Magnitogorsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 1:5 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Riga 3:4 (1:2 po s.n.) | Jokerit – CSKA Moskva 2:1 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
CSKA Moskva
Neděle 18.01.2015, 15:30 • Hartwall Arena, Helsinki • KHL

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám hezký zbytek dne. (17:48:58)

Dnešní utkání sledovalo 13396 diváků.

Československá stopa
    Petr Koukal (JOK) 0+0, 16:19 čas na ledě
    Ondřej Němec (MOS) 0+0, 18:01 čas na ledě

Je dobojováno. Šlágr dnešního dne KHL je u konce, Jokerit v něm porazil CSKA 2:1. V poslední třetině padly dvě branky, nejprve se v 50. minutě trefil Juhamatti Aaltonen, ovšem za ani ne minutu snižoval Igor Makarov a z utkání se tak stávalo drama.

S ukazatelem skóre to ale nepohnulo, ačkoliv to hosté zkoušeli minutu a šest sekund před koncem v šesti. Spravedlivější by pro oba celky jistě bylo prodloužení, nicméně na to se v hokeji nehraje.

60:00

59:44
    CSKA se nedokáže usadit, z tribun se ozývá potlesk.

59:19
    Gunderson nyní vyhodil puk, CSKA si jej bere a nahazuje zpět do útočného pásma.

59:01
    CSKA stále kombinuje v pásmu Jokeritu. Změní se ještě skóre?

58:54
    CSKA jde do šesti! Lalande zůstává na střídačce.

58:54
    Oddechový čas pro hosty.

58:54
    Jokerit vyhodil moc daleko, je odpískáno zakázané uvolnění.

58:31
    CSKA nyní pouze nahazuje kotouče a snaží se o vytvoření souvislejšího tlaku.

57:47
    CSKA se nedokáže semknout a kombinovat ve třetině Jokeritu. Ten i tentokrát vyhazuje kotouč tak, aby to nebyl icing.

57:08
    Kapitán výběru z Moskvy Denis Děnisov nyní rozehrál další útok CSKA.

56:26
    Domácí obránci nyní kombinují ve vlastním pásmu a zakládají útok.

55:50
    CSKA se ale stále drží v útočném pásmu, i když ke střelám se moc nedostává.

55:44

54:51
    Za doprovodu pískotu z tribun Hartwall arény kombinují hosté před brankou Jokeritu.

54:13
    Andreas Engqvist dlouho vymýšlel, co by udělal s pukem. Nakonec ale vystřelil do připraveného Karlssona. Vhazovat se tak bude před švédským gólmanem.

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 36. Moses, 50. Aaltonen (Jaakola, Todd) – 51. Makarov (Muršak)

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Gunderson, Jaakola, Todd, Ohtamaa, Lajunen, Saari – Hagman, Kapanen, Huhtala – Sallinen, Aaltonen, Wirtanen – Moses, Koukal, Omark – Maki, Ben-Amor, Hahl
    CSKA Moskva: Lalande (Galimov) – Děnisov, Zajcev, Kiselevič, Němec, Jegoršev, Naumenkov, Bondarev – Grigorenko, Da Costa, Engqvist – Hjalmarsson, Arťuchin, Muršak – Makarov, Stas, Andronov – Tělegin, Korotkov, Mamin – Kvartalnov

Rozhodčí: Alexej Bělov, Eduard Odins – Juris Balodis, Sergej Morozov

Diváci: 13396