Ried – Salzburg 1:0 (kon.) | Rheindorf Altach – Mattersburg 1:2 (kon.) | Wolfsberger – Sturm Graz 0:0 (kon.)
Grödig – Admira 2:2 (kon.)
SV Grödig
2:2 (0:1)
FC Admira Wacker Mödling
Sobota 13.02.2016, 18:30 • Untersberg-Arena, Grödig • Rakouská Bundesliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Grödig přivítá na svém hřišti v sobotu večer v zajímavém zápase Admiru, proti které bude usilovat o důležité tři body. Domácí fotbalisté se nachází nad sestupovou propastí a případné vítězství by jim hodně pomohlo. Utkáním 22. kola rakouské Bundesligy z Untersberg-Areny Vás provede Tomáš Reiner.

Grödig:

Grödig naposledy vyhrál 2. prosince minulého roku, když zvítězil na hřišti Mattersburgu 2:0, od té doby ale jeho fotbalisté prohráli tři ligové zápasy v řadě a od poslední příčky ho dělí pouhé čtyři body. Grödig během letošní sezóně nasbíral 23 bodů a nachází se na osmém místě tabulky rakouské Bundesligy.

Admira:

Admira po dvou remízách v řadě v posledním ligovém zápase podlehla doma Salzburgu, který si z jejího hřiště odvezl tři body po těsné výhře 2:1, což je proti vedoucímu celku tabulky poměrně přijatelný výsledek, i když zisk bodu by byl samozřejmě lepší a velmi cenný.

Vzájemná bilance:

Admira vyhrála proti Grödigu dva z posledních tří ligových zápasů a oba dva navíc na jeho hřišti. Druhý vzájemný zápas mezi oběma týmy v letošní sezóně Bundesligy se odehrál 24. října na hřišti Admiry, odkud si Grödig odvezl bod po bezbrankové remíze 0:0.

SV Grödig: Strasser – Kainz, Strauss, Pichler, Strobl – Djurić, Brauer, Rasner – Ofosu, Grubeck, Sulimani.
    Náhradníci: Völkl, Wallner, Derflinger, Denner, Kerschbaum, Goiginger, Schlager. Trenér: Peter Schöttel.

FC Admira Wacker Mödling: Siebenhandl – Ebner, Schößwendter, Wostry, Zwierschitz – Lackner, Toth – Starkl, Knasmüllner, Spiridonović – Grozurek.
    Náhradníci: Malicsek, Monschein, Wessely, Bajrami, Kuttin, Blutsch, Ayyildiz. Trenér: Ernst Baumeister.

Rozhodčí: Andreas Heiß. Asistenti: Stefan Gamper, Markus Winkler. Čtvrtý rozhodčí: Dieter Muckenhammer.

Fotbalisté obou týmů právě přichází na hrací plochu a utkání 22. kola rakouské Bundesligy mezi Grödigem a Admirou Wacker bude moci za pár okamžiků začít.

1

1
    Hlavní rozhodčí Andreas Heiß dal právě pokyn k zahájí zápasu, jehož výkop obstarali hráči domácího Grödigu.

2
    Timo Brauer byl faulován těsně před vlastní šestnáctkou a úvodní akci Admiry zastavil útočný faul.

3
    Fotbalisté Admiry jsou v úvodu zápasu aktivnější, zatím se ale nedostali do žádné brankové příležitosti.

4
    Domácí Grödig kombinuje na vlastní polovině hřiště a rozehra jeho fotbalistům dělá velké potíže.

5
    Tobias Kainz nedokázal u pravé postranní čáry zpracovat míč a hosté ho o něj vzápětí hravě připravili.

6
    Reagy Ofosu dokázal z pravého křídla odcentrovat na přední tyč, kde hráči Admiry jeho centr odvrátili na rohový kop.

7
    Grödig rozehrál první rohový kop v dnešním zápase, jenže následný centr byl příliš dlouhý a na vzdálenější levé tyči nikoho nenašel.

8
    Admira mohla po pravém křídle vyrazit do protiútoku, jeho akci ale přerušila nepřesná finální přihrávka, po které brankář Pirmin Strasser mohl v klidu rozehrát.

9
    Hráči Admiry se po neúspěšném útoku na pravém křídle o pár sekund později dostali k centru a zakončení hlavou, vzápětí ale v pohodě odkopl míč do bezpečí jeden z obránců Grödigu.

10
    Ze zápasu uplynulo téměř úvodních deset minut a zatím je na obou stranách k vidění hodně nepřesností.

11
    Admira se pokusila opět zrychlit hru kolmou přihrávkou, ta ale skončila pouze v náruči připraveného brankáře Pirmina Strassera.

12
    Grödig se sice snaží vyrážet do protiútoků, jenže jeho kombinaci výrazně schází přesnost.

13
    Fotbalisté Admiri si naopak přihrát dokáží a častěji drží míč na svých kopačkách, jenže nedokáží vymyslet dobrou finální přihrávku.

14
    Admira v rychlém sledu vybojovala dva rohové kopy, ani po jednom z nich se ale k ohrožení domácí brány nedostala.

15
    Před prvním rohovým kopem hostů se ocital u pravé tyče ve slibné šanci Lukas Grozurek, před ním ale míč odvrátil do bezpečí pozorný Fabio Strauss.

16
    Je za námi úvodních patnáct minut, během kterých si fotbalisté hostující Admiry vytvořili územní převahu, ale žádnou brankovou příležitost.

17
    Lukas Grozurek to vzal na sebe a zpoza šestnáctky napřáhl ke krásné táhlé střele, která zamířila těsně nad!

18
    Benjamin Sulimani zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován.

19
    Benjamin Sulimani se rychle zvedl na nohy a už je u postranní čáry ošetřován, zatímco hra pokračuje.

20
    Lukas Grozurek je hodně vidět a nyní napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která těsně minula pravý horní roh brány Grödigu!

21
    Lukas Grozurek ostřeluje bránu domácího brankáře Pirmina Strassera, který zatím nemusel ani jednou zasahovat.

22
    Grödig se po několika minutách dostal až k šestnáctce hostujícího Wackeru, v blízkosti šestnáctky ale o míč přišel.

23
    Admira je favoritem dnešního zápasu a zatím ji obrazem hry naplňuje.

24
    Admira vybojovala na levém křídle rohový kop a po jeho rozehrání se její hráči do zakončení nedostali.

25
    Grödig už byl v blízkosti šestnáctky Admiry, tam ale jeho následný útok zastavila nepřesná finální přihrávka.

26
    Brankář Jörg Siebenhandl vzápětí mohl v klidu rozehrávat.

27
    Harald Pichler odvedl v obraně skvělou práci a na levé straně šestnáctky odvrátil míč za levou postranní čáru.

28
    Admira na pravém křídle obstarala autové vhazování, její následný útok ale vzápětí zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

29
    Thomas Ebner odvedl v obraně dobrou práci a odvrátil míč na pravé straně pokutového území na rohový kop.

30
    Sandro Djuric rozehrál na levé straně rohový kop a jeho následný centr směřující na přední tyč hosté odvrátili.

31
    Reagy Ofosu se dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky napřáhl levačkou ke krásné střele, která těsně minula pravý horní roh brány Jörga Siebenhandla.

32
    Admira na pravém křídle v blízkosti půlící čáry vybojovala standardní situaci a do pokutového území Grödigu poslala dlouhý centr, ten ale domácí hráči v pohodě odvrátili do bezpečí.

33
    Lukas Grozurek se na hranici pokutového území natahoval po míči, ten ho ale přeskočil při předchozí situaci.

33
    Valentin Grubeck napřáhl ze střední vzdálenosti ke střele, ta ale byla nepřesná a zamířila vysoko nad.

34
    Oba týmy se už několikrát dostaly do zakončení, zatím ale pouze ostřelují bránu soupeře.

35
    Brankáři Pirmin Strasser a Jörg Siebenhandl jsou zatím bez práce.

36
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut. Grödig hraje doma s Admirou stále bez branek 0:0.

37
    Grödig byl v úvodu zápasu horším týmem, postupem času ale hru vyrovnat a nyní jsou šance naprosto vyrovnané.

38
    Fotbalisté Grödigu dobře napadali rozehrávku Admiry, jejíž hráči se rozhodli pro zpětnou přihrávku na brankáře Jörga Siebenhandla.

39
    Reagy Ofosu na levém křídle pronikl do šestnáctky Admiry a hosté míč odvrátili pod tlakem na rohový kop.

40
    Grödig rozehrál rohový kop velmi nebezpečně a na vzdálenější pravé tyči se dostal do zakončení jeden z domácích fotbalistů, jeho zakončení ale bylo kvůli faulu zbytečné.

40
    Admira právě vstřelila branku!
    CHRISTOPH KNASMÜLLNER střílí fantastický gól a posílá Admiru krátce před koncem prvního poločasu do vedení!! Stephan Zwierschitz na levé straně v blízkosti šestnáctky dokázal odcentroval a Christoph Knasmüller zpoza šestnáctky napřáhl k nádhernému pohotovému voleji, který zamířil přesně do levého horního rohu!
    40. Christoph KNASMÜLLNER - 0:1

41
    Admira byl v úvodu zápasu aktivnější a nutno dodat, že se vedení ujala zaslouženě.

42
    Grödig doplatil na svou pasivitu, protože převážně brání.

43
    Domácí fotbalisté spoléhají pouze na rychlé protiútoky a tato taktika jim zatím nevychází.

44
    Harald Pichler fauloval v blízkosti šestnáctky a Admira bude zahrávat volný přímý kop.

45
    Srdjan Spiridonović napřáhl zpoza šestnáctky k prudké a nebezpečné střele, která zamířila těsně nad!

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45+1

Admira během prvního poločasu ostřelovali bránu domácího Grödigu a hodně aktivní byl Lukas Grozurek, jehož dvě nebezpečné střely zpoza šestnáctky zamířily těsně mimo. Hosté byli za svou aktivitu odměněni pět minut před přestávkou, kdy se zpoza šestnáctky nádherně opřel do míče Christoph Knasmüller a jeho pohotový volej zamířil pod břevno. Skóre po prvním poločase. SV Grödig 0 FC Admira Wacker 1.

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

46

47
    V Grödigu začal druhý poločas, do kterého domácí fotbalisté vstupuje s jednobrankovým mankem.

48
    Ani jeden z týmů během přestávky nesáhl k žádné změně.

48
    Žlutou kartu dostává Pichler (SV Grödig).

49
    Harald Pichler fauloval a hosté budou rozehrávat standardní situaci.

50
    Fotbalisté Admiry z pravé strany poslali do šestnáctky Grödigu vysoký míč a u levé tyče se málem dostali ke střele. Brankář Pirmin Strasser ale nakonec zasahovat nemusel.

51
    Harald Pichler odvedl v obraně skvělou práci, když nebezpečný centr Admiry ze hry odvrátil na rohový kop.

52
    Admira rozehrála rohový kop na přední pravou tyč, tam ale vzdušný prostor ovládli domácí fotbalisté a odhlavičkovali míč do bezpečí.

53
    Admira je stejně jako v prvním poločase také v úvodu toho druhého aktivnější a snaží se vstřelit druhý gól.

54
    Fotbalistům Grödigu se nedaří kombinovat a pouze nakopávají míč do šestnáctky Admiry, kde panuje brankář Jörg Siebenhandl.

54
    Sandro Djuric zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla hodně nepřesná a zamířila vysoko nad.

55
    Grödig ožil a z levého křídla poslal před bránu nebezpečný, po kterém se natahovali dva domácí hráči, ani jeden ho ale hlavou zasáhnout nedokázal.

55
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Grubeck, přichází Wallner.

55
    Žlutou kartu dostává Spiridonović (FC Admira Wacker Mödling).

56
    Domácí sáhli k první změně, na hřiště přišel Roman Wallner.

57
    Lukas Grozurek se ocitl na levé straně šestnáctky ve velké šanci a snažil se zamířit ke vzdálenější pravé tyči, brankář Pirmin Strasser ale vytáhl skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil mimo!

58
    Nechybělo mnoho a Admira mohla vést o dvě branky.

59
    Grödig stále tahá za kratší konec lana a prohrává těsně 1:0.

59
    Žlutou kartu dostává Starkl (FC Admira Wacker Mödling).

60
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Djurić, přichází Deflinger.

61
    Do konce zápasu zbývá necelých třicet minut a Grödig má ještě hodně času na to, aby se pokusil alespoň vyrovnat.

62
    Grödig si vzhledem k postavení v tabulce nemůže dovolit prohrát.

63
    Domácí fotbalisté se nachází pouze čtyři body od sestupového pásma.

64
    Grödig vybojoval v blízkosti šestnáctky zajímavou standardní situaci.

65
    Domácí fotbalisté zahrávali volný přímý kop, jejich prudká střela ale skončila na dobře postavené zdi Admiry.

66
    Grödig se sice snaží vstřelit gól, ale jeho snaha vyznívá vniveč.

67
    Admira přichystala první střídání.

68
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Strakl, přichází Bejrami.

69
    Admira vyráží směrem vpřed a její útok vypadá velmi nadějně.

70
    CHRISTOPH SCHÖßWENDTER střílí gól a posílá Admiru do dvoubrankového vedení!! Christoph Schößwendter si na vzdálenější levé tyči naběhl na skvělou přihrávku svého spoluhráče a z blízkosti míč uklidil přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány.
    70. Christoph SCHÖßWENDTER - 0:2

71
    Grödig je na kolenou a o osudu dnešního zápasu je zřejmě rozhodnuto.

72
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Sulimani, přichází Goiginger.

74
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Spiridonović, přichází Blutsch.

76
    Do konce zápasu zbývá odehrát necelých patnáct minut. Admira vede v Grödigu 2:0.

77
    Domácí fotbalisté se dožadovali odpískání ruky v pokutovém území, se svým odvoláním ale neuspěli.

80
    Fotbalisté Admiry se vymanili z tlaku a zpoza šestnáctky napřáhli ke střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány.

81
    Grödig se za dvoubrankového stavu snaží se zápasem něco udělat, jenže na to už je příliš pozdě.

83
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých sedm minut.

83
    Střídání v týmu FC Admira Wacker Mödling: ze hřiště odchází Knasmüllner, přichází Monschein.

86
    Grödig právě vstřelil branku!
    TIMO BRAUER střílí gól a posílá Grödig snižuje na 1:2 z pohledu domácího Grödigu!! Ofosu skvěle prodloužil míč hlavou na hranici šestnáctky za sebe na nabíhajícího Tima Brauera a ten nádhernou technickou střelou zamířil přesně k pravé tyči.
    86. Timo BRAUER - 1:2

88
    Grödig se v závěru zápasu vrátil zpět do utkání a může se ještě pokusit vyrovnat.

90
    ROMAN WALLNER střílí gól a vyrovnává na 2:2!! Roman Wallner se dostal na levé straně pokutového území k míči a poté ho přízemní střelou poslal přesně ke vzdálenější pravé tyči.
    90. Roman WALLNER - 2:2

90+1
    Žlutou kartu dostává Wallner (SV Grödig).

90+2
    Roman Wallner dostal za sundání dresu při oslavě gólu žlutou kartu a v dnešním zápase se už nic nestane.

90+3

Admira po přestávce po krásné kombinaci zvýšila na 2:0, když se u levé tyče krásnou střelou prosadil Christopher Schößwendter, jenže Grödig nesložil zbraně a v samotném závěru utkání během čtyř minut dvoubrankové manko smazal, když se prosadili Timo Brauer a v poslední minutě Roman Wallner, který svému týmu vystřelil velmi cenný bod. Konečný výsledek. SV Grödig 2 FC Admira Wacker 2. (23:06:50)