Colchester – Tottenham 1:4 (kon.) | Nottingham – Watford 0:1 (kon.) | Portsmouth – Bournemouth 1:2 (kon.)
Aston Villa – Manchester City 0:4 (kon.) | West Brom – Peterborough 2:2 (kon.) | Crystal Palace – Stoke 1:0 (kon.)
Arsenal – Burnley 2:1 (kon.) | Liverpool – West Ham 0:0 (kon.)
Crystal Palace FC
1:0 (1:0)
Stoke City
Sobota 30.01.2016, 16:00 • Selhurst Park • FA Cup • 4. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 9:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 8:18. (18:19:50)
    V Selhurst Park se slaví.

Jediná branka rozhodla o vítězi a postupujícím. Ve druhém poločas jsme se branky nedočkali. Stoke City do druhého poločasu vstoupilo dobře, ale aktivita mu nevydržela dlouho. V závěru zápasu se dařilo domácím kontrolovat výsledek.

90
    Bardsley poslal ze standardní situace míč na branku, ale Hennessey chytá.

90
    V závěru zahrává Stoke City volný kop z dobré vzdálenosti. Jak to dopadne?

89
    Ofsajd domácího útočníka.

88
    Po rychlém protiútoku zakončuje domácí útočník. Haugaard chytá.

86
    Standardní situace se domácím nepovedla. Ale nadále jsou u míče.

85
    Přeci jen přichází šance hostů. Crouch se snaží překonat Hennesseye. Neúspěšně.

84
    Stoke se snaží útočit, ale není nebezpečné.

82
    Místo tlaku Stoke vidíme další chytrou přihrávku Zahy.

81
    Žlutou kartu dostává Wollscheid (Stoke City).

80
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Campbell, přichází Chamakh.

79
    Finální tlak Stoke stále nepřichází. Hosté se musí bránit.

78
    Zaha opět vytvořil krásnou šanci.

76
    Ovšem nyní se v útoku daří domácím, kteří tak šetří i čas.

75
    A je tu očekávané střídání. Do ofenzívy přichází Crouch a Diouf.

74
    Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Krkić, přichází Crouch.
    Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Odemwingie, přichází Diouf.

72
    Crystal Palace zahrává standardní situaci. Ta se domácím nedaří.

70
    Brejkové šance budou přicházet pro domácí. Nyní nepřesně střílel Campbell po přihrávce Chung-Yonga.

69
    Shaqiriho vychytává Hennessey.

67
    Crystal Palace se nepovedl roh. Nebezpečí nepřišlo nakonec ani po centru Chung-Yonga.

66
    Čekám, kdy hosté posílí ofenzivu. Na střídačce mají hráče na střídání.

64
    A v zakončení Shaqiri. Ani nyní se nemůže radovat, střílí nad.

63
    Aktivita Stoke bude narůstat. Musí při nejmenším vyrovnat, aby se vyhnuli vyřazení z poháru.

61
    Shaqiri opět může dát hlavu do dlaní. Opět v pěkné šanci selhal.

59
    Odemwingie utekl obraně, přesto byl jeho pokus nakonec zablokován.

58
    Haugaard vytahuje pořádný zákrok. Stoke stále prohrává jen 1:0.

57
    A další roh pro Stoke končí střelou vedle.

56
    Roh se nedaří ani na druhé straně. Crystal Palace po jeho rozehrání přichází rychle o míč.

55
    Střela Crystal Palace. Uvidíme roh.

54
    Roh pro Stoke. Shaqiri nedokázal zakončit.

51
    Ward se pustil do zakončení. Neobvyklý střelec Haugaarda nepřekvapil.

50
    Do útoku se nyní pouští i Crystal Palace.

48
    Stoke do druhého poločasu vstupuje aktivně.

46
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cabaye, přichází Jedinak.
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Ledley, přichází Mutch.

46

Do šaten jde spokojenější domácí tým. Ten poslal do vedení v 18. minutě Zaha. Poradil si s van Ginkelem a pohrál si s obranou. V první polovině poločasu bylo Crystal Palace lepším týmem. Stoke se ale následně zvedlo a ve zbytku poločasu zlobilo. Ve druhém poločase aktivita Stoke bude určitě pokračovat. Nudit se rozhodně nebudeme.

45+1

45
    Poločas se chýlí ke konci. Hlavní sudí nastaví jednu minutu.

43

42
    Shaqiri je nebezpečný, ale ovoce to zatím nepřináší.

40
    Žlutou kartu dostává Puncheon (Crystal Palace FC).

38
    Vpřed se tlačil opět Shqiri. Brankáře Hennesseyho při nejmenším vystrašil.

37
    Domácím s koncem poločasu možná dochází dech. Stoke zvyšuje svou aktivitu.

35
    Aktivnější je nyní Stoke. To předvádí nebezpečné útoky.

34
    Stoke mohlo vyrovnat. Proti byl domácí brankář Hennessey.

32
    Nyní se v útocích střídají oba týmy. Nebezpečnější je domácí tým.

30
    Žlutou kartu dostává Wilson (Stoke City).

29
    Souboj Wilsona s Campbellem. Stopér Stoke nejspíše dostane kartu.

27
    A další šance pro Stoke. Joselu hlavičkuje nepřesně.

26
    Rozehrání rohu se opět zhostil Krkić. Pieters se dostal do zakončení. Hennessey chytá.

25
    A díky aktivitě Stoke získává roh.

23
    Stoke se pomalu také dostává k nebezpečnějšímu útoku.

21
    Roh se Crystal Palace nedaří. Ledley hlavičkuje nepřesně. Rozehrávat bude Haugaard.

20
    A domácí tým útočí i po vstřelené brance.

18
    Crystal Palace právě vstřelil branku!
    WILFRIED ZAHA si pohrál s obranou Stoke a překonává Haugaarda. Posílá svůj tým do vedení.

16
    Do útoku se opět snaží dostat hosté. Kombinují ale hlavně na polovině.

14
    Standardní situace pro domácí nepřinesla nebezpečí. Hosté získávají bez problémů míč.

13
    Ireland to zkouší z větší vzdálenosti. Neúspěšně.

12
    Roh pro hosty, po něm následuje nepřesná střela.

10
    Výborným pohybem se Shaqiri dostal do dobré příležitosti. Bohužel pro hosty celou akci nedokončil.

10
    Hosté v černých dresech předvádí celkem dost menších faulů.

8
    Stoke se dostává jen k vhazování na polovině soupeře, ale obranu soupeře se jim nedaří překonat.

7
    Aktivně do zápasů vstoupil domácí tým.

6
    Další šance domácích. Chung-Yong nahrával na Campbella, který zkoušel štěstí z voleje. Obrana Stoke zastavila nebezpečnou střelu.

4
    U míče opět Stoke, ale nevypadá to na lepší útok.

3
    A z útoku Crystal Palace přišla střela. Ta však byla nepřesná, Haugaard nemusel zasahovat.

3
    K míči se ale už dostávají domácí, kteří se chystají k útoku.

2
    Do úvodního útoku se pustili hráči Stoke.

1
    Jak můžeme vidět z rozcvičky, zápas bude dnes doprovázet pěkné počasí.

Crystal Palace FC: Hennessey – Ward, Dann, Delaney, Souaré – Ledley, Puncheon, Cabaye – Zaha, Campbell, Chung-Yong
    Náhradníci: Speroni – Mariappa, Hangeland, Jedinak, Mutch, Chamakh, Kelly

Stoke City: Haugaard – Bardsley, Wollscheid, Wilson, Pieters – Ireland, van Ginkel, Krkić, Shaqiri – Joselu, Odemwingie
    Náhradníci: Butland – Muniesa, Whelan, Afellay, Diouf, Teixeira

Rozhodčí: Clattenburg – Scholes, Ledger.
    Hráči Stoke City přijeli do areálu Crystal Palace.

Vzájemná utkání

Dnešní soupeři na sebe pravidelně narážejí v Premier League. V poslední době si o něco lépe vede Crystal Palace. Londýnský celek opanoval i poslední vzájemný zápas, který se hrál v prosinci loňského roku! Oba celky se v něm prosadily z penalty a až dvě minuty před koncem zařídil hostujícímu Crystal Palace tři body Lee Chung-Yong!
    Sam Allardyce získal do svého týmu zvučnou posilu! Řady londýnského celku rozšířil Emanuel Adebayor!

Celek z jihovýchodního Londýna mění skvělé výsledky za nepopulární porážky. V Premier League prohrál už čtyřikrát v radě a hned ve třech zápasech obdržel alespoň tři branky! Nedaří se ani nejlepšímu střelci, kterým je Yohan Cabaye s pěti vstřelenými góly. Crystal Palace aktuálně drží v ligové tabulce jedenáctou příčku se ziskem jednatřiceti bodů. Ani ofenzíva dnešního domácího týmu není nikterak oslnivá. Crystal Palace vstřelil v ligové soutěži totožné množství branek jako jeho dnešní soupeř, tedy 24.

Crystal Palace získal v týdnu obrovskou posilu! Smlouvu do konce sezóny podepsal Emanuel Adebayor. V FA Cupu čekal na Crystal Palace silný soupeř. Londýnský celek však zvládl dokonale zaskočit Southampton a po výhře 2:1 postoupil do další fáze! O víkendu hostil Crystal Palace v londýnském derby Tottenham a silnějšímu soupeři podlehl mírný favorit dnešního souboje 1:3!

Stoke City

Svěřencům Marka Hughese nevyšel vstup do sezóny. V posledních týdnech se však Potters herně zvedli a v Premier League jim aktuálně patří solidní devátá pozice. Na pátou příčku zaručující postup do Evropské ligy ztrácejí pouhé čtyři body! Obrovským problémem Stoke je střílení branek. Jeho ofenziva patří spíše k ligovému podprůměru.

Trenéru Hughesovi přibyly o víkendu další vrásky na čele! Uzdravil se mu sice šikovný Shaqiri, ale kvůli zranění musel střídat kapitán Shawcross! Potters navíc mají v nohou dlouhý zápas s Liverpoolem, kde útočili na postup do finále Capital One Cupu, ale po penaltové loterii museli nakonec sklopit hlavy!

Cestu FA Cupem zahájilo Stoke soubojem s Doncasterem, kde se po brance kanonýra Crouche dostalo do vedení, jenže ještě před přestávkou stačil vyrovnat Tyson. O postupu červenobílých do další fáze nejstarší pohárové soutěže rozhodl deset minut po přestávce Walters.

Příjemné sobotní odpoledne všem příznivcům anglické kopané! FA Cup dospěl už ke svému čtvrtému kolu. V jeho rámci se společně zaměříme na souboj mezi Crystal Palace FC a Stoke City! Utkání začíná v 16 hodin a u jeho sledování budete samozřejmě vítáni.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.