Troyes – PSG 0:1 (kon.) | Ajaccio – Nancy 1:1 (kon.) | Évian TG – Rennes 4:2 (kon.)
Lorient – Bastia 4:1 (kon.) | Bordeaux – Montpellier 4:2 (kon.) | Brest – Remeš 0:2 (kon.)
ESTAC Troyes
0:1 (0:0)
Paris Saint-Germain
Sobota 13.04.2013, 17:00 • Stade de l'Aube • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Blíží se velký finiš francouzské Ligue 1, oba dnešní soupeře ale čeká zcela odlišný boj. Domácí Troyes jsou poslední, na 17. příčku, která jako poslední zaručuje udržení se v nejvyšší soutěži, ztrácí šest bodů. To není ztráta, která by se nedala za zbývajících sedm kol dohnat, šance ještě pro ESTAC žije. Forma domácích ale není valná. Z posledních pěti ligových kol má tým jednu výhru, dvě remízy a dvě porážky. Naposledy hrál tým venku s Nancy, kde prohrál 0:1. Dnes bude jasným outsiderem.

PSG je vedoucím týmem francouzské nejvyšší soutěže. Na druhý Olympique Marseille má náskok sedm bodů. Pařížané sice vypadli z Ligy mistrů po dvou remízách s Barcelonou, i tak je ale jejich počínání v soutěži možno nazývat úspěšným. Ve svém posledním ligovém zápase vyhráli hráči z Paříže 2:0 v Rennes.

Pokud chcete znát podrobný průběh utkání, tak si nenechte ujít onlajn reportáž – začínáme v 17:00...

ESTAC Troyes: Thuram-Ulien – N´Sakala, Brechet, Jarjat, Faussurier – Camus, Othon, Nivet – Yamissi, Marcos, Darbion.

Paris Saint-Germain: Sirigu – Maxwell, Sakho, Silva, Van der Wiel – Pastore, Matuidi, Verratti, Moura – Lavezzi, Gameiro.

Rozhodčí: Bastien – Zitouni, Haquette.

1

3
    Míč má na kopačkách PSG a domácím ho zatím příliš nepůjčuje.

3
    Střela hostujícího útočníka Gameira postrádala razanci.

7
    Hosté jsou zatím rozvážní, nechtějí ztrácet míč a přesně si přihrávají.

9
    Sirigu chytá velkou šanci domácího týmu! Střela Darbiona z levého rohu vápna končí po zásahu Siriga na levé tyči!

12
    Roh domácích končí nepřesnou hlavičkou, která jde vedle branky.

14
    Domácí tým má nyní kontrolu nad hrou, PSG je nyní hodně pasivní.

15
    Nádhernou ránu z hranice vápna vyslal Moura, míč se točil na levou tyč, Ulien ale vyráží!

18
    Snadný zásah připisuje Sirigu. Novou akci rozehrávají hráči PSG.

19
    Yamissi pálí tvrdě po zemi, Sirigu vyráží.

22
    Aktivita domácího týmu je příkladná, také ale překvapivá. První tým francouzské nejvyšší soutěže se zatím převážně brání.

24
    Přímý kop pro PSG z hranice vápna... Domácí se musí mít na pozoru.

25
    Pastore ale trefuje jen zeď, z dorážky pak jen bránícího hráče.

28
    Yamissiho pokus Siriga nepřekvapil.

32
    Skvělý pád na zem a rychlý zákrok předvedl Sirigu. Volej Niveta z hranice vápna mířil přímo do pravého dolního růžku branky.

34
    Centr Van der Wiela nebezpečí nepřinesl.

37
    Míč má Sirigu a rozehrává akci hostů.

40
    Marcos zastižen v ofsajdu.

43
    Míč mají hosté na útočné polovině a připravují si finální fázi...

44
    Domácí obránce Jarjat potrestán žlutou kartou.

45
    Nastavuje se jedna minuta.

Domácí Troyes mělo v prvním poločase překvapivě navrch, hru kontrolovalo o poznání lépe než hosté. PSG si ale dokáže vytvořit nebezpečné střelecké pozice, zatím je ale neumí proměnit. Druhý poločas začne cca v 18:02.

46

47
    Roh pro hosty...

48
    A znovu...

49
    Na branku vystřelil hostující Matuidi, nemířil ale přesně, míč jde mimo.

54
    Druhá půle zatím příliš atraktivní fotbal nepřináší. Domácí se sice snaží o pokračování tlaku z prvního poločasu, šance ale nepřichází. Ofenzivní výkon PSG dnes zatím hodně na vážkách.

57
    Troyes pokračuje v tlaku. Pokud PSG nezabere, tak se podobným stylem blíží porážce – pokud se tedy domácí dokáží prosadit.

59
    Gameiro padá v pokutovém území, sudí Bastien ale naznačuje, že penaltu pískat nehodlá.

62
    Dlouhý centr za obranu domácích šanci pro PSG nepřinesl.

63
    Tvrdou ránu bodlem vyslal z levého rohu vápna Lavezzi, míč jde ale těsně nad.

64
    Gameiro je nahrazen Mottou na straně PSG, odcházející hráč je hodně naštvaný.

65
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Zkušenost boduje, takticky hrající PSG jde do vedení. Centr Van der Wiela z pravé strany propadl přes řadu hráčů až k osamoceně nabíhajícímu BLAISE MATUIDIMU, ten se trefil z voleje za záda Uliena!

68
    Marcos padá po souboji s obráncem PSG v pokutovém území, ani teď se ale penalta nepíská.

70
    Přímý kop z devětadvaceti metrů budou zahrávat hosté z Paříže.

71
    Střela jde ale jen do zdi.

72
    Nivet nahrazen Thiagem na straně Troyes.

74
    Míč mají domácí, přes obranu PSG se ale nedochází prosadit.

75
    Lavezzi vyfasoval žlutou kartu.

75
    Na hřiště v Troyes míří slavný David Beckham, odchází Verratti.

77
    Darbion nahrazen Colinem.

80
    Ošklivý obranný faul v podání domácích. Standardku blízko levému rohovému praporku tak mají hráči PSG.

83
    Sirigu stahuje vysoký centr domácího týmu.

84
    Marcos má dnes odpracováno, místo něj přichází Yattara.

86
    PSG poprvé v celém zápase aktivnější v útoku, domácí jsou natlačeni před branku Uliena. Hosté jsou blízko vítězství.

88
    Hosté plně kontrolují závěr, míč soupeři vůbec nepůjčují.

Dnešnímu utkání přihlíží 18 658 diváků.

90
    Útok PSG zastavuje ofsajd.

90+1
    Sirigu vyráží ránu Camuse nad břevno, je z toho roh.

90+2
    Nastaveny byly tři minuty.

První tým francouzské nejvyšší soutěže potvrzuje roli favorita a bere tři body za hubenou výhru 1:0. Tu jim zařídil pohlednou trefou Matuidi, který využil jednu z velmi malého množství šancí PSG. Domácí sice kontrolovali míč častěji, hráči Troyes byli i aktivnější, překonat Siriga v brance se ale nepodařilo. Pro dnešek je to tak vše, příště znovu na shledanou. (18:52:11)