Boston – Tampa 3:2 (2:0 po s.n.) | Pittsburgh – Edmonton 6:4 (kon.) | Carolina – Dallas 3:5 (kon.)
Montreal – Ottawa 2:5 (kon.) | Detroit – Columbus 1:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 4:2 (kon.)
St. Louis – Philadelphia 1:0 (2:0 po s.n.) | Colorado – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Vancouver – Los Angeles 0:4 (kon.)
Arizona – Chicago 1:2 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 13.03.2015, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Play-off Chance ligy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý podvečer, vítám Vás u online přenosu ze třetího semifinálového zápasu mezi SK Horáckou Slavii Třebíč a ČEZ Motorem České Budějovice. Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.

1. utkání: České Budějovice – Třebíč 4:3

Branky a nahrávky: 3. Nouza (Straka, Vráblík), 34. Heřman (Bohunický, Nouza), 47. Vaniš (Švihálek, Semrád), 48. Straka (Heřman) – 24. Pekr (Havel, Holík), 51. Dolníček (Holík, Erat), 59. Pekr (Havel, Bilčík).
    Rozhodčí: Pešina, Talpa – Jindra, Zíka.
    Vyloučení: 10:12, navíc Erat a Vodný (oba TRE) 10 minut OT.
    Využití: 3:3.
    V oslabení: 0:0.
    Diváci: 6354.
    Střely na branku: 33:35.
    Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.

Ohlasy trenérů:

Petr Rosol – ČEZ Motor České Budějovice: Série bude o disciplíně, vyloučených a přesilových hrách. Věděli jsme, že Třebíč má smrtící přesilovky, přesto jsme byli mockrát v oslabení. Na konci jsme to ale se štěstím ubránili. Jsem za to rád.

Radek Novák – SK Horácká Slavia Třebíč: Viděli jsme bojovné utkání s parádní atmosférou a spoustou vyloučení. Oba týmy se v početních výhodách prosadily, o výsledku ale rozhodl jediný gól při hře pět na pět.
    Sestřih prvního utkání

2. utkání: České Budějovice – Třebíč 3:4

Branky a nahrávky: 11. Přibyl (Švihálek, Vaniš), 41. Straka (Nouza, Bláha), 57. Straka (Bohunický) – 11. Pekr (Zdráhal, Vodný), 13. Holík (Havel), 42. Raška (Zdráhal, Vodný), 44. Havel (Erat, Dolníček).
    Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Gutt, Rittich. Vyloučení: 6:6, navíc Vodný a Dolníček (oba TRE) 10 minut OT.
    Využití: 0:2.
    Diváci: 6371.
    Střely na branku: 28:32.
    Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.

Radek Bělohlav – ČEZ Motor České Budějovice: Hosté využili první dvě přesilovky, v tom byli lepší. My jsme se nedokázali dostat do střeleckých pozic, po čtyřiceti minutách jsme měli čtrnáct střel na bránu, to je málo. Soupeř byl efektivnější a hrál na rozdíl od nás jednoduše. Klíčové bylo, že jsme nedokázali udržet vyrovnaný stav a po dvou minutách inkasovali rozhodující gól.

Jiří Mička – SK Horácká Slavia Třebíč: Stáli jsme před těžkým úkolem, ale chtěli jsme zápas zvládnout, abychom se vraceli do Třebíče za stavu 1:1. Celé utkání jsme byli lepší, naštěstí počet vyloučení nebyl tak vysoký jako včera. Hrálo se hodně pět na pět, což bylo dobře. Zvládli jsme to a ubojovali do poslední minuty. Teď se nachystáme na pátek a na domácím hřišti uděláme vše pro to, abychom misku vah přiklonili na naši stranu.

53 oslabení, 9 inkasovaných gólů, úspěšnost 83,02%

SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (Máj) – Bilčík, Malena, Charousek, Janáček, Přibyl, Šaur – Havel, Dolníček, Erat – Králík, Raška, Vodný – Beneš, Čuřík, Wasserbauer – Paták, Čech, Jaroš.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Bohunický, Trummer, Růžička – Boháč, Pajič, Kuchejda – Heřman, Straka, Nouza – Švihálek, Přibyl, Vaniš – Pašek, Rob, Marek.

Rozhodčí: M. Hrubý, P. Lacina – Kajínek, Podrazil.

Obě mužstva již krouží po ledové ploše, nic nebrání tomu, aby mohlo začít třetí semifinále.

00:01

00:01
    Na úvodní buly se postavil David Dolníček a Josef Straka. Úspěšnějším byl domácí hráč.

00:15
    Před branku Bláhy se odrazil kotouč, ještě se k němu snažil prodrat Havel, ale marně.

00:31
    České Budějovice kombinují ve vlastním pásmu a vyčkávají, zdali se v obraně soupeře ne neotevře okénko.

00:45
    Heřmanovu ránu vyrazil brankář Dusík betonem těsně vedle.

00:58
    Z pravé strany vyslal zajímavý projektil Nouza, ale kotouč skončil v náruči domácího brankáře.

01:27
    Beneš si najížděl za obranu soupeře, ale na poslední chvíli přihrávku zastavil Adam Přibyl.

01:55
    Jaroš nedosáhl na odražený kotouč, a tak k zakončení vůbec nedošlo.

02:07
    Budějovice si neporozuměli v rozehrávce, zakázané uvolnění.

02:12
    Havel vypálil ihned po vhazování, ale jeho pokus skončil jen těsně nad břevnem.

02:49
    Králík byl až příliš rychlý, čárový rozhodčí odpískal úmyslný ofsajd. Vhazovat se bude po levici Dusíka.

02:52
    Z vhazování vystřelil i Nouza, ale Dusík prudce máchl lapačkou a zastavil jeho střelu.

03:22
    Suchánek před Králíkem na poslední chvíli odstřelil kotouč do středního pásma.

03:46
    Hosté si neporozuměli v rozehrávce, do velmi slibné pozice se dostal Přibyl, ale nedokázal přehodit puk přes brankáře Bláhu.

04:11
    Třebíč úplně zapomněla na osamoceného Švihálka, který vystřelil z mezikruží. Naštěstí pro domácí celek kotouč neprošel skrz výstroj vyjetého Dusíka. Ani následná dorážka nebyla úspěšná.

1:56 – Jihlava – Chomutov 1:0
    Jihlava se před vlastními fanoušky ujímá vedení. Nahození Kalába tečoval z prostoru mezi kruhy MIHA ŠTEBIH mimo dosah bezmocného Hanuljaka. Asistence: Tomáš Kaláb, Adam Zeman.

05:26
    David Dolníček to vzal na sebe, vyslal od levého mantinelu dělovou ránu, která prolétla jen těsně vedle Bláhovy branky.

06:10
    Třebíč si nahodila kotouč do útočného pásma, tam však nebyl nikdo, kdo by v akci pokračoval.

06:27
    Raška ukázal své šikovné ruce, obhodil si obránce, následně však nedokázal najít svého spoluhráče, akce tak skončila.

06:50
    Třebíč drží kotouč ve vlastním pásmu, obě mužstva střídají.

2:34 – Jihlava – Chomutov 1:1
    Rychle nabyl rychle pozbyl. Hovorka našel na pravém kruhu ŠTĚPÁNA HŘEBEJKA a nejlepší střelec hostí se prosazuje střelou z mezikruží nad levý beton Sáblíka. Asistence: Marek Hovorka.

07:12
    Vhazování v obranném pásmu Třebíče pro Dusíka nebezpečí nepřineslo. Buly se bude totiž opakovat.

07:31
    Havel ujel po pravém křídle, ale jeho bekhendová střela skončila na betonu brankáře Bláhy.

07:40
    Erat ještě objel branku, pokusil se najít Dolníčka, který však byl odstaven obranou.

08:08
    Nahozený kotouč z hole Charouska končí za brankou Bláhy, zakázané uvolnění.

3:37 – Jihlava – Chomutov 2:1
    Jihlava podnikla rychlý kontr do rozhozené obrany Chomutova. Jergl parádně našel na pravém kruhu MICHALA DŮRASE, jenž si počkal, poté tvrdě napřáhl a z prví propálil Hanuljaka střelou pod víko. Asistence: Aleš Jergl.

08:41
    Čuřík pálil z levé strany, ale jeho pokus byl zblokovaný, čímž ztratil veškerou razanci.

09:01
    Vanišovu střelu Dusík hravě vyrazil, Třebíč může přejít znovu do útoku.

09:45
    Čárový rozhodčí ukazuje, že se o zakázané uvolnění nejedná, a tak bude muset Třebíč začít z vlastního pásma.

10:06
    Bláha dokázal zneškodnit zajímavou střelu Romana Erata.

10:29
    Bláha raději podržel nahozený kotouč, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

10:56
    Vodný se zbavil hned dvou protihráčů, následně se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus srazil jeden z obránců. Touš si ještě našel Raška, avšak na jeho bekhendové zakončení našel Bláha recept.

11:11
    Třebíč drží puk v rohu pásma, dokáže se z toho dostat do zakončení?

11:20
    Provizorní střelu drží Bláha v lapačce, vhazovat se bude v obranném pásmu Motoru.

11:27
    Paták mohl střílet, ale ještě se snažil o kličku, což se mu nakonec vymstilo, neboť mu jeden z obránců puk vypíchl. Následně České Budějovice dostaly puk do středního pásma.

11:55
    Hosté znovu vyhodili puk ze svého pásma a zatáhli se na červenou čáru. Mírná pasivita by se jim mohla vymstít.

12:18
    Čárový rozhodčí zvedl pravici, dle jeho názoru se jednalo o ofsajd.

12:59
    Vodný se snažil najít někoho ze svých spoluhráčů přihrávkou zpoza branky, všichni domácí hráči ale v tu chvíli střídali.

13:46
    Benešovo nahození ze středního pásma končí v ochranné síti, vhazovat se bude na středovém kruhu.

14:09
    To je obrovská škoda pro domácí celek! Jaroš obkroužil tyčku, nechybělo moc a přehodil puk přes beton brankáře Bláhy! Ten však výborně zasáhl a vyrazil jej před sebe. Do situace se přimotal Paták, který se snažil procpat kotouč za záda ležícího brankáře hostů, ale ani on neuspěl!

14:54
    Třebíč kombinuje v útočném pásmu, zatím se však vše obešlo bez kloudné střely.

15:21
    Třebíč využila chybné rozehrávky soupeře, do střelecké pozice dostal přihrávku Vodný, ale jeho rána skončila v náruči Bláhy.

15:24
    První dvě utkání nám nabídly velké množství vyloučení, nyní jsme si na něj museli počkat přes patnáct minut. Marek Vaniš (CEB) si odsedí 2 minuty za podražení.

15:32
    Motor se málem dostal do rychlého přečíslení, ale Pajič si neporadil s Malenou.

15:59
    Jakub Čuřík dostal nabídku zakončit, z mezikruží vyslal dělovou ránu, kterou Bláha se štěstím vyrazil těsně vedle své branky!

16:05
    Následně České Budějovice vyhazují kotouč mimo své pásmo.

16:30
    A znovu se hosté osvobozují vyhozením kotouč k Dusíkovi.

17:07
    Charousek neudržel útočné pásmo, kotouč mu přeskočil na poslední chvíli hůl.

17:22
    Hosté málem uspěli v oslabení! Do rychlého kontru se dostal Žovinec s Pajičem, první jmenovaný našel Pajiče přesným pasem, Slovinec do touše vložil hůl, čímž mu zcela změnil směr. Dusík sám nevěděl, kde puk je, ale nakonec ho před brankovou čarou udržel!

17:37
    Třebíč se nyní nepohodla, kotouč končí na zakázaném uvolnění.

10:30 – Jihlava – Chomutov 3:1
    No tak to jsou gólové hody. Kapitán TOMÁŠ ČACHOTSKÝ sebral za brankou puk, vyjel si k pravé tyči Hanuljaka a bekhendem poslal puk přesně do levého horního rohu. Bez asistence.

18:10
    Hra vysokou holí, vhazovat se bude před brankou Bláhy.

18:34
    Havel se snažil protečovat přihrávku Maleny do útočné pásma, ale neuspěl. Budějovice se již řítí kupředu.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:29
    Dusík raději podržel nahození ze středního pásma. Vhazovat se bude po jeho pravici.

19:44
    Raška dostal pas do mezikruží, zakončil z otočky, ale kotouč se mezi tři tyče nevešel.

19:56
    České Budějovice ještě drží puk v útočné třetině, dokáží vstřelit branku v posledních vteřinách?

20:00

První třetina je za námi, branku nám však nenabídla. Třebíč je zatím aktivnějším týmem, co se útočné hry týče. Jediné oslabení bylo v 16. minutě, avšak Budějovice se ubránily.

Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která by měla začít přibližně v 18:19. Zůstaňte s námi!

Obě mužstva jsou již na ledové ploše, za malou chvíli začne druhá třetina!

20:01

20:25
    Bleskový start Motoru! Od modré čáry přilétla zajímavá střela, kterou Dusík vyrazil před sebe. Jeden z hostujících hráčů se protlačil k dorážce, ale na domácího gólmana si nepřišel.

20:47
    Raškovu přízemní střelu vyrazil Bláha do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Budějovic.

20:57
    Šaur zkusil překvapit Bláhu skrytou střelou, ta však nemířila mezi tři tyče.

21:50
    Třebíč si nahodila kotouč do útočného pásma, tam však nebyl nikdo, kdo by na akci navázal.

22:09
    Druhé vyloučení a znovu na straně Motoru. 4 minuty za hru vysokou holí si odsedí Václav Pašek (CEB).

22:24
    David Dolníček si najel před branku, kam také dostal skvělou přihrávku. Měl před sebou pouze Bláhu a na zakončení spousty času, avšak ani tak síť nerozvlnil!

22:42
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč ukazuje, jak smrtící přesilovky má! Malena našel milimetrovou přihrávkou LUKÁŠE HAVLA, který měl na zadní tyčce spoustu času na to, aby zasunul kotouč do odkryté branky! Asistence: Rostislav Malena, Roman Erat.
    Lukáš HAVEL - 1:0

22:42
    Třebíč bude navíc pokračovat další 2 minuty v početní výhodě.

24:00
    Třebíč se sama vyhodila z útočné třetiny. Budějovice nyní výborně brání.

24:21
    Kuchejda se vrhl po kotouči a dokázal jej vyšťouchnout mimo pásmo hostujícího týmu.

24:38
    Raška dostal ideální přihrávku na pravou stranu, byl před brankářem úplně sám, ale netrefil branku!

24:42

24:51
    Martin Janáček (TRE) vyloučen na 2 minuty za držení hole.

25:05
    České Budějovice to nyní sehrály náramně, na samém konci akce byl střílející Suchánek, ale jeho rána byla tak prudká, že se po mantinelu svezla až do středního pásma.

25:29
    Třebíč znovu vyhazuje kotouč do středního pásma a může střídat.

25:59
    Rostislav Malena zabojoval, dokázal soupeře obrat o puk a následně i vyhodit. Obě mužstva střídají.

26:15
    Třebíč nenechala Budějovice projet do útočného pásma, nahozený kotouč ihned vystřelila ven.

26:35
    Ofsajd Českých Budějovic. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:51

26:59
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Třebíč sice přečkala oslabení, následně však chybovala v obranném pásmu, když si nepohlídala úplně osamoceného ROKA PAJIČE, který z mírného úhlu napálil kotouč do horního rohu branky. Daniel Boháč, David Kuchejda.
    Rok PAJIČ - 1:1

27:23
    Dusík měl mírné problémy s nahozeným kotoučem, nakonec jej však udržel. Vhazování v pásmu Třebíče.

27:37
    Nouza tečoval střelu od modré jen těsně vedle branky. Následně však Malena fauloval, bude se vylučovat.

27:42
    Rostislav Malena (TRE) míří na trestnou lavici na 2 minuty za nedovolené bránění.

27:50
    Erat ihned vyhazuje kotouč k brance Bláhy. Hosté budou muset začít znovu.

28:17
    Dusík nyní hned dvakrát výtečně zasáhl proti střelám od modré čáry, hosté však stále kombinují.

28:39
    David Dolníček vybruslil z vlastního pásma až do útočné třetiny, odkud vyslal skrytou ránu, kterou Bláha vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě.

28:57
    David Kuchejda měl na modré čáře spoustu prostoru, na nic tedy nečekal, napřáhl a vyslal prudkou ránu. Ta skončila v náruči vyjetého Dusíka.

29:00
    Třebíč ihned po vhazování vyhazuje puk mimo pásmo, cenné vteřinky tak rychle plynou.

29:21
    Hosté drží soupeře pod zámkem a kombinují, zatím se však nikdo ke střele neodhodlal.

29:38
    Wasserbauer vyvezl puk do útočného pásma, tohle oslabení již domácí zřejmě přečkají.

29:42

30:08
    Beneš se již chystal zakončit, ale touš mu na poslední chvíli přeskočil hůl.

30:38
    Třebíč je nyní pod mírným tlakem, České Budějovice znovu kombinují v útočném pásmu.

30:51
    Josef Straka obkroužil branku soupeře, načež i vystřelil, avšak jeho pokus skončil jen těsně nad břevnem.

31:11
    Jeden z českobudějovických obránců střílel od modré čáry, puk ještě změnil směr, ale Dusík jej přesto udržel.

20:52 – Jihlava – Chomutov 4:1
    Od modré vypálil Kaláb, jehož střela šla těsně vedle pravé tyče. Od zadního mantinelu se puk odrazil k pravé tyči Kopřivy, kde měl FILIP SEMAN snadnou práci s dorážkou do poloodkryté svatyně Chomutova. Asistence: Tomáš Kaláb, Tomáš Čachotský.

31:23
    Raška dostal výbornou přihrávku za obranu, ale byl na poslední chvíli zahákován. Sudí však ukazuje, že se o faul nejednalo. Trestné střílení tedy neuvidíme.

31:30
    Zakázané uvolnění Třebíče, Motor má tak další příležitost uzamknout soupeře v útočné třetině.

31:33
    Ihned po vhazování do Dusíka nalétl jeden z hostujících hráčů, ale sudí nechává hru pokračovat! Domácí brankář leží na zemi a nehraje.

31:41
    Až nyní se jeden z rozhodčích odhodlal přerušit hru.

31:55
    Dolníček si nahodil kotouč do útočné třetiny, ale nedokázal jej dobruslit.

32:19
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale nedokázali jej zužitkovat! Střela Davida Dolníčka nebyla úspěšná.

32:40
    Motor hrál v šesti! 2 minuty si odsedí Marek Vaniš (CEB).

32:45
    Motor ihned po vhazování vyhodil kotouč mimo své pásmo.

33:10
    České Budějovice znovu dostaly kotouč do pásma Třebíče a mohou střídat. Domácí se zatím nemohou usadit v útočné třetině.

33:40
    České Budějovice střádají vteřinky, když drží puk na svých holích. Domácí si neví rady.

33:57
    Třebíč využívá další přesilovou hru! ROMAN ERAT dostal ideální přihrávku, pokusil se o bekhendovou kličku, ale na brankáře nevyzrál. Následně však ukázal obrovský důraz a kotouč dotlačil za záda bezmocného Bláhy. Asistence: Lukáš Havel, David Dolníček.
    Roman ERAT - 2:1

34:40
    Třebíč po vstřelené brance nadále kombinuje v útočné třetině. Dokáže přidat další gól?

35:16
    Kuchejda se s obrovským důrazem pustil mezi čtveřici domácích obránců, zakončil, ale puk skončil vedle branky.

35:37
    Bláha vyrazil velmi prudkou ránu Rašky maskou, nutno však dodat, že si zaslouží pochvalu, že ve hře pokračoval a nezůstal ležet.

36:12
    A je znovu vyrovnáno. Od modré čáry se prezentoval pohlednou ranou Josef Straka, té ještě mírně změnil směr MARTIN HEŘMAN, čímž překonal klečícího Dusíka. Asistence: Josef Straka, Tomáš Nouza.
    Martin HEŘMAN - 2:2

37:00
    Třebíč drží kotouč za vlastní brankou a nikam nespěchá. Obě mužstva střídají.

37:32
    Jakub Šaur (TRE) dle sudího zahákoval soupeře a putuje na 2 minuty na trestnou lavici.

37:40
    Motor hned z kraje kombinuje v útočné třetině, Třebíč však pozičně brání na jedničku.

37:44
    A nyní také dokázala vyhodit kotouč. České Budějovice však rychle nabruslily do útočné třetiny a pokračují v náporu.

38:22
    Motor otáčí vývoj zápasu a jde dnes poprvé do vedení. DAN RŮŽIČKA dostal přihrávku na modrou čáru, udělal pár kroků vpřed a dělovou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Josef Straka, Martin Heřman.
    Dan RŮŽIČKA - 2:3

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Českobudějovičtí si nahodili puk do útočné třetiny, avšak tam už byla domácí obrana, která jej převzala.

40:00

První třetina nám sice branku nenabídla, ta druhá již ano. A hned 5. Třebíč sice byla dvakrát ve vedení, přesto však České Budějovice vedou 2:3. V této části byl aktivnější hostující celek.

Třetí třetina začne přibližně v 19:15, zůstaňte s námi!

40:01

40:28
    Na brankovišti byl až příliš důrazný Petr Punčochář (CEB), odsedí si 2 minuty za napadení.

40:40
    České Budějovice vyhazují kotouč ze svého pásma.

41:01
    Malena dostal nabídku ke střele, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.

41:33
    Na trestnou lavici putuje Lukáš Havel (TRE), 2 minuty za sekání.

41:47
    Raška se pohledně prokousal skrz tři obránce až k zakončení, byl mírně zahákován, ale sudí zůstal ledově klidný. Nicméně domácí forvard zakončil, ale Bláha jeho pokus vyrazil.

42:28

42:45
    Motor nyní kombinuje v útočné třetině, avšak zatím se ke střele neodhodlal.

42:49
    Nepřesnou přihrávku jednoho z hostujících obránců zastavil Vodný, ten se nyní také žene do rychlého kontru.

43:00
    Vodný si z levého křídla sjel na osu hřiště, zkoušel zakončit do horní části branky, ale minul.

43:31
    Dusík drží lehkou střelu Růžičky od modré čáry. Za 2 vteřiny se již vrátí Havel na ledovou plochu.

43:33

44:20
    Ofsajd Motoru. Následně se strhla menší bitka, sudí to však vyřešil bez udělení trestů.

44:49
    Benešovu střelu z pravého křídla Bláha bez menších problémů lapačkou chytil. Vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.

45:01
    Janáček od modré vyslal zajímavou střelu, ta však o centimetry minula branku Bláhy!

45:28
    Třebíč si sice v útočné třetině chvíli přihrávala, ale k zakončení to nedospělo.

Dnešní utkání sleduje 4 460 diváků.

47:30
    Hraje se nyní kolem středového kruhu, ani jeden z týmů se do útočných akcí příliš netlačí. Velkou roli na tom mají nepřesnosti.

47:48
    Paták probruslil po pravém křídle do útočné třetiny, ale jeho zakončení skončilo na chráničích jednoho z obránců.

49:02
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic. Vhazování po levici Bláhy.

49:18
    Další zakázané uvolnění Motoru.

49:24
    Jan Wasserbauer dostal precizní přihrávku do mezikruží, vyslal dělovou ránu, která však skončila na masce Ondry Bláhy. Ten zůstává na zemi otřesený, hra je přerušena.

49:45
    David Kuchejda se proháčkoval do dobré palebné pozice, ale na Dusíka si nepřišel.

49:49
    Následná střela Pajiče také síť nerozvlnila. Třebíč poté přešla do útočného pásma, kde nyní kombinuje.

50:13
    Lukáš Havel přijal přihrávku v mezikruží, napřáhl a vyslal dělovou ránu. Do té se však nebojácně položil Roman Vráblík. Ten zůstává ležet na ledě, neboť jej puk trefil do oblasti hrudníku.

50:25
    Motor vyhazuje kotouč ze svého pásma, Třebíč bude začínat úplně od začátku.

50:43
    Motor nyní brání takticky vyspěle, neboť téměř nenapadá a brání pouze střední pásmo, s čímž má Třebíč obrovské problémy.

51:12
    Raškovu střelu ze středního pásma vyrazil Bláha do ochranné sítě. Tlak Třebíče začíná gradovat.

51:27
    Wasserbauerova dělovka ztroskotala na vystrčeném betonu Bláhy, České Budějovice ihned poté vyhodily puk z vlastního pásma.

52:18
    Kuchejda hledal přihrávkou Pajiče, ale ten si před brankou nedokázal udělat tolik prostoru, aby mohl dobře zakončit. Následně druhý jmenovaný najel do brankáře, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:55
    Lítý boj o kotouč v útočném pásmu Třebíče, kdo jej dokáže vydolovat?

53:03
    Sudímu došla trpělivost, a tak hru přerušil. Vhazování v obranném pásmu Českých Budějovic.

54:01
    Erat si nedokázal zpracovat těžkou přihrávku Dolníčka, k zakončení tedy vůbec nedošlo.

54:20
    Rostislav Malena (TRE) míří na trestnou lavici za hákování. Třebíči se tak značně komplikují plány.

54:37
    Josef Straka na modré na nic nečekal a vyslal brilantní střelu na bližší tyčku. Dusík však předvedl ještě lepším zákrok a vyrazil ji.

54:58
    Třebíč vyhazuje puk z vlastního pásma a může střídat.

55:19
    Motor vykázán z útočného pásma pro postavení hráče v brankovišti.

55:49
    Hosté si nyní příliš neporozuměli, kotouč končí za branku Dusíka, zakázané uvolnění.

56:06
    Třebíč se dokázala vysvobodit vyhozením a toto oslabení zřejmě přežije.

56:20

56:55
    Bláhovi vypadl skákající kotouč z výstroje, naštěstí pro Budějovice, touš směřoval mimo tři tyče.

57:23
    Velmi, ale opravdu velmi, zbytečný faul Lukáše Králíka (TRE). Ten atakoval nic netušícího soupeře do hlavy. Odsedí si 2+10. Trest odsedí Martin Čech. Třebíč tak má dost možná po nadějích.

57:50
    České Budějovice kombinují v útočné třetině. Nesnaží se ani tak zakončit, jako spíše držet co nejdéle kotouč.

58:01
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:31
    Wasserbauer sice dobruslil kotouč v útočné třetině, ale nedokázal následně vymyslet nic, z čeho by se dala ohrozit branka Bláhy.

58:51
    Hra přerušena pro zranění jednoho z domácích hráčů, který zůstal ležet na ledě.

59:08
    Lukáš Dusík nepustil za svá záda zakončení Heřmana, který před ním byl úplně sám! Drží tak naděje Třebíče stále naživu.

59:23

59:40
    Třebíč zasypala branku Bláhy několika střelami, ani jedna však síť nerozvlnila.

59:48
    Motor rozhoduje dnešní utkání. Do prázdné branky uklidil kotouč JOSEF STRAKA. Asistence: Martin Heřman.
    Josef STRAKA - 2:4

60:00

České Budějovice nakonec dokázaly udržet jednobrankové vedení a připisují si velecenný bod v této sérii. Další zápas je na plánu už zítra. I ten Vám přineseme online. Loučí se s Vámi Radim Sochor, děkuji za pozornost. Na přečtenou! (19:53:38)

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 23. Havel (Malena, Erat), 34. Erat (Havel, Dolníček) – 27. Pajič (Boháč, Kuchejda), 37. Heřman (Straka, Nouza), 39. Růžička (Straka, Heřman), 60. Straka (Heřman)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Bohunický, Trummer, Růžička – Boháč, Pajič, Kuchejda – Heřman, Straka, Nouza – Švihálek, Přibyl, Vaniš – Pašek, Rob, Marek.

Rozhodčí: M. Hrubý, P. Lacina – Kajínek, Podrazil

Diváci: 4 460