New Jersey – Boston 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Calgary 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:0 (kon.)
Tampa – Chicago 4:0 (kon.) | Dallas – Colorado 4:5 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.)
Nashville – Detroit 3:4 (kon.) | Florida – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:5 (kon.)
Columbus – New Jersey 0:2 (kon.) | Boston – Arizona 4:1 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
Sobota 28.02.2015, 18:00Play-off 2. ligy, skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

Ve středu skončila základní část 2. ligy Západ a 6. tým
    (HC Vlci Jablonec) po jejím skončení bude teď čelit tomu 11. (HC Lední Medvědi Pelhřimov).
    V obou vzájemných duelech nastříleli vlci svým polárním rivalům 8 branek – v prosinci Jablonec vyhrál 8:3 doma, před dvěma týdny 8:1 na Vysočině. Favorit je tedy jasný, ačkoliv v posledních zápasech zabrali zejména pelhřimovští Medvědi, kteří si skalpem Trutnova 5:4 připsali třetí výhru v řadě.

Osmifinálová série se hraje na tři vítězná utkání a výhodu domácího prostředí v ní mají logicky po základní části lépe umístění jablonečtí Vlci.

Jablonec nad Nisou v letošním ročníku soutěže nasadil laťku, kterou se mu v průběhu povětšinou dařilo držet na stejné úrovni. Po 13. kole jablonecké šelmy dokonce figurovaly na třetí pozici. Tato návštěva horních tabulkových pozic byla však pouze jednorázová a od této chvíle se Jablonečtí usidlují na pohodlné šesté příčce, kde setrvávají až do konce základní části.

Se svými 122 vstřelenými brankami patří Jablonec ve své skupině k širší špičce. Co se inkasovaných gólů týče, je na tom severočeský celek ještě o něco lépe. 93 obdržených branek z něj v této disciplíně dělá pátý nejlepší celek.

Kamil Bříška, Lukáš Tondr a Michal Nevyhoštěný. Toť nepochybně nejobávanější útočné trio, které má na vstřelených brankách Jablonce doslova vlčí podíl. Kromě této trojice v sestavě Severočechů v letošní sezóně vyniká muž v masce Jiří Stejskal, který do Jablonce přišel z prvoligových Benátek, potažmo extraligového Liberce.

U pelhřimovských Medvědů se v úvodu sezóny střídaly prohry s výhrami. Počínaje devatenáctým kolem se ale bodový přísun pro Medvědy zastavil a následovala dlouhá šňůra deseti proher. Tu Pelhřimovští ukončili až v samotném závěru a základní část uzavřeli třemi výhrami v řadě, kterými jistě budou chtít pokračovat i v play-off.

Po produktivní stránce jsou na tom Medvědi podobně jako jejich sok z Jablonce. V základní části vstřelili oproti o sedm branek méně – 115. Patrný rozdíl je však znát u branek inkasovaných, kde Pelhřimov obdržel vůbec nejvyšší počet ve své skupině – 150.

Do bodově nejúspěšnější pelhřimovské pětice patří s dvaatřiceti body Miroslav Hadrava, Miroslav Třetina (27), Petr Votápek (26), Tomáš Mečiar (24) a celý kvintet s dvaadvaceti body uzavírá tygří odchovanec a bývalý jablonecký frekventant Miroslav Kopic.

HC Vlci Jablonec: Stejskal (Bouška) – Petrmichl "C", Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Tondr M. – Šulc, Břiška, Tondr L., – Mulač, Brokeš, Frk, – Peřina, Homolka, Šír, – Žďárský, Pulec, Glos.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Čekal (Vajner) – Kasalý D., Mečiar, Srdínko, Šidák, – Kasalý F., Hadrava Marek, Kubát "C", – Tolkner, Kadlec, Hadrava Martin, – Kopic, Beneš, Votápek.

Rozhodčí: Bejček – Marek, Rybáček..

Na úvod vyřazovací části zde jako tradičně pro své hokejisty připravili ohnivou minishow. Jablonečtí Vlci tak na led vstupují nejen za povyku fanoušků, ale i šlehajících plamenů, zatímco hostující tým je už na ledě vyrovnán do řady.

Před zahájením utkání ještě zazní národní hymna.

00:01

00:24
    Buly sice vyhráli domácí, k první střele ohrožující brankáře se ale dostali Pelhřimovští, Stejskal ale se střelou z levého kruhu neměl potíže a v pohodě ji zneškodnil.

01:47
    Dvě minuty za podražení si půjde odsedět Marek Hadrava (PEL).

02:20
    Vlci se ihned usadili v útočném pásmu a Čekal si v prvních vteřinách zažil horké chvilky.

03:47

04:12
    Jablonečtí nesehráli přesilovku vůbec špatně, gól ani tak však nepadl.

04:50
    Jablonec teď uzamkl Medvědy v jejich obranné třetině a ty se ze sevření domácích ne a ne vymanit.

06:00
    Po odmlce tu máme jednu z akcí hostí. Šidák se proháčkoval až do útočného pásma, tam ho ale obrana domácích natlačila k mantinelu, vážnější příležitost z toho tak nebyla.

08:19
    Oba týmy se teď těžko propracovávaly skrz obranu soupeře, Jablonci se to však nakonec podařilo a Čekal po střele Bříšky kotouč raději urkyl pod lapačku.

09:50
    F. Kasalý teď Stejskala prověřil nepříjemnou střelou z pravého kruhu.

10:57
    I druhou přesilovku si zahrají domácí. Kopic (PEL) si za vysokou hůl vykoledoval dvě minuty.

12:03
    Tato přesilovka se Jablonci nedaří. K vážnější šanci se nedostal a musel naopak odrážet útok Pelhřimova, za nějž si jeden z hráčů na Stejskala dovolil vystřelit navzdory oslabení.

12:54
    Čechurovu střelu od modré se za Čekalova záda snažil dorazit jeden z Jabloneckých, i přes důraz v brankovišti neuspěl.

12:57

13:56
    Došlo i na Pelhřimovské, ti si teď poprvé vyzkoušejí přesilovku. 2 minuty za hrubost si odsedí Zeman (JBL).

14:59
    Chyba hostující obrany! Jablonečtí se teď dostali do přečíslení dva na jednoho, Tondr ale únik zazdil a kotouč se přemisťuje opět před Stejskala.

15:56

16:27
    Oba celky jdou do čtyř. Mulač a jeden hostujícíh se jdou oba zchladit na trestnou.

17:51
    Vlci teď Pelhřimovu před Čekalem zatopili, gólman hostí si však zatím počíná jistě.

18:24
    Vlci právě vstřelili branku!
    Ani přesilovka, ani hra 5 na 5, ale hra ve čtyřech! Abraham se podél levého mantinelu probil před Čekala, vystřelil a jeho nabídky využil TOMÁŠ BROKEŠ, který úspěšnou dorážkou posílá domácí do vedení. Asistence: Lukáš Abraham.

18:27
    Oba týmy jsou v plném počtu.

19:26
    Úvodní gól dodal Jablonci na apetitu a ten ještě v závěru hostující notně pozlobil.

20:00

V první třetině byli domácí nebezpečnějším týmem a zaslouženě si v závěru vybojovali vedoucí branku. Co na to hosté v druhé části utkání? Nechme se překvapit.

20:01

20:12
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění, vhazuje se před Čekalem.

20:36
    Za držení protihráče si dvě minuty odpyká jeden z hostí, Jablonec má před sebou již třetí přesilovku.

22:04
    Domácí se drží v pásmu, hosté se brání zuby-nehty.

22:36
    Hosté v plném počtu. Ani tentokrát z početní výhody nepramenil žádný gól.

23:24
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!

Tahle minela musí domácí pěkně mrzet! Hned z prvního výletu před Stejskala v druhé třetině totiž Pelhřimov těží vyrovnávací branku. Filip Kasalý si sjel před Stejskala, který jeho první střelu vyrazil, na dorážku LUKÁŠE TOLKNERA byl však již krátký. Asistence: Filip Kasalý, Martin Hadrava.

25:44
    Jablonec se okamžitě vrací ke své hře z úvodu prostřední části a tlačí Pelhřimovské opět do jejich obranného pásma.

26:34
    Co naplat, že Vlci svého soupeře znovu a znovu uzamykají v pásmu, když nejsou schopni vymyslet kloudnou akci, která by průběh utkání zvrátila opět na jejich stranu.

27:32
    Střelec vyrovnávací branky Martin Hadrava (PEL) si odsedí dvě minuty za hákování.

28:06
    Jablonec se usazuje v útočném pásmu a nebezpečně kombinuje.

28:51
    Puk se teď v jednom kuse ochomýtal kolem Čekala a jeho výstroje, jabloneckým střelám však schází přesnost.

29:32

30:09
    Sotva byli Pelhřimovští v plném počtu, jsou znovu oslabení. Kadlec (PEL) si vysloužil dvě minuty za hákování.

30:55
    Už to vypadalo, že je Jablonec v přesilových hrách čím dál bezradnější. Hosté se totiž znovu osmělili a probili se až před Stejskala. Jablonečtí však záhy zahájili protiútok, z kterého vedoucí branku těží LADISLAV PULEC. Asistence: Jakub Mulač, Kamil Bříška.

32:19
    Peřinovu střelu Čekal svou lapačkou zneškodnil.

32:40
    Na druhé straně brankář domácích si teď svým zákrokem nebyl moc jistý, kotouč ale nakonec udržel někde v prostoru mezi betony.

34:09
    Teď jsou to po delší chvíli opět Jablonečtí, kteří zakoušejí hru ve vlastním obranném pásmu.

35:29

Pasivita se Vlkům hrubě nevyplácí, Medvědi opět srovnávají krok. Autorem branky je MARTIN TOLKNER. Asistence: Petr Votápek

35:56
    Teď se to před Čekalovým územím semlelo a létaly pěsti. Na obou stranách tak rozhodčí vyloučil po jednom hráči a nadále bude hra pokračovat se čtyřmi hráči na každé straně.

36:29
    Rozmíška se teď rozpoutala i mezi diváky. Hra se proto na moment přerušila a pozornost všech se přesunula směrem k tribunám.

Gólovku Pilaře teď svoji lapačkou zlikvidoval Čekal!

37:56
    Oba týmy hrají v plném počtu.

39:00
    Hosté i nadále vystrkují růžky a jasně dávají najevo, že Jablonečtí s nimi musejí počítat.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli o poznání více gólů. Úspěšnější v ní díky dvěma trefám jediného střelce Lukáše Tolknera byli pelhřimovští Medvědi, kteří po zásluze trestají pasivní hru domácích, a vynutili si tak vyrovnaný stav utkání.

40:01

41:22
    Beneš se teď osmělil a metelil si to podél pravého mantinelu kupředu. Narazil však na nepropustnou domácí obranu.

42:25
    Břiška teď obdržel pěkný pas od svého spoluhráče, leč výhodné pozice před pelhřimovským gólmanem nevyužil. Nijak zvlášť razantně vystřelený puk z jeho hole končí v Čekalově náruči.

44:29
    Za Stejskalovou klecí momentálně probíhá úprava ledu, hráči tak vyčkávají.

44:53
    Hru v posledních minutách doprovázejí všelijaké nepřesnosti.

45:15
    Lukáš Tondr (JBL) usedl na do boxu trestoměřičů a odsedí si dvě minuty za držení protihráče.

46:40
    Vidíme zatím vůbec nejnebezpečnější početní výhodu hostí.

46:55
    Až teď se Jablonci podařilo vyhodit.

47:15

48:15
    Rušno teď ale znovu bylo před Čekalem, kde se Bříška snažil ve změti hokejek zorientovat a propasírovat puk za Čekalova záda.

49:25
    Stejný jablonecký snaživec – Bříška napálil kotouč do ochranného plexiskla, vhazuje se před Čekalem.

50:14
    Jen takovou žabičku vyslal na Stejskala pelhřimovský Kadlec. Gólman Vlků ji však raději svou lapačkou zklidnil a přerušuje hru.

51:22

Pěkně to teď Vlci spunktovali! Bříška se u mantinelu ujal kotouče, najel si před vyhlížejícího Čekala, vypálil a letící touš svou hokejkou neomylně do klece Medvědů doklepl LUKÁŠ TONDR. Asistence: Kamil Bříška. Petr Pilař.

53:16
    Příležitost k vyrovnání pro Pelhřimov: Za podražení dvě minuty dostává Tomáš Zeman.

54:06
    Přesilovka se však Medvědům vůbec nedaří, v její první půli se prakticky nedostali do pásma.

54:27

Pelhřimov pokoušel osud tak dlouho, až nakonec sám v oslabení inkasoval. Jablonečtí se dostali do přečíslení, na jehož konci díky JANU PETRMICHLOVI Vlci odskakují na rozdíl dvou branek. Asistence: David Homolka.

55:16

56:38
    Do opětovného oslabení své spoluhráče posílá gólman Stejskal (JBL). Obdržel dvě minuty za podražení.

58:02
    Pelhřimov jakoby snad sám hrál v oslabení. K šanci se ne a ne dostat.

58:38

58:40
    Sotva jeden z Jabloneckých trestnou opustil, už na ni usedá další. Tentokrát zhřešil Martin Tondr. Jestli však hosté budou pokračovat ve stejné hře, nemusí se Vlci ničeho obávat.

59:44
    Kopic teď v brankovišti prokázal nadprůměrný důraz, Stejskal však jeho pokus vynuloval.

59:59
    Vteřinu před oslavami domácích se před Stejskalem strhla hromadná potyčka, ta již však na stavu utkání jen těžko něco změní.

59:59
    Na lavici tak kvůli předchozí mele usedají dva hráči z Pelhřimova a k Tondrovi na straně Jablonce přisedne i Zeman.

60:00

Sotva se ale za potrestanými hráči uzavřela dvířka, rozhodčí svou píšťalkou ohlašuje konec zápasu. Vlci tak můžou slavit své první vítězství v sérii, a to především díky povedené závěrečné třetině, ve které soupeři odskočili na konečný rozdíl dvou branek a první vzájemný duel vyhrávají poměrem 4:2.

Ode mě je to pro tuto chvíli z mrazivého jabloneckého stadionu vše. U dalšího online přesnou se s vámi těším na počtenou! (20:31:15)

Martina Svitáková

Branky a nahrávky: 19. Brokeš (Abraham), 31. Pulec (Mulač, Bříška), 52. Tondr (Bříška, Pilař), 55. Petrmichl (Homolka) – 24. Tolkner (Kasalý, Hadrava), 36. Tolkner (Votápek)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Petrmichl "C", Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Tondr M. – Šulc, Bříška, Tondr L., – Mulač, Brokeš, Frk, – Peřina, Homolka, Šír, – Žďárský, Pulec, Glos.

Rozhodčí: Bejček – Marek, Rybáček.