Písek – Poruba 2011 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Havířov 3:2 (po pr.) | Vítkovice – HC Plzeň 6:7 (po pr.)
Zlín – Slavia 3:4 (kon.) | Letňany – Pardubice 6:0 (kon.) | HC Litvínov – Vsetín 4:3 (kon.)
K. Vary – Hr. Králové 7:2 (kon.) | Jihlava – Kladno 1:3 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 1:4 (kon.)
Třinec – Sparta 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Olomouc 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Rytíři Kladno
Pátek 14.02.2014, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu

Z Horáckého zimního stadionu se loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:01:26)

Kladenští si dnes odvážejí tři body za výhru 1:3. V první třetině se prosadili dvakrát a položili tak základ svému vítězství. Dukle se v prostřední dvacetiminutovce podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu a v závěru zápasu se odhodlala pro risk v pdobě power-play. Kladno se však po sedmi vteřinách jihlavské hry bez gólmana prosadilo potřetí a odváží si tak tři body.

60:00

59:47
    Za Kladno dostává dvě minuty Josef Zajíc (KLA) – dvě minuty, hrubost. Na trestnou lavici Dukly usedá za stejný trest Filip Nováček (JIH). Na vyloučení: 6-8.

59:46
    Bude se vylučovat, před Vladařem vznikla menší potyčka, ve které si hráči obou týmů něco důrazně vyříkávají.

59:27
    Dukla je znovu nastěhována před Vladařem a kombinuje.

59:00
    Už jen minuta zbývá k potvrzení tří bodů pro Kladno.

58:58
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, Kladno bleskově "využívá" hry Dukly bez gólmana. Po vyhraném buly Čermáka se k puku dostal Štěpán Bláha a pokusem z mezikruží vlastního obranného pásma zacíli přesně do opuštěné branky Dukly. Asistence: Jakub Čermák.

58:51
    Jan Brož zůstává na střídačce, Dukla to zkusí v šesti.

58:51
    Oddechový čas pro Duklu Jihlava.

58:51
    Zakázané uvolnění Kladna.

58:28
    Dukla se snaží dostat před Vladaře, zatím hraje v pěti, Brož je ve své kleci.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:25
    Ofsajd Dukly Jihlava.

56:45

56:24
    Nejsem si jistý, co přesně se nyní před brankou Litoměřic stalo, nicméně Vladařovi trvalo, než se zvednul z ledu a byl připraven znovu hájit nejtěsnější vedení Kladna.

55:52
    Z předbrankového prostoru otestoval pozornost Vladaře Daniel Kolouch, ale gólman Kladna má puk ve své moci.

55:31
    Nepřesný útok Jihlavy, po kterém sbírá puk za brankou Vladaře Jakub Kaprál.

55:04
    Útok Kladna končí ofsajdem. Pískán však není, hosté rychle opustili útočné pásmo.

53:39
    Kladenští hokejisté bojují za brankou Brože o puk.

53:19
    Také nyní je šance Dukly z protiútoku zastavena, a to už ve středním pásmu.

51:11
    Jihlava podniká rychlý protiútok, který však končí nepřesnou přihrávkou na útočné modré.

50:20
    Dukla v plném počtu.

50:00
    Posledních deset minut má Dukla na vyrovnání, nejprve se však bude muset ještě ubránit přesilovce Kladna. Ta bude trvat posledních dvacet vteřin.

49:11
    Jenže jihlavské Dukle se podařilo vyhodit puk a Rytíři tak budou muset začít znovu.

48:44
    Kladno se hned po buly usadilo před Brožem.

48:20
    Přesilovka také pro Kladno. Filip Nováček (JIH) dostává dvě minuty za krosček. Na vyloučení: 5-7.

48:02
    Kladno v plném počtu.

47:38
    Na levém kruhu mohl střílet z dobré pozice Jiří Ondráček, ale na poslední chvíli promáchl puk.

47:15
    Kladno se osvobozuje.

46:40
    Dělovka Peschouta z vrcholu levého kruhu končí vedle levé tyče Vladaře.

46:02
    Další přesilovka pro Jihlavu. Lukáš Vendis (KLA) si půjde na dvě minuty odpočinout – držení. Na vyloučení: 4-7.

44:59

44:53

44:27
    Až nyní se Dukla usadila před Vladařem. Po střele Pospíchala od modré ale následnou ošemetnou situaci před brankou Kladna vyřešili beci Rytířů.

43:47
    Kladenští se osvobozují.

43:13

43:09
    Dukla se po buly usadila před Vladařem, od modré jej vyzkoušel Pospíchal, ale gólman hostů kryje.

42:56
    Přesilovka pro Jihlavu. Josef Zajíc (KLA) dostává za faul loktem dvě minuty. Na vyloučení: 4-6.

42:36

41:30
    Jenže Dukla se vzápětí znovu osvobozuje.

41:20
    Až nyní se Kladno dostalo před Brože.

40:48
    Dukla se osvobozuje a posílá puk až za branku Vladaře.

40:11
    Začátek závěrečné části začíná Kladno zakázaným uvolněním, a to při své přesilovce.

40:01

40:00

39:53
    Dukla se bude bránit. Filip Nováček (JIH) dostává dvě minuty za faul loktem. Na vyloučení: 4-5.

39:26
    Zakázané uvolnění Kladenských.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:48
    Ofsajd Dukly při přechodu do útoku, domácí kontaktním gólem výrazně ožili.

37:02
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava sice nevyužila přesilovou hru, přesto se dočkává prvního gólu v zápasu. Pohlednou kombinaci před Vladařem zakončuje po přihrávce Zaymla ranou střelou z prostoru kruhů TOMÁŠ KOCHÁNEK. Asistence: Lukáš Zayml.

36:12
    Po střele jednoho z hráčů domácích zazvonila tyčka Vladařovy branky.

35:30
    Polovina trestu kladenského Matuly je pryč, Dukla je však stále před Vladařem.

34:29
    Po minutě přesilové hry si Jihlava konečně vypracovala střelecké šance, jenže jak Port, tak následně Kochánek od modré nepřekonali Vladaře.

33:39
    Jihlava se usadila před brankou Vladaře.

33:30
    Přesilová hra pro Jihlavu. Dvě minuty za sekání a dvě minuty za krosček dostává kapitán Kladna František Matula (KLA). Na vyloučení: 3:5.

32:19
    Ofsajd domácích při přechodu do útoku.

31:18
    Je to tak, Jihlava v plném počtu.

31:10
    Dukla se osovobozuje a zřejmě se v oslabení ubrání.

30:15
    Kladno je aktivnější, jenže nemůže se dostat v přesilovce ke střelecké pozici.

29:57
    Od modré vystřelil tvrdě Matula, ale jeho pokus vyrazil Brož vedle své pravé tyče.

29:53
    Dukla ve čtyřech.

29:34
    Kladno je již před Brožem.

29:18
    A Dukla půjde do tří, a to přesně na 33 vteřin. Rostislav Klofáč (JIH) dostává dvě minuty za sekání. Na vyloučení: 3-3.

28:56
    Stejně tak jako nyní, Kladno sice chvíli bylo před Brožem, ale ke střele se nedostalo.

28:13
    Dukla se osvobozuje.

27:53
    Kladno si zahraje přesilovou hru. Za držení dostává dvě minuty David Hubert (JIH). Na vyloučení: 2-3.

27:26
    Oba týmy nyní bojují o puk ve středním pásmu, ani jeden se však k výraznější kombinaci nedostal.

26:11
    Další zakázané uvolnění, tentokrát opět na straně Jihlavy.

25:19
    Dukla vytvořila závar před Vladařem, ale gólman Kladna celou situaci ve spolupráci s beky pohlídal a stále drží čisté konto.

24:13
    Zakázané uvolnění Jihlavy, bude se vzahovat před Brožem.

22:39
    Opět se hra přesunula před Vladaře, jenže Dukla se ke střele nedostává. Vytvoří si sice mírnou převahu, ale bez střel góly nepadají.

22:57
    Jihlavě se podařilo vybojovat vzahování v útočném pásmu před Vladařem, když sudí raději přerušil po souboji u mantinelu hru.

21:23
    Kladno hraje v plném počtu.

21:16
    Jihlava se stále nemůže dostal před Vladaře, Kladno hraje zatím oslabení velmi dobře.

20:50
    Hostům se podařilo vyhodit.

20:36
    Dukla je nastěhována před gólmanem Kladna.

20:01

20:00

19:39

19:23
    Po rychlé a hezké kombinaci si na závěr první třetiny zahraje Dukla přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostává Vincent Keszi (KLA). Na vyloučení: 1-3.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:58
    A zakázané uvolnění Kladna sledujeme i nyní.

18:43
    Nyní se i Kladno provinilo nepřesností, zakázané uvolnění Rytířů.

17:57
    Ač se Dukla snaží zaskočit Kladno stále napadáním, stále její hře chybí kvalitní finální přihrávka a střelba.

16:48
    Zakázané uvolnění jihlavské Dukly.

16:25
    Další situace dva na jednoho v podání Kladna, nyní již o dost přesnější. Schildhabel našel přihrávkou z levého kruhu na druhé straně zcela volného Jakuba Hajného, jehož střela z první neprošla mezi betony Brože do sítě.

15:54
    Vala se Zaymlem bojují o kotouč za brankou Vladaře, nakonec se však domácí útočníci ke střele nedostali a byli zbaveni puku.

15:09
    V situaci dva na jednoho se hosté neprosadili po špatné finální přihrávce Hajného.

14:20
    Petr Patys se za brankou Brože dostal k puku a přihrával před domácího gólmana. V prostoru před brankou se nejlépe zorientoval ALEŠ KADLEC, který se štěstím doklepnul puk za záda Brože. Asistence: Petr Patyk, Josef Zajíc.

13:43

13:28
    Hraje se v plném počtu.

13:08
    K vyhozenému puku se na útočné modré dostal Ladislav Pospíchal a vystřelil. Jeho ránu na poslední chvíli vyrazil Vladař.

12:34
    Zakázané uvolnění hostů.

12:20
    Jihlava je při hře čtyř proti čtyřem aktivnější a neustále napadeá rozehrávku Kladna.

11:28
    Vyloučení na obou stranách. Za Kladno dostává dvě minuty Jakub Hajný (KLA) faul loktem. Na druhé straně jde na sto dvacet vteřin ven Rostislav Klofáč (JIH) – hrubost. Na vyloučení: 1-2.

11:08
    Peschout se po pravé straně proháčkoval až před branku Vladaře, poslal puk ještě na Koloucha, jehož pokus vyrazil Vladař znovu k Peschoutovi. Ten následně míjí levou tyč branky Kladna.

10:49

10:33
    Viditelná a odpískaná přihrávka rukou v podání Kladna na jejich útočné modré.

10:13
    Dukla se snaží aktivně napadat rozehrávku hostů, ale když získá puk, nepřesností se o něj vzápětí připraví.

09:07
    Hned po buly to zkoušel Matula, po vyhraném Plimlově vzahování však končí puk na Brožovi.

09:02
    Dukla získala puk, jenže nepřesností jej poslala na zakázané uvolnění.

08:45
    Kladno má puk za brankou Vladaře a pokouší se založit útok.

08:13
    Rytíři Kladno hrají v plném počtu, Dukle se přesilovku využít nepodařilo.

07:50
    Rytíři se osvobozují.

07:28
    Ondráček se pokoušel prosadit z levého kruhu, jeho pokus těsně minul levou tyčku klece Kladna.

07:09
    Domácí nyní zavezli puk před branku Vladaře.

06:34
    Kladno se osvobozuje, Dukla tak bude muset začít znovu.

06:13
    A Dukla si zahraje za jeho zákrok přesilovou hru. František Matula (KLA) dostává dvě minuty za napadení. Na vyloučení: 0-1.

06:06
    Kapitán Kladna Matula doslova přišpendlil k mantinelu v obranném pásmu Dukly Rostislava Klofáče.

05:12
    Z levé strany nabral rychlost JAKUB HAJNÝ, prosmýkl se až k levému kruhu a vystřelil. Jeho rána minula lapačku Brože a zapadla přesně do levého horního rohu jeho branky. Asistence: Jakub Kaprál.

04:49
    Z následného protiútoku nahazoval od modré puk na Brože Kaprál. Gólman Dukly puk uchopil do lapačky a přerušil hru.

04:36
    Dukla se dostala s pukem před Vladaře, nedokázala však vystřelit.

03:50
    Ofsajd kladenských hokejistů.

03:43
    Ten se však nezdařil, puk má na hokejkách Kladno a ve středním pásmu ho přejímá Petr Patyk.

03:32
    Dukla v pohodě sbírá puk za Brožem a podniká protiútok.

02:43
    Po chybě v rozehrávce Kladna se Dukle naskytla situace tři na dva, Klofáč vzal odpovědnost na sebe a z pravého kruhu vystřelil. Beton Vladaře však byl na místě.

02:13
    Zakázané uvolnění Dukly Jihlava.

01:33
    Také Kladno je poprvé před Brožem. Hajný s Kaprálem sice kombinovali u levého kruhu, ke střele se však také nedostali.

01:10
    Z mezikruží si vybruslil Jiří Ondráček a střelou zleva otestoval vyrážečku Vladaře.

00:43
    Od modré se ke střele nedostal Smutný. Nahodil puk za branku, kde však má Dukla stále puk.

00:20
    Dukla se po úvodním buly zabydlela před gólmanem Kladna, zatím však bez střeleckého pokusu.

00:01

Oba týmy jsou již nastoupeny na modré čáře.

HC Dukla Jihlava: Brož (Vacek) – Smutný, Port, Pospíchal, Kochánek, Dörrer, Klofáč – Nováček, Vala, Ondráček – Kolouch, Dvořák, Peschout – Hubert, Hoskovec, Dupljaku – Zayml. Trenér: Štěpán Moravec.

Rytíři Kladno: Vladař (Jiroušek) – Libecajt, Matula, Havelka, Zajíc, Chládek, Balcar – Keszi, Pliml, Borkovec – Schildhabel, Kaprál, Hajný – Bláha, Čermák, Janeček – Kadlec, Patyk, Vendis. Trenér: Jindřich Lidický

Rozhodčí: Kukeně – Klouda, Kuřítko.

Pokud se podíváme na tabulkové postavení, o favoritu nemůže být pochyb. Dukla Jihlava je totiž aktuálně v tabulce RAKO extraligy staršího dorostu nadstavbové části skupiny A na předposledním 11. místě se ziskem 52 bodů. Po špatném vstupu do nadstavby, kdy Jihlavští prohráli pět zápasů v řadě, se však jejich výkonnost zvyšuje a v posledních třech zápasech brala Dukla šest bodů. Rytíři Kladno atakují čelo extraligové tabulky. Na čtvrtém místě ztrácí Kladenští na zatím třetí Slavii pouhý jeden bod a čtyři body na vedoucí dvojici Liberec, Vítkovice. V dosavadním průběhu soutěže si Kladno připsalo 73 bodů. Už jsme si ale několikrát ověřili, že papírové předpoklady a skutečnost mohou být dvě naprosto odlišné věci.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u utkání 9. kola nadstavbové části RAKO extraligy staršího dorostu, ve kterém se kladenští Rytíři postaví proti domácím hokejistům z Dukly Jihlava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 38. Kochánek (Zayml) – 6. Hajný (Kaprál), 15. Kadlec (Patyk, Zajíc), 59. Bláha (Čermák)

Rozhodčí: Kukeně – Klouda, Kuřítko