Empoli – Sassuolo 3:1 (kon.) | Juventus – Janov 1:0 (kon.) | Neapol – Atalanta BC 1:1 (kon.)
Udinese – Fiorentina 2:2 (kon.) | Lazio – Hellas Verona 2:0 (kon.) | Sampdoria – Inter 1:0 (kon.)
Cesena – AS Řím 0:1 (kon.) | Parma – Turín 0:2 (kon.)
Empoli FC
3:1 (0:0)
US Sassuolo Calcio
Neděle 22.03.2015, 12:30 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Italská Serie A

Ode mě je to pro dnešek vše, já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (14:28:38)

Je konec, Empoli porazilo Sassuolo 3:1. Druhý poločas byl hodně odlišný od toho prvního. Hned po třiceti vteřinách šli domácí do vedení zásluhou Riccarda Saponary, který zamířil přesně do dolního růžku. Za čtyři minuty ale bylo vyrovnáno, když si Daniele Rugani srazil míč do vlastní klece a zdálo se, že utkání už zůstane v tomto stavu. V 59. minutě však vystřídal Levan Mchedlidze a po přesném pasu od Saponary zvýšil na 2:1, za necelou minutu ještě tentýž hráč, tedy Riccardo Saponara, přidal další gól a bylo to 3:1. Empoli si toto skóre už pohlídalo a zbytek zápasu dohrálo s klidem na duši. Empoli 3 Sassuolo 1.

90+2
    Empoli nyní dvakrát po sobě odkoplo míč, posledně se od Lazareviće odrazil balón na roh pro domácí.

90+1
    Empoli si drží míč na svých kopačkách a už jen vyčkává konec duelu.

90
    Nastavovat se budou ještě tři minutky nad rámec řádné hrací doby. U míče je momentálně Sassuolo.

89
    Sepe si ještě v závěru připisuje zákrok proti střele z dálky z nohy Taïdera. Utkání se už spíše jen dohrává.

88
    Zielinski skvěle zastavil nabíhajícího si Zazu. Empoli už kontroluje zápas, zde se nic nezmění.

87
    Pokus Zazy končí mimo tři tyče Sepeho svatyně. Ten se pomalými krůčky odhodlává k výkopu a uvedení míče zpět do dění na trávníku.

86
    Po pasu od Signorelliho se do nádherné šance dostal Pucciarelli! Jeho projektil však letěl pouze nad klec přihlížejícího Consigliho.

85
    Hra se momentálně odehrává spíše u vápna Sassuola. Ani jeden celek už nikam nespěchá a oba jsou smířeni se závěrem zápasu.

84
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Longhi, přichází Dejan Lazarević.
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Daniele Croce, přichází Franco Signorelli.

83
    Mário Rui skvěle odzbrojil soupeře a posílá míč dozadu na Sepeho, který se následně ujímá rozehrávky.

82
    Mchedlidze ve výborné příležitosti raději volil přihrávku, což neměl. Empoli tak ztratilo další možnost čtvrté branky.

81
    Utkání se již spíše dohrává, o vítězi je víceméně rozhodnuto. Empoli kontroluje dění na hřišti.

80
    Piotr Zielinski byl vyslán do skvělé šance, avšak mířil pouze do náruče Consigliho.

79
    Empoli si drží míč a pomalými krůčky postupuje dopředu.

78
    Následně šel do velké akce Mchedlidze, ovšem jej zastavil skluzem Peluso. Vše v mezích pravidel, výstavní skluz.

Karel Janeba

Branky: 46. Saponara (Barba), 59. Mchedlidze (Saponara), 60. Saponara (Croce) – 50. Rugani (vla.)

Karty:   45. Acerbi (SAS), 62. Taïder (SAS), 63. Magnanelli (SAS)

Empoli FC: Sepe – Hysaj, Rugani, Barba, Rui – Vecino, Valdifiori, Croce (84. Signorelli) – Pucciarelli, Saponara (70. Zielinski), Maccarone (58. Mchedlidze).
    Náhradníci: Pugliesi, Bassi – Signorelli, Tavano, Verdi, Mchedlidze, Somma, Zielinski, Brillante, Gemignani, Laurini, El Hadji El Hadji.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Acerbi, Peluso, Longhi (84. Lazarević) – Taïder, Magnanelli (70. Floccari), Missiroli – Berardi, Zaza, Sansone (75. Floro Flores).
    Náhradníci: Pomini, Polito – Brighi, Bianco, Donis, Lazarević, Biondini, Floro Flores, Floccari, Fontanesi, Natali, Benucci.

Rozhodčí: Dino Tommasi – Renato Faverani, Enrico Caliari, Lorenzo Manganelli