MsHK Žilina
5:6 (1:1, 0:3, 4:2)
HK Detva
sk Pátek 13.03.2015, 17:00 • DOXXbet Aréna, Žilina • Tipsport extraliga baráž

Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z druhého zápasu barážovej série o účasť v Tipsport extralige pre sezónu 2015/2016. Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na vo svojej DOXXbet aréne hokejistov HC O7 Orin Detva. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Hokejistom Žiliny aktuálna extraligová sezóna vôbec nevyšla. Tím prešiel počas 5 mesiacov mnohými zmenami, žilinský dres oblieklo viac než 60 hráčov. Nebolo preto prekvapením, že Vlci obsadili konečné 10. miesto so ziskom 47 bodov. V 54 zápasoch sezóny Žilinčania vyhrali iba 12 v riadnom hracom čase, napriek tomu však budú v sérii favoritmi.

2. Igor Cibuľa 90,86%

Hokejisti HC 07 Orin Detva prežívajú presne opačnú sezónu ako Žilina. V základnej časti 1. hokejovej ligy obsadili hráči z Podpoľania 2. miesto so ziskom 84 bodov a stratou 6 bodov na prvú Spišskú Novú Ves. Vo štvrťfinále play-off Detvanci vyradili po nervy drásajúcom priebehu Trnavu pomerom 3:2.. V následnom semifinále Detva porazila Bardejov rovnako 3:2 na zápasy a vo finále porazila Spišskú Novú Ves jednoznačne 4:1 na zápasy. Trénerom Detvy je bývalý žilinský manažér klubu Dušan Kapusta.

2. Jozef Račko 88,67%

Zápas sa teda začína o 17:00, z postu komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Križan (Cibuľa) – Krčula, Grman, Bobček, Nádašdi, Ďurkech, Hudec, Šimko, Mravec – Krajči, Demel, Procházka – Drevenák, Jabrocký, Velecký – Kanko, Drábek, Valášek – Bezák, Staněk, Lipovský

HC 07 Orin Detva: Volentier (Korytár) – Hataš, Pač, Sládok, Zorvan, Predajnianský, Mackovič, Buda – Petro, Srnka, Žilka – Parkhouse, Kanaet, Graham – Říha, Fekiač , Themár – Hájnik, Jakubík, Buda

Rozhodca: Baluška, Štefik – T. Orolin, Tvrdoň.

Na ľad už prichádzajú hráči domácej Žiliny.

V tomto momente prichádzajú i hokejisti Detvy.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech hostí z Detvy.

00:25
    Domáca Žilina je od úvodu aktívna, Krajči hľadal pred bránkou Procházku, ktorý z prvej pálil tesne vedľa.

00:58
    Tentoraz však v útočnej akcii Detvanci, ktorí si vynútili vhadzovanie pred Karolom Križanom.

01:25
    Pekná strela Jakuba Predajnianskeho z ľavého kruhu, Križan pohodlne chytá.

01:27
    Krásna akcii Žiliny, Kanko potiahol puk po pravej strane, Valášek v dorážke trafil dobre postaveného Volentiera.

01:59
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Drábek za hákovanie.

02:20
    Hostia už sú nasťahovaní v útočnom pásme, no puk smeruje za modrú čiaru.

02:45
    Hostia sa znovu snažili dostať pred Križana, výbornú obrannú prácu však odviedol Róbert Krajči.

03:19
    Michal Velecký napáda rozohrávku Detvy od vlastnej bránky.

03:36
    Žilina dala gól!
    Žilina dáva gól v oslabení, pretože obranca STANISLAV HUDEC si urobil útočný výlet po ľavej strane a strelou z kruhu nachytal Volentiera na hruškách. Asistencia: Milan Drevenák.
    HUDEC - 1:0

03:59
    Domáci v plnom počte.

04:25
    Detva drží puk za vlastnou bránkou, oba tímy striedajú počas hry.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút zápasu, Žilina vedie 1:0, ale Detva hrá opticky podstatne lepšie ako včera.

05:49
    Podobný výlet ako Hudec si tentoraz urobil Jaroslav Jabrocký, ktorý však strelou švihom trafil Volentiera do hrude.

06:11
    O puk sa bojuje v strednom pásme, ale snaha je jasne na strane žilinských Vlkov.

06:17
    Volentier znovu zasahuje a už aj zúria vášne za bránkou hostí.

06:59
    Říha vybojoval puk vo vlastnom pásme, posunul ho na Themára, ktorý sa vybral do útoku, no strelou príklepom od modrej čiary len oprášil prach na mantineli za bránkou Karola Križana.

07:28
    Domáci fanklub už zapája do fandenia celú arénu, hostia sa zatiaľ zvukovo neprejavili.

08:00
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Karola Križana. Domáci vyhrali buly a okamžite smerujú do útoku.

08:35
    Juraj Ďurkech pálil od modrej čiary a nechtiac trafil spoluhráča Veleckého, od ktorého sa puk odrazil tesne vedľa bránky Detvy.

08:45
    Hrá sa s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

09:12
    Hrá sa v útočnom pásme Žiliny, domáci zatiaľ podstatne lepšie kombinujú, ale Volentier podáva výborný výkon. Nuž a znovu tu máme potýčku, v ktorej je Petr Kanko a Lukáš Říha.

10:00
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina vedie nad Detvou 1:0.

10:25
    Pač pálil od modrej čiary, ale trafil len vlastného spoluhráča do nohy, následný opakovaný pokus už kryl gólman Žiliny.

10:52
    Trojica Žilinčanov napáda rozohrávku hostí, no tí prekérnu situáciu napokon vyriešili. Prechod do útočného pásma však už nevyriešili a tak sa aspoň snažia vyvolať bitku.

11:22
    Milan Drevenák krásne našiel pred Volentierom Jabrockého, ktorému však puk preskočil hokejku. Okamžite je tu bitka a maličký Milan Drevenák zložil na ľad provokatéra Sládoka, ktorý je minimálne o tri hlavy vyšší.

11:22
    Nuž ale Sládok dostal poriadnu príučku a ťažko sa dvíha z ľadu.

11:52
    Nuž, hostia zjavne nezvládajú svoje emócie, 2 minúty dostáva David Graham za nedovolené bránenie v hre.

12:12
    Strela hostí z veľkej diaľky, Križan puk radšej podržal.

12:35
    Krásna akcia Žiliny, Demel potiahol puk po pravom krídle, našiel Procházku pred bránkou hostí, no ten v páde mieril tesne vedľa bránky hostí.

12:49
    Pokračuje tlak Žiliny, tentoraz proti Volentierovi neuspel Grman.

13:25
    Detva dala gól!
    Hostia však z ničoho nič vyrovnávajú, pretože Petro našiel ANDREJA THEMÁRA a ten sa nemýlil. Asistencie: Juraj Petro, Jakub Predajniansky.
    THEMÁR - 1:1

14:35

14:45
    Domáci hokejisti stále lepšie korčuľujú a jasne vládnu hre, no zatiaľ im veľký problém robí Viktor Volentier.

15:12
    Prvý útok Žiliny šiel do prečíslenia 3 na 2, no trošku to domáci tentoraz prekombinovali.

15:54
    Hrá sa pomerne v rýchlom tempe a hore dole, vážnejšie šance si však ani jeden z tímov nevypracoval.

16:35
    Stále sa hrá bez prerušenia, puk je za bránkou Detvy a oba tímy striedajú.

16:59
    Kombinácia Žiliny v útočnom pásme, no zatiaľ domáci Volentiera neohrozili.

17:35
    Hrá sa viac v strede klziska, puk majú viac na hokejkách hráči Žiliny.

18:21
    Domácim v týchto sekundách viazne kombinácia, napriek tomu sú v útočnom pásme.

19:01
    Začala sa posledná minúty prvej tretiny.

19:35
    Themár zakombinoval s Lukášom Říhom, ktorý sa natlačil pred Križana, no neuspel. Vzápätí rýchly útok Žiliny, no Volentier takisto chytá.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:1. Domáci išli do vedenia v štvrtej minúte gólom Hudeca, no hostia v 14. minúte zásluhou Themára vyrovnali. Druhá tretina sa začne približne o 17:49.

Oba tímy už máme na ľade, o chvíľu pokračujeme.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech domácej Žiliny.

20:48
    Hostia začali aktívnejšie, Križan musel zasahovať, no nebolo to nič vážne.

21:04
    Vhadzovanie po pravej ruke Karola Križana.

21:22
    Veľká šanca hostí, pretože strelu od modrej čiary vyrážal Križan len pred seba, no David Graham v dorážke ani na dvakrát puk nepretlačil za bránkovú čiaru.

21:55
    Žilina v útočnom pásme, Bobček napriahol z medzikružia, no Volentier vyrazil mimo bránku hostí.

22:17
    Domáci hokejisti sú zjavne pri chuti, no Detva sekunduje vcelku kvalitnými protiútokmi.

22:24
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Drábek za sekanie.

22:49
    Detva už je v útočnom pásme, o puk sa bojuje za bránkou Žiliny.

23:03
    Domáci však puk vybojovali a posielajú ho cez všetky čiary.

23:32
    Nahodený puk na bránku Vlkov, Križan ho radšej podržal v lapačke.

23:52
    Drevenák znovu oslobodzuje svoj tím a posiela puk až za Volentierovu bránu.

24:15
    Detva je znovu v útočnom pásme.

24:24

24:39
    Domáci upokojujú hru a striedajú, následne sa snažia preraziť cez útočnú modrú čiaru.

25:19
    Hostia puk len nahodili do pásma Žiliny a striedajú, domáci sa snažia usadiť sa následne v útočnom pásme, ale vôbec sa im to nedarí.

26:02
    Znovu začínajú útok domáci hokejisti od vlastnej bránky, tentoraz zasahoval Volentier a podržal puk vo svojej lapačke.

26:13
    V tomto momente sa azda po prvý raz v zápase ozývajú fanúšikovia Detvy.

26:58
    Domáci sa veľmi snažia strhnúť vedenie na svoju stranu, no nedarí sa im, najmä Jakub Drábek je veľmi aktívny.

27:36
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Juraj Ďurkech za nedovolené bránenie v hre.

27:59
    Hostia sa snažili udržať v útočnom pásme, no to sa im nepodarilo, takže ďalší útok musia založiť od svojej bránky.

28:20
    Parádny únik Róberta Krajčiho v oslabení, Krajči si potiahol puk do blafáku a trafil odkrytú bránku hostí, no v poslednom momente mu do strely vložil hokejku brankár hostí Volentier. Skvelý zákrok.

28:36

29:12
    Hrá sa stále rýchlom tempe a s minimom prerušení.

29:59
    Vhadzuje sa po pravej ruke Karola Križana.

30:18
    Tentoraz sa vhadzuje po pravej ruke Volentiera.

30:25
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Tomáš Demel, ktorý nechápe začo a vôbec sa mu verdikt rozhodcu nepáči.

30:33
    Prvú strelu Zorvana ešte vlastným telom zblokoval Drevenák, no následná už prešla až k bránke Žiliny, kde ju za Križana tečoval PATRIK FEKIAČ. Asistencia: Zorvan.
    FEKIAČ - 1:2

31:03
    Vylúčenie Detva, 2 minúty dostáva Themár za držanie hokejky.

31:25
    Žilina okamžite v tlaku pred bránkou hostí.

31:58
    Domácim sa ale nedarí kombinácia a začínajú robiť chyby v ľahkých prihrávkach.

32:19
    Vhadzuje sa po pravej ruke Volentiera, no hostia vyhrávajú buly a posielajú puk cez všetky čiary.

32:55
    Domácim táto presilová hra vôbec, ale vôbec nevychádza.

33:03
    Hostia v plnom počte.

33:40
    Valášek sa preštrikoval cez obranu hostí, no Volentier znovu výborne zasiahol.

34:08
    Obrovská šanca Žiliny, po strele Krajčiho však puk tesne minul bránku Detvy.

34:32
    Tak v týchto momentoch domáci doslova ostreľujú bránku hostí, no Volentier dnes chytá skutočne výborne.

34:49
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Volentiera, domáci ostávajú v útočnom pásme.

35:01
    Máme pred sebou posledných 5 minút druhej tretiny a Detva prekvapujúco vedie v Žiline 2:1.

35:16
    Ďurkechovu jedovku od modrej čiary Volentier vyráža, nasledoval rýchly brejk hostí, no Križan dobre čítal hru a včas stihol puk dokorčuľovať.

35:57
    Žilina je stále v útočnom pásme a bude hrať presilovú hru.

36:08
    Vylúčenie Detva, 2 minúty za hákovanie dostáva Ivan Zorvan.

36:28
    Domáci sa snažili usadiť v útočnom pásme, no puk smeruje za bránku Karola Križana.

36:46
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Volentiera.

37:00
    Žilina znovu v tlaku, no dnes strely Vlkov akosi míňajú svoj cieľ.

37:42
    Krajči z medzikružia v dobrej pozícii páli vedľa bránky hostí.

38:08

38:20
    Grman spoza modrej napálil puk na bránku hostí, Volentier ho chytá a drží v lapačke.

38:54
    Žilina po skončení presilovej hry pokračovala v tlaku, no chybovala na útočnej modrej, do úniku sa dostal BRANDEN PARKHOUSE a rutinérsky svoj nájazd premenil. Asistencie: David Graham, Dominik Kanaet.
    PARKHOUSE - 1:3

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:08
    Žilina je totálne nesústredená. Andrej Themár našiel dobre postaveného PATRIKA FEKIAČA, ktorý zvyšuje vedenie Detvy na 4:1! Asistencie: Andrej Themár, Lukáš Říha.
    FEKIAČ - 1:4

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vedie Detva v Žiline šokujúco o tri góly. Najskôr v 31. minúte skóroval Fekiač, v 39. Parkhouse a v 40. minúte uzavrel gólový účet tretiny znovu Patrik Fekiač. Tretia tretina sa začne približne o 18:40.

Na ľade máme oba tímy, čochvíľa pokračujeme.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:25
    Nuž, Žilina už nemá čo stratiť a musí útočiť, Volentier však znovu predvádza skvelý zákrok.

41:02
    Hostia sa snažia držať puk čo najďalej od svojej bránky a aj sa im to zatiaľ darí.

41:38
    Vylúčenie Detva, 2 minúty dostáva za nedovolené bránenie v hre Adrián Mačkovič.

42:00
    Dnešné stretnutie sleduje 1165 divákov.

42:13
    Žilina sa snaží presadiť v útočnom pásme, ale na Vlkoch je vidieť nervozitu.

42:55
    Domáci v útočnom pásme, Volentier znovu skvele vyráža jedovku Grmana od modrej čiary.

43:27
    Súboj Žilina vs. Volentier pokračuje, brankár hostí je dnes jednoducho skvelý.

43:38

44:02
    Žilina má síce puk opticky viac na hokejkách, ale to je asi tak všetko.

44:30
    Útočníci Žiliny zakryli výhľad Volentierovi a JURAJ ĎURKECH od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencie: Stanislav Hudec, Jakub Drábek.
    ĎURKECH - 2:4

45:02
    Žilina zapla obrátky na maximálny výkon a snaží sa s výsledkom niečo urobiť.

45:38
    Žilina však chybuje v obrannom pásme, čo využíva ANDREJ THEMÁR, ktorý doslova prepálil Karola Križana. Asistencia: Lukáš Říha.
    THEMÁR - 2:5

46:17
    Domáci sú vývojom tretej tretiny zjavne otrasení, kombinácia sa im vôbec nedarí.

47:24
    Hostia sa stiahli do vlastného obranného pásma a úpenlivo bránia vlastnú modrú čiaru.

47:47
    Žilina sa tlačí pred Volentiera, ale je to kŕčovité a bezzubé.

48:49

49:22
    Ale pozor, Žilina zápas rozhodne nevzdáva. Grman pálil od modrej a RÓBERT KRAJČI z dorážky poslal puk za Volentiera. Asistencie: Michal Grman, Tomáš Demel.
    KRAJČI - 3:5

50:01
    Začalo sa posledných 10 minút tretej tretiny.

50:55
    Žilina zviera hostí v obrannom pásme, ale domáci robia v kombinácii jednoduché chyby.

52:05
    Drevenákova jedovka z ľavej strany, Volentier vyráža pred seba, no trojica útočníkov Žiliny následne puk do bránky nepretlačila.

52:21
    Vylúčenie Detva, 2 minúty dostáva Branislav Srnka za podrazenie.

52:35
    Obrovská šanca Žiliny, Krajči ostal sám pred prázdnou bránkou hostí, no triafa len ľavú tyč!

53:05
    Žilina znovu v útočnom pásme, ale Detva výborne bráni a posiela puk cez všetky čiary.

53:40
    Žilina nasťahovaná pred Volentierom, o puk sa bojuje za bránkou hostí.

54:00
    Stanislav Hudec pálil od modrej čiary, Volentier bol znovu pozorný.

54:21

54:50
    Kanko zabojoval o puk v útočnom pásme, Žilina naďalej ostreľuje bránku hostí.

55:01
    Ostáva posledných 5 minút tretej tretiny, tlak domácich sa dá označiť ako zúfalý.

55:37
    Križan zasahuje pri strele hostí, bude sa vhadzovať po jeho ľavej ruke.

55:58
    Žilina je veľmi nervózna, napriek tomu Vlci bojujú zo všetkých síl.

56:27
    Znovu domáci v tlaku, Volentier je znovu pozorný.

56:35
    Vylúčenie Detva, 2 minúty dostáva Patrik Fekiač za hákovanie.

56:35
    Oddychový čas domácich.

56:48
    Domáci v pásme pred Volentierom, Križan vonku z bránky!

57:12
    Domáci hrajú so 6 hráčmi a zvierajú štvoricu hráčov spod Poľany ako v kliešťach, ale Volentier všetko rieši s prehľadom a chladnou hlavou.

57:16
    Oddychový čas hostí.

57:16
    Koniec oddychového času hostí.

57:30
    A Žilina znižuje na rozdiel jediného gólu, budeme ešte svedkami drámy. Po zmätku sa pred bránkou hostí dostal k puku RÓBERT KRAJČI a prestrelil Volentiera. Asistencie: Stanislav Hudec, Milan Procházka.
    KRAJČI - 4:5

58:13
    Obrovský tlak Žiliny, vhadzuje sa po pravej ruke Volentiera.

58:25
    Hudec od modrej páli tesne vedľa!

58:44
    Obrane Žiliny unikol JIURAJ PETRO, ktorý prestrelil i so šťastím Karola Križana. Zdá sa, že je rozhodnuté. Asistnecia: Jakub Žilka.
    PETRO - 4:6

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny, Križan ide von z brány.

59:33
    Neuveriteľné, Žilina v power-play dáva gól a znižuje na 5:6! Volentiera prekonáva kapitán Vlkov MILAN DREVENÁK. Asistencie: Tomáš Demel, Tomáš Nádašdi
    DREVENÁK - 5:6

60:00

Je koniec, Detva víťazí v Žiline po dramatickom priebehu 5:6 a vyrovnáva stav série na 1:1. O chvíľu vám prinesieme dojmy trénerov z tlačovej konferencie.

Peter Mikula (tréner Žilina): „My sme dnes doplatili na našu nepripravenosť na prvé dve tretiny. Tie boli strašné a v tretej tretine to bolo naháňanie zajaca. Samozrejme, séria je stále 50 na 50, Detva vyhrala u nás, my musíme u nich. Musíme si však uvedomiť, že zápasy barážovej série sú o ďaleko väčšej zodpovednosti. Znovu sa potvrdilo, že máme problém s tým, čo nás tlačilo počas celej sezóny a to je zakončenie.“

Dušan Kapusta (tréner Detva): „Sme radi, že sme zvládli hlavne záver zápasu a dnes sa potvrdilo, že každý zápas baráže je o inom. My sme si dnes veľa povedali najmä k prvej tretine včerajšieho zápasu, chlapci hrali tak ako mali a s trochou šťastia v zakončení sme súperovi odskočili na rozdiel 3 gólov. Tretia tretina bola hektická, ale som rád, že sme ju dotiahli do víťazného konca.“

To je odo mňa na dnes všetko, verím, že nášmu portálu Onlajny.eu i naďalej zachováte svoju priazeň. Krásny zvyšok víkendu, v pondelok pokračujeme zápasom barážovej série v Detve. (19:50:06)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 4. Hudec (Drevenák), 45. Ďurkech (Hudec, Drábek), 50. Krajči (Grman, Demel), 58. Krajči (Hudec, Procházka), 60. Drevenák (Demel, Nádašdi) – 14. Themár (Petro, Predajniansky), 31. Fekiač (Zorvan), 39. Parkhouse (Graham, Kanaet), 40. Fekiač (Themár, Říha), 46. Themár (Říha), 59. Petro (Žilka)

MsHK Žilina: Križan (Cibuľa) – Krčula, Grman, Bobček, Nádašdi, Ďurkech, Hudec, Šimko, Mravec – Krajči, Demel, Procházka – Drevenák, Jabrocký, Velecký – Kanko, Drábek, Valášek – Bezák, Staněk, Lipovský
    HK Detva: Volentier (Korytár) – Hataš, Pač, Sládok, Zorvan, Predajnianský, Mackovič, Buda – Petro, Srnka, Žilka – Parkhouse, Kanaet, Graham – Říha, Fekiač , Themár – Hájnik, Jakubík, Buda

Rozhodčí: Baluška, Štefik – M. Orolin, Tvrdoň