Moreirense – Marítimo 1:1 (kon.) | Arouca – Gil Vicente 3:1 (kon.) | Boavista – Belenenses 1:0 (kon.)
Sporting – Guimarães 4:1 (kon.)
Sporting Lisabon
4:1 (3:0)
Vitória SC Guimarães
Neděle 22.03.2015, 19:00Portugalská Primeira Liga

Zápas je u konce a domácí Sporting Lisabon nakonec poráží Vitórii SC Guimaraes 4:1. Domácí vstoupili do druhé půle s velkým klidem a hráli důsledně. Klidnou hrou si pomalu šli pro tři body. V tom jim pomohla v 75. minutě odpískaná penalta, kterou proměnil Nani a Lisabon šel do vedení 4:0. V 81. minutě byl vyloučen Oliviera, což domácím trochu zkomplikovalo cestu. Minutu na to se trefil Kanu, ale to bylo vše, co hosté stihli. Lisabon tak zaslouženě vítězí 4:1. Ode mě je to dneska všechno, loučím se s vámi a na shledanou. (21:03:16)

90+2

90
    Carlos Mané obdržel žlutou kartu.

87
    Hosté teď sice získali mírnou převahu, ale Lisabon si tento zápas již uniknout nenechá.

84
    Taktické střídání domácího celku, ze hry je stažen Joao Mário a na poslední minuty nastupuje Figueirdo.
    KANU - 4:1

82
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Kanu využívá přesilovku velmi brzy. Jeho střela skončila až za zády gólmana Sportingu a snižuje tak alespoň na 1:4.
    Paulo Oliviera vidí za tento faul druhou žlutou a následně tedy červenou kartu.

81
    Paulo Oliviera znovu nehezky fauluje a hlavní arbitr jeho zákrok posoudil na žlutou kartu. Dnes je to jeho druhá žlutá karta, proto vidí následně i červenou a odchází do kabin.

80
    Domácí si už závěr zápasu užívají a nikam se neženou.

78
    Střídání Sportingu Lisabon: Adrien Silva přenechává místo Andrému Martinsovi.
    NANI - 4:0

75
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    NANI proměnil i druhou nařízenou penaltu pro Sporting a zvýšil již na 4:0!

72
    Dochází ke střídání, u domácích odchází Carrillo a střídá ho Carlos Mané. Hosté posílají do hry Otávia místo Mensaha.
    Penaltový zákrok.

71
    William byl v souboji příliš důrazný a vidí za to rovněž žlutou kartu.

69
    Hosté rozehrávali přímý kop, Rui Patrício však mohl zůstat klidný, balón se do branky nevešel.

67
    Paulo Oliveira se přidal k hříšníkům se žlutou kartou.

66
    Je za námi 66 minut a stav je stále 3:0. Domácí mají převahu a zdá se, že mají celou hru pod kontrolou. Nicméně šance jsou na obou stranách.

Pavel Škopek

Branky: 14. Joao Mário, 34. Adrien Silva (pen.), 45. Slimani, 75. Nani (pen.) – 82. Kanu

Karty:   21. Lopes (SPL), 29. Adrien Silva (SPL), 67. Paulo Oliveira (SPL), 71. William (SPL), 90. Carlos Mané (SPL) – 32. Bruno Gaspar (GUM), 33. Josué (GUM), 54. Plange (GUM)   81. Paulo Oliviera (SPL)

Sporting Lisabon: Rui Patrício – Jefferson, Míguel Lopes, Ewerton, Paulo Oliviera, Nani, Adrien Silva (78. André Martins), William, Joao Mário (84. Figueirdo), Slimani, Carrillo (72. Carlos Mané)
    Náhradníci: Tobias Figueiredo, Carlos Mané, Oriol Rosell, Marcelo Boeck, Tanaka, Montero, André Martins

Vitória SC Guimarães: Douoglas Jesus – Kanu, Josué Sá, Plange, Bruno Gaspar (46. Ricardo Valente), Saré, André André, Alex, Mensah (72. Otavio), Sami (59. Gui), Tómané
    Náhradníci: Valente, Gui, Otavio, Ivo Rodrigues, Cafú, Assis, Moreno

Rozhodčí: de Sousa – Alvaro Mesquita, Bruno Trindade