NY Rangers – Chicago 3:5 (kon.) | Colorado – Montreal 3:2 (kon.) | Calgary – Minnesota 3:5 (kon.)
New York Rangers
3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 18.02.2016, 02:10 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Velmi zajímavé střetnutí přináší program čtvrteční noci v kanadsko-americké NHL, v níž se spolu utkají na ledě v New Yorku domácí Rangers a Chicago Blackhawks.

Pro oba týmy se bude jednat o druhé utkání v této sezoně a oba výběry do něho vstoupí s poněkud odlišnými formami. Zatímco Rangers vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů, Chicago až v posledním domácím utkání proti Torontu přerušilo sérii tří proher v řadě.

New York Rangers – 56z, 32 výher, 70 bodů
    Domácí New York má v posledních zápasech v únoru o poznání lepší formu než jejich následující soupeři a budou z toho chtít vytěžit i v tomto utkání, do kterého navíc půjdou s relativně velmi dobrou domácí bilancí. Domácí kluziště totiž Rangers z posledních 10 zápasů hned osmkrát využili k vítězství.

Chicago Blackhawks – 60z, 37 výher, 79 bodů
    Chicago má v této sezoně obtížnou pozici jako obhájce Stanley Cupu, když se na hokejisty z Illinois chce každý z týmů vytáhnout. I tak ovšem Blackhawks předvádí velmi solidní hokej, díky němuž se drží na čele Západní konference a patří jim tam třetí místo jen kvůli tomu, že v divizi mají o bod méně než Dallas. Ale forma není ideální – po výhře 7:2 nad Torontem si Chicago alespoň trochu napravilo reputaci, když v předcházejících třech domácích zápasech hned třikrát padlo.

Vzájemné zápasy
    Jediné vzájemné střetnutí v tomto ročníku proběhlo na začátku sezony už 8. října, kdy na ledě Chicaga slavili výhru hostující Rangers v poměru 3:2.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi, McDonagh, Klein, Staal, McIlrath, Yandle – Zuccarello, Stepan, Kreider – Fast, Brassard, Miller – Stalberg, Hayes, Lindberg – Paille, Moore, Glass.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Van Riemsdyk, Seabrook, Rozsíval, Gustafsson – Pánik, Toews, Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Teravainen, Danault, Desjardins – Hinostroza, Rasmussen, Mashinter.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Justin St. Pierre – Devin Berg, Derek Amell.

Halou zní americká hymna.

Oba týmy se připravují na buly.

00:01

00:44
    Úvodní desítky vteřin přináší jen oťukávání z obou stran. Několik nahozených puků ukončuje zakázané uvolnění Chicaga.

00:51
    Miller zkoušel střelu zpoza levého kruhu, ale jeden z bránících hráčů hostí jeho projektil srazil.

01:46
    Chicago se snaží udržet v útočném pásmu, ale těžce se prosazuje přes osobní obranu hráčů Rangers.

02:09
    Chicago přišlo o puk a z následného protiútoku měl velkou šance Stalberg, jehož střela na přesouvajícího se brankáře hostí byla sražena.

03:10
    Hokejisté Chicaga se drží v útočném pásmu, ale prozatím jen krouží okolo mantinelů, je to bez střelby.

03:30
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Nakonec z dlouhého sevření Chicago těží úvodní gól, který dává ANDREW DESJARDINS! Jeho první střelecký pokus letěl mimo Lundqvistovu klec, ale následně se dostal opět k zakončení a nemýlil se. Asistence: Teuvo Teravainen, Niklas Hjalmarsson.
    03:30 Andrew DESJARDINS - 0:1

03:56
    Chicago se snaží vytěžit z vedení maximum a zůstává vysoce aktivní, vysouvá forčeking hodně vysoko.

04:40
    Rangers musí zahajovat další útok z vlastní obranné třetiny.

05:00
    Crawford se musel vytasit se zákrokem proti střele Kleina!

05:14
    A další útok Rangers, Millerova střela byla zblokována Rozsívalem.

05:41
    Rangers se tlačí na branku Crawforda, ale od modré čáry ani z oblasti kruhů nepřichází žádná střela či nahození, které by mohlo být tečováno.

06:21
    Rozsíval vyváží kotouč do středního pásma a jde střídat.

06:37
    Hayesovu střelu zápěstím Crawford zdárně kryje.

06:47
    Zakázané uvolnění Chicaga.

07:14
    Nápor Rangers pokračuje! Po střele Girardiho se v pokračující útočné akci pokoušeli o zakončení Brassard a McIlrath, ale minuli klec.

07:55
    Chicago se osvobodilo a samo započalo útočnou akci, kterou se jal zakončit Rozsíval, ale jeho střelu zablokoval jeden z padajících obránců domácích.

08:26
    Shaw vypálil puk na Lundqvista, švédský gólman však kryje.

09:05
    Pod obrovský tlak se nyní dostal Corey Crawford, který se musel vytasit se zákroky proti Kreiderovi, Stepanovi a dorážejícímu McDonaghovi v krátkém časovém sledu! Rangers ale z tohoto netěží vyrovnání!

09:10
    Komerční přestávka.

09:23
    Teravainen obětavě při dojíždění puku skočil k mantinelu pod Yandlea a vybojoval nakonec puk pro Desjardinse, jehož střela však nebyla přesná a letěla mimo.

10:01
    Hra se přesunula do třetiny Chicaga, kde rozehrávku hostí narušil Stalberg, který hodně tvrdě – avšak čistě – sestřelil Van Riemsdyka. V hledišti to jen zahučelo.

10:39
    Brassard s Millerem se pokusili o pokoření Crawforda, ale neuspěli a jejich souhra prozatím branku nepřináší.

10:55
    Hjalmarson sráží střelu Dominica Moorea mimo kluziště a s trochu bolestivou grimasou odchází na střídačku. Komerční přestávka.

11:40
    Hraje se v rozích a podél mantinelu, útočné pásmo drží domácí.

12:03
    Bylo to bez střely, co by prošla na Crawforda, obrana Chicaga pracovala na jedničku. Úspěšnou ránu na druhé straně ledu nepředvedl ani Toews, jenž minul.

13:06
    Dlouhé okupování útočného pásma ze strany Chicaga zastavuje nepřesná přihrávka na Rozsívala, který puk sice zachytil, ale dostal se s ním do středního pásma a je mu odpískáno postavení mimo hru.

13:33
    Chicago se snaží držet puk na hokejkách, ale útočné výpady jsou převážně zastaveny na modré čáře.

14:08
    To Rangers zkoušejí nahazované puky, ty však sbírá obrana Blackhawks.

14:28
    Až nyní – Brassard za brankou Chicaga vybojoval puk, přihrál na modrou na McIlratha, ale jeho střela nebyla příliš přesná.

14:47
    Zakázané uvolnění Rangers.

15:08
    Puk se odráží do hlediště a následuje reklamní přestávka.

15:24
    Rangers rozehrávají novou akci zpoza vlastní branky.

15:45
    Neuspěli, to však ani Chicago a celá situace se opakuje.

16:07
    Tak do třetice – znovu si oba týmy vyměnily jen ztráty krátce po přechodu do útočné třetiny.

16:17
    Kleinovu střelu sráží Seabrook a klouzající puk schovává Crawford do lapačky.

16:49
    Brassard po neúspěšném výpadu Chicaga vyvezl puk až do útočné třetiny a odešel střídat.

17:18
    Blackhawks jsou však zpět před Lundqvistem a Hinostroza se pokusil zavařit brankáři domácích.

17:47
    Pánikovu ránu z levého kruhu blokuje McDonagh a Lundqvist si skáče před brankoviště pro puk.

18:01
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Fast – 2 min., vysoká hůl).

18:28
    Kane se zjevil s kotoučem sám napravo od Lunqvista, ale jen napálil brankáře domácích. K dorážce se probil Shaw, jenže Lundqvist se rychle přesunul a vyrazil střelu mimo ohrožení.

18:50
    Rangers se osvobozují.

19:26
    Chicagu se těžko prokousává do útočného pásma a naopak to byli Rangers, kdo mohl vstřelit branku! V oslabení se ke střele dostal Steúan, ale Crawford jeho bekhendové zakončení pokryl.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 02:59.

První třetina přinesla velmi zajímavou podívanou, kterou nastartovala úvodní branka Chicaga, za něž se prosadil Desjardins už ve čtvrté minutě. Od té chvíle se herní převaha přelívala ze strany na stranu, oba týmy si vytvořily své šance, ale druhou branku jsme prozatím neviděli.

20:01

20:02

20:33
    Seabrook se obětavě vrhnul do střely Yandlea.

21:25
    Od Anisimovy hole se kotouč odráží mezi diváky. Vhazuje se před Crawfordem.

21:52
    Girardi sice vstřelil vyrovnávací branku, ale hostující trenér Joel Quenneville si vzal challenge a nechal přezkoumat celou situaci u videa. Nakonec bylo odhaleno, že před Girardiho střelou Kreider atakoval brankáře Crawforda a gól tak nemohl být uznán.

22:40
    Zklamaní Rangers se chtěli neúspěšně nadvakrát dostat do útočného pásma, třetí pokus už končí zakázaným uvolněním.

23:15
    Pánik s Toewsem sice kombinovali za brankou domácích, ale z jejich souhry nic nevzešlo.

23:28
    Kleinova střela zaměstnala Crawforda, když musel brankář Chicaga lapačkou vyrážet vysoko letící puk.

23:52
    Keith od modré pálil na Lundqvistovu branku, před brankovištěm se ještě o teč snažil Rasmussen, ale neuspěl a ani Keithova střela se neujala.

24:34
    Rozsíval s Keithem rozehrávají novou akci Chicaga zpoza vlastní branky.

25:11
    Další poměrně dlouhé držení útočného pásma ze strany hostí opět nepřináší střelu. Panarin kombinoval s Kanem a Hjalmarssonem, ale nikdo se neodhodlal ani k nahození na Lundqvista.

25:56
    Oba výběry si vyměnily ztráty kotouče.

26:11
    Danaut se snažil před brankou srazit puk za Lundqvista, ale proti byl nejen švédský brankář, ale i obránce McIlrath.

26:43
    Fast bleskurychle nabruslil do útočné třetiny, ale jeho střela z pravého křídla jen proletěla okolo Crawforda.

27:09

27:27
    Tlačenice před Lundqvistem se snažil využít Shaw, který chtěl propasírovat puk na Toewse, ale tomu se nepodařilo vystřelit.

27:58
    Crawford s Anisimovem společně ubránili nebezpečné nahození domácích hokejistů.

28:08

28:17
    Dvě minuty za držení dostává Chris Kreider. Přesilovou hru bude mít Chicago.

28:46
    Jenže Rangers pokrývají svou obrannou třetinu výborně a osvobozují se výhozem přes všechny čáry.

29:12
    Kotouč opět letí až ke Crawfordovi.

29:46
    Chicago se udasilo v útoku a rozestavělo přesilovkový deštník.

30:05
    A nakonec je z toho přesilovkový gól! Dlouho to vypadalo, že oslabení Rangers přežijí v pohodovém tempu, ale nakonec Chicagu stačilo krátké usazení v útočném pásmu, rychlá kombinace po modré čáře a levém křídle, odkud se puk dostal na ARTĚMIJE PANARINA, který čistým průstřelem propálil Lundqvista. Asistence: Erik Gustafsson, Michal Rozsíval.
    30:05 Artěmij PANARIN - 0:2

30:30
    Rangers se marně snaží o rychlou nápravu.

30:56
    Po vyvezení do středního pásma se opět Rangers ženou do útoku.

31:23
    Crawford dokázal vychytat Girardiho střelu s nápřahem a podržel puk na své výstroji.

31:46
    Nebezpečný výpad Rangers byl nakonec překombinovaný. McDonagh hledal za sebou hráče, který tam už ani být nemohl – leda by domácí hráli v šesti.

32:09

32:50
    Oba týmy se v útočných pásmech nyní musely popasovat s bojem o puk podél mantinelů.

33:09
    Zakázané uvolnění Blackhawks.

33:36
    Rangers se vytasili s vytaženým forčekingem a obtěžují rozehrávku hostí.

33:45
    Rangers právě vstřelili branku!
    A domácím to vychází! Obtěžování rozehrávky v rohu obranné třetiny Chicaga přinesla letící puk před branku Crawforda, kde stál KEVIN HAYES, jenž prokázal svou pohotovost a snižuje na 1:2! Asistence: Oscar Lindberg.
    33:45 Kevin HAYES - 1:2

33:59
    Rangers se museli strachovat o kontaktní gól, ale Rasmussenovu střelu Lundqvist vyrazil.

34:44
    Komerční přestávka po přerušení díky Crawfordově zásahu proti střele Yandlea.

35:29
    Obrovská šance Chicaga, které se dostalo do přečíslení dva na nikoho, ale Teravainen akci trochu zazdil, když sám pálil na Lundqvista, jenž sice vyrazil na dorážejícího spoluhráče, jehož střelu už Lundqvist kryl celým tělem.

36:00
    Rangers se dostali do útoku, Kreiderovu střelu zablokoval Van Riemsdyk a Jestřábí se nakonec raději osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

37:23
    Girardi prudce vypálil od modré, lae Crawford se svou lapačkou byl proti!

38:13
    Obrovský závar před Crawfordem nekončí vyrovnávající brankou! Chicago chybovalo v rozehrávce, na modré zasáhl Moore, který sice v následné akci minul branku, ale do zakončení se dostal také Boyle, proti jehož střele se už Crawford zapotil o poznání více, stejně jako proti dorážce Pailleho – ale ani tak puk neskončil v síťce hostí!

38:48
    Rangers zakládají nový útok z vlastního obranného pásma.

39:11
    Chicago se snaží dostat z pod tlaku domácích a konečně se, zdá se, tento úkol podařil.

39:35
    Jenže přichází hodně zbytečný faul Hinostrozy, který zasáhl Moorea do obličeje, navíc s krvavým zraněním. Dlouhá přesilovka pro Rangers!

39:50
    Rangers se podařilo ještě vystřelit, ale tři a půl minuty přesilovky si s sebou Jezdci odnáší do třetí třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 03:58.

Druhá třetina přinesla hned tři branky, z toho však jen dvě regulérní. Poté, co Girardiho trefa nebyla uznána kvůli kontaktu spoluhráče s brankářem Chicaga, se hosté dokázali během přesilovky odpoutat do dvoubrankového vedení díky Panarinovi. Kontaktní gól přišel po aktivním napadání rozehrávky Chicaga a Hayesově pohotovosti před brankovištěm.

40:01

40:24
    Rangers začínají třetí třetinu pěkně zostra a využívají přesilovou hru! DERICK BRASSARD dostal přihrávku do pravého kruhu pro vhazování od Yandlea a propálil přesouvajícího se Crawforda! Asistence: Keith Yandle, Chris Kreider.
    40:24 Derick BRASSARD - 2:2

40:25
    Přesilová hra navíc bude pokračovat druhou svou polovinou, tedy dalšími dvěma minutami, jelikož Hinostroza dostal 2+2.

41:23
    Stepan se natahoval po puku, ale nedostal příležitost k zakončení do odkryté branky po dobrém zákroku bránícího hokejisty.

41:38
    Miller vyzkoušel prudkou ranou pozornost Crawforda.

42:17
    Už jen osm vteřin zbývalo do vypršení přesilovky a Rangers to stihli! DAN BOYLE sice napoprvé u levé tyčky Crawforda nepřekonal, ale puk se odrazil od betonu brankáře Chicaga zpět do prostoru před Boylem, který na druhý pokus už svou šanci využívá. Asistence: Kevin Hayes, J.T. Miller.
    42:17 Dan BOYLE - 3:2

42:38
    Keith od modré vypálil jedovatý projektil, jenž těsně minul klec.

43:22
    Také na druhé straně ledu Klein pouze míjí branku, v níž se Crawford natahoval po jeho střele.

44:00
    Hraje se za brankou Rangers, Chicago nepříjemně forčekuje.

44:45
    Strany se otočily, ale i Rangers mají vytažený forčeking hodně vysoko.

45:20
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez střel a zejména s nahozenými kotouči, které sbírá obrana.

45:32
    Kane se dostal do úniku, ale na poslední chvíli před finální kličkou mu vracející obránce domácích vypíchl kotouč.

46:01
    Lundqvist přerušuje hru. Komerční přestávka.

46:08
    Kreider se dostal do úniku, ale příliš dlouho otálel se zakončením, nabruslil si těsně před Crawforda a už ho nedokázal obhodit!

46:51
    Shaw jen nahazuje kotouč do útočné třetiny a odchází i se spoluhráči střídat.

47:24
    Rangers rozjeli v útoku pěkný kolotoč, ale Boyleova rána od modré prosvištělo mimo brankoviště.

48:07
    Kaneova střela z mezikruží byla Lundqvistem vyražena mimo nebezpečí, ale bude se vylučovat!

48:11
    Dvě minuty za držení dostává Viktor Stalberg.

48:38
    Rangers se výborně brání, na modré čáře vystavěli tříčlennou hráz s jedním vysunutým hráčem na středovém kruhu, který se snaží narušit rozehrávku hostí.

49:14
    Taktika poměrně vychází a Chicagu se nedaří usadit v útočném pásmu.

49:34
    Domácí opět vyhazují přes všechny čáry.

49:53
    Ovšem Chicago je dnes při přesilovkách smrtící i ve chvíli, kdy se vůbec nedaří! Stačil jeden průnik, kdy Jonathan Toews pronikl do útočné třetiny, Teravainen následně našel na levém křídle volného najetého ANDREWA SHAWA, jenž využívá přesilovku a srovnává na 3:3! Asistence: Teuvo Teravainen, Jonathan Toews.
    49:53 Andrew SHAW - 3:3

50:07
    Chicago se opět vhnalo do útoku a Teravainen, který dnes má již dvě asistence, vyzkoušel pohotovost Lundqvista.

50:29

50:47
    Fast střílel z mezikruží z otočky, ale Crawforda nepřekvapil.

51:36
    Chicago posouvalo kotouč jen po mantinelu a nakonec o útočné pásmo přišlo.

51:59
    Závar před Crawfordem nedokázali Girardi ani Stepan využít, Crawford zůstal klidný a podržel puk.

52:39
    Stalberg našel z druhé vlny najíždějícího Hayese, ale jeho rána byla sražena.

53:24
    Tempo hry se trochu zpomalilo, hraje se zejména ve středním pásmu s nahozenými kotouči za branky.

54:19
    Ne, usadit se v útočném pásmu se nedaří ani jednomu týmu.

54:32

55:00
    Další icing hostů, tentokrát po nevydařené přihrávce z vlastního pásma.

55:31
    Puk se snažily oba týmy vydolovat zpod bruslí za brankou Chicaga, ani se nedá říci, který z hráčů tam ten puk držel, vypadalo to na vzájemnou spolupráci.

55:51

56:23
    Chicago bude hrát přesilovku, pokračuje v signalizované výhodě.

56:30
    A je to Keith Yandle, kdo si nedovoleně pomohl proti Toewsovi a jde na dvě minuty na trestnou lavici.

57:00
    Chicago využívá třetí přesilovku v dnešním utkání! Znovu vše vzniklo po dobrém vyhození Rangers, Seabrook vyslal do útoku Kanea, jenž přihrával před branku nejspíš na Anisimova, který se však k puku nedostal, naopak ARTĚMIJ PANARIN už ano a ve velké rychlosti napálil puk do branky Rangers! Asistence: Patrick Kane, Brent Seabrook.
    57:00 Artěmij PANARIN - 3:4

57:40
    Rangers se snaží usídlit v útočné třetině, ale prozatím se to nedaří.

58:05
    Stepan se za brankou pokusil najít McDonagha, ale ten, ač volný, puk nezpracoval.

58:08
    Tyčka zazvonila za zády Crawforda po ráně Zuccarella!

58:20
    Henrik Lundqvist opouští branku domácích!

58:49
    A je rozhodnuto! ARTĚMIJ PANARIN se po neúspěšném tlaku Rangers dostal ve středním pásmu po přihrávce Keitha ke kotouči, nabruslil si do útočného pásma a zkompletoval hattrick po trefě do prázdné klece! Přitom byl velmi nešetrně trefen Yandlem, který ho podrazil, až Panarin tvrdě narazil na mantinel. Rus to okomentoval poklepáním na hlavu, ale radost z branky si nenechá pokazit. Asistence: Duncan Keith.
    58:49 Artěmij PANARIN - 3:5

59:10
    Rangers znovu odvolávají brankáře!

59:47
    Crawford se zdárně postavil do cesty ráně Brassarda a Chicago už dnešní zápas dotáhne k vítězství.

Třetí třetina zápasu nakonec přinesla divokou přestřelku, během níž se každý z týmů chvilku radoval. Napřed Rangers úspěšně dotáhli obrat ve skóre a dostali se do vedení 3:2, ale od 50. minuty to byli hráči Chicaga, kdo vládl ledl a třemi brankami předvedli další obrat, tentokrát už konečný.

Fantastický zápas odehrál ruský hokejista Artěmij Panarin, který nastřílel hattrick, přičemž využil hned dvě přesilovky ze tří, které se Chicagu dnes podařilo přetavit v gól.

New York Rangers – Chicago Blackhawks 3:5
    Branky a nahrávky: 34. Hayes (Lindberg), 41. Brassard (Yandle, Kreider), 43. Boyle (Hayes, Miller) – 4. Desjardins (Teravainen, Hjalmarsson), 31. Panarin (Gustafsson, Rozsíval), 50. Shaw (Teravainen, Toews), 57. Panarin (Kane, Seabrook), 59. Panarin (Keith). Střely na branku: 31-20. Bodyčeky: 28-11. Zablokované střely: 9-16. Přesilové hry: 1-4. Využití: 1-3.

Tři hvězdy zápasu:
    1. Artěmij Panarin (CHI) – 3 góly, 3 střely, čas na ledě 15:51
    2. Teuvo Teravainen (CHI) – 2 asistence, 4 střely, čas na ledě 18:03
    3. Kevin Hayes (NYR) – 1 gól, 1 asistence, 2 střely, 1 bodyček, čas na ledě 12:55

Česko-slovenská stopa v utkání:
    Michal Rozsíval – 1 asistence, -1, 1 střela, 1 bodyček, 1 blok, čas 16:08
    Richard Pánik – 1 střela, čas 13:29

Z mé strany je to z dnešního utkání vše, díky za pozornost a u dalších hokejových přenosů se těším na počtenou! (04:48:03)
    Má Artěmij Panarin na to, aby se přiblížil Pavlu Dacjukovi, který nedávno překonal hranici 900 bodů v NHL?

Like magic! Congrats to @datsyuk13hockey on picking up his 900th career point! #UltraTacks #MadeOfHockey