New Jersey – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Toronto – Columbus 5:2 (kon.) | Tampa – Buffalo 2:1 (kon.)
Calgary – Florida 5:6 (kon.) | Edmonton – Chicago 5:2 (kon.) | Philadelphia – Boston 1:3 (kon.)
Minnesota – Nashville 1:3 (kon.) | Colorado – Dallas 4:3 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 10.01.2015, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Columbus zatím nezažívá dobrou sezonu. Momentálně se nachází až na 13. místě Východní konference se ziskem 39 bodů a na účast ve vyřazovacích bojích to příliš nevypadá. V posledních dvou utkání ale Columbus zabral, sice odehrál oba na kluzištích soupeřů, ale dokázali uspět. Nejdříve vyhráli na ledě Colorada, kde zvítězili 4:3. V posledním utkání Jackets vyhráli 4:1 na ledě Dallasu. K osmi zápasům za Columbus nastoupil v této sezoně slovák Marko Daňo (1+1).

Nejproduktinější hráči

Nick Foligno – 37 zápasů, 38 bodů (17+21)
    Ryan Johansen – 38 zápasů, 33 bodů (12+21)
    Scott Hartnell – 33 zápasů, 24 bodů (8+16)

Toronto se po dobré vstupu zatím pohybuje na hraně postupu do vyřazovacích bojů. Momentálně je na deváté pozici se ziskem 45 bodů. Na osmý Boston ztrácí tři body. Toronto ale v posledních zápasech naprosto vyhořelo. Nejdříve prohrálo na ledě Minesoty 1:3. Poté na ledě Winnipegu 1:5 a v posledním zápase podlehlo na svém ledě Washingtonu 2:6. Toronto si tak v dnešním utkání jistě bude chtít s tabulkově horším týmem napravit reputaci. Dres Maple Leafs v této sezoně obléká i zadák Roman Polák , který zatím nasbíral 6 bodů (3+3).

Nejproduktivnější hráči

Phil Kessel – 41 zápasů, 41 bodů (18+23)
    James van Riemsdyk – 41 zápasů, 36 bodů (16+20)
    Tyler Bozak – 41 zápasů, 30 bodů (14+16)

Hezký hokejový večer! Zámořská NHL má dnes na programu pět zápasů a my se společně zaměříme na zápas Toronto Maple Leafs proti Columbusu Blue Jackets. Úvodní vhazování je naplánováno na 1:30 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf (C), Franson, Rielly, Polák, Gardiner, Rodidas (A) – Winnik, Bozak (A), Kessel – Van Riemsdyk, Kadri, Pánik – Komarov, Santorelli, Clarkson – Booth, Carrick, Smith

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson (A), Savard, Connauton, Wisniewski, Goloubef, Tjuťin – Hartnell, Johansen, Foligno – Calvert, Dubinsky (A), Atkinson – Collins, Wennberg, Skille – Morin, Letestu, Boll (C)

Rozhodčí: Morton, Joannette – Shewchyk, Devorski.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:12
    Na úvodním vhazování byl úspěšnější domácí Bozak.

00:31
    Rozehrávka Fansona nebyla přesná a do útočného pásma se dostal Calvert, který se natlačil až před Berniera. Zakončit ale nedokázal.

00:44
    Střela Wisniewskiho minula cíl.

01:27
    Čárový teď signalizoval ofsajd a hráči Jackets museli vyklidit útočné pásmo.

01:53
    Kombinace Bozaka s Winnikem nevyšla a Toronto přichází o útočné pásmo.

02:09
    Columbusu nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.

02:18
    Od modré to zkoušel Gardnier, ale branku Bobrovskije přestřelil.

02:42
    Gardiner vysunul Bootha, který poslal přihrávku před branku na Smitha, ten ale nezakončil.

03:17
    Columbus právě vstřelil branku!

Columbus se dostává do vedení! RYAN JOHANSEN nabral rychlost ve středním pásmu a přebruslil obránce a kličkou překonal Berniera! Bez asistence.
    Ryan JOHANSEN - 0:1

03:50
    Toronto je průběžným stavem evidentně zaskočeno. Winnik dokázal pouze nahodit puk do pásma.

04:29
    Toronto teď kombinuje v útočném pásmu, zatíkm bez střely.

04:45
    V rohu kluziště Goloubef strčil Clarksona na mantinel, bohužel na tom místě stál i hlavní rozhodčí Morton, ten ošklivě spadl na zem. Dokonce za pomoci kolegů opouští ledovou plochu.

04:45
    Hru nyní budou řídit pouze tři rozhodčí.

05:03
    Booth najel do pásma a z levé strany vypálil, jeho střelu přizvedl do ochranné sítě Wisniewski.

05:11
    Kadri našel mezi kruhy krásnou přihrávkou Pánika, kterému ale střela nesedla a Bobrovskij si připisuje jednoduchý zákrok.

05:15
    První vyloučení tohoto utkání. Za vyhození puku mimo hrací plochu je vyloučen hostující Connauton.

05:39
    Kessel pálil z levé stran, Bobrovskij ránu pouze vyrazil před sebe. Tam dorážel Van Riemsdyk, ten ale mířil mimo.

05:53
    Po střele Fransona dorážel Bozak, ale Bobrovskij puk za svá záda nepustil.

06:16
    Columbus vyhazuje a na led naskakují čerstvé síly.

06:53
    Toronto kombinovalo v pásmu, z pravé strany střílle Clarkson, ale jeho rána minula branku.

07:15
    Connauton je zpět na ledě a Columbus je v plném počtu!

07:59
    Columbus teď měl dobrý pohyb v útočném pásmu, vyrezultovala z toho střela Hartnella, Bernier připraven.

08:13
    Hned po vjezdu do pásma to zkoušel Winnik, jeho rána byla zablokována.

08:30
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto rychle odpovídá! TYLER BOZAK vybojoval v rohu kluziště puk a poslal jej před branku, kde si kotouč nešťastně srazil do vlastní sítě Goloubef! Bez asistence.
    Tyler BOZAK - 1:1

09:05
    Do střelecké pozice se dostával Kadri, byl ale dobře bráněn Savardem a puk se nakonec dokutálel až pod lapačku Bobrovskije.

09:36
    Toronto sice vyhodilo až k brance Jackets, ale zakázané uvolnění se nepíská.

10:21
    Toronto se teď v útočné třetině příliš dlouho neudrželo a Columbus obrací hru.

10:44
    Calvert posílal puk před branku na Dubinskyho, ten ale nedokázal zasáhnout puk ideálně!

11:21
    Střela Connautona mířila pouze do náruče Berniera.

11:59
    Toronto je po vyrovnání jasně lepším týmem, což potvrzuje kombinací v pásmu Jackets.

12:39
    Jackets se teď dostali alespoň do středního pásma, Wisniewski puk ale pouze nahodil.

13:02
    Johansen nahodil puk na Berniera a ten raději přerušil hru. Vhazování po pravici gólmana Toronta.

13:38
    Van Riemsdyk se teď snažil projít do pásma, ale byl rázně zastaven Tjuťinem.

13:57
    Z levé strany vypálil Calvert. Bernier jeho ránu bez problémů chytil.

14:32
    Toronto otáčí skóre! Po chybě obrany hostů střílel Bozak, jehož střela byla zablokována. K puku se dostal znovu a zpoza branky poslal krásnou přihrávku na DANIELA WINNIKA, který se střelou z mezikruží nemýlil! Asistence: Tyler Bozak
    Daniel WINNIK - 2:1

15:35
    Za nedovolené bránění dostává dvě minuty hostující Savard.

15:41
    Střela Kessela byla zablokována.

15:56
    Jackets hráli v pěti a půjdou do tří! Trest si jde odsedět Calvert.

16:09
    Van Riemsdyk vyčkával s přihrávkou, poté poslal žabičku na Kessela, který vypálil. Bobrovskij se ale stihl přesunout.

16:31
    Toronto dvojnásobnou přesilovku využívá! PHIL KESSEL se prosazuje po krásné přihrávce Van Riemsdyka. Asistence: James Van Riemsdyk, Cody Franson.
    Phil KESSEL - 3:1

16:57
    Pokračuje klascká přesilovka Toronta. Hraje se ale zatím ve středním pásmu.

17:23
    4:1! I tuto přesilovku Toronto využívá! Tentokrát přihrával Kessel a z pravé strany se prosazuje JAMES VAN RIEMSDYK! Asistence: Phil Kessel, Cody Franson.
    James Van RIEMSDYK - 4:1

17:54
    Před brankou Berniera se teď objevil Atkinson, jeho střelu ale zablokoval jeden z obránců Toronta.

18:18
    Savard udržel puk na modré čáře a z mezikurží pálil Johnson. Bernier pouze vyrazil, ale Collins se k dorážce nedostal.

18:56
    Rozehrávka Columbusu přesná nebyla a u puku je Toronto.

19:08
    Další vyloučení! Za zbytečné seknutí Berniera přes lapačku si jde sednout na trestnou lavici Boll.

19:19
    Z levé strany to zkoušel opět Phil Kessel, ale Bobrovskij si prostor u své tyče pohlídal.

19:43
    Rychlý pas Van Riemsdyka se snažil tečovat Bozak, ale puk nedokázal zasáhnout.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je u konce! Padlo v ní pět branek a mohlo jich být klidně více. Do vedení se dostali už v čtvrté minutě hosté, kdy se prosadil Ryan Johansen. Domací ale vyrovnali už v 9. minutě zásluhou Tylera Bozaka. V 15. minutě dokonal Daniel Winnik obrat. Toronto poté hrálo přesilovku pět na tři a obě přesilovku využilo. Trefil se Phil Kessel a James van Riemsdyk! Oba týmy jdou do šaten za stavu 4:1!

Druhá třetina začne přibližně v 2:38.

20:01

20:18
    Columbus vyhrál buly a Savard napálil puk až za branku Berniera.

20:31
    Dopředu teď mířili dva na jednoho Kessel s Van Riemsdykem, ale přihrávka prvně jmenovaného neprošla.

20:59
    Od modré vypálil Phaneuf, jeho rána ale nebyla přesná.

21:08
    Columbus je v plném počtu!

21:39
    Střela Riellyho byla zablokována a Toronto navíc přišlo o pásmo.

22:16
    První formace Jackets teď dobře kombinuje v útočném pásmu, k žádné střele se zatím nedostala.

22:31
    Přesilovku si zahraje i Columbus. Za podražení je vyloučen Daniel Winnik.

22:36
    Toronto vyhrálo buly a hned vyhazuje přes všechny čáry.

22:58
    Columbus se teď sám připravil o pásmo. Navíc jeho rozerhávka také nevypadá přiliš povedeně.

23:25
    Puk opět v pásmu Columbusu, ze strany Jackets je to zatím hodně nepovedená přesilovka.

23:43

Jako bych to zakřikl! Savard přihrál na pravou stranu TYLERU JOHANSENOVI, který se přesnou ranou k tyči prosazuje! Asistence: David Savard, Nick Foligno
    Tyler JOHANSEN - 4:2

24:17
    Rielly to zkoušel bekhendem z mezikruží, nemířil ale přesně.

24:49
    I Roman Polák to zkoušel od modré, ale i on byl nepřesný. Columbus následně kotouč vyhodil do středního pásma.

25:27
    Kessel zahrál puk za branku na Robidase, který čeká na dostřídání spoluhráčů.

25:52
    Van Riemsdyk pouze nahodil kotouč na Bobrovskije, ten raději přerušil hru.

26:16
    Nastřelení puku Johnsona do pásma k ničemu nevedlo a Toronto otáčí hru.

26:48
    Johansen vymyslel krásnou přihrávku na Foligna, který pálil z mezikruží, proti jeho střele ale skvěle zasáhl Bernier!

27:10
    Toronto se teď vyskytlo pod menším tlakem a raději vyhazuje na zakázané uvolnění.

27:55
    Další ránu vyslal opět Foligno, tentorkát ale nebyl přesný.

28:20
    Gardiner a Clarkson dobře napadali obránce Jackets a Conanuton vyhazuje na zakázané uvolnění.

29:01
    Collins ztratil puk v útočném pásmu a vpřed se hnal Smith s Boothem. Obrana Jackets byla ale pozorná a útok včas zastavila.

30:00
    Kadri se dostal k odraženému puku a pohotově vypálil. Bobrovskij ale sklapl betony včas a puk vyrazil.

30:33
    Bernier teď vypomohl s rozehrávkou, poradil si i s napadajícím Atkinsonem.

31:02
    Foligno se řítil sám na Berniera. Výborně se však vrátil Rielly a čistým zákrokem nenechal Foligna zakončit!

31:34
    Bozak vybojoval puk v pásmu Jackets a přenechal puk Kesselovi, jenž střelou zápěstím trefil jen bránícího Wisniewskiho.

32:12
    Založení útoku v podaní Toronta se vůbec nepovedlo a je odpískáno zakázané uvolnění.

32:17
    Goloubef vyzkoušel Bernierovu pozornost od modré rány.

33:18
    Van Riemsdyk neudržel puk proti Connautonovi a Foligno s Johansenem míří vpřed.

33:48
    Foligno hledal na levé straně přihrávkou Hartnella, ten sice vystřelil, ale střela mu nesedla.

34:35
    První formace Maple Leafs už kombinuje v útočném pásmu.

35:06
    Polák po dobré kombinaci posílal přihrávku před branku na Bozaka, ten ale nedokázal puk trefit.

35:36
    Rielly čeká s pukem za brankou na dostřídání spoluhráčů.

36:23
    Do dobré kobminace se dostali i Jackets, střela Wisniewskiho byla sražena mimo.

36:27
    Právě Wisniewski už puk neudržel na modré. Čárový byl pozorný a odpískal ofsajd.

36:36
    Pánik se pošťuchoval s Hartnellem a přitom zlomil svou hůl a musí si ji vyměnit.

36:46
    Zakázané uvolnění Toronta. Hra se stěhuje před Berniera.

37:08
    Bozak nahodil puk do pásma, ten se od mantinelu odrazil. Z velkého úhlu vypálil Winnik, ale jeho rána přesná nebyla.

37:56
    Johnson vypálil od modré, Bernier pouze vyrazil a dorážet se snažil Atkinson. Nakonec pouze vrátil před branku, kde pálil Savard. Jeho tvrdá rána proletěla těsně mimo!

38:51
    Na ledové ploše se teď hodně přitvrdilo, což je vidět v osobních soubojích.

39:15
    Postup Toronta zastavil hvizd čárového rozhodčího, který odpískal ofsajd.

39:43
    Po přihrávce Pánika pálil od modré Van Riemsdyk, Bobrovskij připraven.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nám nenabídla tolik branek, jako tomu bylo v té první. V první části byli daleko lepší domácí, kteří v některých pasážích hry domácí přehrávali a tvořili si šance. Z žádné ale neudeřili. Ve 24. minutě tak snížil svým druhým gólem Ryan Johansen. Tento stav vydržel až do konce třetiny.

Poslední třetina začne přibližně v 3:29.

40:01

40:10
    Van Riemsdyk inkasoval tvrdý hit od Savarda.

40:48
    První útok Maple Leafs si opět vytváří tlak v útočné třetině.

41:06
    Winnikova špatná přihrávka, ale kombinaci zhatila.

41:27
    Rielly nerozehrál ideálně a je odpískáno zakázané uvolnění.

41:54
    Santorelli a Clarkson jeli dva na jednoho. První jmenovaný vzal zakočení na sebe, ale trefil pouze beton Bobrovskije!

42:18
    Booth dostal od Riellyho přihrávku vzduchem, kterou nedokázal zpracovat. U puku jsou hráči Columbusu.

43:05
    Kadri s Pánikem teď výborně napadají a výborně narušují rozehrávku Jackets.

43:51
    Morinovi ujel puk a Columbus přichází o modrou čáru.

44:34
    Z mezikruží vypálil Wennberg, Bernier měl zakrytý výhled, ale rána beztak mířila mimo.

44:57
    Bozak poslal elegantní zadovku na Winnika, ten jí ale zjevně nečekal a do zakončení se nedostal.

45:24
    Bobrovskij pomáhá s rozehrávkou.

45:51
    Letestu pouze nastřelil puk do třetiny a odchází střídat.

46:26
    Kadri nabral rychlost ve středním pásmu a vjel do pásma, hned poté posílal puk na Van Riemsdyka. Ten byl tísněn Tjuťinem a k nezakončil.

46:49
    Kessel poslal puk na modrou, odkaď pálil Rielly. Bobrovskij si jeho střelu pohlídal.

47:02
    Ostrá rána Savarda z pravé strany mířila těsně mimo.

47:19
    Atkinson operoval za brankou, chtěl překvapit Bernier, ten ale dobře vystihl stranu a pouze přikryl puk pod lapačku.

48:09
    Kadri se dostal přes dvojici protihráčů, ale přes Connautona už neprošel.

48:29
    Před Johansenem obránci couvali, tak si najel až mezi kruhy, odkuď vypálil těsně mimo pravé tyče Berniera!

48:46
    Va Riemsdykova střela byla sražená do ochranné sítě.

49:18
    David Savard je velmi střelecky aktivní, už zase pálil. Bernier ale pokračuje ve výborném výkonu.

49:47
    I střelu Goloubefa od modré bez problémů lapil.

50:17
    Rielly dobře uvolnil Santorelliho, který pálil z levé strany. Naneštěstí pro něj trefil přesně místo, kde stál Bobrovskij.

50:53
    Bozak dokázal zpracovat těžkou přihrávku od Poláka a může pokračovat vpřed.

51:09
    S Winnikem si ale Bozak neporozuměl a oba se musejí vracet.

51:45
    Wisniewski vypálil slabě od modré, ještě před Bernierem puk sebral Tjuťin.

52:13
    Leo Komarov se protáhl kolem dvojice protihráčů a je sám na Bobrovskije, jenže si najel do příliš ostrého úhlu a neodkzal ideálně zakončit.

52:49
    Calvert táhl útok Jackets, ale jeho slabá střela skončila v lapačče Berniera.

53:37
    Phil Kessel unikl Tjuťinovi, který ho marně stíhal. Bobrovskij ale proti jeho střele výborně zasáhl!

54:14
    Foligno měl problémy se zpracování a rozehrávat bude Toronto. Jackets ale jejich rozehrávku dobře napadá.

54:52
    V postavení mimo hru stál David Savard.

55:16
    Kessel si narazil puk s Van Riemsdykem, prvně jmenovaný sice vypálil, ale ani nadvakrát Bobrovskije nepřekonal.

55:48
    Další úspěšný zákrok si připsal Bobrovskij proti střele Richarda Pánika.

56:07
    K odraženému puku se dostal Savard, mířil ovšem mimo.

56:26
    Přesilovka pro Jackets! Za držení proti hráči dostává dvě minuty Van Riemsdyk.

56:43
    Atkinson špatně zpracoval puk a domácí měli, co dělat, aby se ubránili. Polák sice vyhodil puk mimo, ale bylo to pravděpodobně s tečí.

57:09
    Columbus v útočném pásmu, k žádné vážnější příležitosti jsem se nedostal.

57:28
    Bobrovskij na střídačce!

57:49
    Johansen zaváhal a Booth se zmocnil puku a vyhazuje.