Wiener – Rapid 0:1 (kon.)
SC Wiener Neustadt
0:1 (0:0)
SK Rapid Vídeň
Neděle 22.03.2015, 16:30 • Wiener Neustädter Stadion (Wiener Neustadt) • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zdravím všechny fotbalové příznivce! Rakouská fotbalová Bundesliga zakončí své 26. kolo nedělním zápasem SC Wiener Neustadt – SK Rapid Vídeň. V utkání dvou vídeňských celků je jasným favoritem hostující Rapid, který se v případě vítězství může posunout na druhé místo v tabulce. Hosté jsou naopak druzí od konce a mají pouze jednobodový náskok na sestupové desáté místo.

Neustadt však z posledních pěti domácích zápasů prohrál jen jednou, když nestačil na suverénní Salzburg a na svém hřišti si poradil třeba i s velkým rivalem Rapidu – Austrií Vídeň.

Rapidu se navíc venku nedaří tolik, jako na domácím trávníku. Zeleno-bílí vyhráli z posledních pěti venkovních zápasů pouze jediný, paradoxně právě na hřišti vedoucího Salzburgu. Podaří se jim dnes potvrdit roli favorita?

SC Wiener Neustadt: Vollnhofer – T. Kainz, Sušac, Sereinig, Prettenthaler – Dobras, Denner, Freitag, Hofbauer – Osman Ali, Hellquist
    Náhradníci: Koch, Rauter, Ranftl, Tieber, Schöpf, Wimmer, Schierl

SK Rapid Vídeň: Novota – Pavelic, Sonnleitner, M. Hofmann, Schrammel – Petsos, Schwab – Schobesberger, Schaub, F. Kainz – Berič
    Náhradníci: S. Hofmann, Grahovac, Knoflach, Stangl, Wydra, Alar, Prosenik

Rozhodčí: A. Kollegger – Witschnigg, G. Bauernfeind.

1

2
    První rohový kop měli k dispozici domácí, ale centrovaný míč nenadělal obraně Rapidu žádné potíže.

5
    Freitag se po přihrávce z levé strany ocitl s míčem v gólové pozici na penaltovém puntíku, ale v rozhodující chvíli mu míč odskočil, čehož využil obránce Rapidu, který odkopl balón ven z šestnáctky.

8
    Domácí jsou v úvodu celkem aktivní. Neustadt se favorita nebojí a zatím je častěji v útoku.

10
    Rapidu se zatím v útoku nedaří. Hostům nyní utekl míč do zámezí a odkopávat může brankář Vollnhofer.

13
    Hostující Kainz rozehrávval volný přímý kop, ale míč napálil jen do jednoho z domácích hráčů.

16
    V zápase zatím na první gólové šance stále čekáme. Uvidíme, co teď předvedou domácí při rohovém kopu.

17
    Míč z rohového kopu se snesl na hlavu Sereiniga, který přesnou hlavičkou k zadní tyči rozvlnil síť hostující brány! Rozhodčí však z poněkud záhadného důvodu branku neuznávají, přestože ani sami hosté po inkasovaní nijak neprotestovali. Stav zápasu tak zůstává bezbrankový.
    Neuznaný gól domácích

20
    Statistika držení míče je zatím vyrovnaná. Hraje se hlavně ve středu hřiště a ani jeden z týmů nemá výraznou herní převahu.

23
    Berič se v domácí šestnáctce snažil dostat k centrovanému míči, ale pomohl si nedovoleně. Vollnhofer bude odkopávat od brány Neustadtu.

26
    Zápas je stále hodně chudý na šance. Oba týmy dobře střeží své pokutové území a centrované míče zatím neslaví žádný úspěch.

28
    Domácí Hofbauer teď vypálil z velké dálky a jeho krásná rána se odrazila od břevna na brankovou čáru a poté mimo tři tyče! Neustadt teď byl hodně blízko vedoucímu gólu.
    Hofbauerova dalekonosná rána se odrazila od břevna na brankovou čáru

30
    Za námi je půlhodina hry a za bezbrankový stav může být rád spíše favorizovaný Rapid. Domácí už byli dvakrát blízko vedení, ale poprvé jim gól neuznal rozhodčí a podruhé se míč po střele Hofbauera odrazil od břevna jen na brankovou čáru.

32
    Domácí kopali další roh, který tentokrát hlavou odvrátil z vápna Schwab.

35
    Dobras rozehrával standardní situaci a přibližně z třiceti metrů napálil míč jen vedle brány Rapidu.

38
    Domácí pokračují v sympatickém výkonu. Neustadt hraje přímočařeji a je nebezpečnější směrem dopředu.

41
    Louis Schaub (RVI) se zranil v souboji s protihráčem a odkulhává ze hřiště. Místo něj do zápasu nastupuje Steffen Hofmann.

42
    Žlutou kartu dostává Osman Ali (SC Wiener Neustadt).

44
    Hosté se v závěru poločasu nastěhovali s míčem k šestnáctce Neustadtu. Uvidíme, zda si Rapid konečně vytvoří nějakou gólovou šanci.

45
    Jenže po odpískaném útočném faulu bude následovat pouze odkop od domácí brány.

45+1
    Hostující Kainz se ve vápně vyhnul dvěma obránců a vystřelil po zemi k bližší tyči, u níž byl ovšem připravený brankář Vollnhofer.

45+1

Po prvním poločase panuje ve vídeňském Neustadtu nerozhodný stav 0:0. Domácí se sice prosadili po rohovém kopu v 17. minutě, ale rozhodčí branku z poněkud záhadného důvodu neuznal. Hosté zatím nenaplňují roli favorita, jelikož si nedokázali vytvořit žádnou gólovou šanci. Druhý poločas začne přibližně v 17:32.

46

48
    Rapid právě vstřelil branku!
    Hosté si hned v úvodu druhé půle vytvořili tlak v šestnáctce Neustadtu a nakonec je z toho gól! Schobesberger dokázal přihrát míč mezi dvěma obránci na úplně volného ROBERTA BERIČE, který zblízka poslal míč do úplně odkryté brány.
    Robert BERIČ - 0:1

51
    Hosté předvedli rychlý přechod do brejku a celou akci nakonec přerušil nedovoleným zákrokem Hofbauer. Přímý volný kop pro Rapid.

52
    S centrem do šestnáctky si obrana Neustadtu poradila, ale o chvíli později přišel další faul a hosté budou opět zahrávat standardku.

54
    Sonnleitner si při náběhu na centrovaný míč pomohl útočným faulem a domácí mohou odkopávat od brány.

55
    Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Berič, ale netrefil míč příliš dobře a bránu minul.

57
    Hosté si toho o přestávce v kabině asi hodně vyslechli, protože nyní jsou o poznání aktivnější než v prvním poločase a jejich výkon se hodně zvedl. Neustadt se dostává pod tlak.

58
    Pro prudký centr do šestnáctky si nakonec došel brankář Vollnhofer.

61
    Hosté se nebezpečně dostali s míčem až do domácího pokutového území, ale nakonec z toho nebyla žádná střela na bránu. Hráči Rapidu ještě reklamují, že měli zahrávat rohový kop, ale rozhodčí nařizuje odkop od brány.

63
    Střídání v týmu SC Wiener Neustadt: ze hřiště odchází Denner, přichází Schöpf.

65
    Domácí se ve druhém poločase prakticky nedostávají do útoku. Brankář Rapidu by teď ve své bráně snad ani nemusel stát.

68
    Střídání v týmu SC Wiener Neustadt: ze hřiště odchází Osman Ali, přichází Rauter.

69
    Rapid se s míčem u domácí šestnáctky snaží něco vymyslet. Hráči Neustadtu jsou teď hodně zatažení.

71
    Max Hofmann teď prodloužil hlavou míč na Sonnleitnera, který se do míče opřel rovněž hlavou, ale trefil jen jednoho z obránců.

73
    Pavelic (RVI) si na pravé straně naběhl na přihrávku napříč pokutovým územím a vystřelil na bližší tyč, k níž se však stihl přemístit brankář Vollnhofer, který vyráží míč mimo bránu.

76
    Další velké šance hostů! Berič překonal v pokutovém území padajícího gólmana, ale míč před brankovou čarou zastavil jeden z obránců. Rapid však pokračoval v útoku a o chvíli později trefil Pavelic břevno!

76
    Žlutou kartu dostává Kainz (SC Wiener Neustadt).

77
    Střídání v týmu SC Wiener Neustadt: ze hřiště odchází Hellquist, přichází Tieber.

79
    Rapid bude zahrávat rohový kop. Ve druhém poločase je to hra na jednu bránu.

79
    Centrovaný míč se ve vápně odrazil jen k brankáři Vollnhoferovi.

80
    Žlutou kartu dostává F. Kainz (SK Rapid Vídeň).

81
    Domácí zahrávali standardku od pravé postranní čáry. Na prudký centr si k bližší tyči si nabíhal Tieber, který ale v rychlosti jen tečoval míč mimo bránu.

84
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází F. Kainz, přichází Stangl.

85
    Do konce normální hrací doby už zbývá jen pouhých pět minut a Neustadt se začíná dostávat více do hry. Dokáží si domácí vytvořit nějakou šanci na srovnání?

88
    Hosté podnikli brejk do otevřené obrany a v šestnáctce Neustadtu z toho byla hodně nebezpečná situace! Jeden z obránců nakonec odkopl míč do bezpečí.

90
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Schobesberger, přichází Alar.

90+1
    Zápas dospěl do nastaveného času a hosté drží míč na útočné polovině.

90+3

Je dobojováno! Rapid nakonec vítězí nad vídeňským Neustadtem 1:0 zásluhou gólu ze 48. minuty zápasu. Hosté se ve druhé půli hodně zlepšili a svého soupeře začali přehrávat. Rapid tedy získává tři body a posouvá se na druhé místo v tabulce, Neustadt zůstává předposlední.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (18:28:35)