Vltavín – Union 2013 0:0 (zruš.) | Tachov – Chrudim 0:3 (kon.) | Králův Dvůr – Čáslav 3:1 (kon.)
FK Králův Dvůr
3:1 (1:1)
FK Čáslav
Sobota 02.04.2016, 16:30 • FK Králův Dvůr • Česká fotbalová liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Přeji příjemné odpoledne všem fotbalovým příznivcům! V rámci 23. kola České fotbalové ligy, tedy naší třetí nejvyšší soutěže, se utkají také Králův Dvůr a Čáslav. Mnohem lépe si vedou fotbalisté Králováku, kteří se pohybují v horní polovině tabulky a aktuálně jim patří osmá příčka. To ještě před dvěma lety druholigová Čáslav nasbírala pouhých 12 bodů a je až předposlední.

FK Králův Dvůr: Krček – Procházka, Petr (C), Šilhavý, Zelenka, Kabele, Balšánek, Sus, Junek, Kraus, Hájek.
    Náhradníci: Kočí – Kurtiašvili, Červeňák, Eliáš, Mocyk.

FK Čáslav: Dastych – Jeníček, Bilinkiewicz, Kunášek, Váňa (C), Hell, Sičák, Strnad, Mlynka, Král, Frejlach.
    Náhradníci: Kovařík – Vajgl, Richard, Havránek, Ronovský, Lebduška.

Rozhodčí: Váňa – Matějček, Štefan.

1

1
    Hned tu byla první dobrá šance domácích! Dastych vyrazil pěknou střelu z hranice šestnáctky na roh.

1
    Rozhodčí Váňa vytáhl první dvě žluté karty. První dostal za nesportovní chování domácí Jiří Junek a tu druhou za nepovolenou výstroj brankář Čáslavi Jiří Dastych.

3
    Další žlutá karta. Tu dostal hostující Jakub Špičák.

5
    Cabelíci jsou zatím častěji na míči a snaží se tvořit hru.

6
    Hostující gólman Dastych překazil domácí akci rychlým vyběhnutím.

7
    V Králově Dvoře panuje krásné fotbalové počasí. Svítí slunce a teplota kolem 20 stupňů.

8
    Také hosté se pokusili o ohrožení brány soupeře. Vše ale skončilo pouze neškodným centrem, který se stal kořistí brankáře Krčka.

9
    Domácí budou zahrávat standardní situaci z pravé strany. Do vápna určitě poletí centr.

10
    Také že ano. Byl však přetažený a míč skončil až v zámezí.

12
    Nyní sledujeme spíše přetlačovanou ve středu hřiště. Čáslavská obrana si tak může odpočinou.

13
    Protiútok hostujícího celku skončil nepřesným centrem či střelou. Těžko říci, co autor vlastně zamýšlel.

16
    Hosté se postupně osmělují. Po závaru v pokutovém území reklamovali roh, ale rozhodčí nařídili odkop od brány.

18
    Domácí teď obléhají pokutové území soupeře. K ohrožení Dastycha se ale zatím nedostali.

20
    Domácím byl odmáván ofsajd. Míč uvede do hry gólman Čáslavi Dastych.

21
    Dvacet minuty hry za námi a zatím jsme viděli jedinou šanci, kterou si vytvořili hned po úvodním výkopu Cabelíci. Jiří Dastych ale nebezpečnou střelu výborně vyrazil a tak zatím platí nerozhodný stav.

24
    Zápas se nyní odehrává hlavně ve středu hřiště. Čáslav se soupeřem drží krok.

26
    S centrovanými míči si hostující defenziva zatím ví rady. Královák to musí zkoušet dál.

28
    Králův Dvůr právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! Po hezké kombinační akci se v šestnáctce šikovně uvolnil ADAM HÁJEK, který přesnou střelou překonal brankáře Dastycha.
    28. Adam HÁJEK - 1:0

32
    Domácím byl odmáván ofsajd. Uvidíme, zda se Králův Dvůr po vstřelené brance uklidní a přidá předposlednímu týmu tabulky další góly na cestu.

34
    Domácí kombinují u šestnáctky soupeře a snaží si vytvořit další šanci.

35
    Fotbalisté Čáslavi se teď jen brání a odkopávají míče.

35
    Čáslav právě vstřelila branku!
    Tohle jsem zakřikl! Jeden z hostujících hráčů vysunul kolmou přihrávkou TOMÁŠE MLYNKU, jenž obešel vybíhajícího Krčka a skóroval do prázdné brány – 1:1.
    35. Tomáš MLYNKA - 1:1

38
    Hosty vyrovnání povzbudilo a najednou se hraje na polovině Cabelíků.

41
    Právě Mlynka se snaží často zabíhat za defenzivu Králova Dvora. Domácí si musejí dát na tyhle situace pozor.

42
    Nepovedený výkop hostujícího gólmana skončil v autu. Domácí vhazují.

44
    První poločas pomalu spěje ke svému konci. Po domácím pokusu o útok se bude jen kopat od brány Dastycha.

45+1
    Domácí ztratili míč a byl to to střelec gólu Mlynka, který prohnal kolem bránícího hráče a z pravé strany se řítil na Krčka. Zradila ho však koncovka a tak zamířil vysoko nad.

45+1

Po první půli hraje Králův Dvůr s Čáslaví nerozhodně 1:1. Domácího favorita poslal ve 29. minutě do vedení Adam Hájek, ale hosté rychle odpověděli zásluhou Tomáše Mlynky.

46

46
    Střídání v týmu FK Králův Dvůr: ze hřiště odchází Šilhavý, přichází Mocyk.

48
    Cabelíci zahájili druhou půli aktivněji. Hostující obrana už musela odvracet několik centrů.

51
    Stále se hraje na polovině Čáslavi. Do šance se ale domácí nedostali.

52
    Domácí jsou za svou snahu odměněni! Jeden z domácích hráčů dokázal v souboji přetlačit obránce a ještě naservíroval míč do šance střídajícímu NAZAROVI MOCYKOVI. Ten napoprvé trefil jen Dastycha, ale balón se k němu ještě vrátil a reparát už Mocyk zvládl – 2:1.
    52. Nazar MOCYK - 2:1

55
    Žlutou kartu dostává Adam Hájek (FK Králův Dvůr).

57
    Druhá půle je zatím jasně v režii Králova Dvora. Domácí po přestávce hodně přidali a Čáslav přehrávají.

59
    Hosté zahrávali rohový kop, ale přízemní centr pro obranu Cabelíků neznamenal větší nebezpečí.

61
    Hosté budou zahrávat rohový kop. Míč stojí u rohu šestnáctky Králováku, což už je dobrá pozice.

62
    Rozehrávající hráč poslal do vápna nepovedený centr, který odvrátil hned první fotbalista v modrobílém.

64
    Střídání v týmu FK Králův Dvůr: ze hřiště odchází Daniel Zelenka, přichází Patrik Červeňák.

65
    Čáslav ztrácí na záchranu už 12 bodů a její situace je tedy stále více kritická. Hosté by museli ve zbytku sezóny téměř vše vyhrát, aby se v ČFL udrželi.

67
    Hra se po náporu Cabelíků vyrovnala. U míče je nyní Čáslav.

69
    Zápasu neschází řada osobních soubojů ve středu hřiště. Hosté své herní nedostatky nahrazují bojovností.

71
    Cabelíci se snaží zklidnit hru a nyní kombinují na vlastní polovině.

71
    Jeden z domácích hráčů se s míčem protlačil až před bránu, ale jeho střelecký pokus už defenziva soupeře zblokovala.

73
    Standardka Čáslavi. Míč opět končí jen na prvním bránícím hráči Králováku.

74
    Domácí kouč František Barát burcuje své svěřence k větší aktivitě. Do konce zápasu přeci jen ještě chybí dost času a pasivita by se domácím nemusela vyplatit.

75
    Hostující Martin Frejlach zastavil akci soupeře faulem, za který byl potrestán žlutou kartou.

76
    Z následné standardky domácí zvyšují už na 3:1! Míč propadl přes shluk těl až na bránu, a přestože si na něj Dastych sáhl, v cestě do sítě mu nezabránil. Za autora gólu je označen MICHAL PROCHÁZKA.
    76. Michal PROCHÁZKA - 3:1

77
    Střídání v týmu FK Čáslav: ze hřiště odchází Martin Frejlach, přichází Adam Ronovský.

80
    Troufám si říct, že je už rozhodnuto. Čáslav na vymazání dvougólového manka asi nemá.

81
    Hosté se budou bránit další standardní situaci. Teď je to ale pozice spíše pro centr.

81
    Ten také přišel a Dastych ho dokázal vyboxovat do bezpečí.

82
    Pěkná akce domácích, která byla zakončena střelou z 18 metrů. Dastych předvedl dobrý zákrok a vytáhl míč nad břevno.

83
    Domácí brankář Krček si v klidu došel pro centrovaný míč. Nyní zakládá další akci svého týmu.

85
    Tempo hry pomalu uvadá. Domácí už chtějí zápas především v klidu dohrát.

87
    Cabelíci se řítili do nadějného protiútoku. Slibně vypadající situaci pokazili a dopředu může soupeř.

88
    Střídání v týmu FK Králův Dvůr: ze hřiště odchází Adam Hájek, přichází Sergo Kurtiašvili.

89
    Domácí byli blízko čtvrtému gólu! Míč jen těsně minul tyč Dastychovy brány.

90
    Už běží poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik času sudí Váňa nastaví.

90+1

Králův Dvůr splnil roli favorita a předposlední Čáslav porazil 3:1. Hosté drželi krok v první půli, po které platil nerozhodný stav. Druhé dějství už však patřilo Cabelíkům. Děkuji za pozornost a přeji Vám hezký zbytek soboty! (18:20:38)