Kometa Brno – Slavia 1:5 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 3:7 (kon.)
Olomouc – Chomutov 4:5 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Kladno 2:6 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 8:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
8:1 (3:0, 1:1, 4:0)
HC Motor České Budějovice
Pátek 04.03.2016, 18:30 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů • 45. kolo

Zápas je u konce a z vítězství se radují Oceláři. Po dvou třetinách sice činil rozdíl ve skóre pouze tři góly, start závěrečné dvacetiminutovky ovšem skóre na světelné tabuli značně změnil.

Během necelých pěti minut se do střelecké listiny zapsal kapitán David Stránský a o pár sekund později se prosadil Ludvík Petrák. Ve čtyřiačtyřicáté minutě přidal další úspěšnou trefu Eryk Sztwiertnia a povedenou část hry pak zakončil Jaroslaw Lorek. (20:35:41)

59:33
    Petrák střílel z prostoru mezi kruhy, zkompletovat hattrick se ale třineckému střelci nepodařilo.

59:00
    Ránu Panáčka Dudáček pouze vyrazil a puk následně odpálil rukavicí do bezpečí Stránský

58:00
    Časomíra ukazuje poslední dvě minuty do konce třetí třetiny a také celého zápasu.

56:41
    Oceláři se dostali do přečíslení, střelu Lorka z mezikruží ale dokázal Hauser zlikvidovat.

55:51
    Početní výhodu Oceláři nevyužili, do hry se zapojil vyloučený Svoboda.

55:29
    Petrák to zkusil z vrcholku kruhů, budějovickou branku ovšem přestřelil.

54:27
    Z trestné lavice naskočil Lorek a v tuto chvíli začíná přesilová hra Ocelářů.

53:59
    Klinecký se vrací do hry a malý moment se tak bude hrát ve čtyřech, poté začne přesilová hra domácího týmu.

53:51
    A je tady další vyloučení, za držení protihráče míří na trestnou lavici Svoboda.

53:11
    Přihrávka Paly na Floka neprošla a domácí hráči se tak do přečíslení nedostali.

52:27
    Lorek byl hostujícími beky natlačen na Hausera, dle rozhodčího se ale třinecký útočník provinil nedovoleným bráněním.

51:59
    Miloš Roman byl za brankou Budějovic podražen a za tento prohřešek putuje na trestnou lavici Klinecký.

51:21
    Od modré to zkusil Imrich, jeho střela končí v lapačce hostujícího gólmana.

50:35
    Přidat již devátý gól mohl Bartko, domácí obránce ale trefil pouze jednu z tyčí.

50:12
    Lorek nestihl zastavit puk před modrou čárou a následuje tak ofsajd domácího týmu.

49:17
    Miloš Roman hledal svého spoluhráče před brankou, tam se ale Lacka ke střele nedostal.

48:32
    Bartko přišel o puk před svou brankou, Dudáček bylo u něj ale včas a přikryl jej pod lapačkou.

47:41
    Vyloučený Lorek se zapojuje do hry a jeho tým už je kompletní.

47:19
    Před dojíždějícím Petrákem raději kryje Hauser puk pod svou lapačkou.

46:15
    Marcilis to zkusil z prostoru mezi kruhy, branku Třince ovšem netrefil.

45:41
    Lorek se provinil vysokou holí a je prvním vyloučeným hráčem na straně domácího týmu.

44:34
    Třinec právě vstřelil branku!
    Gólové hody ze strany Ocelářů pokračují, Petrák našel přihrávkou JAROSLAWA LORKA a také tento útočník se zapisuje do kolonky střelců. Asistence: Ludvík Petrák.

43:29
    Na gólovou smršť domácího týmu reagují budějovičtí trenéři vzetím oddechového času.

43:29
    Během pár minut se nám skóre ve Werk aréně mění již potřetí. ERYK SZTWIERTNIA se s kotoučem dostal až před branku Budějovic a přesnou střelou poslal puk za záda Housera. Asistence: Jakub Lacka, Jan Bartko.

42:00
    Spáčil po šestém gólu přenechal své místo v brance Martinu Hauserovi.

42:00
    Smolnou chvíli si vybral také budějovický gólman, jelikož za jeho záda prošel puk z hole LUDVÍKA PETRÁKA a během jednadvaceti sekund tak Oceláři přidávají již šestý gól. Bez asistence.

41:39
    To už teď ale neplatí. Kapitán DAVID STRÁNSKÝ se udržel na puku, projel sním až do prostoru před budějovickou brankou a následně jej usměrnil pod horní tyč. Asistence: Eryk Sztwiertnia, Jaroslaw Lorek.

41:22
    Domácí hráči sice jsou v útočném pásmu, na branku Spáčila ovšem nemířila ani jedna střela.

40:32
    Oceláři pokračovali v útočném pásmu a jejich tlak hasil Žáček pouze za cenu faulu. Dvě minuty za sekání.

40:11
    Miloš Roman se hned v úvodu zápasu dostal do střelecké pozice před Spáčilem, budějovický gólman ovšem jeho zakončení vyrazil.

40:01

Druhá třetina nabídla dvě branky v jediné minutě. Do čtyřbrankového vedení Oceláře poslal po přesné přihrávce Miloše Romana Ludvík Petrák, chybu třineckého gólmana pak potrestal střelou do prázdné branky Jan Pixa.

Další třetina začne přibližně v 19:55.

40:00

39:30
    Zahradníček pálil na branku Spáčila hned třikrát, prostor mezi třemi tyčemi ale domácí obránce netrefil ani jednou.

38:42
    Lacka se před Spáčilem natahoval po dorážce, budějovický gólman ovšem zkrotil puk včas.

37:37
    Bárta se protáhl mezi domácími obránci až k zakončení, jeho pokus si ovšem pohlídal Dudáček a zastavil puk lapačkou.

36:35
    Akci Lacky se snažil zakončit Miloš Roman, ten ale v dobré pozici zvedl puk příliš vysoko.

36:06
    Proti střele Stránského z vrcholku kruhů vytáhl povedený zákrok lapačkou Spáčil.

35:33
    Puk pomalu doklouzal až k Dudáčkovi, který jej před dojíždějícími hráči hostů přikryl pod lapačku.

34:30
    Hosté znovu dlouho drželi puk v útočném pásmu, teď už ovšem musí ke své brance, kam jim kotouč utekl.

33:31
    O puk se dlouho bojovalo za brankou Dudáčka, teď už s ním ovšem na opačnou stranu hřiště míří Pala.

32:42
    Budějovičtí hráči jsou v tuto chvíli aktivnějším týmem a domácí tým se tak musí bránit.

31:54
    V dobré pozici byl na pravém kruhu Bárta, třinecký gólman ovšem puk směřující mezi jeho betony zvládl zastavit před brankovou čárou.

31:10
    Janiczek zabránil hostům vyhodit puk a po vyjetí od mantinelu vypálil, jeho střela ale šla pouze nad branku.

30:44
    Další ránu na budějovickou branku vyslal Stránský, jeho pokus ovšem Spáčil vyrazil až do ochranné sítě.

30:40
    Lacka zkusil své štěstí z levého kruhu, Spáčil byl ale dobře přitisknutý u své tyče a zabránil tak puku v cestě do sítě.

29:40
    Z prostoru mezi kruhy to zkusil Panáček, jeho střela ale postrádala přesnost.

29:08
    Švaňa se mohl dostat do zajímavé šance, to by si ovšem třinecký útočník nesměl odkopnout puk ze své hole.

27:59
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Chyba Dudáčka znamená první gól pro hosty. Třinecký gólman vyjel ze své branky i přesto, že to vypadalo, že jeho obránci unikajícího hráče Budějovic ubrání, jeho vyhození totiž získal JAN PIXA, který se střelou do prázdné branky nemýlil. Bez asistence.

27:26
    Oceláři rychle přenesli hru zpět k budějovické brance, puk nakonec doputoval přesně před ní a odtud se prosadil LUDVÍK PETRÁK. Asistence: Miloš Roman, Jakub Lacka.

26:50
    Teď už Flok střílel, jeho střela z mezikruží ovšem v síti neskončila.

26:10
    Sztwiertnia s Flokem hned několikrát dostali puk do blízkosti budějovické branky, zakončit přesně se ale domácím útočníkům nepodařilo.

25:25
    Pokus Sigmunda si Dudáček pohlídal a kotouč betonem vyrazil mimo svou branku.

24:50
    Panáček se v mezikruží natahoval po střele, k té se ale budějovický hráč nedostal.

24:00
    Lacka se pokoušel překonat Spáčila po objetí branky, třinecký útočník se ale k zasunutí puk do odkryté klece nakonec nedostal.

23:07
    Miloš Roman se natahoval po dorážce, k puku se ovšem třinecký útočník nakonec nedostal.

22:31
    Hráči Motoru nahazovali puk obloučkem do útočného pásma, Dudáček dráhu letu sledoval a ukryl puk ve své lapačce.

22:01
    Doktor naskočil z trestné lavice, toto oslabení jeho tým ustál.

21:26
    Po střele z mezikruží se natahovali hned dva domácí útočníci, Spáčil ale dokázal puk vykopnout mimo svou branku.

21:00
    Sztwiertnia přihrával na modrou čáru, tam ovšem Zahradníček nebyl a puk tak zachytit nestihl.

20:46
    Ta ale zatím domácímu týmu příliš nevychází, svěřenci trenéra Varadi se dokonce provinili zakázaným uvolněním.

20:01
    Na trestné lavici sedí Doktor a Oceláři tak začínají svou druhou početní výhodu.

20:01

Úvodní třetina patřila domácímu týmu. Oceláři byli už od počátku aktivnější a svou snahu dokázali proměnit hned ve tři góly. V početní výhodě nejprve dorazil puk do sítě Martin Pala, z prostoru mezi kruhy následně udeřil Matej Murín a brejk dva na nikoho v závěru proměnil Adam Flok.

Se sirénou byl navíc dvouminutovým trestem za podražení potrestán Doktor a svěřenci trenéra Varadi tak vstoupí do druhé dvacetiminutovky v početní výhodě.

Další třetina začne přibližně v 19:11.

20:00

19:54
    Oceláři mají k dispozici signalizovanou výhodu a jelikož do konce této části zbývá pouhých šest sekund a domácí hráči drží puk u své branky, je jasné, že si přesilovou hru zahrají až ve druhé třetině.

19:30
    Bartko se snažil přihrát zpoza branky před ni, to se mu ovšem nepodařilo.

18:52
    Motor drží puk v útočném pásmu, hosté se ale zatím vůbec nedostali zpoza branky.

18:00
    Tak tohle hostům vůbec nevyšlo. Do brejku dva na nikoho se totiž po jejich zaváhání dostala dvojice Pala – Flok, prvně jmenovaný předal puk ADAMU FLOKOVI a ten zvedl puk nad rameno budějovického gólmana. Asistence: Martin Pala.

17:35
    Pisarik se s kotoučem na holi daleko nedostal, Oceláři ale pokračují v útočném pásmu.

16:48
    Stránský na modré čáře napřahoval ke střele, domácí kapitán ale nakonec puk vůbec netrefil.

16:02
    V souboji dvou hráčů s číslem jednadvacet si lépe počínal Bartko, jenž povedeným zákrokem vypíchl kotouč z hole Panáčka a zabránil tak jeho brejku.

15:25
    Švaňa se natahoval po dorážce do odkryté části branky, dosáhnout na puk ovšem domácí útočník nedokázal.

15:03
    Miloš Roman srazil puk mířící k třinecké brance a zabránil tak ohrožení gólmana.

14:31
    Puk se pohybuje ve středním pásmu, kde o něj hráči svádějí boj u mantinelu.

13:11
    Švaňa se prokličkoval až k brance hostů, k zakončení ho ale obránci Motoru nepustili.

12:13
    Motor drží útočné pásmo, hosté si ovšem zatím stále pouze přihrávají a nestřílí.

10:50
    Chybu v rozehrávce hostujícího týmu mohl potrestat Pala, jenž zastavil přihrávku přesně před brankou Budějovic, Spáčil ovšem včas přikryl puk pod lapačkou.

10:12
    Rozdíl mezi dnešními soupeři činí v tuto chvíli již dva góly. Lacka přihrál přesně na hůl MATEJI MURÍNOVI a slovenský útočník z mezikruží dokázal propálit budějovického gólmana. Asistence: Jakub Lacka, Alex Pisarik.

09:19
    Hra se v tuto chvíli přelévá z jedné strany hřiště na druhou, šance ovšem nevidíme.

07:50
    Další ránu na branku vyslal Pisarik, jeho střela se ovšem mezi tři tyče nevešla a skončila nad.

07:35
    Motor drží Oceláře v jejich pásmu, ohrozit třineckou branku se jeho hráčům ovšem nepodařilo.

06:40
    Murín to zkusil z opačné strany, jeho ránu ovšem hostující gólman zvládl vyrazit.

05:43
    Hosté nedokázali vyhodit a ke střele z levého kruhu se tak dostal obránce Stránský, ten ovšem trefil hned prvního bránícího hráče.

04:49
    V další gólové pozici se mohl ocitnout Miloš Roman, šestnáctiletý útočník ovšem dostal přihrávku až příliš pozdě a nakonec skončil s pukem za brankou.

03:23
    Domácí celek nabídnutou možnost rychle využívá. Rána Murína z první ještě úspěch neslavila, budějovický gólman ovšem puk nezachytil a dorážející MARTIN PALA tak byl před odkrytou částí branky v jednoduché pozici. Asistence: Matej Murín, Miloš Roman.

03:13
    Na řadu přichází první vyloučení, Marcilis podrazil domácího hráče a po zásluze tak na dvě minuty putuje na trestnou lavici.

02:43
    Pisarik pouze nahodil puk od modré čáry a vzápětí jej poslal k zemi jeden z hráčů Budějovic.

02:12
    Švana ještě udržel domácí tým v útočném pásmu, teď už ovšem dopředu míří hosté.

01:40
    Hráči Motoru kombinovali v blízkosti třinecké branky, překonat domácího gólmana se jim ovšem nepodařilo.

00:32
    Oceláři dostali puk do útočného pásma, tam se ovšem příliš dlouho neohřáli.

00:01

Vzájemné zápasy
    Dnešní soupeři se v této sezóně již jednou střetli a to na ledě Budějovic, odkud si Oceláři odvezli tři body po výhře 3:1.

Hráči Motoru se v tabulce nacházejí na dvanácté místě s osmapadesáti body. Také hosté svá předchozí dvě utkání se Zlínem a Olomoucí vyhráli a to dokonce bez jediného inkasovaného gólu, 6:0 a 4:0.