Čeljabinsk – Novokuzněck 2:0 (kon.) | Ufa – Novosibirsk 6:0 (kon.) | Viťaz – Minsk 9:6 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
9:6 (2:2, 3:1, 4:3)
HC Dinamo Minsk
Neděle 30.10.2016, 15:00 • Viťaz Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Přeji příjemné odpoledne všem příznivcům Kontinentální hokejové ligy. Dnes se úvodní buly vhodí pouze na třech stadionech. My se společně podíváme na zápas mezi HC Víťaz a Dinamo Minsk

HC Viťaz
    Podolsk se nachází po pětadvaceti odehraných zápasech na deváté příčce tabulky s 37 body. Víťaz z posledních pěti utkání dokázal vyhrát jen dvakrát a to proti týmu Dinamo Riga, kterou na svém ledě porazili 3:2, a týmu Jugra Chanty-Mansijsk, který přehráli těsně 2:1. Naopak prohráli s finským Jokeritem, kterému podlehli 2:1, s Jekatěrinburgem, kde zápas také končil 2:1, a také s Astanou, která Podolsk přejela v poměru 5:0. Kdyby Víťaz v dnešním zápase vyhrál, dotáhl by se v tabulce na svého dnešního soupeře.

Dinamo se drží na sedmé pozici v tabulce Západní konference. Ze třiadvaceti zápasů dokázal Misk získat krásných čtyřicet bodů. V posledních pěti zápasech se ovšem Dinamu nedařilo. Dvakrát prohráli v základní hrací době a jedno padli v prodloužení. K vítězným zápasům si pak přidali jednu výhru po šedesáti minutách a jednou vyhráli po samostatných nájezdech. Vítězství v dnešním zápase by pro Dinamo znamenalo, že by se dotáhlo na jednobodový rozdíl na Moskevské Dynamo.

Československá stopa v utkání
    Jakub Jeřábek (CEC)
    Lukáš Krajíček (MIN)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Domácí nastoupí v červené barvě dresů hosté v bílé barvě dresů. Na začátek nám zazní hymna Běloruska a Ruska.

00:01

00:05
    Hned po začátku hry se prosazuje hráč ALEXEJ MAKAJEV. Alexandr Nikulin po vyhraném vhazování okamžitě přihrál Alexi Makajevovi který hned v 5 vteřině dnešního zápasu dává pro svůj tým první gól.Asistence Nikulin A., Afinogenov M.
    00:05 Alexej MAKEJEV - 1:0

01:06
    Nebezpečná akce domácích a velký závar před hostujícím brankářem. Ten ale vše vyřešil s chladnou hlavou a ukryl kotouč ve své lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.

02:16
    To je neuvěřitelné. Hned ze začátku se domácí krátce po sobě prosadili. A to hráč ALEXEJ MAKAJEV. Asistence Nikulin A., Afinogenov M.
    02:16 Alexej MAKEJEV - 2:0

03:38
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Kovyršin – 2 min., podražení).

06:15
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ROB KLINKHAMMER. Který si nadvakrát u modrá čáry vyměnil touš s Alexandrem Matěruchinem a střelou od modrá nedal domácímu brankáři pražádnou šanci. Asistence: Alexandr Matěruchin a Matt Ellison.
    06:15 Rob KLINKHAMMER - 2:1

09:24
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (2 min. – příliš mnoho hráčů).

11:59
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Vjačeslav Soloduchin – 2 min., hrubost).

13:25
    Český hráč posílá svůj tým do třech za nebezpečnou hru vysokou holí.

14:22
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., krosček).

Domácí už hrají ve čtyřech.

15:35
    Harri Säteri brankář domacích má momentálně plné ruce práce s odvrácením střel Dinama.

16:26
    A máme srovnáno. To je neuvěřitelné ANDREJ STAS nedal domácímu obránci svatyně šanci. A pomohl tím svému týmu ke srovnání skóre. Asistence Linglet C., Lisovec J.
    16:26 Andrej STAS - 2:2

19:02
    Domácí se ještě snaží ohrozit hostujícího gólmana. Ale hra se už v klidu dohraje ve středu kluziště.

19:31
    Vhazování po pravici Igor Saprykin .

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je tu konec první třetiny kde jsme viděli celkem 4 branky. Domácí vlétli do zápasu a během dvou minut dali 2 branky a utvořili si tím tak náskok. Hosté ale nesložili hokejky a dokázali nejprve snížit na 2:1 z přesilové hry. A necelých 5 minut před koncem první třetiny vsítili 2 gól. Zápas nám na začátku druhé třetiny začne nerozhodně za stavu 2:2.

20:01

20:01
    Úvodního buly se zmocnili hosté a zamířili hned před brankáře Igor Saprykin ten ale nedal hostům šanci a přerušil hru.

21:23
    Domácím se nedaří se dostat do útočného pásma a stále kombinují ve středním. Kde však přicházejí o kotouče.

22:21
    Hosté kombinují v útočném pásmu kde se však hra přerušuje jelikož kotouč se otřel o ochranou síť.

22:52
    Slibná kombinace domácích v útočném pásmu ale hostující brankář Ben Scrivens dvě tutové akce vychytal.

23:45
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., hákování).

23:46
    Lukáš Krajíček se snaží využít přesilové hry ale hostující brankář Ben Scrivens je zatím v této třetině 100% a drží stále nerozhodný výsledek.

24:55
    Domácí stále kombinují v útočném pásmu a hledají cestičku kudy dopravit touš do branky hostů.

25:39
    ALEXEJ KOPEJKIN nedal hostujícímu brankáři tentokráte šanci a ranou od modré skóroval a využil tak přesilovou hru.
    25:39 Alexej KOPEJKIN - 3:2

26:05
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (2 min.).

Velký závar před domácím brankářem a hráči v bílém motají koutoučem všem hlavu jen ne a ne se dostat do slibné gólové šance.

28:40
    Viťaz právě vstřelil branku! Autorem branky je MARIO KEMPE. Alexej Kopejkin střílel od modré kde stál dobře postavený Mario Kempe a skvělou tečí tak zvýšil vedení svého týmu. Asistence Kopejkin A., Jeřábek J.
    28:40 Mario KEMPE - 4:2

30:06

31:08
    Hosté se usadili v útočné třetině ale nevědí si rady jak dopravit puk do branky brankáře Harriho Säteriho.

32:33
    Ihned z trestné lavice se dral do útoku Alexandr Nikulin a ujížděl sám na brankáře. Ten mu ale nedal šanci. Alexej Makejev následně nedokázal trefit zcela odkrytou branku hostí.

33:04
    Hosté kombinují v útočném pásmu zatím bez výsledku.

33:05
    Autor čtvrté branky Mario Kempe odjíždí s krvavým šrámem do šatny když neštastně spadl na hrací plochu. Hokej je tvrdá hra. Vylučovat se nebude.

33:44
    Autorem branky je MATT ELLISON. Ten dostal přihrávku zpoza branky na levý kruh od svého spoluhráče a dobře mířenou střelou k tyči překvapil domácího brankáře. Asistence Klinkhammer R., Kosticyn S..
    33:44 Matt ELLISON - 4:3

34:34
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JAKUB JEŘÁBEK. Ten dostal přihrávku od Dmitrije Šitikova udělal dva rychlé kroky k bráně a střelou zápěstím nedal brankáři hostí žádnou šanci. Asistence Šitikov D., Aaltonen M.
    34:34 Jakub JEŘÁBEK - 5:3

34:51
    Hosté se snaží dostat do útočného pásma a vymyslet nejakou gólovou šanci.

35:48
    Dinamo stále kombinuje před Harrim Säterim ale domácí brankář se vynikajícím zákrokem vytáhl.

37:07
    Hraje se teď nejvíce ve středním pásmu a soupeři sami sobě navzájem odevzdávají kotouče.

38:11
    Hráči v bílém kombinují před domácí svatyní a hledají skulinku kudy překvapit domacího brankáře.

38:51
    Jevgenij Lisovec vypálil od modré rána byla zblokována. Vhazuje se ve středním pásmu.

39:02
    Artur Gavrus ujel sám na brankáře hostů. Ten ho však vychytal.

39:48
    Na závěr se vhazuje před domácím brankářem po zakázaném uvolnění.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

V této třetině padli celkem 4 góly. V 6 minutě druhého dějství Alexej Kopejkin urval vedení na domací stranu v přesilové hře. O dvě minuty poté navýšil na 2 brankový rozdíl Mario Kempe . Hostům se ale opět podařilo snížit na jedno brankový rozdíl ve 14.minutě. Skóroval Matt Ellison . Avšak přišla velice rychlá odpověď domácího týmu a to zejména českým hráčem Jakubem Jeřábekem ,který dnes hraje vynikající zápas a připsal si ke svému góĺu ještě zatím dvě asistence. Stav zápasu před začátkem třetí sirény je tedy 5:3.

40:01

40:01
    Puku se zmocnili domácí ale následně je zastavil ofsajd.

40:50
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., podražení).

41:29
    Hosté nebezpečně kombinují před domácí brankou a vysílají na domacího brankáře Igora Saprykina jednu ránu za druhou.

42:34
    Domácí se osvobozují s tlaku hostí vyhozením přes všechny čáry.

42:54

43:59
    Domácí hráč MAXIM AFINOGENOV si najel před branku a střelou mezi betony nedal střídajícímu brankáři hostů Michail Karnauchovi šanci. A zvyšuje tak vedení svého týmu na 6:3
    43:59 Maxim AFINOGENOV - 6:3

46:03
    Tlak domácích stále pokračuje avšak hodně nepřesně si přihrávají.

46:59
    Tak to je přestřelka hráč ILJA ŠINKEVIČ si najel mezi kruhy kde dostal přihrávku a skóroval.
    46:59 Ilja ŠINKEVIČ - 6:4

47:34
    Autorem branky je ILJA ŠINKEVIČ. Neuvěřitelné jak jeden hráč dokáže si podruhé najet na stejné místo a podruhé zakončit. a zkomplikovat tak hru domacích. Snižuje se na 6:5 a hra se nám zase vyrovnává.
    47:34 Ilja ŠINKEVIČ - 6:5

48:00

49:01
    Hráči v modrém zaklínili domácí ve svém obraném pásmu a vycítili tak šanci ještě něco provést s výsledkem.

50:00

51:00
    Hráči v modrém kombinují v útočném pásmu zatím bezvýsledně.

Vjačeslav Soloduchin ujel sám na brankáře hostujícího týmu který se roztáhl na své čáře a zabránil mu tak dát gól.

51:15
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kulakov – 2 min., hrubost).

51:38
    A to je nepříjemné Andrej Stas posílá tak svůj tým do třech.

52:15
    Domácí využívají přesilovku 5 na 3 JAKUB JEŘÁBEK dostal přihrávku mezi kruhy kde propálil Michaila Karnauchova. Asistence Aaltonen M., Kopejkin A.
    52:15 Jakub JEŘÁBEK - 7:5

52:40
    Pokračuje klasická přesilovka domácího týmu 5 na 4.

53:00
    Domácí kombinují ve středním pásmu a nedokáží se dostat do toho útočného.

53:43
    MIRO AALTONEN si několikrát vyměnil kotouč se svým spoluhráčem. Po té vypálil od modré a vymetl pavučinku v horním levém růžku. Asistence Jeřábek J.
    53:43 Miro AALTONEN - 8:5

54:43
    Autorem branky je ALEXANDR MATĚRUCHIN. Tento hráč dokázal být u vyraženého kotouče jako první a svižnou střelou mezi betonem a lapačkou dokázal na podruhé překonat domácího brankáře Harriho Säteriho Asistence Lisovec J.
    54:43 Alexandr MATĚRUCHIN - 8:6

54:55
    Andrej Stas měl teď velkou příležitost snížit na jednobrankový rozdíl avšak v rozhodné chvíli minul.

56:16
    Hosté kombinují v útočném pásmu kde jejich šance zatím hasí gólman Harri Säteri.

57:07
    Hosté stále tlačí na domácí branku zatím bezvýsledně.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:06
    Hosté hrají na posledních pár vteřin bez brankáře.

59:20
    Marc-Andre Gragnani měl teď velikánskou šanci rozhodnout zápas avšak netrefil prázdnou klec hostů.

59:56
    JURIJ KOKŠAROV ujel sám na prázdnou branku hostů a vsítil tak 9 branku domácích.
    59:56 Jurij KOKŠAROV - 9:6

V dnešním zápase jsme viděli doslova gólové hody. Kdy první třetina byla vyrovnaná oproti druhé kdy hráči Viťazu přehráli tým z Minsku 3:1. Hostům se na dvakrát podařilo snížit na jednobrankový rozdíl ale to nestačilo. Výrazně se na tomto vysokém výsledku podílel český hráč Jakub Jeřábek kde si připsal 2 góly a dvě asistence. Domácí tým si zaslouženě nechává doma 3 body za tento zápas. Konečný výsledek HC Viťaz 9 HC Dinamo Minsk 6

Československá stopa

Jakub Jeřábek (CEC) 2 góly 3 asistence a 5 střel. (17:49:26)

Miroslav Skokan

Branky a nahrávky: 1. Makejev (A. Nikulin, Afinogenov), 3. Makejev (A. Nikulin, Afinogenov), 26. Kopejkin (Jeřábek), 29. Kempe (Kopejkin, Jeřábek), 35. Jeřábek (Šitikov, M. Aaltonen), 44. Afinogenov (A. Semjonov, Horák), 53. Jeřábek (M. Aaltonen, Kopejkin), 54. M. Aaltonen (Jeřábek), 60. Kokšarov – 7. Klinkhammer (Matěruchin, Ellison), 17. Stas (Linglet, Lisovec), 34. Ellison (Klinkhammer, S. Kosticyn), 47. Šinkevič (Stas, Linglet), 48. Šinkevič (Gragnani, An. Stěpanov), 55. Matěruchin (Lisovec)

HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Gimajev, Voronkov, A. Semjonov, Golovkov, Jeřábek, Katičev, Berďukov – Soloduchin, Horák, Šitikov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, Kempe, M. Aaltonen – Vyglazov, Cyganov, Kokšarov.
    HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Scrivens) – Šinkevič, Gragnani, Lisovec, Krajíček, Znacharenko – Kitarov, Linglet, Pavlovič – S. Kosticyn, Ellison, Klinkhammer – Matěruchin, Gavrus, Drozd – Stas, Kovyršin, An. Stěpanov – Karaban, Kulakov.

Rozhodčí: Odins, Olenin – Shelyanin, Shikhanov