Magnitogorsk – Ufa 4:6 (kon.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Petrohrad – Kazaň 1:3 (kon.)
Soči – Čeljabinsk 2:3 (2:3 po s.n.)
po s.n. (2:3)
HK Soči
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Pátek 16.10.2015, 18:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Příjemný podvečer přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Kontinentální hokejová liga má dnes ve svém programu čtyři duely. V tomto textovém online přenosu vám podrobně zprostředkujeme utkání HK Soči – Traktor Čeljabinsk. Úvodní buly střetnutí je naplánováno na 18:30 a zápasem vás provede Lukáš Jasoněk.

HK Soči má na svém kontě rovných třicet bodů, se kterými okupuje aktuálně devátou pozici Západní konference. Hokejisté Soči v minulém utkání hostili hráče Nižněkamsku a porazili je 3:2 po nájezdech.

Traktor Čeljabinsk se momentálně nachází na desáté příčce Východní konference a to se ziskem osmadvaceti bodů. Předchozí utkání svěřencům trenéra Nikolišina vůbec nevyšlo, na ledě Jaroslavle totiž prohráli 0:3.

Československá stopa

Na soupisce HK Soči nenalezneme žádné české ani slovenské jméno. Naopak za čeljabinský Traktor startují brankář Pavel Francouz a útočník Martin Růžička.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Soči: Gavrilov (Barulin) – Wilson, Pajgin, Bernackij, Jalasvaara, Semjonov, Malevič, Mamašev – A. Kosticyn, Ignatuškin, Krikunov – Ljuduchun, Žerděv, Maxwell – Sčastlivyj, Warn, Morozov – Denis Kazionov, Dmitryj Kazionov, Skačkov

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Danilišin) – Davydov, Borodkin, Quint, Žuldikov, Klimontov, Petrov, Chlystov – Pestunov, Glinkin, Popov – Kokujov, Gubarev, Rybakov – Pěnkovskij, Kručinin, Čistov – Glovackij, Růžička, Osnovin, Mokin

Rozhodčí: Gamalej, Ščenjov – Koršak, Černyšjov.

Hokejisté jsou na ledové ploše, stadionem zní ruská hymna.

Hráči Soči nastoupí v modrých dresech, hokejisté Čeljabinsku utkání odehrají v dresech bílé barvy.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté.

00:40
    První útočnou akci však vymysleli hokejisé Soči, nepodařilo se jim však zakončit.

01:10
    Až nyní letěla na Demčenka střela od modré čáry, gólman Traktoru puk vyrazil betonem.

01:27
    Hlavní arbitr přerušil hru, vhazovat se bude po pravici Demčenka.

01:51
    V úvodu utkání jsou aktivnější hokejisté Soči, kteří právě kombinují v útočném pásmu.

02:17
    Za podražení byl vyloučen Pěnkovskij (Traktor Čeljabinsk).

02:42
    Hosté drží kotouč na svých holích a šetří cenné vteřiny v oslabení.

03:10
    Hráči Čeljabinsku teď vyvezli puk až na opačnou stranu a oslabení hrají velmi dobře.

03:51
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale nedaří se jim střelecky zakončit.

04:11
    Traktor Čeljabinsk se osvobodil.

04:17
    Čeljabinsk první oslabení přečkal bez úhony a teď už hraje v plném počtu.

04:49
    Hra se přesunula do střední třetiny, kde probíhají četné a urputné souboje o kotouč.

05:18
    Puk často mění majitele a hra se tak přelévá ze strany na druhou.

05:50
    Hosté uklidnil hru, zavezli puk za svou bránu a odešli vystřídat.

06:30
    Svěřenci trenéra Butsajeva už nemají takovou herní převahu, jakou disponovali v úvodních minutách.

07:26
    Tým Soči kombinuje v obranném pásmu, kde je však napadán aktivními útočníky Traktoru.

07:57
    O střelu z ostrého úhlu se pokusil Žerděv, ale v tom mu zabránila pozorná defenziva Čeljabinsku.

08:32
    Malevičovo nahození bez potíží kontroloval gólman Demčenko, který puk stopl pro své spoluhráče.

09:32
    Domácí drží puk na svých holích a rozvážně kombinují ve vlastním pásmu, odkud se pokusí založit ofenzivní akci.

09:52
    Touš ale vybojovali hosté a výsledkem byla ostrá Popovova rána, kterou Gavrilov vyrazil na ochrannou síť.

10:04
    Na opačné straně musel zakročit Demčenko, který si s Žerděvovým pokusem poradil.

10:35
    Před Demčenkem teď bylo docela rušno, ale hráčům v modrých dresech se puk za jeho záda nepodařilo propasírovat.

11:20
    Dobrou střeleckou pozici prošvihl Kokujov, který se posléze s pukem ocitl mimo střelecký úhel.

11:58
    V době přerušení hry následuje reklamní přestávka.

12:23
    K vidění jsou souboje podél mantinelů a v rozích kluziště.

13:19
    Andrej Kosticyn hledal volného spoluhráče na druhé straně, poslal však nepřesnou přihrávku.

13:59
    Obranou hostujícího celku se snažil probojovat Maxwell, avšak neupspěl.

14:39
    HK Soči stále dominuje a diktuje tempo hry, kterému se hostující celek, ač nerad, podřizuje.

15:20
    Domácí svým soupeřům puk půjčují pouze minimálně a sami podnikají rychlé útočné výpady.

16:09
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk: za hákování odchází na trestnou lavici Osnovin.

16:26
    Hráči Soči mají stále puk ve své moci, útočnou akci rozjedou od své brány.

16:50
    Z levého kruhu zvolil střelu švihem Andrej Kosticyn, ale Demčenko byl připraven.

17:03
    Hosté se odvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.

17:26
    Hokejisté Soči jsou opět v útočném pásmu, defenziva Čeljabinsku brání úspěšně.

18:09

18:16
    Žerděvova střela sice Demčenka ohrozila, gólman Traktoru však puk za svá záda nepustil.

19:01
    Právě probíhá poslední minuta úvodní třetiny.

19:33
    Domácí hráči nahodili kotouč vpřed, to však bylo z jejich strany vše.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Přestože jsme v úvodním třetině gól neviděli, byli střelecky aktivnější hokejisté Soči, kteří vyprodukovali celkem třináct pokusů, oproti tomu hosté mířili na bránu pouze dvakrát. Domácí mužstvo disponovalo dvěma přesilovkami, ani jednu z nich ovšem nevyužilo, a do kabin se tak odchází za bezbrankového stavu.

Druhá perioda začne přibližně v 19:16.

20:01

20:19
    Puk se nachází na hokejkách hráčů čeljabinského Traktoru, kteří kombinují ve vlastním obranném pásmu.

20:43
    Hosté podél mantinelu nahodili kotouč do útočné třetiny, v ní se však příliš dlouho neudrželi.

21:16
    Útočnou akci Soči zastavil ofsajd, v němž byl přistižen Wilson.

21:46
    Znovu můžou kombinovat hokejisté domácího týmu, kteří se pokoušejí proniknout do útočného pásma.

22:48
    Třetí vyloučení v týmu (Traktor Čeljabinsk), za vražení na hrazení odchází za katr Chlystov.

23:40
    Hráči v modrých dresech se rychlými přihrávkami snaží rozhodit defenzivu Traktoru.

24:02
    Žerděv do předbrankového prostoru poslal přihrávku pro Maxwella, ten ale z otočky zakončit nedokázal.

24:37
    Ke střele napřáhl Mamašev, ale cílený prostor minul.

24:48
    Chlystov je zpět na ledě, přesilovka Soči tak skončila.

25:20
    Arbitr má znovu zvednutou pravici a hodlá vylučovat, ve výhodě jsou domácí.

25:29
    Za hákování inkasoval menší trest Klimontov (Traktor Čeljabinsk).

25:55
    Skvělou přihrávku do volného prostoru obdržel Andrej Kosticyn a jeho pumelici z pravého kruhu k bližší tyči vynikajícím zákrokem zastavil přesunující se Demčenko.

26:30
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hokejisté domácího celku využívají přesilovou hru a otevírají skóre zápasu! Brankáře Demčenka střelou švihem z levého kruhu prostřelil NIKOLAJ ŽERDĚV. Asistence: Ben Maxwell a Zijat Pajgin.
    Nikolaj ŽERDĚV - 1:0

27:55
    Hosté budou mít možnost vyrovnat, jelikož byl na trestnou lavici poslán Malevič (HK Soči).

28:28
    Defenziva Soči se brání úspěšně a kotouč vyhazuje ven z pásma.

29:27
    Hostům se stále nedaří natrvalo se usadit v útočném pásmu, obrana Soči je kompaktní.

29:55

30:13
    Jeden z hráčů domácího mužstva zahrál puk vysokou holí a hra tak byla okamžitě přerušena.

31:36
    Rozdíl ve skóre je už dvoubrankový! Demčenko zalehl volné místo u své levé tyče, ale puk podjel pod jeho tělem do předbrankového prostoru. Gólman Traktoru posléze kotouč vleže posunul před sebe, kde jej do odkryté brány vstřelil JEVGENYJ SKAČKOV. Bez asistence.
    Jevgenyj SKAČKOV - 2:0

32:36
    Za nedovolené bránění putuje za katr Ljuduchin (HK Soči).

32:43
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Traktor přesilovou hru bleskově využívá, když střelou z levého kruhu rozvlnil síť ostrou střelou ANDREJ POPOV. Asistence: Konstantin Klimontov.
    Andrej POPOV - 2:1

33:36
    Hosté zůstávají u kotouče a snaží se vstřelit vyrovnávací branku.

34:19
    Na opačné straně však po zisku kotouče vystřelil Denis Kazionov, gólman Traktoru byl připraven.

35:08
    Z pravé strany mířil k bližší tyči Ignatuškin, ale Demčenko tam nenechal ani škvírku.

35:37
    Maxwell byl natlačen na bránu, která vypadla ze svého ukotvení. Odpískáno však bylo jeho postavení v brankovišti.

36:31
    Hra byla přerušena, hlavní arbitr buly nařídil ve střední třetině.

36:41
    Teď bylo odpískáno nedovolené bránění Denise Kazionova (HK Soči), po kterém si hráč domácího celku půjde odpočinout na trestnou lavici.

37:15
    Hostujícímu celku se nedaří prokombinovat do útočného pásma, Soči drží své hubené vedení.

38:26
    Hokejisté Traktoru Čeljabinsk už jsou sice v pásmu, ale Gavrilova prakticky ještě neohrozili.

38:41
    HK Soči je kompletní.

39:01
    Právě probíhá poslední minuta prostřední části.

39:53
    Hosté v závěru druhé třetiny vyrovnávají! Z levého kruhu napřáhl ke střele ARŤJOM BORODKIN. a prostřell vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Stanislav Čistov.
    Arťjom BORODKIN - 2:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá perioda byla o poznání vyrovnanější, než ta předchozí. Přesto si v ní domácí hokejisté vypracovali dvougólový náskok. Traktoru se však rychle podařilo vsítit kontaktní gól a v závěru třetiny také vyrovnat. Závěrečná tercie začne zhruba ve 20:12.

40:01

40:37
    Hosté kombinují za bránou Gavrilova, do střelecké pozice se však nemůžou probojovat.

41:14
    Teď jsou u puku hráči v modrých dresech, ale střelecky se také neprosazují.

41:35
    Demčenko si proti střele připsal úspěšný zákrok a bude se vhazovat po jeho pravici.

42:04
    Gólman Traktoru musel opět zakročit, tentokrát lapil ránu Mamaševa, který pálil z levého kruhu.

42:19
    Domácím se podařilo proniknout až do předbrankového prostoru, defenziva Čeljabinsku tak musí být v těchto chvílích ostražitá.

43:42
    Svůj levý beton musel Demčenko vytasit proti střele Ignatuškina, jenž střílel od modré čáry.

44:36
    Žerděv zakombinoval s Maxwellem a druhý jmenovaný vystřelil z bezprostřední blízkosti, jeho pokus však skryl ve své výstroji Demčenko.

44:54
    Mamašev (HK Soči) byl vyloučen za zdržování hry.

45:24
    Už to vypadalo, že se domácím podaří kotouč vyhodit ven z pásma, což se však nestalo.

45:56
    Hosté stále kombinují, přihrávky si vyměňují po celém útočném pásmu.

46:30
    K vidění byl nepřesný střelecký pokus Gubareva, po kterém Gavrilov zasahovat nemusel.

46:54

47:13
    Právě probíhá komerční pauza, hráči tak získají trochu času na odpočinek.

48:27
    Hra je poměrně vyrovnaná, obě mužstva se střídají v držení touše.

48:59
    Sčastlivyj se odhodlal vystřelit z levé strany, jeho pokus ovšem Demčenko zneškodnil.

49:53
    S kusem černé gumy právě kombinují hokejisté Soči, pouze však na své polovině kluziště.

50:19
    Demčenko je v plné permanenci, Soči se snaží strhnout vedení na svou stranu.

50:42
    V tuto chvíli byl odpískán ofsajd Ignatuškina, hra se stěhuje do středního pásma.

51:04
    Domácímu týmu teď bylo pro změnu odpískáno zakázané uvolnění.

51:30
    Kručinin založil individuální akci, při které si na led položil Gavrilova, ale přehodit ho už nedokázal.

52:43
    Domácí vtrhli do pásma soupeřů, neudrželi se v něm však příliš dlouho.

54:21
    Bernackij (HK Soči) v obranné činnosti chyboval a musel vše hasit podražením soupeře, za což si odsedí menší trest.

55:10
    Borodkin se v předbrankovém prostoru skvěle otočil a z bezprostřední blízkosti se pokusil zasunout puk za záda Gavrilova, což se mu ale nepodařilo.

55:53
    Domácí se odvobozují.

56:21

57:00
    Pomalu se připravujeme na prodloužení, do konce základní hrací doby totiž zbývají už jen tři minuty.

57:26
    Hokejisté Čeljabinsku nahodili kotouč do útočného pásma, to však bylo z jejich strany vše.

58:15
    Hráči Soči aktivně napadají rozehrávku soupeřů, k puku se jim však nedaří dostat.

58:47
    Domácí touš nakonec přece jen vybojovali, střela jednoho u hráčů však byla zblokovaná.

59:01
    Probíhá závěrečná minuta základní hrací doby.

59:46
    V závěru se hraje ve střední třetině.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Hodina čistého času vítěze utkání neurčila, o držiteli bonusového bodu tak bude muset rozhodnout prodloužení.

60:01

60:05
    Vhazování vyhráli hokejisté Soči.

60:33
    Domácí celek rozvážně kombinuje u své brány a pokusí se rozvinout první útočnou akci.

61:07
    Ke střele se z dobré pozice dostal Ignatuškin, jeho ránu však zneškodnil betonem Demčenko.

61:39
    Hosté v prodloužení zatím nic nevymysleli a zřejmě se o výsledku pokusí rozhodnout v nájezdech.

62:14
    Brankář čeljabinského Traktoru chytil puk do své lapačky, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

62:14
    Demčenko má zřejmě nějaký problém z betonem či bruslí a svou výstroj si v přerušené hře nechává spravovat.

62:42
    Další zákrok hostujícího brankáře, který vyrazil střelu z pravé strany.

63:08
    Na opačné straně se do zakončení dostal Růžička, jehož střelecký pokus bezpečně lapil Gavrilov.

63:42
    Hosté se opět dostali ke kotouči a uklidnili hru kombinační souhrou ve svém obranném pásmu.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:38
    V závěru prodloužení se bude ještě jednou vhazovat před Demčenkem.

64:40
    Traktor Čeljabinsk si při tomto přerušení vyžádal oddechový čas.

64:51
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry a bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o držiteli bodu navíc nerozhodlo, utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů.