Japonsko - Španělsko 1:4 (kon.) | Austrálie - Nový Zéland 4:2 (kon.)
Austrálie - Nový Zéland

4:2

(1:1, 0:0, 0:0, 3:1)

Středa 28.07.2021, 14:15 • Jižní hřiště Oi Hockey Stadium, Tokio • Olympijské hry - Pozemní hokej (muži) • Skupina A
Sledujte:

58
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Hráči v černém nehodlají porážku přijmout bez boje a necelé dvě minuty před koncem snižují na rozdíl dvou branek! Po trestném rohu se podruhé v dnešním střetnutí prosadil KANE RUSSELL – 4:2!

57
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Australané využívají trestný roh a rázem je to o tři branky! Na střelu z dílny Goverse sice Hayward vyzrál, na následnou dorážku TOMA WICKHAMA už ale ne – 4:1!

55
    Tříbodový zisk papírově domácího celku je už jistotou, na rozdíl dvou branek pět minut před koncem stav upravuje BLAKE GOVERS! Australská třináctka se protáhla před branku, udělala kužel z protihráče a následně zakončila přesně ke vzdálenější tyči – 3:1!

50
    Dlouhé minuty ustavičného náporu se konečně vyplatily, Austrálie se v poslední čtvrtině hry vrací do vedení! Podruhé se v utkání prosazuje TIM BRAND, který má zaděláno na hattrick – 2:1! Zkompletuje jej?

41
    Sudí znovu vytáhl z kapsy zelený papírek, jehož příjemcem je Stephen Jenness (NZL).

37
    Ke gólu Austrálie chyběly jen centimetry, Leona Haywarda zachránila branková konstrukce! Jeho bratr Jeremy po rohu nastřelil pravou tyč.

19
    Brandovu vyraženou střelu se ještě pokusil za Haywarda doklepnout Beale, který však dorážkou zasáhl jen jednoho z bránících protihráčů!

15
    A další roh pro Novozélanďany! Po nezáživném úvodu teď na jižním hřišti Oi Hockey Stadium sledujeme strhující podívanou!

14
    Další zelená karta pro Austrálii, tentokrát je vyloučen Blair Tarrant (AUS)!

13
    Přijde, necelé dvě minuty před koncem první čtvrtiny v Tokiu začínáme zase od začátku! Střely se po rohu ujal KANE RUSSELL, jenž poslal naprosto nechytatelnou ránu přesně do pravého rohu soupeřovy svatyně – 1:1!

12
    První zelená karta dnešního utkání, na dvě minuty jde ven Daniel Beale (AUS).

9
    Hodně suchý úvod dnešního posledního střetnutí doufejme ukončuje australský útočník TIM BRAND, který se s balónkem na holi protáhl až na hranici půlkruhu a následně zakončil přesně ke vzdálenější tyči! Klokani přetavili kvalitní defenzivní hru v bleskový výpad, který přinesl kýžené ovoce – 1:0!

Vojtěch Martinek

Vazquez (ESP), Grochal (POL).
    Branky a úvodní sestavy:
    ‏‏‎ ‎
    Branky: 9. Brand, 50. Brand, 55. Govers, 57. Wickham – 13. Russell, 58. Russell.

Austrálie: Charter – Dawson, Ockenden (C), J. Hayward – Beltz, Whetton, Zalewski, Beale, Mitton – Wickham, Brand.
    Náhradníci: Sharp, Govers, Simmonds, Howard, Ogilvie.

Nový Zéland: L. Hayward – Brydon, Lett, Woods, Russell, Tarrant (C) – Ross, Panchia – Lane, Jenness, Wilson.
    Náhradníci: Smith, Thomas, Findlay, McAleese, Edwards.