Novosibirsk – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Kazaň – Omsk 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Jokerit 4:0 (kon.)

Petr Vrána (KZN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 24:49
    Miroslav Blaťák (OMS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 1:10 (21:44:57)

Stav série – 0:1 na zápasy.

Ve druhém prodloužení byli aktivnější domácí hráči, ale žádnou ze svých příležitostí nedokázali proměnit a tak přišel trest! Hráči Avangardu sice ještě nevyužili přesilovku při vyloučení Gluchova, ale šest sekund po jeho naskočení z trestné lavice, konkrétně v čase 97:19, dorazil puk za záda bezmocného Nilssona Sergej Širokov. První utkání série tak vyhrává Avangard 3:4 v prodloužení.

Střely na branku ve 2. prodloužení – 12:6, celkem – 42:34.

Sergej ŠIROKOV - 3:4

97:19
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté to sice v přesilovce nestihli, ale skórují krátce po jejím skončení! Po střele Erika Gustafssona se kotouč odrazil před prázdnou branku na hůl SERGEJE ŠIROKOVA, který zblízka neměl problém rozhodnout. Omsk vítězí! Asistence: Erik Gustafsson.

96:38
    Už ne, domácí vyhodili.

96:20
    Hosté stále kombinují v útočném pásmu...

95:47
    Kolarik z pravého kruhu netrefil domácí svatyni.

95:13
    Hosté budou hrát přesilovku! Michail Gluchov pyká za hákování. To je dobrá šance pro Avangard rozhodnout.

94:05
    Zacharčuk na modré posunul puk na Rylova, jehož projektil vytěsnil Kostin.

93:49
    Kolarik dokonce zaměstnal Nilssona. Vzápětí se však hosté dostali do postavení mimo hru.

93:37
    Hosté se snaží otupit nápor soupeře a zklidnit hru. Nyní mají kotouč na svých holích.

92:01
    Domácí jakoby měli více sil, Omsk se už jen brání.

91:03
    Möllerovu střelu z mezikruží vykopl levým betonem Kostin.

90:31
    Rána Svitova se mezi tyče nevešla, Kazaň se snaží rozhodnout.

89:56
    Petrov nabízel puk před branku najíždějícímu Burmistrovovi, ten ale v tísni nedokázal pořádně vystřelit.

88:57
    Hostující kouč Raimo Summanen si vybral oddechový čas.

88:48
    Obrovský závar před Kostinem po Zacharčukově pumelici! Azevedo s Kosticynem však kotouč za záda brankáře Avangardu nedotlačili!

87:28
    Od modré nahazoval Denisov, puk skončil za brankou.

86:35
    Střela Zacharčuka Kostina nezaskočila. Domácí jsou nyní aktivnější.

86:04
    Od modré pálil Nikulin, Kostin byl na svém místě.

85:56
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

85:09
    Přihrávku zpoza branky obdržel Lukojanov, z bezprostřední blízkosti mířil pouze do Kostina!

84:55
    Pěrežogin najel Popovovi do ofsajdu.

83:31
    Kostin pokryl střely Zacharčuka a Lukojanova. Bude se vhazovat po jeho pravici.

83:05
    Úvod druhé části prodloužení je hodně kouskován.

82:57
    Opět ofsajd, předčasně vjel do útočného pásma Pěrežogin.

80:51
    Domácí se nastěhovali do útočného pásma, ale na Kostina zatím neprošel žádný puk.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Dnešní utkání sleduje 7766 diváků.

Druhé prodloužení začne přibližně ve 20:50.

Dvacet minut prvního prodloužení ani jednomu z týmů na vstřelení rozhodujícího gólu nestačilo. Hráči Avangardu od něho nebyli daleko při své přesilovce, Kazani zase mohl vystřelit výhru Rylov, ovšem jeho střelu zastavil výborným zákrokem Kostin.

Střely na branku v 1. prodloužení – 6:9, celkem – 30:28.

80:00
    První prodloužení skončilo.

79:27
    Vhazovat se bude ve středovém kruhu. Už jen půlminuta do konce prvního prodloužení.

78:54
    Azevedo nahrál mezi kruhy Kosticynovi, ale kotouč zůstává pod Kostinem. Hostující hráči poplácávají svého brankáře za tento jistý zákrok.

78:36
    Möller nabil Kosticynovi, ten pálil vedle.

78:12
    Zacharčukova střela od modré Kostinovu klec minula.

77:31
    První prodloužení se pomalu chýlí ke konci. Utkání se začíná pořádně protahovat.

76:35
    Tentokrát už Kostin musel zasahovat, brankář Omsku přerušil hru.

76:28
    Po spolupráci s Vránou pálil Mirnov, puk jen prolétl kolem Kostinovy branky.

75:25
    Möller si rovnal kotouč na bekhend, ale byl vytlačen za branku.

75:10
    Střelu Svitova vyrazil Kostin do ochranné sítě.

74:50
    Dalekonosný pokus jednoho z hostujících hráčů zastavil Nilsson.

74:20
    Zacharčuk se do puku opřel z voleje, ale Berdnikov jeho ránu zblokoval a vypomohl tak brankáři Kostinovi.

73:57
    Z levé strany střílel Širokov, Nilsson má puk na svém těle.

72:54
    Schütz spíše jen nahodil kotouč na Nilssona. Švédský gólman Kazaně vyráží.

71:56
    Širokov se v útočném pásmu uvolnil na střed hřiště, ale zamířil mimo. Útočník Omsku je tedy po střetu se Svitovem v pořádku.

71:16
    Domácí v postavení mimo hru.

70:53
    Ránu Kornějeva vyrazil Kostin za svou klec.

70:35
    Burmistrov nahazoval puk na branku, ale trefil jen nohy Popova.

70:08
    Hosté raději vyhodili na icing.

69:28
    Stále čekáme na rozhodující gól. Hra má nyní velmi dobré tempo.

68:18
    Domácí Alexander Svitov se srazil se Sergejem Širokovem. Hůře dopadl hostující hráč, který se dlouho zvedal z ledu a nakonec zamířil do šaten.

67:03
    Mohlo být hotovo! Gluchov našel před brankou Rylova, ale Kostin hosty zachraňuje!

66:19
    Velké horko bylo před Kostinem. Puk za záda gólmana Avangardu nedostal Kosticyn ani Azevedo.

65:36
    Přesilovka Omsku skončila.

65:20
    Velký závar před domácí brankou zakončil Kolarik, předtím už byla před Pervušinem klec dokonce chvíli odkrytá, ale Nilsson vše přestál bez gólu!

65:01
    Omsk se nyní nemůže dostat do útočné třetiny.

64:24
    Širokov vystřelil nepřesně a hosté se tak sami připravili o pásmo.

63:35
    Stepan Zacharčuk vyloučen za faul kolenem, domácí se budou bránit ve čtyřech!

63:15
    Domácí startovali do rychlého brejku, ale až k ohrožení branky soupeře ho nedotáhli.

61:23
    Prodloužení odstartovalo opatrně, oba týmy vyčkávají.

60:01

Prodloužení začne přibližně ve 20:04.

Také třetí třetina skončila 1:1 a celé utkání tak jde za stavu 3:3 do prodloužení! Hosté přitom byli hodně blízko vítězství. V čase 57:18 je totiž poslal do vedení Kirill Semjonov, ovšem vzápětí byl vyloučen Gustafsson a 61 sekund před koncem využil tuto přesilovou hru Alexander Burmistrov.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:6, celkem – 24:19

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Alexander SVITOV - 3:3

58:59
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí to dokázali, 61 sekund před koncem třetí třetiny v přesilovce vyrovnávají na 3:3! Kotouč doputoval od Möllera přes Mirnova až na zadní tyč k ALEXANDEROVI SVITOVOVI, který měl před sebou poloodkrytou branku a svým druhým gólem v zápase duel zřejmě poslal do prodloužení. Asistence: Oscar Möller a Igor Mirnov.

57:57
    Šance pro domácí! Erik Gustafsson jde na trestnou za nedovolené bránění a domácí budou hrát přesilovku, kterou by mohli vylepšit i odvoláním brankáře!
    Kirill SEMJONOV - 2:3

57:18
    Tak tohle jsem totálně zakřikl! KIRILL SEMJONOV totiž střelou zápěstím z pravého kruhu rozvlnil síťku za zády Nilssona, kotouč zapadl ke vzdálenější tyči domácí branky. Omsk je blízko první výhře v sérii! Asistence: Roman Berdnikov.

56:41
    Od modré nahazoval Nikulin, kotouč až ke Kostinovi nedoputoval. Začíná to vypadat, že se bude prodlužovat.

55:53
    Buly ve středním pásmu poté, co puk skončil v ochranné síti za brankou Ak Bars.

55:21
    Brookbank nahazoval kotouč směrem na branku hostí. Ti se ale ubránili a mohou jít dopředu.

55:02
    Fisčenkův pokus ukryl Nilsson ve výstroji.

54:37

54:23
    Obuchov sprintoval za vyhozeným kotoučem, ale Kostin ho před ním odehrál.

53:55
    Zacharčuk poslal puk až za Kostinovu branku.

53:12
    Střela Širokova byla sražena mimo kluziště.

52:36
    Dnes se vylučuje pouze na straně Kazaně. Hosté budou hrát čvtrtou přesilovku v zápase, Igor Mirnov je potrestán za vražení.

52:21
    Z ostrého úhlu střílel Pěrežogin, Nilsson na místě.

51:59
    Kolarikovo nahození ze středního pásma pokryl Nilsson.

50:36
    Hraje se poměrně dlouho bez přerušení, už nám běží poslední desetiminutovka řádné hrací doby.

49:26
    Kazaň v plném počtu.

48:49
    Domácí v tomto oslabení hrají dobře a nyní dokonce šetří cenné sekundy v rohu za brankou soupeře.

48:19
    Hráči Avangardu opět přišli o útočné pásmo.

47:54
    Domácí vyhazují.

47:25
    Bude se vylučovat! Rozhodčí Gašilov ukazuje na Oscara Möllera, který trefil protihráče vysokou holí. Přesilovka pro Omsk.

46:40
    Svitov s Lukojanovem vyrazili do rychlého protiútoku, který byl však přibržděn a nyní již Kazaň útočí do plných.

45:36
    Hosté, místo založení útoku, opět jen posouvají kotouč do středního pásma.

44:14
    Kostinovu pozornost prověřil Petr Vrána, gólman Avangardu drží puk. Domácí jsou v úvodu třetí části aktivnějším týmem.

43:39
    Hned dvakrát střílel od modré Zacharčuk. První rána šla vedle, druhou vyrazil Kostin.

43:22
    Zakázané uvolnění hostí.

43:13
    Nepříjemné nahození Nikulina zůstalo někde pod betony brankáře Kostina.

42:27
    Nahození Burmistrova bylo sraženo do ochranné sítě.

41:56
    Opět podobná situace, kdy se puk ocitl mimo hru. Také nyní se bude vhazovat ve středovém kruhu.

40:47
    Kotouč skončil mimo hrací plochu a rozhodčí nařídili buly ve středovém kruhu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:16.

Také ve druhé třetině si oba celky góly rovnoměrně rozdělily a tak platí nerozhodný stav 2:2. Hosty poslal ve 28. minutě do vedení Alexander Pěrežogin, který svou trefou Kazaň na několik minut pořádně zchladil. Domácí se však v závěru periody přeci jen probudili a v čase 37:36 srovnal střelou po vyhraném buly Sheldon Brookbank.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:6, celkem – 17:13

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56
    Kornějev ještě nahazoval od modré kotouč, ale ten byl sražen do rohu.

39:25
    Domácí jsou při chuti, rána Kolcova zaduněla o zadní mantinel.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:11
    Kostin se hned musel ohánět po závaru před svou brankou. Puk uvízl někde pod ním.

37:36
    Hostující trenér Summanen se na Konstantina Barulina za inkasovaný gól zřejmě hodně zlobí a tak posílá mezi tyče Denise Kostina!
    Sheldon BROOKBANK - 2:2

37:36
    Azevedo vyhrál buly na SHELDONA BROOKBANKA, jenž vyslal od pravého mantinelu nepříliš prudkou střelu, kterou Barulin zřejmě neviděl a kotouč zapadl k jeho bližší tyčce – 2:2! Asistence: Justin Azevedo.

37:32
    Kornějev vyslal od modré dělovku, kterou Barulin vyrazil a před dojíždějícím Kosticynem i přikryl puk.

36:56
    Střely Kolcova a Svitova si nenašly cestu za Barulinova záda. Domácí s blížícím se koncem druhé části přidávají.

36:33
    Po zadovce Svitova se ocitl v dobré pozici Lukojanov, ovšem zamířil pouze do klína Barulina.

36:05
    Petrov s Burmistrovem si vyměňovali kotouč, ale hostující obrana jejich spolupráci překazila a dostala puk do střední třetiny.

35:12
    Hosté velice dobře brání. Kazani dělá velké problémy dostat se s pukem do útočného pásma.

34:09
    Oscar Möller pálil z mezikruží, Barulin vyrazil puk ramenem do ochranné sítě.

33:02
    Lukojanov to zkusil individuálně. Objel hostující branku a u tyče se pokusil zasunout kotouč za Barulina. Zkušený ruský gólman si situaci pohlídal.

32:41
    Domácí sice v útočném pásmu, ale s kotoučem krouží pouze po rozích.

31:30
    Tentokrát zahráli domácí na icing.

31:01
    Domácí v postavení mimo hru. Kazani se teď hra nedaří, druhý gól hostí s hráči tatarského týmu hodně otřásl.

30:04
    Utkání se přehouplo do druhé poloviny, útočí Omsk.

28:57
    Domácí fanoušci jsou jako opaření, z tribun se ozývají především příznivci Omsku.
    Alexander PĚREŽOGIN - 1:2

27:21
    Hosté jdou do vedení! Hráči Avangardu se dostali do přečíslení 2 na 1, střelu Chada Kolarika, jenž vzal zakončení na sebe, Nilsson ještě vyrazil, ale pouze k ALEXANDEROVI PĚREŽOGINOVI, který už z mezikruží zamířil přesně. Asistence: Chad Kolarik.

26:19
    Po zákroku Nilssona následuje reklamní přestávka. Na ledě nyní kralují obrany.

24:42
    Barulin zasahoval proti střele z levého křídla.

23:04
    Hra se nyní přelévá mezi modrými čarami, brankáři teď příliš práce nemají.

21:46
    Hokejisté Kazaně jsou kompletní, hosté se v početní výhodě neprosadili.

21:11
    Domácí v oslabení odolávají.

20:03
    Hosté v úvodu druhé třetiny dohrávají přesilovku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:27.

První třetina přinesla po gólu na každé straně. V 11. minutě se Kazaň ujala vedení šťastnou brankou, když přihrávku Alexandera Svitova jeden z obránců Avangardu srazil za záda vlastního brankáře. Hosté srovnali v čase 19:04, kdy Sergej Širokov proměnil trestné střílení, které bylo nařízeno po faulu Zacharčuka na jeho osobu. Nerozhodné skóre asi odpovídá tomu, co se v úvodní periodě na ledě dělo.

Střely na branku v 1. třetině – 4:7

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Za držení hole je vyloučen domácí Sergej Kosticyn.
    Sergej ŠIROKOV - 1:1

19:04
    Je vyrovnáno! SERGEJ ŠIROKOV trestné střílení proměnil. Na Nilssona vytáhl forhendovou kličku a zasunul kotouč za brankovou čáru mezírkou mezi tyčkou a levým betonem domácího gólmana – 1:1.
    Zacharčuk takto fauloval Širokova.

19:04
    Sergej Širokov byl v úniku faulován Zacharčukem a domácí budou muset čelit trestnému střílení!

18:51

18:39
    Domácí dostali puk do středního pásma a toto oslabení zřejmě přežijí.

17:56
    Po střele Popova se snažil dorážet Kolarik, Nilsson kotouč přikryl.

17:47
    Popov našel mezi kruhy Kolarika, ten ale nestačil vystřelit.

17:15
    Gustafsson vypálil od modré, puk je v lapačce Nilssona.

16:50
    Alexander Burmistrov je vyloučen za zbytečný faul za brankou soupeře. Přesilová hra pro Avangard.

16:24
    Nahození ze středního pásma Barulin raději podržel v rukavici.

15:53
    Od modré pálil Denisov. Barulin měl volný výhled a vyrazil puk do rohu.

15:02
    Domácí zatlačili Omsk do obranného pásma, ale chybělo nebezpečné zakončení.

13:38
    Z ničeho nic zahrozili hosté! Musatov nastřelil kotouč před branku, kde se k němu dostal najíždějící Schütz. Německý útočník však zamířil jen do Nilssona.

12:52
    Domácí jsou po gólu nabuzeni a tlačí svého soupeře.

12:11
    Nechybělo mnoho a Nikulin zvýšil na 2:0! Střela zkušeného obránce branku těsně minula.
    Alexander SVITOV - 1:0

10:47
    Hosté inkasují nešťastný gól! Zpoza branky nahrával před brankoviště ALEXANDER SVITOV a kotouč srazil za záda brankáře Barulina jeden z bránících hráčů Omsku.

10:22
    Zakázané uvolnění hostí. Miroslav Blaťák v utkání zatím nepokračuje. Jeho místo v první obranné dvojici Avangardu zaujal Kulik.

09:51
    Petr Vrána od mantinelu nahazoval puk před branku, Barulin tentokrát nemusel zasahovat.

09:14
    Prudkou ranou z voleje se prezentoval Kosticyn, mířil ale jen do hrudi dobře postaveného Barulina.

08:31
    Kolcov nepříjemně napadal hostující rozehrávku, hráči Avangardu si dokázali poradit a dostali puk do středního pásma.

07:28
    Popov posílal puk před branku, kde byl Pěrežogin. Nikulin ho nepustil k zakončení.

06:44
    Musinovo nahození nebezpečně tečoval Gluchov, puk končí mimo branku.

06:23
    Je tu první reklamní přestávka v utkání.

05:45
    Druhá řada Avangardu si vytvořila nebezpečný závar před brankovištěm. Rasskazov s Kurjanovem ale nedokázali dotlačit puk za záda Nilssona.

04:57
    Vypadá to na opatrný zápas, nikdo nechce udělat chybu, která by dostala druhý tým na koně.

04:02
    Zacharčuk vystrašil vlastního brankáře, když tečoval na branku nahození z rohu kluziště. Nilsson byl pozorný a kotouč vyrazil betonem.

03:19
    Kolcov v útočném pásmu nedokázal přihrát, ale podobně skončil i protiútok Omsku.

02:10
    Už se opět hraje, zákrok Burmistrova byl podle sudích v pořádku.

02:06
    Miroslav Blaťák je hodně otřesen a opouští led jen za pomoci spoluhráčů.

02:06
    Burmistrov dohrál u mantinelu Blaťáka, který zůstává ležet na ledě!

01:45
    Hostující útok skončil postavením mimo hru.

01:29
    Hráči Kazaně zatím drží většinu času kotouč na svých holích.

00:18
    První nebezpečí před hostující brankou. Před Barulina se tlačila formace vedená Svitovem, ale pro Omsk to dobře dopadlo.

00:01

Vše je připraveno k zahájení zápasu!

Biljaletdinov je již na svém místě na střídačce Kazaně. Nyní si vyslechneme hymny Ruska a republiky Tatarstán.

Před utkáním probíhá slavnostní ceremoniál na počest dnešního oslavence, domácího trenéra Zinetuly Biljaletdinova.
    Kouč Kazaně, Zinetula Biljaletdinov, dnes slaví šedesáté narozeniny. Dokáží ho jeho svěřenci potěšit vítězným vstupem do série?

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Zacharčuk, Rylov, Musin, Paigin, Denisov, Brookbank – Möller, Azevedo, Kosticyn – Svitov, Kolcov, Lukojanov – Obuchov, Burmistrov, Petrov – Mirnov, Gluchov, Vrána. Trenér: Zinetula Biljaletdinov

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Gončarov, Chomickij, Ljamin, Gluchov,Kulik – Popov, Kolarik, Pěrežogin – Rasskazov, Širokov, Kurjanov – Něprjajev, Pervušin, Schütz – Semjonov, Fisčenko, Berdnikov – Volkov. Trenér: Raimo Summanen

Rozhodčí: Gašilov, Soin – Sivov, Šeljanin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba soupeři se v základní části utkali dvakrát a úspěšnější vždy byly domácí týmy. Kazaň na svém ledě vyhrála 4:2, Avangard na domácí půdě kontroval vítězstvím 3:2.

Celek Ak Bars Kazaň na úvod play-off čekal osmý tým po základní části, Avtomibilist Jekatěrinburg. Kazaň naplnila roli favorita a sérii vyhrála 4:1 na zápasy. Hokejisté Avtomobilistu však kladli mnohem větší odpor, než by se mohlo z konečného stavu série zdát, vždyť postupující celek vyhrál všechny čtyři zápasy o jediný gól a z toho dvakrát rozhodoval až v prodloužení.

Ak Bars Kazaň – Avtomobilist Jekatěrinburg 4:1 na zápasy:
    1. zápas: Kazaň – Jekatěrinburg 3:2 po prodl.
    2. zápas: Kazaň – Jekatěrinburg 3:2 po prodl.
    3. zápas: Jekatěrinburg – Kazaň 2:0
    4. zápas: Jekatěrinburg – Kazaň 1:2
    5. zápas: Kazaň – Jekatěrinburg 3:2

Soupeřem Avangardu Omsk v úvodním kole play-off byli hokejisté Barysu Astana. Série čtvrtého s pátým celkem konferenční tabulky po základní části přinesla podle očekávání vyrovnané souboje a rozhodovat tak musel až sedmý zápas, ve kterém Omsk využil výhodu domácího prostředí a po vítězství 3:1 se sibiřský celek radoval z postupu mezi čtyři nejlepší mužstva konference.

7. zápas: Omsk – Barys 3:1

Vítám tu všechny fanoušky dobrého hokeje! Play-off Kontinentální hokejové ligy dospělo už do konferenčních semifinále, já Vás zavedu na Východ, kde se odehraje první utkání série mezi Ak Bars Kazaň a Avangardem Omsk. Oba celky po celou sezónu patřily k tomu nejlepšímu, co KHL nabízela, Kazaň byla ve své konferenci dokonce nejlepším týmem, Omsk do vyřazovacích bojů postoupil ze čtvrtého místa. Můžeme se tedy těšit na výborný hokej.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Svitov, 38. Brookbank (Azevedo), 59. Svitov (Möller, Mirnov) – 20. Širokov (TS), 28. Pěrežogin (Kolarik), 58. Semjonov (Berdnikov), 98. Širokov (Gustafsson)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Zacharčuk, Rylov, Musin, Paigin, Denisov, Brookbank – Möller, Azevedo, Kosticyn – Svitov, Kolcov, Lukojanov – Obuchov, Burmistrov, Petrov – Mirnov, M. Gluchov, Vrána. Trenér: Zinetula Biljaletdinov
    Avangard Omsk: Barulin (od 38. min. Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Gončarov, Chomickij, Ljamin, N. Gluchov, Kulik – Popov, Kolarik, Pěrežogin – Rasskazov, Širokov, Kurjanov – Musatov, Pervušin, Schütz – Semjonov, Fisčenko, Berdnikov – Volkov. Trenér: Raimo Summanen

Rozhodčí: Gašilov, Soin – Sivov, Šeljanin