Columbus – Chicago 2:3 (1:2 po s.n.) | Ottawa – New Jersey 3:4 (po pr.) | Minnesota – NY Islanders 1:3 (kon.)
Boston – Buffalo 3:2 (kon.) | Tampa – Detroit 2:1 (kon.) | Florida – Montreal 6:5 (kon.)
Arizona – Dallas 2:4 (kon.) | Anaheim – Philadelphia 1:2 (po pr.) | Calgary – Vancouver 2:5 (kon.)
Tampa Bay Lightning
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Detroit Red Wings
Pondělí 30.12.2019, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z utkání NHL, ve kterém se proti sobě postaví týmy Tampa Bay Lightning a Detroit Red Wings.

Domácí se těší z téměř nulové marodky a slušné formy, když v posledních dvou zápasech získali plný počet bodů za výhry v základní hrací době nad sousedními týmy tabulky, když nejprve přejeli Floridu 6:1 a ve včerejším těžkém utkání zdolali Montreal 5:4. V útoku se navíc mohou opřít o stabilní střelce Kučerova, Hedmana a Stamkose.

Na základě uvedeného patří Tampa k velkému favoritovi dnešního klání, neboť na domácím ledě přivítá nejhorší tým letošní sezóny Detroit Red Wings. Pokud o Detroitu mluvíme jako o nejhorším týmu, pak mluvíme jako o nejhorším s velkým N. Křídlům se letošní sezóna vážně nedaří a mezi 50 nejlepšími střelci nemá ani jedno jméno. Detroit je aktuálně považován za tým s nejvíce inkasovanými góly a nejméně vstřelenými. Z daleka nasbíral ze všech týmů nejméně bodů a ze všech týmů má rovněž nejhorší formu, když prohrál všech 5 posledních utkání, při čemž v každém z nich dostal 4 nebo 5 branek. Pokud bychom se podívali do této krize hlouběji za posledních 20 utkání si Detroit připsal pouhé dvě výhry po základní hrací době a jednu v prodloužení. Detroit navíc zužuje marodka důležitých hráčů, když pro zranění nehrají Ericsson ani Mantha, k nimž se přidal i Američan DeKeyser. Vzhledem k výše uvedenému je patrné, že boj o play off už Detroitu unikl a jak se zdá, pomalu ale jistě mu uniká i boj o to nestát se nejhorším týmem této sezóny. Pro srovnání aktuálně druhý nejhorší tým NHL New Jersey Devils má odehráno o dva zápasy méně než Wings a to nasbíral o 9 bodů více, nastřílel o 9 branek více a inkasoval o 22 branek méně.

Proti Detroitu navíc dnes hrají i vzájemné zápasy. Věřte nebo ne, Detroit Tampu porazil naposledy v dubnu roku 2016. Od té doby tyto týmy spolu odehrály 15 utkání a jen dva dokázal Detroit dotlačit alespoň do prodloužení, kde nakonec stejně prohrál.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, McDonagh (A), Rutta, Hedman, Shattenkirk, Sergačjov – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Kučerov, B. Point, Palát – Stephens, Paquette, Maroon – Joseph, T. Johnson, Gourde.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Green, Nemeth, Daley, Hronek, Bowey, Biega – Bertuzzi, D. Larkin (A), Athanasiou – Zadina, Nielsen (A), Helm – Perlini, Glendening, Fabbri – Erne, Ehn, Abdelkader (A).

Rozhodčí: South, Joannette – Murray, Sericolo.

00:01

00:32
    Domácí se hned od začátku tlačí do útočení.

01:40
    Point přebruslil Nemetha a dostal se do zakončení. Bernier si připisuje první zákrok

02:05
    Také domácí brankář si připisuje první zákrok po nahození hostujícíh hráčů.

03:30
    Palát zachyboval při rozehrávce přes střední pásmo, ale ihned vypomohl v defenzivě, díky čemuž dostávají domácí puk pod kontrolu.

04:14
    Další chyba při rozehrávce domácích na vlastní modré čáře. Díky ní se k puku dostal k puku Bertuzzi, který prostrčil touš na před brankářem osamoceného Andrease Athanasiou, který však blafákem nepřekonal Curtise McElhinneyho.

05:14
    Detroit se usídlil v útočném pásmu a připisuje si další střely na bránu, které jsou ale spíše propagačního charakteru.

06:52
    Tampa konečně také zaútočila. Wings se brání zakázaným uvolněním.

07:02
    Tampa se opět dostává před Berniera. Nedostává se však ani ke střele.

08:12
    Luke Glendening se ocitl v brejku, avšak osamocený únik zakončil bekhendovým blafákem, na který byl Curtis McElhinney připraven.

08:54
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., vražení na hrazení).

09:15
    Domácí dobře brání oslabení a dokonce se dostali do přečíslení 2 na 1. Po přihrávce však táhlou střelou nedokázal domácí útočník překonat Berniera.

10:54

11:22
    Palát s Pointem opět vytvořili přečíslení 2 na 1. Konečná přihrávka ale byla nepřesná.

12:20
    Hosté se usadili v útočném pásmu, vlastní chybou na modré ale o něj přicházejí.

12:48
    Victor Hedman vyzkoušel tvrdou ranou pozornost hostujícího gólmana. Jonathan Bernier byl ale připraven.

12:56
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Mike Green – 2 min., vysoká hůl).

13:59
    Domácí utvořili hned od vhazování zámek, ale zatím nebyly schopni vystřelit na branku.

14:53
    Až nyní po střele Pointa na chvíli Bernier nevěděl kde má touš, díky čemuž se utvořil závar, který ukončil rozhodčí hvizdem.

14:55

15:24
    Tampa konečně plní roli favorita a mačká soupeře. Bernier si v krátké době připsal hned 5 zákroků.

16:42
    Domácí stále na puku po většinu doby v útočné třetině. Bernier však už v brance tolik práce zdaleka nemá a vyráží pouze jedno nahození.

17:56
    Přečíslení 2 na 1 tentokráte pro hosty. Ale ani nyní nevidíme vstřelenou branku, jelikož přihrávka na Andreasa Athanasiou byla nepřesná.

18:41
    Iniciativu nyní přebírá Detroit, ale Tampa pozorně brání.

19:12
    Hosté si vytvářejí mírnou převahu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině plnila Tampa roli favorita pouze částečně a nebezpečná byla paradoxně pouze ve vlastním oslabení. Naopak Detroit vstoupil do zápasu s hlavou na hoře, ale Wings nedokázali v první třetině překonat muže s maskou. Celkem zaslouženě tak vidíme po první třetině nerozhodný stav.

20:49
    Detroit opět začal aktivně a ke střele od modré se dostal Mike Green. Jeho střela však potkala jednoho z protihráčů.

21:50
    Ke střele se nyní dostali domácí, ale ani tentokráte si puk nenašel cestu do sítě.

22:52
    Hosté vyhazují na icing.

23:52
    Střelu od modré chytá Bernier.

24:10
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak na této brance má 90% zásluhu ONDŘEJ PALÁT, který nejprve vyhrál buly na Shattenkirka, aby následně jeho střelu od modré před Bernierem tečoval. Asistence: Kevin Shattenkirk.
    24:10 Ondřej PALÁT - 1:0

25:53
    Domácí se opět tlačí před Berniera.

26:40
    Hráči Tampy jsou jak polití živou vodou a Bernier musí vyrážet další pokus.

27:53
    Tampa pokračuje v tlaku ale hostujícím hráčům se daří hru držet na prknech.

28:17
    Po dlouhé době provětral lapačku také Curtis McElhinney.

29:55
    Další útočný pokus hostí přerušil ofsajd.

30:02
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Brendan Perlini – 2 min., nedovolené bránění).

31:10
    Z kruhu pálil golfákem Michail Sergačjov. Bernier se ale dobře přesunul a puk lapil.

32:02

33:01
    Steven Stamkos obdržel krásnou přihrávku zpoza brány přímo mezi kruhy, kde nikým nekrytý zakončoval. Bernier jeho střelu vytáhl koncem vyrážečky.

34:13
    Tampa dále tlačí a Detroit se zmůže jen na střely z boku popř. vyhození mimo pásmo.

35:25
    Tlak Tampy je místy drtivý a Bernierovi opět naskakují zákroky jak na běžícím pásu. Žádný z nich ale nebyl na druhou stranu nějak obzvlášť složitý.

36:10
    Až nyní Ryan McDonagh zhruba metr za kruhy mířil zápěstím nahoru a Bernier předvedl těžký zákrok ramenem.

37:28
    Detroit stále velice složitě hledá cestu do útočného pásma. Zbytečné chyby domácích jim však pomáhají...

37:54
    Detroit právě vstřelil branku!
    Tak i na druhé brance utkání je znatelná české stopa, když Hronkovo nahození od mantinelu tečoval mezi betony brankáře ROBBY FABRI. Asistence: Filip Hronek.
    37:54 Robby FABBRI - 1:1

38:06
    Tampa opět přejímá otěže zápasu.

39:15
    Ještě jeden tlak Tampy, ale Bernier stále drží.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině předvedla Tampa značně zlepšený výkon a prakticky po většinu času nepustila soupeře přes půlku. Zásluhou jim byl vedoucí gól, který vstřelil Ondřej Palát. V závěru třetiny se však dopustili domácí jednoduchých chyb při rozehrání od vlastní brány čehož ke srovnání využili hosté, když vyrovnali z prakticky druhé šance za celou třetinu. Oba týmy tak opět odcházejí do šaten za nerozhodného stavu.

40:58
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Trevor Daley – 2 min., hákování).

41:30
    Tampa zatím nehraje přesilovou hru špatně ale opět chybí střela na branku.

42:32
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., podrážení).

42:58

43:06
    Detroit se usadil v útočném pásmu.

44:32

44:51
    Erne při snaze o dorážení přijel k nic netušícímu Killoronovi, kterého poslal k zemi. Zaslouženě si jde sednout za nedovolené bránění.

45:33
    Domácí opět využívají přesilovou hru. Toto nádherně provedl BRAYDEN POINT, který dostal přihrávku do rohu, ze kterého se podél brankové čáry přibližoval k brance a neustále hledal, komu adresovat přihrávku, aby následně překvapil Berniera a místo přihrávky zavěsil u bližší tyče. Asistence: Victor Hedman
    45:33 Brayden POINT - 2:1

46:58
    Bernier se ještě pořádně nevzpamatoval z Pointovo překvápka a už musí řešit guláš, který mu před brankou připravil Kučerov se svým útokem za řádné podpory Černáka.

47:55
    Detroitu se podařilo uklidnit hru a může v klidu rozehrát od vlastní branky.

48:36
    Postup Detroitu zastavilo postavení mimo hru.

49:42
    Yanni Gourde se vymotal kolem branky a pokusil se překvapit Berniera, který byl tentokráte pozorný.

50:40
    Hráči Tampy opět krouží v útočném pásmu a kontrolují touš.

51:56
    Darren Helm po delší době prověřil Curtise McElhinneyho, který stále drží svůj tým ve vedení.

52:51
    Hráči Detroitu začínají otevírat hru ale ve středním pásmu chybují.

53:40
    Hedman se protlačil mezi kruh a brankoviště, odkud ale Berniera nepřekonal.

54:23
    Nepřesná přihrávka domácích způsobila Icing.

55:12
    Mitchell Stephens zkoušel střílet přes chumel hráčů, přes který nakonec puk prolétl. Zastavil jej ale Bernier.

56:32
    Domácí se rozhodli nebránit výsledek ale pojistit jej. Skoro se to povedlo Palátovi, který využil Hronkovy chyby k útoku avšak nadvakrát Berniera nepřekonal.

57:55
    Další nebezpečný protiútok končí pádem útočníka Tampy.

58:34
    Další rychlý protiútok, který zakončoval opět neúspěšně Palát.

58:50
    Hosté hrají bez brankáře.

58:55
    Oddechový čas pro hosty.

59:30
    Hra se ustálila v obranném pásmu Tampy, ta ale drží kotouč na mantinelu.

Tampa Bay pokračovala ve zlepšeném výkonu a nakonec zaslouženě vyhrála 2:1, při čemž si ale rozhodně vytvořila více gólových příležitostí než na dvě branky. Závěrečná power play snad nepřinesla ani jednu střelu a tak se ani nelze divit, že Detroit i z dnešního utkání nakonec zaslouženě odjíždí s prázdnou.

Filip Zadina (Detroit) 0+0, střely na branku: 1, čas na ledě 13:52

Tímto se s Vámi loučím a těším se u dalšího sledování onlajn přenosu. (04:08:21)

Otto Slabý

Branky a nahrávky: 25. Palát (Shattenkirk), 46. B. Point (Hedman) – 38. Fabbri (Hronek)

Rozhodčí: South, Joannette – Murray, Sericolo