zaváhání s Trutnovem dařilo. Ukořistili 12 z 15 bodů, navíc se skóre 30:15, ve dvou naposledy odehraných kolech nasázeli soupeři celkem 19 branek. Je tak jasné, že je Kobra střelecky rozjetá a zastavit jí rozhodně nebude jednoduché.

Draci jsou ale také v dobré formě. Za celou sezónu vyhráli pouze šest utkání, momentálně si ale drží vítěznou šňůru 4 utkání v řadě. Postupně porazili silný Sokolov, Jindřichův Hradec, Jablonec a Trutnov a mají tak také 12 bodů z 15 možných, se skóre 28:20. Čeká nás dnes velká přestřelka?

HC Draci Bílina – HC BAK Trutnov 4:2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 14. Cafourek (Borovanský, Strnad), 24. Šteiner (Čurda), 30. Novák (Švaříček), 43. Čurda (Pohl), 60. Pohl (Šteiner, Čurda) – 4. Salač (Kýhos, Přeučil), 20. Böhm (Zeman, Zika), 29. Havlůj (Přeučil, Kýhos)

Trenér: Miroslav Kanis

Rozhodčí: Orlický – Marek, Rybáček