Mountfield HK – Pardubice 6:0 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 3:5 (kon.) | Slavia – Plzeň 3:2 (kon.)
Chomutov – Kladno 3:5 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 9:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Sparta 3:6 (kon.)
Třinec – Zlín 3:4 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 6:5 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 3:4 (1:2 po s.n.) | Č. Budějovice – Salzburg 5:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:5 (0:1, 1:4, 2:0 - N 0:0 - 1:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 15.09.2018, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina C

S konstatováním, že Dukla Jihlava doma prohrála se Žďárem nad Sázavou 3:5, a to po poměrně špatném výkonu, ovšem extra bod navíc již v nájezdech zůstal v Jihlavě, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (14:59:55)

Bonusový bod navíc již vybojovala Jihlava, která nejprve ustála oslabení v prodloužení a pak zvrátila nepříznivý stav 0:2 po dvou sériích nájezdů. Ve třetí sérii snížila, ve čtvrté vyrovnala a posledním nájezdem přinesl rozhodnutí Tomáš Vala – 1:0.

65:00
    Dukla právě vstřelila branku!
    V nájezdech se raduje Jihlava, byť prohrávala už 0:2, ale zásluhou Chlubny, Rašína a TOMÁŠE VALY otočila na 3:2.

5. série
    3:2
    Tomáš Vala se naopak prosazuje střelou nad lapačku a Jihlava bere bod navíc – 3:2.

5. série
    2:2
    Jihlava má možnost brát bod navíc, jelikož Černohorský puk do sítě přes Javůrka nedostal – 2:2

4. série
    2:2
    Je srovnáno, obránce Patrik Rašín poslal puk nad rameno Radosty – 2:2.

4. série
    1:2
    Maroš Jedlička se naopak kolem pravého betonu Javůrka neprosadil – 1:2.

3. série
    1:2
    Tomáš Chlubna hezky naznačil, že pojede do blafáku, aby se poté trefil přesně k pravé tyči – 1:2.

3. série
    0:2
    Jana Tlačila vychytal Javůrek svojí lapačkou – 0:2.

2. série
    0:2
    Miroslav Juda zkusil střelu z kruhů mezi betony, to ale nebyl dobrý nápad a Radosta si pokus pohlídal – 0:2.

2. série
    0:2
    Pavle Vojinovič již dneska jeden gól dal, nyní rozhýbal gólmana a prosazuje se opět – 0:2.

1. série
    0:1
    Lukáš Mareš střelou zblízka minul, mířil těsně vedle levé tyče – 0:1.

1. série
    0:1
    Dominick Vašíček blafákem uspěl – 0:1.

Nájezdy začne hostující tým.

Samostatné nájezdy začínají.

Samostatné nájezdy začnou zhruba za čtyři minuty.

65:00
    Konec prodloužení.

64:07
    Nemusel jít, kdyby zcela osamocený Jan Tlačil usměrnil svojí střelu lépe než do pravé tyčky.

64:00
    Do konce prodloužení chybí už jen minuta. Půjde zápas do nájezdů?

62:55
    Jan Klodner dostal puk přesně na střed pravého kruhu. Mířil mezi betony Javůrka, který je stáhl k sobě včas. Jihlava je již v plném počtu.

62:34
    Tohle byl pořádný nápřah Jana Tlačila od modré, který ale opět končí na jistém Javůrkovi.

62:15
    Střelu Nikoliče z levého kruhu má Javůrek znovu v lapačce.

62:05
    Dukla se po buly opět rychle osvobozuje.

61:24
    Barák byl u puku podél mantinelu dříve a obloučkem jej posouvá ven z pásma.

60:54
    Plameny vyhrály buly a kombinují, ale Tlačil od modré trefil jen napadajícího Krajíčka, od kterého jde puk ven.

60:50
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

60:50
    Hosté budou mít šanci ke všem čtyřem bodům, protože Lukáš Mareš byl za brankou Radosty až moc důrazný a jde ven na dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 7-5.
    Využití: 1-2.
    Vyšší tresty: 1-1.

60:21
    Jihlava ujela do přečíslení tři na dva, ve kterém se jí ale nepovedla přihrávka v útočném pásmu. Rázem to vypadalo, že hosté půjdou do situace tři na nikoho, ale Tomáš Vala nejenže výborně získal puk, ale ještě mohl zařídit rozhodnutí. Jeho ránu ale schoval Radosta v lapačce.

60:01

Prodloužení začne v 14:15.

Třetí třetina začala tak, jak skončil celý zápas. Po patnácti sekundách využil přesilovou hru Patrik Rašín a naopak 5 vteřin před koncem upravil další bek Daniel Piskač na konečných 3:5. Žďár tak bere tři body.

59:55
    Tahle branka přichází už hodně pozdě, pět sekund před koncem základní hrací doby. Duklu tak může těšit alespoň to, že vyhrává třetí třetinu 2:0, když čistý průstřel zařizuje obránce DANIEL PISKAČ. Asistence: Martin Barák.

59:18
    Jihlava to ještě zkouší, ale nepřesnou přihrávkou se připravuje o výraznější tlak před Radostou.

58:46
    Pigl si před brankou chtěl stáhnout nahození Rašína od modré, ale měl proti sobě tři hráče.

58:00
    Jihlava hraje v plném počtu a zároveň probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:45
    Další úspěšné ubránění obranné modré v podání Dukly. Tahle přesilovka hostům nejde.

57:02
    Dělovka Jakuba Černohorského od modré zacinkala po teči na levou tyčku Javůrka.

56:37
    Jihlava se osvobozuje a hosté musí začít od své svatyně.

56:00
    Patrik Čermák totiž míří ven za podrážení a nyní už je zcela jasné, že Plameny si odvezou z Jihlavy tři body.

Na vyloučení: 6-5.

55:45
    Už jsem si myslel, že Žďár chce zkusit power-play a zvýšit své vedení, když jsem viděl Jana Radostu odjíždět z branky. Poté můj zrak ale našel paži sudího Sýkory, jenž se tyčí ke střeše stadionu.

55:14
    Javůrek za svojí brankou zastavuje nahození hostí. Nedlouho poté se ale hosté znovu dostali k zakončení a před brankou roztažený domácí gólman zabránil puku v cestě do sítě.

54:32
    Hosté mají puk za brankou Javůrka, kde o něj bojují s jihlavskými hráči. Nechci se mýlit, ale zdá se mi, že o třech bodech je jasno a bude se hrát pouze o bonusový navíc.

53:12
    Jihlavští hokejisté mířili do protiútoku dva na dva, ale nesehráli ho nejlépe a o kotouč přišli.

52:21
    Tomáš Vala našel puk v mlýnici před brankou a v pádu se snažil doklepnout kotouč směrem k volné části branky, ale puk mu projel mezi hokejkou.

51:44
    Jakub Krajíček si nabruslil z levé strany mezi kruhy a zkoušel střelu do horního rohu, ovšem Radosta dobře zasáhl ramenem.

50:15
    Patrik Čermák se mezi kruhy natáhl po puku a dobře vystřelil, ovšem Radosta si připisuje velice dobrý zákrok.

50:00
    Do konce základní hrací doby zbývá přesně 10 minut.

48:05
    Obranná tvrz hostí zatím funguje výborně. Jihlava se sice dostane do útočného pásma, ale tam se jí nedaří nic vymyslet.

47:32
    Dobrý zákrok Jana Javůrka, který vytáhl na brankové čáře rozklek proti Pětnikově zakončení zblízka.

47:07
    Hosté hrají v plném počtu, Jihlavě se tato přesilovka až na jednu střelu nevydařila.

46:49
    Ofsajd Jihlavy brzdí další možnost domácích o snížení.

46:14
    Až nyní se to podařilo. Lukáš Mareš, útočník A-týmu Dukly, tvrdě vypálil od modré, ale Radosta i přes clonu soupeře schoval puk ve výstroji.

45:56
    Hosté zatím fungují dobře, Jihlava se nemůže dostat do útočného pásma.

45:07
    Hráčská lavice hostí se dopustila nedovoleného bránění a pouští tak domácí do další přesilové hry. Dvě minuty jde odsedět Dominick Vašíček.

Na vyloučení: 5-5.

44:55
    Zakázané uvolnění hostí.

44:06
    Juda naslepo dával puk mezi kruhy, kde se ho ujal Tomáš Pigl. Domácí útočník měl tváří v tvář Radosty kvanta času. Připravil si puk na střelu, ale trefil jen gólmanův beton.

44:02
    Další nápřah Poizla od modré skončil v lapačce jistého Javůrka.

43:18
    Domácí hrají v plném počtu.

43:12
    Jihlavští hokejisté bezpečně brání svoje obranné pásmo a zastavují akce hostí. Nyní již na útočné modré a jdou dopředu.

42:05
    Hosté to dnes znovu zkusili od modré, tentokrát byl autorem střely Daniel Poizl. jeho ránu Javůrek bezpečně kryje.

41:18
    To by ale nesměla být Dukla vylučovaná. Pavel Zvěřina dostává dvě minuty za sekání a to je pro hosty vítaná možnost ušetřit po gólu trošku času.

Na vyloučení: 5-4

40:15
    Že by bylo ještě o co hrát? Přímo snový vstup domácích do třetí třetiny obstaral PATRIK RAŠÍN, který zblízka po Judově přihrávce v přesilovce poslal puk do vinglu. Asistence: Miroslav Juda.

40:01
    Po konci druhé třetiny bylo gestikulací jasné, že Ondřej Chaloupek v utkání již nebude pokračovat a naopak ho nahradí pro třetí třetinu a zbytek zápasu Jan Javůrek.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:45.

Druhá třetina se Dukle vůbec nevydařila. Nejprve sice přišlo vyrovnání z hole Miroslava Judy, ale poté možná hosty nakoplo neúmyslné zranění Martina Nagyho, který při úsilí získat puk narazil do připraveného jihlavského hráče. Žďár následně v rozmezí času 29:03 – 37:56 dal čtyři branky, když se postupně trefili Jiří Puczek, Jan Tlačil, Daniel Poizl a Dominick Vašíček – 1:5.

40:00

39:13
    Jan Radosta dnes dostává druhý dvouminutový trest, tentokrát je gólman hostí trestán za zdržování hry – posunutí branky. Na dvě minuty za něj půjde ven Richard Pětník.

Na vyloučení: 4-4.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

37:56
    Žďár právě vstřelil branku!
    Během tří minut a 11 sekund dostává Jihlava třetí branku, když DOMINICK VAŠÍČEK zakončuje povedenou souhru po přihrávce Nikoliče. Hosté možná dělají rozhodující krok ke třem bodům. Asistence: Jakub Nikolič, Jakub Konečný.

37:15
    Vyloučeným hráčem je nakonec Martin Barák, který dostává deset minut za nesportovní chování, patrně za řeči.

Na vyloučení: 4-3.

37:15
    Před žďárskou brankou se strhla menší potyčka, po které se asi vylučovat nebude. K osobnímu trestu došlo až krátce po konci strkanice a ven půjde jeden z hráčů Dukly.

36:09
    Nyní už čtvrtý gól hostí přichází. Filip nahrál Klodnerovi, ten našel na modré DANIELA POIZLA a jeho střela zapadla přes klubko hráčů přesně pod horní tyčku. Asistence: Jan Klodner, Jakub Filip.

35:37
    Už to málem mohlo být o tři branky. Chaloupek vyrazil střelu Vojinoviče jen betonem a nechybělo moc, aby Kavický dorážel kotouč do prázdné klece.

34:45
    Jihlava doplácí na oslabení a hosté jdou do vedení o dvě branky. Povedenou souhru dvou útočníků hostí zakončil JAN TLAČIL, který střílel po přihrávce Konečného prakticky do volné části branky. Asistence: Jakub Konečný.

34:32
    Tlačilův pokus vyrazil Chaloupek před sebe, kde už se puk ujali domácí a odpalují ho na druhou stranu.

34:06
    Hosté to zkusili opět od modré, ale neúspěšně, tentokrát byl puk sražen do ochranné sítě.

33:44
    Rána Klodnera od modré byla neúspěšná, jelikož jí zblokoval jeden z hráčů Dukly.

33:23
    Další vyloučení na jihlavské straně. Útočník Patrik Čermák dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

Vyšší tresty: 0-1.

31:10
    Hosté kombinovali za brankou Chaloupka. Filip zkoušel zpoza branky prostrčit puk na spoluhráče, což se mu povedlo, ten ale zakončit nedokázal.

29:03
    Hosté využívají přesilovou hru. Tlačil vypálil od modré a jeho střelu před brankou tečoval do sítě JIŘÍ PUCZEK, s čímž Chaloupek nemohl vůbec nic dělat. Asistence: Jan Tlačil.

28:50
    Až nyní se Žďár dostal ke střele, ale Klodner i Tlačil z levého kruhu minuli branku.

28:12
    Daniel Piskač jde ven na dvě minuty za hákování, což je šance pro hosty na opětovné vedení.

Na vyloučení: 3-3.

27:43
    Ofsajd domácích.

26:16
    Jedná se o útočníka Martina Nagyho, který je nyní odnášen do útrob stadionu na nosítkách. Přejeme, ať je v pořádku.
    26:16 Aktuální momenty na HZS

26:16
    Ou ou, tohle nejsou úplně příjemné chvilky na Horáckém zimním stadionu. Jan Trávník byl na své obranné modré připravený na souboj, když do něj najel jeden z hráčů hostí, jenž o jihlavském bekovi vůbec netušil. O faul se nejednalo ani v nejmenším, rozhodčí nechtěl vylučovat a navíc měl "Tráva" ruce dole. Hráč hostů nyní již nějakou chvíli leží na ledě a je v péči zdravotnice. Kolem něj jsou všichni hráči hostí. Jméno hokejisty nyní nevím, za chvíli zjistím. Hlavně ale, aby byl v pořádku.

25:58
    Hosté si koledovali o vyrovnání a to právě přichází. MIROSLAV JUDA velice projel do útočného pásma jako nůž máslem, neohroženě se dostal k puku a svůj výpad zakonči prvním překonáním Radosty v dnešním utkání, byť trošku se štěstím. Jeho rána totiž nemířila do branky, ale do plexi za svatyní, od které se puk odrazil směr gólmanova záda a zapadl za čáru. Bez asistence.

25:31
    Jihlava přikládá pod kotlem a zdá se, že se tyhle situace nesledují Poizlovi z trestné lavice zcela dobře. Ale nejen jemu. Hosté jsou nyní jasně pod tlakem.

25:07
    Nyní Dukle nevyšla kombinace a pískáno je zakázané uvolnění.

24:41
    Snad poprvé v utkání se Dukla výrazněji usadila před Radostou, který musel zasáhnout proti střele Valy i Chlubny.

23:41
    Dukla ani Žďár nedokáží udržet puk delší čas na svých holích, i proto se nyní hraje nahoru – dolu.

22:31
    Hosté hrají v plném počtu a právě nyní je odpočítávána desítka pro Poizla.

21:52
    Nyní se navíc bude vhazovat před Chaloupkem, který ukryl mezi betony ránu Nikoliče z levé strany.

21:35
    Hosté se dvakrát po sobě osvobozují a stejné je to i nyní.

20:31
    Vypadá to, že půjde o vyloučení na 2+10 minut a nakonec tomu ta i je. Sudí Matěj Sýkora jde tento moment vysvětlovat střídačce hostí. Deset minut si odsedí Daniel Poizl, kratší trest jde odpykat Matěj Jindra.

Na vyloučení: 2-3.

20:31
    Trávník vyslal výborným pasem do útoku Tomáše Pigla, který ale na útočné modré inkasoval ránu na hlavu. Jasné vyloučení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:47.

Úvodní třetina je u konce a řekl bych, že hosté poměrně zaslouženě vedou 1:0. Hra jihlavských juniorů nebyla úplně dobrá, Žďár byl aktivnější a když už se zdálo, že skončí první třetina bez branek, dostal Pavle Vojinovič v předbrankovém prostoru výrazný čas k úspěšné dorážce.

20:00

19:59
    Ofsajd hostí.
    19:34 PAVLE VOJINOVIČ - 0:1

19:34
    Tohle ale bylo laxní bránění předbrankového prostoru. Tuze moc prostoru nechala Jihlava hráčům hostí, takže Chaloupkem vyražený pokus Klodnera dorazil do sítě PAVLE VOJINOVIČ, který se tak raduje ze své první branky v letošní sezoně. Asistence: Jan Klodner.

19:00
    Poslední minuta první třetiny probíhá právě nyní.

17:19
    Martin Zadražil zkoušel posunout puk na modrou pro rozjetého spoluhráče, ale jeho pas nebyl úplně rychlý. Proto hosté na modré uzmuli kotouč, který vzápětí končí v Chaloupkově lapačce.

16:44
    A stejné je to i nyní, kdy končí domácí přesilová hra. Žďár nad Sázavou hraje v pěti.

16:17
    Jihlavští hokejisté na chvilku vybojovali v útočném pásmu puk, ale poté se hosté zásluhou Černohorského osvobozují.

15:52
    Následně dvakrát zahrozil Vítězslav Brož, ale prvně z levého kruhu také neseřídil mířidla a poté si s jeho pokusem poradil Jan Radosta.

15:28
    Rána dobrá, leč vedle. Asi tak by se dala charakterizovat střela Tomáše Pigla od modré.

14:43
    Jan Radosta je tedy vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – padnutí na puk. Gólman ovšem na trestnou jít nemůže a i kdyby, ani by to nebylo dost dobře možné, jelikož hosté dnes nemají gólmanskou dvojku. Jeho trest jde odsedět Pavle Vojinovič, srbský to plejer.

Na vyloučení: 2-2.

14:36
    Daniel Piskač se jal napadat domácí rozehrávku a obránce Klusáček se musil mít na pozoru. Situaci ale s pomocí spoluhráčů zvládl umě, nikterak ale jeho spoluhráč Radosta, který dostal dvě minuty a okusit pohodlí trestné lavice za něj půjde útočník Vojinovič.

14:21
    Po hře vysokou holí se bude vhazovat před jihlavskou svatyní.

13:51
    Mezitím se jihlavští hokejisté odhodlali ke zteči Radosty, ovšem ten jim zatím kazí radost ze vstřelené branky svými zákroky. Na druhou stranu, žádnou těžkou práci ještě neřešil.

13:03
    Když zrovna na ledě není nic výrazného k popisování, sleduji místního gólmana Daniela Šťastného, jak natáčí dnešní zápas pro potřeby obou týmů. Ač nemá s touto činností téměř zkušenosti, zvládá to velice zdatně. Dokonce vymyslel i vlastní polohu stativu, aby měl nahrávání co nejjednodušší. Šikovný to chlapec, který jinak dělá i jednoho z trenéra gólmanů klubu.

12:19
    A nic výrazného nevymysleli ani hosté, protože je pískán jejich ofsajd.

11:58
    Jihlavští mají po delším čase možnost dostat se před Radostu, ovšem Vítězslav Brož byl v útočném pásmu obklíčen třemi hráči soupeře, tudíž nemohl nic výrazného vymyslet.

11:03
    Stejně tak jako Dukla Jihlava.

10:23
    Hosté hrají v plném počtu.

10:19
    Dělovka Klusáčka šla jen těsně vedle levé tyčky Chaloupka, následně domácí vyváží puk.

09:39
    Střílený pas Konečného nikoho před brankou nenašel, poté se rozehrávka dvakrát nepovedla Matěji Jindrovi. Nejprve dal nepřesnou přihrávku na modrou pro spoluhráče, poté si při zavezení puku nepohlídal ofsajd.

09:03
    Vítězslav Brož se proti Danielu Klusáčkovi provinil vysokou holí a hosté jdou do přesilovky čtyři na tři.

Na vyloučení: 2-1

09:01
    Hosté se snažili opět kombinovat, ale Klusáček svojí střelou od modré trefil pouze Vítězslava Brože. Ten se snažil po levé straně ujet, ale obránce hostí jej včas dostihl a poté si ještě vykoledoval faul.

08:23
    Po menší mele před Chaloupkem se bude hrát ve čtyřech. Sudí za katr posílá Jana Klodnera ze Žďáru za krosček, za Jihlavu jde ven Petr Bouška vinou podražení.

Na vyloučení: 1-1.

07:05
    Čermák obkroužil prakticky celé útočné pásmo a poté dával střílenou přihrávku z pravé strany před branku, na kterou nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl. Jihlavský útočník to ale myslel hodně dobře.

06:40
    Hosté jsou opět aktivnější a okupují prostor před Chaloupkem, ale výrazněji prověřit ho zatím nedokáží.

06:20
    Daniel Piskač nahodil kotouč ze středního pásma k brance a družina trenéra Karla Nekvasila jde střídat.

05:44
    Chaloupek musel opět zasahovat, když se k jeho bráně sjeli tři hráči soupeře, ti ale neměli potřebný čas a prostor k zakončení.

04:10
    Nyní už musel gólman hostí zasahovat výrazněji. Patrik Čermák napřáhl z pravého kruhu a Radosta ukázal svůj um.

03:22
    První zákrok si připisuje i Jan Radosta, který střelu Krajíčka z pravého úhlu bezpečně pokryl.

02:38
    Dobrá šance hostí. Maroš Jedlička si sjel z levého kruhu před branku a otestoval Chaloupkovu pozornost. Jihlavský gólman jeho střelu vyráží a poradil si i s dorážkou, na kterou Jedlička ale neměl tolik místa.

02:19
    Zároveň ještě ani jednou nebylo přerušení, hra má od začátku slušný spád.

01:59
    Jihlava se zatím před Radostu ještě nedostala, hosté pokračují v aktivní hře.

00:56
    Žďárští jsou v úvodní minutě častěji před gólmanem soupeře, Chaloupek ale zasahoval pouze jednou a ještě lehce.

00:01

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Javůrek) – Trávník, Vála, Piskač, Mareš, Zvěřina, Rašín – Brož, Juda, Pigl – Chlubna, Krajíček, Vala – Barák, Čermák, Zadražil – Bouška. Trenér: Karel Nekvasil

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta – Klodner, Poizl, Černohorský, Klusáček, Mikulík, Věžník – Nagy, Filip, Vojinovič – Tlačil, Konečný, Nikolič – Vašíček, Jedlička, Kavický – Puczek, Jindra, Pětník. Trenér: Jaromír Pytlík

Rozhodčí: Sýkora – Frodl, Coubal.

Na ledě se už pohybuje pouze ledař pan Mezera a čeká se na oba týmy.

Žďár nad Sázavou dokázal zatím získat body čtyři, když tříbodově porazil doma Olomouc a poté s ní prohrál v prodloužení. Se stejným soupeřem pak prohrál za nula na jeho kluzišti a v posledním zápase Plameny prohrály doma s Kometou, aby jí poté porazily na samostatné nájezdy. V tabulce patří Žďáru páté místo.

Jihlavští junioři z dvanácti možných bodů (tři body za základní hrací dobu + bod za prodloužení nebo nájezdy) získali zatím pět bodů. Nejprve doma podlehli Motoru v základní hrací době i na nájezdy, poté stejnému soupeři na jeho ledě oplatili totožnými výsledky a ve čtvrtek nejprve prohráli se Salzburgem, aby RedBull porazili v prodloužení. V tabulce jim patří čtvrté místo (ze šesti týmů) s pěti body.

Dobrý den, ještě jednou Vás vítáme u dalšího zápasu DHL extraligy juniorů, který bude tentokrát patřit derby Vysočiny. V rámci 4. kola se totiž ha Horáckém zimním stadionu utká HC Dukla Jihlava proti nedalekému týmu SKLH Žďár nad Sázavou. Utkání začne úderem 12 hodiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 26. Juda, 41. Rašín (Juda), 60. Piskač (Barák), 65. Vala – 20. Vojinovič (Klodner), 30. Puczek (Tlačil), 35. Tlačil (Konečný), 37. Poizl (Klodner, Filip), 38. Vašíček (Nikolič, Konečný)