Saint-Étienne – Lille 2:0 (kon.) | Remeš – Monaco 1:3 (kon.) | Lens – Marseille 0:4 (kon.)
AS Saint-Étienne
2:0 (0:0)
Lille OSC
Neděle 22.03.2015, 14:00 • Stade Geoffroy-Guichard (Saint-Ètienne) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Utkání 30. kola Ligue 1 mezi AS Saint-Étienne a Lille OSC je u konce. Domácí vítězí 2:0 po dvou brankách Gradela. Utkání však bylo vyrovnané než byl vyloučen hostující Lopes, což Saint-Étiennu dost ulehčilo situaci. Étienne se díky této výhře posouvá na čtvrté místo před AS Monako, které má však dva zápasy k dobru. (15:58:35)

90+3

90+2
    Domácí kontrolují míč na útočné polovině a z největší pravděpodobností budou chtít už zápas v klidu dohrát.

90
    Čtvrtý rozhodčí přichází k lajně a na světelné tabuli ukazuje, že se budou nastavovat tři minuty.

89
    Hosté přechází do útoku překvapivě do útoku po pravé straně Boufal, ale o míč přichází po souboji s domácím obránce.

88
    Lille drží míč na polovině hřiště a lze očekávat, že hosté podniknou další útok pomocí centrů.

87
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Ismaël Diomande.

86
    Útok domácí končí odmáváním ofsajdu, kterého si všiml pomezní rozhodčí.

85
    Saint-Étienne se probojovalo až před pokutové území, ale hostující obrana ho doslova zamkla, když se stáhli do neprostupného obranného bloku.

84
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Jonathan Delaplace.

83
    Hosté se snaží držet míč co nejvíce na svých kopačkách, ale domácí Saint-Étienne po chvíli útlumu zase začíná více napadat rozehrávku a vybojovat míč.

81
    Utkání se po divokých minutách zklidnilo. Míč převážně kontrolují hosté, ale když se snaží podniknout nějaký útok, tak je domácí obrana zastaví.

79
    Lille zápas nevzdává a snaží se s nepříznivým průběhem něco udělat. Domácí obrana však působí kompaktním dojmem a útoky hostů hlídá.

77
    Koubemba se došel pro dlouhý centr a obhodil si dva protihráče, čímž se dostat do dobré pozice pro zakončení, ale jeho střela končí jen těsně vedle levé tyče domácí branky.

76
    AS Saint-Étienne má už jasně na vrh. Hostující Lille se brání a nevypadá to, že by dokázalo zdramatizovat toto utkání.
    Max-Alain GRADEL - 2:0

74
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Nestandardní situace končí druhým gólem. Tabanou posunul míč na GRADELA, který doslova prodral míč do branky.

73
    Uvidíme opravdu nestandardní situaci, když si domácí hráči vybojovali nepřímý kop v pokutovém území Lille nějaký osm metrů od branky.

71
    Kdepak ani tento rohová kop neznamenal ohrožení pro branku. Pro míč si došel brankář Enyeama.

Jan Thöma

Branky: 63. Gradel (Clerc), 74. Gradel

Karty:   19. Gradel (SET), 55. Clément (SET), 70. Tabanou (SET) – 29. Balmont (LIL)   52. Lopes (LIL)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Théophile-Catherine, Perrin, Tabanou – Lemoine (87. Diomande), Clément, N'Guémo (61. Corgnet), Hamouma (46. Monnet-Paquet) – Erdinç, Gradel.
    Náhradníci: Valette – Karamoko, Corgnet, van Wolfswinkel, Monnet-Paquet, Baysse, Diomande.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Kjaer, Baša (C), Pavard – Gueye – Balmont (84. Delaplace), Traoré – Roux, Lopes, Origi (67. Koubemba).
    Náhradníci: Elana – Boufal, Rozehnal, Delaplace, Meïté, Koubemba, Mendes.