Penafiel – Boavista 2:2 (kon.) | Benfica – Nacional 3:1 (kon.) | Belenenses – Moreirense 2:0 (kon.)
FC Ferreira – Sporting 1:1 (kon.)
FC Penafiel
2:2 (0:1)
Boavista FC
Sobota 04.04.2015, 17:00 • Estádio Municipal 25 de Abril • Portugalská Primeira Liga

Já Vám děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního večera. U sledování dalších online přenosů na shledanou! (19:02:45)

Statistiky utkání
    Držení míče – 46:54
    Střely celkem – 4:9
    Střely na branku – 2:3
    Rohové kopy – 4:3
    Žluté karty – 4:4

Zápas s neuvěřitelným druhým poločasem a především koncovkou je za námi! Ačkoli jsme sledovali utkání mezi papírově slabšími soupeři z dolních pater tabulky, nebylo nouze o pěkné akce a viděli jsme hned čtyři branky! O tu první se v závěru první půle postaral Carlos Santos a hosté tak odcházeli do šaten s vedením 0:1. Domácí však dokonalým obratem ve druhé půli, o který se postarali v 52. minutě vlastní brankou Appindangoye a v 67. minutě Martins, překlopili vedení na svou stranu – 2:1! Dramatické utkání však skončilo smírně 2:2 poté, co se v první minutě nastavení trefil Zé Manuel a zápas tak končí nerozhodně. Ztráta je to především pro domácí v boji o záchranu.

90+4

90+2
    Zé Manuel za svlečený dres na oslavu branky dostává žlutou kartu.

90+1
    Boavista právě vstřelila branku!
    Hosté po obrovském tlaku zaslouženě vyrovnávají! Bobô má velký podíl na brance, kdy vysunul ZÉ MANUELA a ten vyrovnává na 2:2! Obrovská radost hostů!

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty!

90
    Taktické střídání domácích. Odchází Guedes, kterého nahrazuje Bura.

88
    Volný přímý kop hostí kryje Coelho bezpečně v rukavicích.

84
    Hosté naposledy střídají. Idrise nahrazuje na zbytek utkání Lima.

83
    Bobô se dostával do šance, ale Coelho dobře vyběhl a míč zneškodnil.

80
    Coelho nyní zachránil domácí!

78
    Boavista tlačí, ale domácí se skvěle brání.

76
    Appindangoye dostává žlutou kartu.

75
    Hosté málem vyrovnali, ale domácí obránce skvěle zasáhl!

72
    Ze hřiště odchází střelec jediné hostující branky Carlos Santos, kteérho nahrazuje Slovák Marek Čech.

71
    Dnešní utkání sleduje 1650 diváků.

70
    Afonso Figueiredo to zkusil z dálky a jen těsně minul!

69
    Domácí hýří neskutečnou aktivitou a ženou se stále kupředu.

69
    Romeu Ribeiro dalším žlutým hříšníkem.

67
    Penafiel právě vstřelil branku!
    Domácí borci otáčejí průběh utkání! JOÃO MARTINS po dobré kombinaci kolem pokutového území Boavisty napřáhl ke krásné střele z dálky a hostující brankář Mika neměl šanci – 2:1!

65
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Uchebo, kterého nahrazuje Bobô

64
    Rohový kop pro hosty.

63
    Quiñónes si také vysloužil za svůj zákrok žlutou kartu.

62
    Rafa Sousa další hráčem, který obdržel žlutou kartu.

61
    Hra je teď hodně intenzivní, plná osobních soubojů.

60
    Tengarrinha a Rafa se srazili a oba se v bolestích svíjejí na zemi.

57
    João Martins odcentroval z levé strany a Mika kryje.

56
    Penafiel je hodně aktivní a žene se za další brankou.

54
    Hosté jsou po vlastní brance hodně opaření.

52
    Teď už domácím vyšlo. Rabiol to zkoušel individuálně, který tvrdě vystřelil a jeho pokus si srazil nešťastně do vlastní sítě AARON APPINDANGOYE a domácí vyrovnávají – 1:1!

50
    Mbala se snažil prosadit individuálně, ale Mika jej vychytal.

48
    Brito vypálil hodně nepřesně.

46
    Do druhé půle přichází za domácí Mbala a Rabiola, kteří nahrazují Aldaira a Bragu.

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, avšak v třetí minutě nastavení první půle se hlavou prosadil Carlos Santos a hosté tak po prvních 45 minutách vedou na půdě Penafielu 0:1. Uvidíme, co přinese druhá půle.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3
    Hosté se ve třetí minutě nastavení ujímají vedení. CARLOS SANTOS si naběhl na centr z levé strany a se štěstím procpal míč hlavou za záda Coelha a hosté rázem vedou – 0:1!

45
    Budou se nastavovat 3 minuty.

43
    Ten končí mimo tři tyče domácí branky.

42
    Brito faulován – zajímavá standardní situace pro hosty.

40
    Rohový kop pro domácí tým.

39
    Afonso Figueiredo v kontaktu v pokutovém území s Aldairem, avšak ani tohle nebude penalta.

35
    Prvním domácím hráčem potrestaným žlutou kartou je João Martins.

29
    Boavista je nyní výrazně aktivnějším a lepším týmem na hřišti.

Domácí se nyní po sporném zákroku dožadovali odpískání pokutového kopu, avšak píšťalka rozhodčího zůstala němá.

26
    Rohový kop pro domácí.

24
    João Dias je dalším hráčem potrestaným žlutou kartou.

23
    Ruben Gabriel se dostal ke střele z první, avšak minul branku Coelha.

22
    Rohový kop pro Boavistu.

20
    Hosté se dostali do nebezpečné pozice, avšak Penafiel přežil vše bez inkasování.

17
    Domácí jsou hodně dlouhou dobu u míče, zatímco hosté jsou uzamčeni na své polovině kolem pokutového území.

13
    Uchebo našel Breta, ale ten v dobré pozici minul.

10
    Ten končí mimo a hosté budou rozehrávat.

9
    Rohový kop pro domácí Penafiel.

8
    Oba týmy hrají velice aktivně, avšak na první branku stále čekáme.

6
    Guedes vystřelil hodně vysoko a hodně mimo.

5
    Quiñones uhasil blížící se nebezpečí dobrým odkopem.

4
    Prvním potrestaným hráčem žlutou kartou je hostující stoper Carlos Santos.

4
    Boavista kontroluje míč ve středu hřiště.

3
    Na centr Rafy si naskočil Valente, ale jeho hlavičkový pokus končí ve středu branky a hostující brankář v klidu kryje.

1

Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté v bílo – černé kombinaci.

FC Penafiel: Coelho – Quiñones, Dani, Tiago Valente, Vítor Bruno – João Martins, Romeu Ribeiro, Rafa Sousa -Braga, Guedes, Aldair.
    Náhradníci: Tiago Rocha, Ferreira, Bruninho, Rabiola, Ezequiel, Bura, Mbala.

Boavista FC: Mika – João Dias, Appindangoye, Carlos Santos, Afonso Figueiredo – Idris, Tengarrinha – Zé Manuel, Gabriel, Brito – Uchebo.
    Náhradníci: Monllor, Leozinho, Bobô, Marek Čech, Diego Lima, Anderson Carvalho, Philippe Sampaio.

Rozhodčí: Jorge Sousa – Bertino Miranda, Álvaro Mesquita.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Penafiel dnes musí nutně bodovat, protože sestup z nejvyšší soutěže je blízko, naopak hosté nemají co ztratit a rádi by se udrželi ve středu tabulky a své postavení třeba i vylepšili.

Vzájemné utkání
    09.11.14 Boavista – Penafiel 1:0

Boavista FC
    Hosté ale také nezažívají nijak oslnivý ročník. Nachází se na 13. místě se ziskem 28 bodů a sezonu snad dokončí v poklidném středu tabulky. V posledních pěti utkáních dvakrát zvítězil, jednou remizoval a dvakrát odešel poražen. Nejlepšími střelci Boavisty jsou kapverdský útočník Mendes a nigerijský útočník Michael Uchebo, oba se 4 vstřelenými brankami.

FC Penafiel
    Domácí mančaft zažívá ročník plný problémů a se ziskem 17 body se krčí na posledním místě celé ligové tabulky, přičemž na nesestupovou 16. pozici, kterou drží FC Arouca, ztrácí již 6 bodů. Penafiel tak musí ve všech zbývajících utkáních zabrat a získat co nejvíc bodů. Avšak ani jeho současná forma není nijak oslnivá. Z posledních pěti utkání jednou vyhrál, jednou remizoval, ale hned třikrát odešel poražen. Nejlepší střelcem domácích je portugalský útočník Helder Tiago Guedes se 7 vstřelenými brankami.

Vítám všechny příznivce nejvyšší portugalské fotbalové ligy, kde se v rámci 27. kola utkají mezi sebou domácí FC Penafiel a hostující Boavista FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.