Motor ČB – Kadaň 3:2 (kon.) | Třebíč – Slavia 1:7 (kon.) | Most – Prostějov 1:2 (0:1 po s.n.)
Jihlava – Benátky n/J 2:4 (kon.) | Havířov – Kladno 2:1 (1:0 po s.n.) | Litoměřice – Přerov 7:6 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
7:6 (2:2, 2:1, 3:3)
HC ZUBR Přerov
Středa 23.09.2015, 18:00 • Kalich Aréna • Chance liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte na dalším utkání WSM ligy v Litoměřicích. Dnes se do Litoměřic vypraví Zubři až z dalekého Přerova.

Litoměřičtí již vyhráli třetí zápas v řadě. V samostatných nájezdech porazili kališníci doma favorizovaný jihočeský Motor a svého blízkého souseda ústecký Slovan. Oba zápasy skončily za stavu 5:4sn. Severočeští následně cestovali do vzdáleného Šumperku, kde v poslední třetině rozhodli třemi rychlými góly. Utkání skončilo za stavu 2:5.

Zubři zatím slaví úspěšný začátek sezóny. Z pěti zápasů byli poraženi pouze jednou a to v Třebíči. Doma však Zubr porazil Kadaň, Most a v posledním zápase také Havířov. Zubr na konci druhé třetiny vedl za stavu 3:1 a v poslední třetině tak měl dvougólový náskok. Havířovští v polovině poslední třetiny stihli náskok snížit, ale na vyrovnání to nestačilo. Přerov tak vyhrál za stavu 3:2 a v tabulce se zatím pyšní druhým místem.

Poslední soupiska

HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Piegl, Krstev, Plášil, Šulc, Vašíček, Pavlas, Mikliš – Martin Procházka, Valášek, Kalla – Berger, Švagrovský, Doležal – Kopta, Nedvídek, Ondráček – Krátoška, Racek, Michal Procházka.

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Chmelíř, Grof, Přindiš, Pala, Vágner, Ferenc, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek – Stoklasa, Popelka, Sikora – Goiš, Hrazdira, Š. Kratochvíl – M. Kratochvíl, Král, Školoud.

HC ZUBR Přerov: Slovák (Vojtek) – Chmelíř, Grof, Přindiš, Pala, Vágner, Ferenc, Běhal – Procházka Mil., Pšurný, Dostálek – Šťastný, Popelka, Sikora – Goiš, Hrazdira, Stoklasa – Kratochvíl, Král Tad., Školoud

Rozhodčí: Sýkora – Svoboda, Maštalíř.

Mužstva obou týmů vjíždí na led a připravují se na úvodní vhazování.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a pronikají do útočného pásma.

00:38
    Domácí zatím drží tlak. Hosté mají problém se před Stadionem ubránit.

01:02
    Nyní se ke kotouči dostává Přerov. Také trápí své soupeře v útočném pásmu. Velké šance se zatím nedostavily.

01:36
    Lukáš Nedvídek trochu Slováka před bránou potrápil. Kotouč však letěl mimo a Litoměřice dále Zubry okupují.

02:21
    Icing hostů.

02:28
    Puk se i nadále drží v okruhu Slováka. Přerov má problém zastavit možnou hrozbu.

03:16
    Zubři získávají kotouč a v čele s Dostálkem se rozmisťují před Králem.

03:50
    Dostálek se nakonec dostal i k dobré střele. Král však kotouč chytl do lapačky.

04:28
    Domácí se pokusili o ofenzívu, avšak k puku se rychle dostávají opět hosté a vrací se zpět do útočného pásma.

05:12
    Přerov si zatím drží puk dobře. Ačkoliv šancí nemají mnoho, tak soupeře ke kotouči rozhodně nepouštějí.

05:49
    Kotouče se po dlouhé době zmocňují kališníci. Připravují se na ofenzívu, ale Zubři si zatím své pásmo hlídají.

06:16
    Zakázané uvolnění Litoměřic.

06:34
    Přerov právě vstřelil branku!
    První gól si připisují hosté. Po zakázaném uvolnění se k puku dostali Zubři. Nakonec se před Králem octl VLASTIMIL DOSTÁLEK, který střelou zblízka trefil Královu výstroj, od které se puk do brány odrazil. Asistence: Roman Pšurný, Milan Procházka.

07:16
    Přerov po prvním gólu nemarní časem. Ke druhé střele se dostal MICHAL POPELKA, který po přihrávce od Jakuba Grofa dostal velikou šanci puk do brány doklepnout a také tak učinil. Asistence: Jakub Grof, David Šťastný.

08:45

08:51
    Hosté se po vhazování dostali k puku a Jakub Grof zkusil prudkou střelu od modré, ta však letěla mimo.

09:02
    První přesilovka Přerova. Na trestnou půjde domácí René Piegl za hákování. 2 minuty.

09:19
    Na Krále letí jedna střela za druhou. O dobrou střelu od modré se pokusil například Petr Přindiš, který trefil Králův beton a puk chvíli zůstal bez povšimnutí přímo před ním. Ten nakonec převzali domácí a nebezpečí na chvíli zažehnali.

10:27
    Nedvídek a Berger se pokusili proniknout do útočného pásma s účelem vystřelit v oslabení. Slovák však puk zpacifikoval a bude se vhazovat po jeho levici.

11:02

11:28
    Domácí podnikají útok, avšak jejich postup do útočného pásma zastavil ofsajd.

11:58
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Domácí snižují náskok hostí. ZDENĚK DOLEŽAL se dostal do taktického místa, ze kterého po přihrávce rychlou střelou prostřelil Slováka. Asistence: Jan Berger, David Švagrovský.

12:10
    Litoměřice si zahrají přesilovku. Na trestnou půjde Petr Přindiš za držení. 2 minuty.

12:31
    Domácí vyvíjejí silný nátlak.

12:49
    Přerovu se podařilo puk vyhodit a Litoměřice mají problém se do útočného pásma vrátit.

14:08
    Domácí se měli dlouhou dobu problém dostat do útočného pásma. Ke konci své přesilové hry se ale dostali do velkých šancí, kdy se puk nekontrolovatelně pohyboval před Slovákem. Nakonec se však za něj nedostal.

14:10

15:20
    Stadion předvádí několik chyb ve své obraně a to dává Přerovu nejednu šanci změnit skóre.

15:52
    U hrazení dochází k dlouhým bojům o puk.

16:18
    Kotouče se nakonec zmocňují domácí a přesouvají se do útoku.

16:26
    O puk bojují týmy ve středním pásmu.

16:56
    Stadionu se cesta do útočného pásma moc nedaří.

18:12
    Litoměřice srovnávají. Přes Zubry prokličkoval Martin Ondráček, který se dostal až před Slováka a nahrál připravenému LUKÁŠI NEDVÍDKOVI po jeho pravici, který puk dorazil do odkryté klece. Asistence: Martin Ondráček, Ondřej Kopta.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:06
    Litoměřice si zahrají přesilovou hru. Na trestnou půjde opět Petr Přindiš za hákování. 2 minuty.

19:23
    Litoměřice vyhledávají taktickou pozici pro střelu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18.55.

V první třetině ztrestal domácí hostující Zubr, který během chvíle dostal puk do brány Litoměřic hned dvakrát. Domácí v průběhu třetiny dokázali oba góly oplatit a třetina tak končí za stavu 2:2.

20:01

20:05
    Úvodní vhazování vyhráli hosté, ale kotouče se vzápětí zmocňují domácí.

20:40
    Zubři v oslabení pronikli až ke Královi, ale jejich přihrávku domácí zmařili. Následně se opět dostávají do ofenzívy.

20:55
    Stejná situace se opakovala i nyní. Tentokrát však musel zasáhnout Král a bude se vhazovat po jeho levici.

21:06

21:26
    Domácí svůj tlak zvyšují až po skončení přesilové hry. Slovák byl nucen puk chytit a bude se vhazovat po jeho levici.

21:38
    Zubři se zmocnili kotouče a budují si pozice před Králem.

22:26
    Přerov několikrát litoměřickou defenzívu ohrozil, avšak k velkým šancím nedošlo. Puku se nyní zmocňují domácí a přesouvají se do útoku.

23:05
    U hrazení dochází k četným soubojům o puk.

23:38
    Domácí vyvíjeli velký tlak na bránu a nakonec jeden hráč z týmu hostí omylem bránu shodil na svého brankáře. Vhazovat se bude po jeho pravici.

24:13
    Icing hostí.

24:27
    Puk není nikdo schopný zkrotit.

24:47
    Jaroslav Kalla se po drsném zákroku Petra Přindiše ocitá na zemi. Z ledu je odváděn za pomoci ostatních.

24:47
    Petr Přindiš končí na trestné za napadení. 2 minuty. Litoměřice budou hrát přesilovku.

25:02
    Brankář Zubru Jiří Slovák končí na zemi.

25:02
    Okolo Slováka vytvořili hosté včetně trenéra kruh. Není známo, co se děje.

25:02
    Slovák je nakonec z ledu odveden za pomoci týmu.

25:02
    Hosté mění brankáře. V bráně se připravuje Martin Vojtek.

25:21
    Hosté se v oslabení pokoušejí proniknout do útočného pásma.

25:26
    Další hráč končí na zemi. Za litoměřickou bránou leží Jakub Šulc, který je následně rovněž odváděn za pomoci ostatních.

25:26
    Vyloučen je Aleš Krátoška na 2 minuty. Rovněž na trestnou jde Lukáš Chmelíř, který si odpyká osobní trest 10 minut.

25:49
    Krátce po sérii přerušení se v útočném pásmu prosadil ZDENĚK DOLEŽAL, který z levého kruhu pro vhazování poslal puk za Vojtka. Asistence: Bohumil Jank.

26:47

27:05
    Domácí, leč v oslabení, udržují tlak v útočném poli.

27:26

27:38
    Domácí se opět přesouvají do ofenzívy.

28:09
    Litoměřice si stále drží puk, ale hosté je drží daleko od svého pásma.

28:44
    Před bránou hostí nastal zmatek. Puk se octl přímo vedle Vojtka a po chvíli se do odkryté klece i dopravil zásluhou MARTINA PROCHÁZKY. Asistence: Lukáš Nedvídek.

28:44
    Oddechový čas pro hosty.

29:02
    Po oddechovém času tlak domácích na bránu pokračuje.

30:05
    Další hráč končí na zemi. Vlastimil Dostálek se však po chvíli zvedá a hra může pokračovat.

30:27
    Domácí se opět přesouvají do útočného pásma a připravují se na své pozice.

31:26
    Kotouče se následně zmocňují hosté, kteří po přesunu do útočného pásma také nedostali mnoho šancí si vystřelit. Puk tak opět získávají hráči Stadionu.

31:51
    Puk se pohybuje nebezpečně blízko Krále. K jeho zákroku však zatím nedošlo, neboť se puku v pravý moment zmocnili domácí.

32:40
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Za příliš mnoho hráčů na ledě půjde na trestnou Vlastimil Dostálek. 2 minuty.

33:08
    Puk si v útočném pásmu drží domácí a hledají dobré místo pro střelu.

33:49
    Hosté se zmocňují puku a vyrážejí ho na druhý konec ledové plochy. Domácí se tak musí opět do útočného pásma protlačit.

34:15
    Domácí se zatím znovu za modrou čáru nedostali.

34:40

35:30
    Jiří Běhal se pokusil o střelu z levého kruhu pro vhazování. Král puk dokázal chytit a vhazovat se bude po jeho levici.

36:07
    Domácí po přesunu do útočného pásma poslali puk do ochranné sítě. Vhazovat se bude po Vojtkově pravici.

37:09
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Na trestnou půjde Martin Procházka za nedovolené bránění. 2 minuty.

37:23
    Hosté mají zatím problém v útočném pásmu puk zkrotit.

37:46
    Zubři přesilovou hru využívají. MAREK SIKORA využil zmatku, který se vytvořil před brankou domácích a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Radomír Pala, Michal Popelka.

38:54
    Oba týmy se dostaly do obrovských šancí. Nyní mají puk pod kontrolou hosté a pokračují v palbě na litoměřickou bránu.

39:25
    Domácí ke konci třetiny zvyšují tlak a drží se v útočném pásmu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:53.

Po odchodu brankaře Zubrů Jiřího Slováka z ledu se do brány dostal náhradní brankář Martin Vojtek. Litoměřice pak v krátkém intervalu vstřelily dva góly. Snížit se podařilo hostům ke konci třetiny a tak třetina končí za stavu 4:3.

40:01

40:24
    Tlak narůstá především před Králem. Přerov pálí jednu střelu za druhou.

40:49
    Zdeněk Doležal se dostal k puku a domácí se přesouvají do útoku.

41:26
    Ondřej Kopta se zmocnil puku a pokusil se o střelu z pravého kruhu pro vhazování. Neúspěšně.

41:44
    Petr Přindiš jde opět na trestnou lavici. Tentokrát za hrubost. 2 minuty. Litoměřice si zahrají přesilovku.

42:20
    Domácím se nedaří najít to správné místo pro střelbu. Pokračují dále v kombinování.

43:05
    Puk nakonec končí na druhém konci ledové plochy zásluhou hostí. Litoměřice se musí znovu pokusit se do útočného pásma dostat.

43:29
    Domácí dále ve snaze zaútočit zbrzdil ofsajd.

43:44

43:53
    Tak gól padl až po přesilové hře. Před bránou se tentokrát prosadil MICHAL PROCHÁZKA, který zmatenému Vojtkovi poslal puk do částečně odkryté klece. Asistence: Ondřej Kopta.

44:59
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po Králově levici.

45:17
    Puk se ocitá na poli domácích, ti si však kotouč berou zpět a postupují do útoku.

45:59
    Puk prosvištěl vedle Krále a Přerov dostal výbornou šanci ho přiklepnout do odkryté klece. Nikdo z řad Zubrů ale nebyl připraven a tak je hrozba zažehnána.

46:08
    Bohumil Jank půjde na trestnou za držení. 2 minuty. Přerov si tak zahraje přesilovou hru.

46:59
    Dostálek očekával přihrávku po Králově levici a poté co ji konečně dostal tak puk do brány sklepl. Asistence: Roman Pšurný, Lukáš Chmelíř.

47:19
    Za pouhých 20 vteřin Přerov střílí další gól a vyrovnává. DAVID ŠŤASTNÝ využil toho, že Král se za pukem vrhl až moc daleko a poslal kotouč do prakticky naprosto prázdné klece. Asistence: Marek Sikora, Michal Popelka.

50:27
    Domácí si zahrají přesilovku. Filip Stoklasa půjde na trestnou za sekání. 2 minuty.

50:51
    Domácí se usazují v útočném pásmu a hledají příležitost puk vystřelit.

51:44
    Litoměřice se dostaly do mnoha šancí. Vojtek skončil na zemi, kdy puk dostal mezi betony. Ten se však z jeho sevření dostal a klec zůstala chvíli odkrytá.

51:51
    Litoměřice si zahraje hru 5 na 3. Radomír Pala půjde na trestnou za hrubost. 2 minuty.

52:19
    Domácí si dovolili tvrdou střelu od modré. Puk se odrazil od helmy Lukáše Chmelíře a ten si jde odpočinout.

52:27
    Hosté hrají se 4 hráči.

52:47
    Kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti se bude vhazovat ve středním pásmu.

53:13
    Puk se v chaosu, který před bránou hostí vznikl, dostal zásluhou LUKÁŠE NEDVÍDKA až za Vojtka. Asistence: Martin Procházka, Angel Krstev.

54:46
    Hosté se snaží puk vybojovat v útočném pásmu. Domácí se dostávají náhle do defenzívy.

55:38
    Puk dlouho ohrožoval Krále, až se ho domácí konečně zmocnili. Putují teď do útoku ve snaze zvýšit svůj náskok.

56:14
    Král se opět dostává do mnoha drastických situací. Puk ohrožuje jeho klec a Litoměřice se pokoušejí puk dostat co nejdál od své brány.

57:20
    Litoměřice se spíše pokoušejí držet si puk daleko od svého pásma.

57:31
    Icing domácích.

57:41
    Domácí se zmocnili kotouče a do ofenzívy se vrhl ve veliké rychlosti MILAN VALÁŠEK s Martinem Procházkou a Angelem Krstevem. Valášek nakonec prudkou střelou poslal puk za Vojtka. Asistence: Martin Procházka, Angel Krstev

58:18
    Na trestnou půjde Karel Plášil za držení. 2 minuty. Hosté si zahrají přesilovku.

58:51
    Domácí se v posledních vteřinách třetí třetiny pokoušejí o rychlý zvrat. Král se však zatím drží.

59:03
    Bohumil Jank půjde na trestnou za krosček. 2 minuty. Zubři si tak zkusí hru 5 na 3.

59:12
    Král má co dělat, aby nápor střel zvládl. Zatím však gól nepadl.

59:57
    Přerov pár vteřin před koncem ještě dramatizuje. Puk za Krále dostal Vlastimil Dostálek. Asistence: Milan Procházka.

59:57
    Angel Krstev (LTM) dostává 2 minuty za hákování.

Dramaticky vyhrocené utkání nakonec končí výhrou kališníků. V poslední třetině padlo celkem 6 gólů a z této akční přestřelky nakonec odchází vítězně domácí tým.

Z mé strany je to dnes vše, přeji hezký zbytek večera. (20:35:10)

Daniel Chládek

Branky a nahrávky: 12. Doležal (Berger, Švagrovský), 19. Nedvídek (Ondráček, Kopta), 26. Doležal (Jank), 29. Procházka Mar. (Nedvídek), 44. Procházka Mich. (Kopta), 54. Nedvídek (Procházka Mar., Krstev), 58. Valášek (Procházka Mar., Krstev) – 7. Dostálek (Pšurný, Procházka Mil.), 8. Popelka (Grof, Šťastný), 38. Sikora (Pala, Popelka), 47. Dostálek (Pšurný, Chmelíř), 48. Šťastný (Sikora, Popelka), 60. Dostálek (Procházka Mil.)

HC Stadion Litoměřice: Král Tom. (Michajlov) – Šulc, Plášil, Piegl, Bílek, Jank, Mikliš, Krstev – Kalla, Valášek, Procházka Mar. – Švagrovský, Berger, Doležal – Kopta, Nedvídek, Ondráček – Krátoška, Racek, Procházka Mich. Trenéři: Tvrzník, Kučera
    HC ZUBR Přerov: Slovák (od 25. Vojtek) – Chmelíř, Grof, Přindiš, Pala, Vágner, Ferenc, Běhal – Procházka Mil., Pšurný, Dostálek – Šťastný, Popelka, Sikora – Goiš, Hrazdira, Stoklasa – Kratochvíl, Král Tad., Školoud. Trenér: Dočkal

Rozhodčí: Sýkora – Svoboda, Maštalíř