Třinec – Sparta 5:4 (kon.) | Slavia – Zlín 0:2 (kon.) | K. Vary – Olomouc 2:1 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 5:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 0:7 (kon.)
Litvínov – Pardubice 6:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 18.01.2015, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga

Z města automobilů je to pro dnešek vše. Přeji čtenářům dobrý večer a úspěšný vstup do nového týdne. Napočtenou se těším opět ve středu večer u DHL extraligy juniorů. (19:57:30)

Skončil velmi důležitý zápas zejména pro Mladou Boleslav, která dnes potřebovala zoufale bodovat. To se jí povedlo. Svou výhru však ale zformovala až ve třetí periodě. Ve 44. minutě zvýšil na 2:1 Pabiška a výhru korunoval v 50. minutě Pavel Musil. Liberečtí po šesti zápasech v řadě, kdy dokázali pokaždé bodovat, tentokráte neuspěli na ledě Mladé Boleslavi.

60:00

59:58
    Václav Kočí (MBL) dostává ještě dvě minuty za držení protihráče.

59:45
    Kájínek zkusil poslat puk mezi Růžičkovy betony, domácí brankář ale již snížení nepřipustí.

59:08
    Zdá se, že už je rozhodnuto, Lašák zůstává stále v brance.

58:36
    Bruslaři ještě vyhazují na zakázané uvolnění. Liberci už skutečně příliš času nezbývá.

58:04
    Jan Výtisk mohl snížit, chybělo málo k tomu, aby puk propadl až za Růžičku.

57:29
    Kašpařík trefuje plexisklo za Lašákovou svatyní.

57:06
    Boleslavští se už hodně soustředí na hru odzadu a hosté mají problémy s přechodem do pásma.

56:24

55:26
    Skvělý únik Pavla Musila, jemuž však nakonec liberecký gólman vypíchl kotouč.

55:07
    Bruslaři vyhazují až k Lašákovi. Tygrům se krátí čas.

54:35
    Dnešní utkání sleduje 3 920 diváků.

54:24
    Další trest pro Bruslaře, kteří si můžou současné skóre ještě hodně zdramatizovat. Marek Trončinský (MBL) dostává dvě minuty za držení protihráče. Současně ale vyloučen i Petr Vampola (LIB) za nafilmovaný pád. Nakonec se tedy bude hrát čtyři na čtyři.

53:52

53:44
    Bruslaři dvakrát po sobě vyhazují přes všechny čáry.

53:18
    Velmi nebezpečný pro domácí byl Tomáš Filippi, který ale nadvakrát nedokázal skrz clonící hráče prostřelit Martina Růžičku.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 24. Musil (Robar), 44. Pabiška (Lenc, Ovčačík), 50. Musil – 28. Bartek (Filippi, Vitásek)

BK Mladá Boleslav: Růžička M. (Rittich) – Hruška, Ovčačík, Kočí, Trončinský, Robar, Stříteský, Trška – Lenc, Broš, Klimenta – Mikulík, Výborný, Bárta – Musil, Kašpařík, Pabiška – Volf, Vrbata, Rys
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Výtisk, Kajínek, Derner, Gřegořek, Voráček, Vitásek – Radivojevič, Vampola, Balaštík – Bulík, Filippi, Bakoš – Vlach, Jelínek, Bartek – Víšek, Urban

Rozhodčí: Pešina, Wagner – Frodl, Charvát

Diváci: 3 920