Michalovce – Trnava 1:2 (po pr.) | SR 18 – Spišská N. Ves 4:2 (kon.) | Topoľčany – Prievidza 9:3 (kon.)
Bardejov – Lipt. Mikuláš 4:5 (kon.) | Pov. Bystrica – Detva 1:2 (kon.) | Senica – Prešov 5:1 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
HK Detva
sk Pátek 03.01.2014, 18:00 • Zimný štadión Považská Bystrica • 1. liga (SR)

A je po zápase, v ktorom sme videli mnoho pekných momentov, čarovných zákrokov brankárov, hlavne Hričinu, ktorý mal životný zápas a taktiež množstvo vylúčení. Z Považskej Bystrice Vám želám príjemný zvyšok večera. (19:57:29)

60:00

59:30
    Tak nie, hostia nedávajú príležitosť usadiť sa v útočnom pásme

58:30
    Zrejme tréner siahne po powerplay

56:40
    Srnka sa preklučkoval sám pred domácu bránku a mohol sa pýtať brankára kde to chce, ale Hričinovi to je dnes jedno, chytá všetko! Paradný zákrok vyrážačkou!

54:38
    Zorvan sa sám rútil a na dva krát neprekonal Hričinu a po druhej strele sa puk vrátil od betónu brankára na modrú čiaru, kde hneď z prvej vystrelil Teper a Hričina ukázal neuveriteľný semafór!!!

47:55
    Jánošík sám pred Hričinou, ale nezvyšuje skóre, brankár domácich má jednoducho skvelý deň, predvádza výborné zákroky!

45:30
    Hráčom zápasu je jednoznačne brankár domácich Hričina. Diváci skandujú jeho meno už druhý krát!

43:56
    V prečíslení dvaja na jedného sa ocitol Buda a Graham, druhý menovaný volil pred strelou klučku do strany a Hričina sa zaskvel krásnym zákrokom, keď betónom zastavil puk na čiare!!!

43:40
    Slávik tvrdou strelou vyskúšal Orčíka!

40:01

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme videli obrovské množstvo vylúčení na obidvoch stranách, ale ani jedna nebola efektívne zakoncčena a preto je stav aj po druhej tretine nezmeniný 1:2. Nemožno samozrejme zabudnúť na bravúrne zákroky Hričinu, ktorý je veľkou oporou mužstva. Záverečná tretina začne približne o 19:25.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:38
    Domáci v plnom počte.

39:08
    Ižvolt krásne mieril do horného ľavého rohu, bola tam vyrážačka Orčíka!

28:01
    Fekiač za hákovanie na 2 minúty, domáci hrajú 4 proti 3, čo je veľká šanca na vyrovnanie!

35:53
    Hričina s čarovnými zákrokmi drži !!! Najskôr ľavým betónom zneškodnil strelu od modrej a potom ho na dva krát neprekonal Jánošík, ktorý trafil pravý betón a hneď nato lapačku domáceho ochrancu brány!!!

35:15
    Panteri držia neskutočný tlak!

34:17
    Dvojté vylúčenie pre domácich! Dubeň J. za hákovanie a hneď nato hral nebezpečne s vysokou hokejkou Ligas. Hostia majú 2 minúty výhodu o dvoch hráčov

30:45
    Hostia nevedia využiť a ani sa udržať v útočnom pásme pri svojej krátkej presilovke

30:04

29:14
    Na dve minúty za faul kolenom odchádza L. Dubeň

28:04
    Pač za hákovanie na 2 minúty

27:55
    Graham kľučkou nezavršuje svoj hatrick! Hričina vytláča puk pravým betónom !

27:01

26:12
    Koleda z pravej strany a ani Kostelanský od modrej neprekonáva Orčíka, konkrétne jeho ľavý betón!

25:01
    Menšia šarvátka pred domácim brankárom, na trestnú lavicu však odchádza za údery len Buda na 2 minúty

22:30
    Reitmayer nevyužil vynikajúcu príležitosť na vyrovnanie, sám sa rútil na brankára a ten lapačkou vyráža puk ponad mantinel!

21:52
    Prvý a zároveň ľahký zákrok pre Hričinu v 2. tretine od polovicu ihriska

20:03

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme boli svedkami troch gólov. Hrá sa celkom dynamický a pekný hokej, diváci sa dobre bavia. Druhá tretina začne o 14 minút.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

18:37
    Petro vystrelil z pravej strany a Hričina pekným zákrokom drží svoje mužstvo nad vodou!

Detva dala gól!

DAVID GRAHAM dáva svoj druhý gól a posiela svoje mužstvo do vedenie !

Asistencia : Buda, Jánošík

13:55
    Jánošik triafa len Hričinu a tomu vypadáva puk a hostia sa udržia v pásme!

11:39

Buda neprekonal pozorného Hričinu, ale hneď z dorážky už šancu premenil do odkrytej brány DAVID GRAHAM!

Asistencia : Buda, Pač

10:55
    Petro skúsil od modrej, ale skvelý obranný zákrok Boška znemožnil ohrozenie domácej brány

08:22
    Považská Bystrica dala gól!

Domáci využívajú prvú početnú výhodu! Ižvolt krásne našiel voľného MARIÁNA KOLEDU a ten prekonáva bezmocného Orčíka!

Asistencia: Ižvolt, Hriňa

07:15
    Domáci sa držia v pásme, ale kvalitná obrana hostí im nedovoľuje vystreliť

06:32
    Za hru s vysokou hokejkou odchádza na 2 minúty Pač

06:00
    Jánošík z medzikružia neprekonal na dva krát Hričinu!

04:02
    Koleda z ťažkého uhla vyskúšal Orčíka! Ten chytá.

01:50
    Zatiaľ je to bez strely

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Hričina, (Buliš) – Hriňa, Balušík, Filo, Dubeň.L, Lehocký, Dubeň.J, Vereš, Reitmayer – Koleda, Slávik, Ižvolt – Boško, Kostelanský, Valach- Vokulič, Ligas, Kudlej – Kršjak, Hlinka, Jarab,

HC 07 Detva: Orčík, (Tomljenovic) – Hataš, Tóth, Pač, Neumann, Teper, Zošiak, Georgievsky – Petro, Srnka, Goga – Zorvan, Jánošík, Fekiač – Németh, Chalupský, Buda, – Trochta,Graham

Rozhodca: Krist – Drblík, Kuník.

Pekný večer. Dnes sa v Považskej Bystrici odohrá prvý zápas 1HL v roku 2014. Proti domácim panterom sa predstavia hostia z Detvy.

HC 07 Detva
    Detva sa po zimnej prestávke nachádza v tabuľke na peknom 5. mieste s počtom bodov 53. Na svojom konte majú 13 výhier, 6 výhier po predĺžení, 2 prehry po predĺžení a 10 prehier v hracom čase. Skóre 109:80. Dnes sú hostia jednoznačne favoritom.

Panteri už tak spokojní byť nemôžu, po prestávke sa nachádzajú 11. mieste, ktoré ohrozuje ich vzostup do 2HL. Na konte majú len 25 bodov za 7 výhier, 1 výhru po predĺžení, jednu prehru po predĺžení a ostatných 21 zápasov prehrali v hracom čase. Prehier nazbierali hlavne v decembri, keď za celý mesiac získali len 4 body.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne :

HK 95 Považská Bystrica 2 : 5 HC 07 Detva
    HC 07 Detva 10 : 2 HK 95 Považská Bystrica

Podarí sa dnes domácim prekonať nepremožiteľnosť Detvy a hlavne vrátiť im zahanbujúcu prehru z posledného zápasu? Sledujte s nami, určite sa bude načo pozerať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Matúš Kubala

Branky a nahrávky: 9. Koleda (Ižvolt, Hriňa) – 12. Graham (Buda, Pač), 15. Graham (Buda, Jánošík)

HK Detva: Orčík, (Tomljenovic) – Hataš, Tóth, Pač, Neumann, Teper, Zošiak, Georgievsky – Petro, Srnka, Goga – Zorvan, Jánošík, Fekiač – Németh, Chalupský, Buda, – Trochta,Graham

Rozhodčí: Krist – Drblík, Kuník