Boston – Chicago 4:2 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 0:4 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 4:1 (kon.)
Buffalo – Calgary 6:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 1:2 (kon.) | Ottawa – Tampa 1:4 (kon.)
Nashville – New Jersey 4:5 (po pr.) | Winnipeg – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Arizona – Anaheim 1:5 (kon.)
Colorado – Florida 3:2 (kon.) | Vancouver – San Jose 2:3 (kon.) | Los Angeles – Montreal 3:2 (kon.)
Los Angeles Kings
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Montreal Canadiens
Pátek 04.03.2016, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Když se naposledy střetlo Los Angeles s Montrealem, Jonathan Quick předvedl 45 zákroků a společně s Drew Doughtym, který vstřelil gól a zaznamenal jednu asistenci, 18. prosince pomohl Kings v Bell Centre k výhře 3:0. Mike Condon si připsal v bráně Montrealu 17 zákroků. Druhým vzájemným zápasem mezi oběma týmy v letošní sezóně NHL Vás provede Tomáš Reiner.

Los Angeles Kings:

Los Angeles Kings čeká proti Montrealu první z pěti domácích zápasů v řadě. Kings se během posledních pěti zápasů již počtvrté představí v Staples Center, kde v pondělí v noci podlehli 4:2 Anaheimu Ducks. Útočník Kris Versteeg byl vyměněn z Caroliny do Los Angeles a v pátek v noci by si měl v jeho dresu odbýt svůj debut. Versteeg hrál na tréninku v lajně společně s Tannerem Pearsonem a Jeffem Carterem.
    Hokejisté domácího Los Angeles vycházející na rozbruslení.

Montreal Canadiens:

Montreal bude proti Los Angeles pokračovat ve čtyřzápasovém tripu, během něhož úvodní dva zápasy prohrál poté, co ve čtvrtek podlehl po samostatných nájezdech 3:2 Anaheimu. Alex Galchenyuk sice vstřelil dva góly, nakonec to ale na vítězství nestačilo a Canadiens během posledních osmi venkovních zápasů vyhráli pouze jednou. Brankář Ben Scrivens chytal naposledy 18. února a rád by se vrátil zpět mezi tři tyče. Scrivens čeká od 10. února na vítězství.

Vzájemné zápasy:

18.12.15 Montreal – Los Angeles 0:3

Československá stopa v utkání:

Marián Gáborík (LAK) 12+10, +/- -6
    Tomáš Plekanec (MTL) 12+34, +/- +4

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Scuderi, Doughty, Muzzin, Martinez, McNabb, Schenn – Lucic, Kopitar (A), Toffoli – Pearson, Carter (A), Versteeg – D. Brown (C), Lecavalier, Lewis – King, Shore, Clifford. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Montreal Canadiens: Scrivens (Condon) – Markov (A), Subban, Jemelin, Pateryn, Ellis, Barberio – Pacioretty (C), Plekanec, Gallagher (A) – Galchenyuk, Eller, McCarron – Matteau, De La Rose, M. Brown – Byron, Danault, Mitchell. Hlavní trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Ian Walsh – Shane Heyer, Jonny Murray.

00:01

00:05
    Vincent Lecavalier vyhrál úvodní buly zápasu a Kings mohli jako první vyrazit do útoku.

00:19
    Kings se na pravém křídle dostali k nahození na bránu, po kterém si Ben Scrivens připsal první zákrok.

00:56
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    ANZE KOPITAR se prosazuje po pouhých 56 sekundách a posílá Kings do brzkého vedení!! Alec Martinez napřáhl od modré čáry po přihrávce Milana Lucice ke tvrdé střele, kterou těsně před bránou skvělou tečí usměrnil k pravé tyči Anze Kopitar. Asistence: Alec Martinez, Milan Lucic.
    00:56 Anze KOPITAR - 1:0

01:40
    Alec Martinez otevřel velice rychle skóre zápasu a Los Angeles vede nad Montrealem 1:0.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

02:39
    Montrealu se nepodařilo na levém křídle rozehrát a jeho hráči vyhodili puk na zakázané uvolnění.

03:29
    Canadiens se vůbec nedaří kombinovat a potřetí v řadě během pár sekund vyhodili puk na zakázané uvolnění.

03:33
    TANNER PEARSON střílí gól a posílá Kings do dvoubrankového vedení!! Jeff Carter v pravém kruhu vyhrál po zakázaném uvolnění Canadiens vhazování a Tanner Pearson poté nádhernou střelou vymetl vzdálenější levý horní roh brány. Asistence: Jeff Carter.
    03:33 Tanner PEARSON - 2:0

04:09
    Nick Shore (LAK) dostal menší trest, 2 minuty vražení na hrazení.

05:07
    Kings zvládají oslabení skvěle a vyhazují puk až k bráně Bena Scrivense, který než se rozkoukal, tak inkasoval dva góly.

05:36
    Mark Barberio spálil obrovskou šanci, když před brankovištěm mohl uklízet puk k pravé tyči, jenže z blízkosti zamířil mimo!

06:58
    Vincent Lecavalier nabral na pravém křídle rychlost a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, kterou Ben Scrivens nadvakrát dokázal zneškodnit. Po zákroku brankáře Montrealu přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

07:45
    Montreal se vydal do útoku, jenže jeho následná akce nic nepřinesla a Jonathan Quick mohl zůstat ledově klidný.

08:25
    Ben Scrivens u své levé tyče zastavil nahození Kings od modré čáry, a protože ho nikdo neatakoval, rychle vytřepal puk ze své lapačky, aby rozehrál.

09:16
    Alec Martinez a Jake Muzzin tvrdě vypálili od modré čáry z opačných stran útočného pásma, ani jedna ze střel ale na bránu neprošla a těsně před brankovištěm byly sraženy mimo.

09:55
    Torrey Mitchell na pravé křídle tvrdě vypálil z úhlu a Jonathan Quick si připsal první zákrok v dnešním zápase poté, co puk ukryl ve svém náručí.

10:05
    Puk byl sražen na střídačku, před kterou se odehrála menší šarvátka a rozhodčí budou po krátké reklamní přestávce zřejmě na obou stranách vylučovat.

10:05
    Vincent Lecavalier (LAK) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

10:05
    Mike Brown (MTL) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

10:57
    P.K. Subban tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela zamířila vedle bližší pravé tyče.

11:45
    Kings se usadili v útočném pásmu, vzápětí ale na pravém křídle o puk přišli.

12:16
    Trevor Lewis se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jeho následný pokus ale Ben Scrivens pravým betonem vykopl mimo!

13:25
    Kings nebezpečně mířili z levého křídla do bližšího horního rohu a Ben Scrivens vytáhl fantastický zákrok, když puk horním okrajem lapačky vytáhl mimo tři tyče!

14:10
    Hra byla přerušena a po krátké reklamní přestávce si Montreal zahraje svou první přesilovou hru v dnešním zápase.

14:10
    Kris Versteeg (LAK) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

15:03
    P.K. Subban chtěl po pravém křídle zavést puk do útočného pásma, jenže jeho postup vpřed zastavilo postavení mimo hru.

15:49
    P.K. Subban nebezpečně vypálil od modré čáry a jeho střela mířila přesně ke vzdálenější pravé tyči, Jonathan Quick se k ní ale stačil včas přesunout a vyrážečkou ji vyrazil!

16:24
    Kings se dostali do přečíslení dva na jednoho a Jake Muzzin u pravé tyče posílal puk pod sebe, brankáře Ben Scrivens ale jeho úmysl vystihl a levým betonem kotouč zablokoval.

17:15
    Do konce první třetiny zbývají odehrát necelé tři minuty a Montreal se marně snaží s nepříznivým vývojem něco udělat.

18:02
    Alexej Jemelin vypálil od modré čáry a jeho následná střela byla mezi kruhy pro vhazování sražena mimo.

18:12
    Kings se dostali na levém křídle ke střele, respektive spíše nahození, které Ben Scrivens v pohodě ukryl ve svém náručí.

18:32
    Montreal právě vstřelil branku!
    P.K. SUBBAN se prosazuje a v závěru první třetiny vrací Canadiens zpět do zápasu!! P.K. Subban napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele, po které puk zamířil přesně ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Andrej Markov.
    18:32 P.K. SUBBAN - 2:1

19:40
    Montreal užil a snaží se ještě v poslední minutě první třetiny vyrovnat, obě jeho střely ale byly zablokovány.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Kings vstoupili do zápasu jako opravdoví králové a po pouhých 56 sekundách se ujali vedení, když před bránou skvěle tečoval střelu Alece Martineze od modré čáry Anze Kopitar, na jehož gól za necelé tři minuty navázal parádní střelou po vyhraném vhazování Tanner Pearson. Už to vypadalo, že Canadiens budou odcházet do kabin po první třetině s dvoubrankovým mankem, necelou minutu a půl před koncem úvodní části zápasu se ale krásnou střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke vzdálenější tyči prosadil P.K. Subban. Skóre po první třetině. Los Angeles Kings 2 Montreal Canadiens 1.

Další třetina začne přibližně v 5:33.

20:01
    Ve Staples Center právě začíná prostřední část zápasu.

20:06
    Ben Scrivens se v úvodu druhé třetiny vydal za svou bránu, aby zastavil nahození LA Kings po vyhraném vhazování.

20:50
    Na opačné straně se vydal za svou bránu Jonathan Quick, který po zastavení puku přenechal rozehrávku Drew Doughtymu.

21:28
    Milan Lucic předvedl tvrdý hit, když u mantinelu dohrál Grega Pateryna.

23:00
    Ze druhé třetiny jsou odehrány přesně tři minuty a zatím po přestávce marně čekáme na nějakou větší brankovou příležitost.

23:49
    Jake Muzzin tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazován na přední tyč, u ní byl ale připravený Ben Scrivens, který po rychlém zakleknutí vyrazil puk do rohu ledové plochy.

24:20
    Ben Scrivens zastavil nahození Kings a podržel puk ve svém náručí, aby hráče Los Angeles nepustil k dorážce.

24:50
    Oba dva brankáři se v rychlém sledu vydali za svou bránu, aby zastavili puk a následně přenechali rozehrávku svým spoluhráčům.

25:33
    Montreal vypálil od modré čáry a puk byl sražen mimo ledovou plochu. Jeden z fanoušků si domu odnese cenný suvenýr.

26:31
    Kris Versteeg si sjel do pravého kruhu pro vhazování pro puk a poté napřáhl ke tvrdé střele, která sice mířila mezi betony Bena Scrivense, ten ho ale po rychlém zakleknutí za svá záda nepustil.

Následuje krátká komerční přestávka.

26:51
    Tyler Toffoli číhal před bránou a snažil se tečovat střelu svého spoluhráče od modré čáry, puk ale zamířil vedle vzdálenější levé tyče a brankář Ben Scrivens zasahovat nemusel.

27:16
    Milan Lucic (LAK) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

27:16
    Greg Pateryn (LAK) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

28:02
    Jake Muzzin na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Ben Scrivens jeho pokus pravým betonem vyrazil za bránu.

29:00
    Jake Muzzin se vzápětí dostal k dalším dvěma střelám, z nichž první od modré čáry zamířila mimo a ta druhá od mantinelu na pravém křídle skončila na hrudi připraveného Bena Scrivense.

29:46
    Puk skončil v hledišti a vypadalo to, že se bude vylučovat kvůli zdržování hry, byla tam ale teč, takže pokračujeme ve hře 5 na 5.

30:40
    Andrej Markov se ocitl před bránou v obrovské šanci, z otočky ale nedokázal zamířit mezi betony Jonathana Quicka!

31:00
    Úvodní část zápasu nabídla tři branky, v té druhé zatím na další změnu skóre čekáme marně.

31:55
    Jonathan Quick má po přestávce více práce, zatím se mu ale daří držet střelce Montrealu na uzdě.

32:21
    Ben Scrivens zmrazil u své levé tyče puk po kostrbaté rozehrávce svých spoluhráčů a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

32:41
    Mike Brown nedokázal puk podél mantinelu vyhodit z obranného pásma Canadiens a poté o něj musel svést tuhý boj.

33:30
    Montreal zvýšil v závěru druhé třetiny obrátky, zatím se ale jeho hráči marně snaží o vstřelení vyrovnávacího gólu.

34:04
    Kyle Clifford se dostal na pravém křídle do úniku a pod tlakem dotírajícího protihráče, který mu nepříjemně dýchal na záda, dokázal u pravé tyče zakončit bekhendem, Ben Scrivens ale jeho pokus v pohodě vyrazil do bezpečí a zavřel vrata.

35:11
    Max Pacioretty (MTL) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry – vyhození puku přes ochranné sklo.

35:38
    Jeff Carter to myslel dobře a zpoza brány Montrealu posílal puk mezi kruhy pro vhazování, žádný z jeho spoluhráčů se ale po jeho přihrávce ke střele nedostal a Kings se připravili o útočné pásmo.

36:22
    Do konce druhé třetiny zbývají odehrát necelé čtyři minuty a Kings mají v jejím závěru k dispozici přesilovou hru.

36:57
    Milan Lucic mířil z pravého kruhu pro vhazování do pravého horního rohu brány, těsně ho ale minul!

37:20
    Montreal přečkal obrovský tlak Kings, kteří se dostali k několika střelám, a vyloučený Max Pacioretty se vrátil zpět na led.

37:59
    Tomáš Plekanec usedl na střídačku poté, co před pár okamžiky na brankové čáře zabránil Los Angeles vstřelit třetí gól!

38:24
    Montrealu se nepodařilo po několikáté v zápase rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.

38:36
    Ben Scrivens se vydal za bránu, aby zastavil nahození Kings a poté pod tlakem rozehrál podél mantinelu.

39:09
    Phillip Daunalt tvrdě vypálil z mezikruží pod horní tyč, Jonathan Quick si ale dobře povyjel z brány a jeho pokus ukryl ve svém náručí.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

LA vede po dvou třetinách na střely 18:13, po skvělém vstupu do utkání se mu ale ve druhé části skórovat nepodařilo, stejně jako Montrealu, v jehož dresu měl obrovskou šanci Andrej Markov, zamířit mezi betony Jonathana Quicka se mu ale zamířit nepovedlo, zatímco na opačné straně zachraňoval situaci na brankové čáře Tomáš Plekanec. Skóre po 40 minutách. Los Angeles Kings 2 Montreal Canadiens 1.
    Když se dva perou, třetí se směje. Fanynka měla radost.

Třetí třetina začne přibližně v 6:26.

40:01

40:07
    Ve Staples Center začala poslední část zápasu, do které Los Angeles vstupuje po bezbrankové druhé třetině s jednobrankovým vedením 2:1.

41:23
    Luke Schenn na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho prudká střela zápěstím z otočky byla na přední tyči sražena mimo.

42:20
    Alex Galchenyuk na opačné straně ledové plochy také zkusil štěstí od modré čáry, jeho střela ale byla přizvednuta vysoko do vzduchu a puk nakonec skončil na ochranném sklu za bránou Jonathana Quicka, který zasahovat nemusel.

42:58
    Jonathan Quick se vydal za svou bránu, kde zastavil nahození Canadiens a poté podél hrazení rozehrál.

43:33
    V úvodu třetí třetiny se hraje ve vysokém tempu a hra se přelévá bez přerušení ze strany na stranu.

43:53
    Kings se dostali do přečíslení dva na jednoho, které v mezikruží mohl zakončovat střelou do odkryté brány Tyler Toffoli, Ben Scrivens ale předvedl fantastický zákrok a zřejmě vyrážečkou puk vyrazil u své pravé tyče mimo!

45:16
    DWIGHT KING skóruje a posílá Kings zpět do dvoubrankového vedení!! Brendan Gallagher nejprve orazítkoval levou tyč a P.K. Subban poté zbytečně ztratil ve středním pásmu puk, čehož Dwight King dokonale využil, když po samostatném úniku nejprve naznačil střelu a poté puk mezi betony Bena Scrivense poslal po ledě do sítě. Bez asistence.
    45:16 Dwight KING - 3:1

45:39
    Mark Barberio (MTL) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

46:50
    Kings během přesilové hry sevřeli Canadiens v jejich obranném pásmu a bránu Bena Scrivense zasypali velkým množstvím střel, většina z nich ale byla zablokována.

47:51
    Jake Muzzin vypálil po zakázaném uvolnění Canadiens a vyhraném vhazování Kings z vrcholu levého kruhu pro vhazování k prudké střele, kterou Ben Scrivens po rychlém zakleknutí nadvakrát zastavil.

47:51
    Andrej Markov (MTL) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

48:04
    Anze Kopitar vypálil na pravém křídle od modré čáry a Ben Scrivens vrcholem hole jeho střelu vyrazil mimo.

48:24
    Alexej Jemelin (MTL) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

48:52
    Kings mají k dispozici přesilovou hru 5 na 3, která potrvá ještě 60 sekund!

49:19
    Drew Doughty vypálil z pravého kruhu pro vhazování na přední tyč, tam byl ale připraven Ben Scrivens, který jeho střelu pravým betonem vyrazil mimo.

49:54
    Dustin Brown se ocitl u pravé tyče ve velké šanci a mohl uklízet puk do prázdné brány po diagonální zpětné přihrávce svého spoluhráče, jenže puk promáchl!

50:47
    Canadiens přečkali oslabení 5 na 3 a ještě mají šanci se zápasem něco udělat.

50:59
    Max Pacioretty na pravém křídle vypálil bekhendem, jeho následná střela ale byla na přední tyči sražena mimo.

51:33
    Do konce zápasu zbývá odehrát necelých devět minut a Los Angeles vede na svém ledě nad Montrealem 3:1.

52:34
    Mike Brown podél mantinelu nahodil puk do útočného pásma a Jonathan Quick vyjel za svou bránu, aby jeho nahození zastavil.

52:45
    Hra byla přerušena a na řadu přichází další krátká reklamní přestávka.

54:06
    LARS ELLER střílí gól a vrací Montreal necelých šest minut před koncem zpět do zápasu!! Lars Eller na vrcholu pravého kruhu pro vhazování vypálil přes klečícího hráče Kings, který puk jemně tečoval, a kotouč se vzápětí jako hopík od ledu odrazil k bližší pravé tyči. Asistence: P.K. Subban, Andrej Markov.
    54:06 Lars ELLER - 3:2

55:39
    P.K. Subban částečně odčinil předchozí obrovskou chybu, když nyní přihrál na gól Larsovi Ellersovi.

56:07
    P.K. Subban je bezpochyby jedním z nejlepších obránců v lize, někteří lidé mu ale vyčítají, že se někdy pouští do příliš riskantních akcí.

56:39
    Jonathan Quick stáhl ze vzduchu sražený puk lapačkou a po přerušení hry přichází na řadu poslední reklamní přestávka.

56:46
    Alex Galchenyuk hledal přihrávkou z levého rohu útočného pásma Canadiens u levé tyče Larse Ellera, ten se ale do zakončení nedostal a Jonathan Quick rychle přikryl puk na ledě lapačkou.

57:14
    Do konce zápasu zbývají odehrát necelé tři minuty a Montreal to určitě ještě zkusí bez brankáře.

57:26
    Tyler Toffoli byl zřejmě tím hráčem, který krátce za útočnou modrou čárou napřáhl k jedovaté střele, která nepříjemně zaplavala ve vzduchu, a Ben Scrivens po fantastickým reflexivním zákroku skončil na ledě!

58:45
    Ben Scrivens před pár sekundami naskočil na střídačku a Montreal to zkouší v šesti hráčích!

59:10
    Kings vyhodili puk do zóny Montrealu tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

59:32
    Mike Barberio napálil puk do útočného pásma.

59:58
    Kings málem skórovali přes celé hřiště do prázdné brány, puk ale po ledě nakonec doklouzal těsně vedle pravé tyče!

59:59
    Montreal si vyžádal oddechový čas, po kterém bude mít 1,5 sekundy na to, aby se ihned po vhazování pokusil skórovat.

Los Angeles začíná sérii pěti domácích zápasů dobře, když ve třetí třetině po obrovské chybě P.K. Subbana ve středním pásmu vstřelil vítězný gól Kings útočník Dwight King. Na jeho branku vzápětí sice dokázal odpověď Lars Eller, ani bez brankáře se ale Montrealu v závěru utkání vyrovnat nepodařilo. Konečný výsledek. Los Angeles Kings 3 Montreal Canadiens 2.

1. Jake Muzzin (LAK) 0+0
    2. Alec Martinez (LAK) 0+1
    3. Tanner Pearson (LAK) 1+0

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:57 (07:12:28)
    Tanec na ledě v podání McDavida.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 1. Kopitar (Martinez, Lucic), 4. Pearson (Carter), 46. King – 19. Subban (Markov), 55. Eller (Subban, Markov)

Rozhodčí: Gord Dwyer, Ian Walsh – Shane Heyer, Jonny Murray

Diváci: 18230