Celodenní liveblog Muži: Lotyšsko, Ženy - USA (kon.)

Muži: Lotyšsko, Ženy - USA

Středa 28.07.2021, 10:00OH - 3×3 Basketbal • O medaile
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.

Dobré dopoledne, vítám vás u online přenosu z liveblogu, ve kterém se zaměříme na basketbalová utkání 3v3.

Zápasy, jež jsou naplánovaný na 10:00 a později, vás provede Radim Sochor.

Úvodní semifinále bude ženské, to začne v 10:00 a postaví se proti sobě USA a Francie. Následovat bude duel Srbska s ROV v mužské kategorii.

Po krátké pauze poté budeme sledovat druhé dvě semifinále, opět začnou ženy, přesněji zápas ROV – Čína. Posledním semifinálovým zápasem dnešního dne pak bude mužský zápas reprezentací Belgie a Lotyšska.

Sestava USA: Plumová, Youngová, Dolsonová, Grayová
    Sestava Francie: Pagetová, Filipová, Guapová, Touréová

10:03
    Američanky jsou zatím aktivnějším týmem a vedou 5:3. Hodně pomáhá vysoká Dolsonová, která je nesmírně aktivní pod košem.

10:06
    Američanky trefily důležitou dvojku, následně ubránily útok soupeře a vedou už 9:6! Navíc má Francie již tři fauly.

10:10
    Téměř dvě minuty se nepodařilo ani jednomu týmu trefit koš. Následně ale Američanky dvakrát rychle udeřily a vedou již 12:9.

10:10
    Tak pozor, Filipová trefila veledůležitou dvojku a rozdíl už je pouze jednobodový – 12:11.

10:13
    Tohle by mohlo Francii mrzet. Hned tři nepřesné střelecké pokusy za sebou pouští Američanky do slušného náskoku.

10:15
    Teď byla naopak Francie střelecky velmi úspěšná, dokonce se jí podařilo srovnat na 16:16! Máme tak zaděláno na pěkné drama.

10:20
    Američanky se dostaly díky doskoku k míči pod košem, načež se Francie dopustila faulu. Trestný hod byl proměněn, Francie půjde po time-outu na míč za stavu 18:16 pro USA.

10:21
    Touréová to zkusila za dva body, ale minula, zápas končí!

USA – Francie 18:16

Sestava Srbska: Ratkov, Majstorović, Vasić, Bulut
    Sestava ROV: Šarov, Zujev, Karpenkov, Pisklov

10:33
    K vidění je nesmírně fyzický basketbal, Srbové jsou zatím ve vedení 3:2, ale mají už 2 fauly, Rusko se zatím nedovoleně neprovinilo.

10:35
    Skvělá práce Zujeva. Ten zkusil za dva body, ale minul. Míč si však sám doběhl a poté dvojku trefil, ROV je ve vedení 4:3!

10:37
    ROV je zatím o něco lepším týmem. Rusové trefili další dvojku, následně jedničku s faulem! Vedou tak 7:4 a jdou házet trestný hod.

Fauly:

Srbsko: 5
    ROV: 0

10:42
    Srbové vůbec neví jak na obranu ruského výběru. Momentálně je rozdíl už šestibodový – 5:11.

10:44
    Zápas ještě není u konce, ale už je takřka rozhodnuto. ROV vede 14:6, navíc Srbsko má už 7 faulů.

10:49
    Rusové už spíše drží míč a hrají to pouze na dvojky + doskoky, což jim dnes skutečně vychází. 2 minuty před koncem vedou 20:10.

Srbsko – ROV 21:10

Sestava ROV: Koziková, A. Logunovová, Frolkinová, E. Logunovová
    Sestava Číny: Šu-jü, Č'-tching, Ťi-jüan, Li-li

11:13
    Rusky vlétly do zápasu v nesmírném tempu, vedou po minutě a půl už 5:1 a jdou házet trestný hod! Navíc má Čína už 3 fauly.

11:15
    Čína se dostala na rozdíl dvou bodů, poté ale Rusky znovu začaly trefovat své střely, a tak je skóre 7:3.

11:17
    Číňanky trefily dvojku, načež si míč ihned vybojovaly a přidaly bod číslo 6. Rozdíl je tak pouze jednobodový.

Fauly:

ROV: 4
    Čína: 5

11:19
    Čína dokonce vyrovnala na 7:7, ale Rusky poté znovu zapnuly motory a třemi rychlými koši se dostaly do vedení 11:9.

11:24
    Slušný trhák Rusek. Ze stavu 7:7 je tu rázem 14:9 a Číňanky budou muset zabrat, neboť zbývají poslední 3 minuty.

11:28
    Číňanky dramatizují zápas, dvě minuty před koncem zápasu snižují na 12:16!

11:30
    Rusky končí dvojkou zápas a postupují do finále!

ROV – Čína 21:14

Sestava Belgie: Vervoort, Celis, Bogaerts, Marien
    Sestava Lotyšska: Miezis, Lasmanis, Krumins, Cavars

11:42
    Belgie začala dvojkou, Lotyši ale poté dvěma koši po bodu srovnali.

11:46
    Lasmanis proměnil dva trestné hody, na svém kontě má už 4 body a Lotyši vedou 7:4.

11:49
    Lotyšsko je zatím jasně lepším týmem, téměř v polovině zápasu vede 10:7.

11:51
    Lotyši navýšili náskok na 13:7, Belgie se se zakončením nesmírně trápí.

11:55
    Demolice, Lotyšsko smetlo Belgii rozdílem třídy a po výsledku 21:8 postupuje do finále!

13:50
    Čína vkročila do zápasu brilantně, vede už 5:2 a je na míči.

13:50
    Č'-tching měla lehkou pozici na zakončení, ale nedokázala trefit koš. Francie se tak dostala k míči a bude se za stavu 3:6 pokoušet snížit.

13:53
    Velké chyby francouzských hráček pouští Čínu do vysokého vedení 9:4.

13:57
    Touréová hraje fantasticky, Francie už ztrácí pouhé dva body. Do konce zápasu zbývají 3 minuty.

14:00
    Číňanky nestačily zakončit, Francie se 90 vteřin před koncem dostává na míč – 11:14.

14:01
    Strhující závěr! Kroky Č'-tching, Francie jde na míč 50 vteřin před koncem – 14:16.

14:03
    Tři vteřiny do konce, Francie jde na míč a musí trefit koš za dva body!

Francie – Čína 14:16

Číňanky získávají bronzové medaile!

14:18
    Srbové vkročili do zápasu lépe, po minutě a půl vedou 3:1.

14:24
    Jeden ze srbských hráčů nyní dostal úder do obličeje a zůstává ležet na zemi. Zdá se však, že bude v pořádku. Srbové vedou 9:5.

14:26
    Celis dává důležitou dvojku a snižuje na 8:11! Pro Belgii to je první dvojka v zápase, Srbsko má rovněž jednu.

14:30
    Několik zbytečných chyb Belgie pustilo Srbsko do vedení 16:9. A tohle už bude nesmírně složité dotáhnout.

14:32
    Srbové jsou technicky vyspělejší v tomto zápase, další body po vyhraném 1v1 souboji – 18:10.

Srbsko – Belgie 21:10

Srbové získávají bronzové medaile!

FINÁLE ŽEN

14:57
    Amerika vstoupila do zápasu lépe, vede 3:1 a je na míči.

14:59
    Ruským hráčkám to tam zatím nepadá, další nepřesnosti a USA jde za stavu 4:1 na míč.

15:01
    Ruské hráčky mají obrovský problém v ofenzívě. Po téměř třech minutách mají stále jeden bod – 5:1.

15:04
    Ruský výběr dává teprve druhý koš, což je na 4 a půl minuty skutečně málo. USA vede 7:2 a kráčí za zlatem.

15:07
    Grayová proměnila trestný hod a USA je ve vedení 9:4. Do konce zbývá necelých pět minut.

15:10
    12:7 je momentální skóre, Podaří se Ruskám vyrovnat?

15:11
    Laciná chyba Američanek, Rusky snižují na rozdíl tří bodů!

15:14
    Do konce zbývá 90 vteřin a stále je o co hrát, USA vede 15:12.

15:15
    Dolsonová proměnila oba trestné hody a USA navíc zůstává na míči. Tohle by mohl být rozhodující moment.

15:17
    Veledůležitá dvojka pro Rusky! USA vede o tři body a do konce zbývá 40 vteřin.

USA – ROV 18:15

Američanky získávají zlaté medaile!

FINÁLE MUŽŮ

15:32
    Pisklov trefuje dvojku! Rusko už má na svém kontě dvě a vede 5:3.

15:35
    Obrany nyní vládnou, ani jeden tým se nemůže prosadit.

15:36
    Cavars byl pod košem úplně sám, ale natřikrát míč nedokázal procpat do obroučky. Tohle by Lotyšsko mohlo mrzet.

15:37
    Lotyšsko má skutečně mizernou úspěšnost střelby. A je třeba dodat, že jsou to většinou střely z velmi snadné pozice.

15:39
    Lotyšsko proměnilo trestný hod a snižuje na 7:10. Pokud ale chce pomýšlet na zlaté medaile, bude muset proměňovat koše z lehkých pozic.

15:40
    Velmi důležitá dvojka pro Lotyšsko! To následně přidalo i bod po turnoveru soupeře a je to 10:11!

15:43
    Lotyšsko má znovu problém se zakončením. Ruský výběr vede 13:11 a je na míči.

15:44
    Tak jsem to zakřikl, neboť Lasmanis trefil dvojku a máme vyrovnáno!

15:46
    Oba týmy zaznamenaly po dvou bodech a tři minuty před koncem je stav 15:15!

15:48
    Tak za tuhle střelu by se nestyděl ani Lebron James! Miezis byl dobře pokrytý, ale přes hráče trefil koš za dva body a Lotyšsko znovu vede!

15:50
    Lotyšsko vede 19:18 minutu před koncem, ale hraje pouze ve třech, neboť Krumins má poraněný kotník.

15:52
    Rusko se dostává na míč, do konce zbývá 35 vteřin, Lotyšsko je stále v jednobodovém vedení.