New Jersey – Boston 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Calgary 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:0 (kon.)
Tampa – Chicago 4:0 (kon.) | Dallas – Colorado 4:5 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.)
Nashville – Detroit 3:4 (kon.) | Florida – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:5 (kon.)
Columbus – New Jersey 0:2 (kon.) | Boston – Arizona 4:1 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
Sobota 28.02.2015, 18:00Play-off 2. ligy, skupina Západ

Ode mě je to pro tuto chvíli z mrazivého jabloneckého stadionu vše. U dalšího online přesnou se s vámi těším na počtenou! (20:31:15)

Sotva se ale za potrestanými hráči uzavřela dvířka, rozhodčí svou píšťalkou ohlašuje konec zápasu. Vlci tak můžou slavit své první vítězství v sérii, a to především díky povedené závěrečné třetině, ve které soupeři odskočili na konečný rozdíl dvou branek a první vzájemný duel vyhrávají poměrem 4:2.

60:00

59:59
    Na lavici tak kvůli předchozí mele usedají dva hráči z Pelhřimova a k Tondrovi na straně Jablonce přisedne i Zeman.

59:59
    Vteřinu před oslavami domácích se před Stejskalem strhla hromadná potyčka, ta již však na stavu utkání jen těžko něco změní.

59:44
    Kopic teď v brankovišti prokázal nadprůměrný důraz, Stejskal však jeho pokus vynuloval.

58:40
    Sotva jeden z Jabloneckých trestnou opustil, už na ni usedá další. Tentokrát zhřešil Martin Tondr. Jestli však hosté budou pokračovat ve stejné hře, nemusí se Vlci ničeho obávat.

58:38

58:02
    Pelhřimov jakoby snad sám hrál v oslabení. K šanci se ne a ne dostat.

56:38
    Do opětovného oslabení své spoluhráče posílá gólman Stejskal (JBL). Obdržel dvě minuty za podražení.

55:16

54:27
    Vlci právě vstřelili branku!

Pelhřimov pokoušel osud tak dlouho, až nakonec sám v oslabení inkasoval. Jablonečtí se dostali do přečíslení, na jehož konci díky JANU PETRMICHLOVI Vlci odskakují na rozdíl dvou branek. Asistence: David Homolka.

54:06
    Přesilovka se však Medvědům vůbec nedaří, v její první půli se prakticky nedostali do pásma.

53:16
    Příležitost k vyrovnání pro Pelhřimov: Za podražení dvě minuty dostává Tomáš Zeman.

51:22

Pěkně to teď Vlci spunktovali! Bříška se u mantinelu ujal kotouče, najel si před vyhlížejícího Čekala, vypálil a letící touš svou hokejkou neomylně do klece Medvědů doklepl LUKÁŠ TONDR. Asistence: Kamil Bříška. Petr Pilař.

50:14
    Jen takovou žabičku vyslal na Stejskala pelhřimovský Kadlec. Gólman Vlků ji však raději svou lapačkou zklidnil a přerušuje hru.

49:25
    Stejný jablonecký snaživec – Bříška napálil kotouč do ochranného plexiskla, vhazuje se před Čekalem.

48:15
    Rušno teď ale znovu bylo před Čekalem, kde se Bříška snažil ve změti hokejek zorientovat a propasírovat puk za Čekalova záda.

47:15

46:55
    Až teď se Jablonci podařilo vyhodit.

46:40
    Vidíme zatím vůbec nejnebezpečnější početní výhodu hostí.

45:15
    Lukáš Tondr (JBL) usedl na do boxu trestoměřičů a odsedí si dvě minuty za držení protihráče.

44:53
    Hru v posledních minutách doprovázejí všelijaké nepřesnosti.

44:29
    Za Stejskalovou klecí momentálně probíhá úprava ledu, hráči tak vyčkávají.

42:25
    Břiška teď obdržel pěkný pas od svého spoluhráče, leč výhodné pozice před pelhřimovským gólmanem nevyužil. Nijak zvlášť razantně vystřelený puk z jeho hole končí v Čekalově náruči.

41:22
    Beneš se teď osmělil a metelil si to podél pravého mantinelu kupředu. Narazil však na nepropustnou domácí obranu.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli o poznání více gólů. Úspěšnější v ní díky dvěma trefám jediného střelce Lukáše Tolknera byli pelhřimovští Medvědi, kteří po zásluze trestají pasivní hru domácích, a vynutili si tak vyrovnaný stav utkání.

40:00

39:00
    Hosté i nadále vystrkují růžky a jasně dávají najevo, že Jablonečtí s nimi musejí počítat.

37:56
    Oba týmy hrají v plném počtu.

Gólovku Pilaře teď svoji lapačkou zlikvidoval Čekal!

36:29
    Rozmíška se teď rozpoutala i mezi diváky. Hra se proto na moment přerušila a pozornost všech se přesunula směrem k tribunám.

35:56
    Teď se to před Čekalovým územím semlelo a létaly pěsti. Na obou stranách tak rozhodčí vyloučil po jednom hráči a nadále bude hra pokračovat se čtyřmi hráči na každé straně.

35:29
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!

Pasivita se Vlkům hrubě nevyplácí, Medvědi opět srovnávají krok. Autorem branky je MARTIN TOLKNER. Asistence: Petr Votápek

34:09
    Teď jsou to po delší chvíli opět Jablonečtí, kteří zakoušejí hru ve vlastním obranném pásmu.

32:40
    Na druhé straně brankář domácích si teď svým zákrokem nebyl moc jistý, kotouč ale nakonec udržel někde v prostoru mezi betony.

32:19
    Peřinovu střelu Čekal svou lapačkou zneškodnil.

30:55
    Už to vypadalo, že je Jablonec v přesilových hrách čím dál bezradnější. Hosté se totiž znovu osmělili a probili se až před Stejskala. Jablonečtí však záhy zahájili protiútok, z kterého vedoucí branku těží LADISLAV PULEC. Asistence: Jakub Mulač, Kamil Bříška.

30:09
    Sotva byli Pelhřimovští v plném počtu, jsou znovu oslabení. Kadlec (PEL) si vysloužil dvě minuty za hákování.

29:32

28:51
    Puk se teď v jednom kuse ochomýtal kolem Čekala a jeho výstroje, jabloneckým střelám však schází přesnost.

28:06
    Jablonec se usazuje v útočném pásmu a nebezpečně kombinuje.

27:32
    Střelec vyrovnávací branky Martin Hadrava (PEL) si odsedí dvě minuty za hákování.

26:34
    Co naplat, že Vlci svého soupeře znovu a znovu uzamykají v pásmu, když nejsou schopni vymyslet kloudnou akci, která by průběh utkání zvrátila opět na jejich stranu.

25:44
    Jablonec se okamžitě vrací ke své hře z úvodu prostřední části a tlačí Pelhřimovské opět do jejich obranného pásma.

23:24

Tahle minela musí domácí pěkně mrzet! Hned z prvního výletu před Stejskala v druhé třetině totiž Pelhřimov těží vyrovnávací branku. Filip Kasalý si sjel před Stejskala, který jeho první střelu vyrazil, na dorážku LUKÁŠE TOLKNERA byl však již krátký. Asistence: Filip Kasalý, Martin Hadrava.

22:36
    Hosté v plném počtu. Ani tentokrát z početní výhody nepramenil žádný gól.

22:04
    Domácí se drží v pásmu, hosté se brání zuby-nehty.

20:36
    Za držení protihráče si dvě minuty odpyká jeden z hostí, Jablonec má před sebou již třetí přesilovku.

20:12
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění, vhazuje se před Čekalem.

20:01

V první třetině byli domácí nebezpečnějším týmem a zaslouženě si v závěru vybojovali vedoucí branku. Co na to hosté v druhé části utkání? Nechme se překvapit.

20:00

19:26
    Úvodní gól dodal Jablonci na apetitu a ten ještě v závěru hostující notně pozlobil.

18:27
    Oba týmy jsou v plném počtu.

18:24
    Ani přesilovka, ani hra 5 na 5, ale hra ve čtyřech! Abraham se podél levého mantinelu probil před Čekala, vystřelil a jeho nabídky využil TOMÁŠ BROKEŠ, který úspěšnou dorážkou posílá domácí do vedení. Asistence: Lukáš Abraham.

17:51
    Vlci teď Pelhřimovu před Čekalem zatopili, gólman hostí si však zatím počíná jistě.

16:27
    Oba celky jdou do čtyř. Mulač a jeden hostujícíh se jdou oba zchladit na trestnou.

15:56

14:59
    Chyba hostující obrany! Jablonečtí se teď dostali do přečíslení dva na jednoho, Tondr ale únik zazdil a kotouč se přemisťuje opět před Stejskala.

13:56
    Došlo i na Pelhřimovské, ti si teď poprvé vyzkoušejí přesilovku. 2 minuty za hrubost si odsedí Zeman (JBL).

12:57

12:54
    Čechurovu střelu od modré se za Čekalova záda snažil dorazit jeden z Jabloneckých, i přes důraz v brankovišti neuspěl.

12:03
    Tato přesilovka se Jablonci nedaří. K vážnější šanci se nedostal a musel naopak odrážet útok Pelhřimova, za nějž si jeden z hráčů na Stejskala dovolil vystřelit navzdory oslabení.

10:57
    I druhou přesilovku si zahrají domácí. Kopic (PEL) si za vysokou hůl vykoledoval dvě minuty.

09:50
    F. Kasalý teď Stejskala prověřil nepříjemnou střelou z pravého kruhu.

08:19
    Oba týmy se teď těžko propracovávaly skrz obranu soupeře, Jablonci se to však nakonec podařilo a Čekal po střele Bříšky kotouč raději urkyl pod lapačku.

06:00
    Po odmlce tu máme jednu z akcí hostí. Šidák se proháčkoval až do útočného pásma, tam ho ale obrana domácích natlačila k mantinelu, vážnější příležitost z toho tak nebyla.

04:50
    Jablonec teď uzamkl Medvědy v jejich obranné třetině a ty se ze sevření domácích ne a ne vymanit.

04:12
    Jablonečtí nesehráli přesilovku vůbec špatně, gól ani tak však nepadl.

03:47

02:20
    Vlci se ihned usadili v útočném pásmu a Čekal si v prvních vteřinách zažil horké chvilky.

01:47
    Dvě minuty za podražení si půjde odsedět Marek Hadrava (PEL).

00:24
    Buly sice vyhráli domácí, k první střele ohrožující brankáře se ale dostali Pelhřimovští, Stejskal ale se střelou z levého kruhu neměl potíže a v pohodě ji zneškodnil.

00:01

Před zahájením utkání ještě zazní národní hymna.

Na úvod vyřazovací části zde jako tradičně pro své hokejisty připravili ohnivou minishow. Jablonečtí Vlci tak na led vstupují nejen za povyku fanoušků, ale i šlehajících plamenů, zatímco hostující tým je už na ledě vyrovnán do řady.

HC Vlci Jablonec: Stejskal (Bouška) – Petrmichl "C", Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Tondr M. – Šulc, Břiška, Tondr L., – Mulač, Brokeš, Frk, – Peřina, Homolka, Šír, – Žďárský, Pulec, Glos.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Čekal (Vajner) – Kasalý D., Mečiar, Srdínko, Šidák, – Kasalý F., Hadrava Marek, Kubát "C", – Tolkner, Kadlec, Hadrava Martin, – Kopic, Beneš, Votápek.

Rozhodčí: Bejček – Marek, Rybáček..

U pelhřimovských Medvědů se v úvodu sezóny střídaly prohry s výhrami. Počínaje devatenáctým kolem se ale bodový přísun pro Medvědy zastavil a následovala dlouhá šňůra deseti proher. Tu Pelhřimovští ukončili až v samotném závěru a základní část uzavřeli třemi výhrami v řadě, kterými jistě budou chtít pokračovat i v play-off.

Po produktivní stránce jsou na tom Medvědi podobně jako jejich sok z Jablonce. V základní části vstřelili oproti o sedm branek méně – 115. Patrný rozdíl je však znát u branek inkasovaných, kde Pelhřimov obdržel vůbec nejvyšší počet ve své skupině – 150.

Do bodově nejúspěšnější pelhřimovské pětice patří s dvaatřiceti body Miroslav Hadrava, Miroslav Třetina (27), Petr Votápek (26), Tomáš Mečiar (24) a celý kvintet s dvaadvaceti body uzavírá tygří odchovanec a bývalý jablonecký frekventant Miroslav Kopic.

Jablonec nad Nisou v letošním ročníku soutěže nasadil laťku, kterou se mu v průběhu povětšinou dařilo držet na stejné úrovni. Po 13. kole jablonecké šelmy dokonce figurovaly na třetí pozici. Tato návštěva horních tabulkových pozic byla však pouze jednorázová a od této chvíle se Jablonečtí usidlují na pohodlné šesté příčce, kde setrvávají až do konce základní části.

Se svými 122 vstřelenými brankami patří Jablonec ve své skupině k širší špičce. Co se inkasovaných gólů týče, je na tom severočeský celek ještě o něco lépe. 93 obdržených branek z něj v této disciplíně dělá pátý nejlepší celek.

Kamil Bříška, Lukáš Tondr a Michal Nevyhoštěný. Toť nepochybně nejobávanější útočné trio, které má na vstřelených brankách Jablonce doslova vlčí podíl. Kromě této trojice v sestavě Severočechů v letošní sezóně vyniká muž v masce Jiří Stejskal, který do Jablonce přišel z prvoligových Benátek, potažmo extraligového Liberce.

Ve středu skončila základní část 2. ligy Západ a 6. tým
    (HC Vlci Jablonec) po jejím skončení bude teď čelit tomu 11. (HC Lední Medvědi Pelhřimov).
    V obou vzájemných duelech nastříleli vlci svým polárním rivalům 8 branek – v prosinci Jablonec vyhrál 8:3 doma, před dvěma týdny 8:1 na Vysočině. Favorit je tedy jasný, ačkoliv v posledních zápasech zabrali zejména pelhřimovští Medvědi, kteří si skalpem Trutnova 5:4 připsali třetí výhru v řadě.

Osmifinálová série se hraje na tři vítězná utkání a výhodu domácího prostředí v ní mají logicky po základní části lépe umístění jablonečtí Vlci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Martina Svitáková

Branky a nahrávky: 19. Brokeš (Abraham), 31. Pulec (Mulač, Bříška), 52. Tondr (Bříška, Pilař), 55. Petrmichl (Homolka) – 24. Tolkner (Kasalý, Hadrava), 36. Tolkner (Votápek)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Petrmichl "C", Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Tondr M. – Šulc, Bříška, Tondr L., – Mulač, Brokeš, Frk, – Peřina, Homolka, Šír, – Žďárský, Pulec, Glos.

Rozhodčí: Bejček – Marek, Rybáček.