Slavia – Sparta 4:2 (kon.) | HC Slovan – Brno 2:3 (1:2 po s.n.) | Liberec – Vladivostok 1:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Admiral Vladivostok
Pátek 14.02.2014, 18:00Přípravné zápasy

Máme tu konec. Admiral v závěrečné třetině ukázal větší kvalitu a dostal utkání na svou stranu. (20:09:20)

60:00

59:23
    Melicherčík znovu na střídačce a Liberec tak hraje v pěti proti čtyřem.

59:17
    Postaral se o to i útočník Martin Bartek, jenž ho podrazil a znepříjemnil mu míření. Do hry se mezitím vrací Gřegořek a hrát se tak bude znovu ve čtyřech.

59:17
    Najmenkov zkoušel trefit branku přes celé hřiště, ale nezamířil přesně. Píská se icing.

58:40
    Hosté ve čtyřech.

58:30
    Melicherčík je venku z branky, Liberec v šesti.

58:19
    Pervušin dostává dvě minuty a Liberci se naskytla šance přesilovky čtyř na tři. Před velmi důležitým momentem si bere domácí lavička oddechový čas.

58:00
    Ve čtyřech se ale ani jednomu z celků nedaří. Hraje se hlavně ve středním pásmu.

57:17
    Tato výhoda ale poměrně rychle bere za své. Gřegořek fauloval za vlastní brankou a hrát se bude ve čtyřech.

56:34
    Další přesilovka pro Severočechy. Viktor Drugov dostává dvouminutový trest za faul loktem, který odnesl Vitásek.

55:50
    Liberečtí hráči drží kotouč a znovu celkem otupili hostující tlak.

54:42
    Hodně vidět je první pětka hostujícího celku a znovu zahrozil Ugarov, jenž se protáhl podél pravého mantinelu až před Melicherčíka.

53:40
    Admiral si postupně začíná vypracovávat herní převahu a drží se v útočném pásmu.

52:00
    Skvělá defenzivní práce Martina Čakajíka. Na toho se řítil Ugarov s Sokolovem, ale slovenský bek vystihl přihrávku a poslal puk do bezpečí.

51:18
    Hosté jsou v plném počtu a mohou jít dopředu poté, co Hunkesovi nesedla střela od modré. Nic z toho ale není.

50:13
    Tato přesilovka je o poznání lepší, avšak i nadále nemá Ivannikov tolik práce, aby chyboval.

49:15
    Rychlá šance na reparát. Kapitán Admiralu Ugarov dostává dvě minuty za sekání.

48:54
    Přesilová hra domácím moc nevyšla. Několik slibných pokusů sice na své konto připsali, ale nic s parametry gólové šance z toho nebylo. Admiral se tak do plného počtu vrací bez újmy.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 38. Bulík (Bartek, Víšek) – 37. Ugarov (Sokolov, Nikitěnko), 45. Sokolov (Nikitěnko, Ugarov)

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Jelínek) – Vitásek, Hunkes, Výtisk (C), Gřegořek, Čakajík, Voráček, Pyrochta – Filippi, Vampola, Urban – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Bulíř, Valský – Jonák, Zacha, Bárta.
    Admiral Vladivostok: Ivannikov (Stelimach) – Najmenkov, Commodore, Vorobjev, Pyett, Antropov, Kostromitin, Zemčjonok, Těrnavskij – Ugarov (C), Nikitěnko, Sokolov – Bergfors, Schütz, Gynge – Gračjov, Zubov, Drugov – Barbašjov, Kuzněcov, Pervušin.