Spišská N. Ves – Senica 7:5 (kon.) | Humenné – Trnava 5:2 (kon.) | Topoľčany – Michalovce 7:1 (kon.)
Prešov – Bardejov 5:8 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.) | Detva – Pov. Bystrica 8:3 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 09.10.2015, 18:00 • Zimný štadión Nové Zámky • 1. liga (SR)

Hlavný rozhodca ukončil toto stretnutie. Liptovskému Mikulášu sa podarilo v tretej tretine znížiť zásluhou Martina Marcinka v 42. minúte, ale ani to nestačilo na favorizovaný domáci celok. To je odomňa na dnes všetko, dúfam, že vám bolo pri tomto online textovom prenose príjemne a prajem pekný zvyšok večera. (20:35:02)

59:00
    Hlásateľ oznámil, že na zápas sa prišlo pozrieť 1767 divákov. Slušné.

55:55
    Hostia v plnom počte. Hráči Liptovského Mikuláša majú už iba necelé 4 minúty na to aby niečo spravili s nepriaznivým stavom zápasu. Nové Zámky budú mať čo robiť aby si tesné vedenie ustrážili.

53:55
    Ale toto nie! Menší trest dostáva Tomáš Nádašdi za hákovanie. Tomuto sa musia hosťujúci hráči vyvarovať.

50:00
    Chýba 10 minút do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu. Podarí sa hráčom Liptovského Mikuláša ukradnúť Novým Zámkom aspoň jeden bod z tohto zápasu?

45:47
    Domácim sa v presilovke nepodarilo streliť poistku v podobe ďalšieho gólu. Liptovský Mikuláš hraje v plnom počte.

43:47
    Máme tu vylúčenie na hosťujúcej strane. Menší trest dostáva hráč Jaroslav Jabrocký za vrazenie protihráča na mantinel.

41:53
    Liptovský Mikuláš dal gól!

MARTIN MARCINKO strieľa kontaktný gól a znižuje stav na 3:2. Tento zápas sa nám začína poriadne dramatizovať.
    Asistencie: Ján Cibuľa, Peter Bartík

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine sa gólový rozdiel nemenil. Nemení sa nič na tom, že Nové Zámky si stále udržujú dvojgólové vedenie. V tejto tretine sme videli po jednom góle na oboch stranách. Prvý sme videli na strane domácich, keď zásluhou Dávida Priganca išli Zámky do vedenia 3:0 ale o 8 minút hosťujúci Marek Uram znížil na 3:1. O pár minút sa začne tretia tretina, tak uvidíme čo nám prinesie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

37:23
    Domácim sa podarilo toto oslabenie prežiť bez gólovej zmeny.

35:23
    Vylúčenie aj na domácej strane. Menší trest dostáva Martin Baron za napadnutie.

34:26
    Hosťom sa podarilo ubrániť domácej presilovke.

32:26
    Liptovský Mikuláš sa bude opät brániť. Teraz za príliš veľa hráčov na ľade.

29:51

Liptovský Mikuláš znižuje zásluhou MARKA URAMA. Stav zápasu je 3:1.
    Asistencia: Peter Lichanec.

29:34
    Liptovský Mikuláš sa dokázal ubrániť. Hostia sú už v plnom počte.

27:34
    Nové Zámky majú možnosť na zvýšenie vedenia. Na trestnú lavicu si ide oddýchnuť Jaroslav Jabrocký za napadnutie.

21:17
    HC Nové Zámky dali gól!

DÁVID PRIGANC je ten muž, ktorý posiela svoj tím do vedenia už o tri góly.
    Asistencia: Alexandr Gutov.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme videli dva góle v podaní domáceho tímu o ktoré sa postaral domáci Erik Weissmann a Peter Gula. Uvidíme čo nám prinesie druhá časť zápasu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

16:57
    Hostia sa ubránili a pokračujú v piatich.

14:57
    Vylúčenie aj na hosťujúcej strane. Na trestnú lavicu odchádza Andrej Laco za napadnutie. Navyše dostáva aj osobný trest v podobe desiatich minút.

14:18
    Gól strelil PETER GULA.
    Domáci pridávajú ďalší gól a ujímajú sa vedenia 2:0
    Asistencia: Tomáš Devečka

12:06
    Vidíme prvé vylúčenie tohto zápasu. Za hákovanie si pôjde na trestnú lavičku sadnúť Martin Frolík.

3:55
    Gól strelil ERIK WEISSMANN.

Nové Zámky gólom otvárajú stav tohto stretnutia.
    Asistencia: Dmitrii Lokhanin.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Liptovský Mikuláš po prehre na nájazdy v Prešove si doma hravo poradil so Spišskou Novou Vsou. Aj na juhu Slovenka sa chcú Liptáci pokúsiť o podobný kúsok, aký sa podaril Michalovciam. Buď využijú slabšiu formu súpera, alebo sa práve na nich domáci špeciálne nabudia, aby dokázali dominanciu v súťaži. Každopádne aj stretnutie na juhu by malo byť poriadne atraktívne, v kádroch oboch celkov nájdeme totiž viacero hráčov zvučných mien, za Mikuláš sú to napríklad Uram, Cibuľa, či najnovšia posila Jabrocký.

Nové Zámky sú lídrom súťaže, no v poslednom domácom zápase nečakane zaváhali s Michalovcami, ktorým podľahli 4:5. Následne na to sa v minulom kole natrápil na tri body v Považskej Bystrici, kde dokázal streliť víťazný gól až 24 sekúnd pred koncom pri presilovej hre. Pred Bardejovom majú Novozámčania náskok dvoch bodov. Po nie veľmi dobrých výsledkoch sa budú chcieť fanúšikom ospravedlniť víťazstvom nad Liptovským Mikulášom, kvalitu na to určite majú.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00 a my vám z neho prinesieme informácie o zmenách stavu..

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 4. Weissmann (Lokhanin), 15. Gula (Devečka), 22. Priganc (Gutov) – 30. Uram (Lichanec), 42. Marcinko (Cibuľa, Bartík)

HC MIKRON Nové Zámky: Kristín – Chovan, Ďurčo, Sucharda, Šiška, Devečka, Gula, Hrudík, Baron – Dubec, Bašič, Frolík – Weissmann, Gutov, Lokhanin – Koutník, Hegyi, Štefanka – Tábi, Olvecký, Priganc
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Dovina – Krčula, Mezovský, Burzala, Nádašdi, Oško, Kadlubiak, Oravec – Bartík, Cibuľa, Marcinko – Uram, Lichanec, Jabrocký – Laco, Piatka, Brezniak – Gápa

Rozhodčí: Babeliak – Rojík, Valko