NY Islanders – Nashville 4:3 (kon.) | Washington – Chicago 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 2:0 (kon.)
Montreal – NY Rangers 3:0 (kon.) | Tampa – Dallas 3:5 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (kon.)
Edmonton – St. Louis 2:4 (kon.) | Arizona – Minnesota 3:4 (kon.)
Arizona Coyotes
3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Minnesota Wild
Pátek 16.10.2015, 04:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Arizona Coyotes a Minnesota Wild.

Nejproduktivnějším hráčem hostujícího týmu je se čtyřmi body Zach Parise, který zaznamenal čtyři asistence. Po třech bodech má Coyle, Granlund a Sutter. V brance dostává prostor Devan Dubnik.

Domácí tým má za sebou dva zápasy, v obou z nich vyhrál. Co se týká kanadského bodování, tak dva hráči mají po třech bodech – Tobias Reider a Martin Hanzal. Max Domini a Anthony Duclair mají po dvou bodech. V brance je jedničkou Mike Smith.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Arizona Coyotes: Smith (Lindback) – Stone, Ekman-Larsson, Michálek, Grossman, Elliot, Dahlbeck – Boedker, Vermette, Domi – Duclair, Hanzal, Rieder – Downie, Gordon, Martinook

Minnesota Wild: Dubnik (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Pominville, Granlund, Parise – Niederreiter, Koivu, Zucker – Fontaine, Coyle, Vanek – Carter, Haula, Porter

Rozhodčí: Dwyer, Walsh – Galloway, Gibbons.

Utkání začne o něco později.

00:01

00:12
    Nino Niederreiter si připisuje první šanci tohoto zápasu. Gólman Smith proti jeho ráně zasahovat nemusel, nebyla totiž přesná.

00:36
    Smith znovu musel být pozorný, protože se na něj valil další útok hostů.

01:00
    První minuta hry pryč a hned tři střely si připsali hostující hokejisté.

01:20
    Vyloučen hostující Nate Prosser na dvě minuty za podražení.

01:56
    Devan Dubnik si také připisuje první zákrok v dnešním utkání. Zneškodnil pokus Olivera Ekman-Larssona.

02:12
    Hra přerušena, protože puk vylétl ze hřiště.

02:48
    Minnesota vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Arizona se nemůže stabilně usadit v útočném pásmu. Vypadá to na neproměněnou přesilovku.

03:20

03:44
    Minnesota hraje aktivněji, oslabení zvládla celkem s přehledem. Domácí se dostali pouze ke dvěma střeleckým pokusům. Ani jeden z nich nebyl vyloženě nebezpečný.

04:47
    2:6, takový je aktuální poměr střel na branku. Gólman Smith si nemůže stěžovat na nedostatek práce. Zatím svůj tým drží.

04:54
    Hostující Dany Sutter dostává v letošní sezóně velmi málo prostoru na ledě. Proti minulým sezónám se jeho průměrný pobyt na ledě výrazně zmenšil.

05:40
    Sledujeme pasáž hry, v níž se boduje o střední pásmo, do gólových šancí se nedostává ani jeden tým. Zdá se, že na úvodní branku budeme čekat poměrně dlouho.

06:31
    Komerční přestávka.

06:54
    Domácí tým přecházel do útočného pásma příliš rychle, a tak se píská postavení mimo hru.

07:21
    Další přerušení hry. Tentokrát je jeho důvodem přihrávka rukou.

08:24
    Minnesota má více ze hry, její převaha je střelecká i optická. Na každý pád se nemůže střelecky prosadit. Domácí se dostali k pěti střelám.

09:14
    Vyloučen domácí Boyd Gordon na dvě minuty za držení.

09:22
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Gól v přesilové hře. Kotouč se po střele od modré čáry odrazil od zadního mantinelu, a tak mohl ZACH PARISE vstřelit úvodní branku tohoto zápasu. Asistence: Ryan Sutter, Mikael Granlund.
    Zach PARISE - 0:1

10:20
    Nádhernou střelou se prosazuje THOMAS VANEK. Spolu s Justinem Fontainem se dostali do přečíslení. Fontaine čekal přihrávku, ale Thomas Vanek se rozhodl pro střelu na bližší tyč. Puk zapadl přesně pod horní tyčku. 58 sekund stačilo hostům na vstřelení dvou branek. Asistence: Justin Fontaine.
    Thomas VANEK - 0:2

12:08
    Domácí hráči i fanoušci jsou poněkud zaskočeni rychle inkasovanými brankami. Navíc, Minnesota je stále aktivní a snaží se hrát útočný hokej. K vidění bylo také několik drobnější šancí domácího týmu. Wild nyní dominují.

13:41
    Hra je přerušena z důvodu přihrávky rukou. Následuje komerční přestávka.

13:42
    Když se tak dívám do hlediště Gila River Areny, tak mnoho usměvavých domácích fanoušků nenajdeme. Není se čemu divit, Arizona prohrává o dvě branky. Tedy pokud nesledujeme dvě mladé slečny, které si fotí selfie na jednu ze sociálních sítí. Ty se culí jedna báseň... a jak jim to jde... nádhera.

15:45
    Přesilovku si zahraje Minnesota, vyloučen je Anthony Duclair na dvě minuty za nedovolené bránění.

16:32
    Přesilovku hrají hosté poměrně dobře, dostali se stabilně před branku svého soupeře. Se střelami to už je jiný příběh. Příliš mnoho jich k vidění není.

17:14
    Arizona pravděpodobně oslabení zvládne bez větších obtíží.

17:45

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty první třetiny.

18:41
    Vyloučen Martin Hanzal na dvě minuty za krosček.

19:22
    Minnesota dohrává třetinu v útočném pásmu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině platí stav 0:2. Minnesota vstřelila dvě branky v rozmezí necelé minuty.

20:01

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli hostující hokejisté, kteří se prakticky hned dostali do útočného pásma. Na střelu to zatím nebylo.

21:00
    Zakázané uvolnění Arizony znamená buly před brankářem Smithem. Domácí tým souboj o puk vyhrát, a tak nemusel maskovaný muž zasahovat.

21:38
    Začátek druhé třetiny do jisté míry kopíruje start té první. Tedy opticky je aktivní Minnesota.

22:10
    Domácí brankář Smith musel zasahovat proti nepříjemné střele jednoho z hráčů Wild.

22:43
    Hra je přerušena, důvodem je puk, který vylétl ze hřiště.

23:21
    Martinook se dostal ke střele ze střední vzdálenosti. Jeho ránu ztečoval hostující bek do ochranné sítě nad brankou Dubnika. Buly po jeho levé ruce.

24:34
    6:15, takový je aktuální poměr střel v probíhající 25. minutě.

25:14
    Hostující Pominville projel celkem pohodlně středním pásmem. Malý kousek za útočnou modrou napřáhl a vystřelil. S jeho pokusem si gólman Smith poradil.

25:43
    Vyloučen hostující Jonas Brodin na dvě minuty za nedovolené bránění.

26:33
    Přesilová hra se domácímu týmu vůbec nedaří. Minnesota se v pohodě brání, soupeře do nějakých vyložených šancí nepouští.

27:07
    Zucker a Koivu ujížděli v oslabení sami na branku. Zucker přihrál a MIKKO KOIVU vstřelil třetí branku Minnesoty v tomto zápase. To už bylo na Smitha moc a přenechal místo Lindbackovi. Asistence: Jason Zucker, Macro Scandella.
    Mikko KOIVU - 0:3

28:00
    Wild ve sedmnácti střel skórovali hned třikrát. Naopak domácí nevyužili ani jednu ze šesti střel.

28:51
    Za posledních sedmnáct minut hry domácí nevystřelili ani jednou na branku!

29:10
    Utkání se blíží do své poloviny a hosté drží svůj náskok o tři góly. Domácí působí velmi neškodným dojmem.

30:15
    Sledujeme pasáž hry, v niž mnoho šancí není. Bojuje se spíše ve středním pásmu o převahu.

30:29

31:00
    Zakázané uvolnění se nepíská, a tak mohou domácí hráči pokračovat v útočné akci.

31:25
    Puk znovu kontroluje Minnesota, která se také dostala do střelecké pozice. Carter branku ideálně netrefil.

32:14
    Arizona právě vstřelila branku!
    Rychlá akce a je sníženo. Max Domi našel ANTHONYHO DUCLAIRA, který se trefil přesně pod horní tyčku branky, v niž je hostující brankář. Asistence: Max Domi.
    Anthony DUCLAIR - 1:3

33:36
    Pominville přenechal Parisemu, který našel výborně najetého MIKAELA GRANLUNDA. Ten znovu vrací hostům vedení o tři branky. Asistence: Zach Parise, Jason Pominville.
    Mikael GRANLUND - 1:4

34:11
    Na trestnou lavici usedá Justin Fontaine na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro domácí.

34:42
    Dubnik byl už překonaný, ale střelu Hanzala odpálil z brankoviště Brodin. Vzájemné vyloučení. Pokračuje se pět na pět.

35:00
    Druhá třetina se blíží do své finální části.

35:40
    Minnesota se v oslabení zcela v pohodě brání. Domácí nepodnikají žádné nebezpečné akce.

36:11

36:15
    Hra je přerušena, buly před brankou Wild.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:50
    Scandella se dostal ke střele přes obránce, ale branku Lindbacka nedokázal trefit.

38:45
    Třetina se v poklidu dohrává.

39:00
    Posledních šedesát sekund hry ve druhé třetině.

39:33
    Postavení domácího týmu mimo hru.

39:51
    A je to gól. 2:4. Chyba hostující obrany, kterou využívá MAX DOMI. Domácí se prosazují těsně před koncem druhé třetiny, což je nejlepší možná pozvánka na třetí periodu. Asistence: Martin Hanzal, Connor Murphy.
    Max DOMI - 2:4

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina přinesla hned čtyři branky. Oba týmy se prosadili dvakrát. Celkové skóre je 2:4.

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté, kteří se zcela jistě pokusí s výsledkem ještě něco udělat.

41:05
    Minnesota se nikam nežene, snaží se hlavně neudělat chybu.

41:22
    Devan Dubnyk si připsal dobrý zákrok, vykopl střetu od modré čáry, která mířila do branky.

41:31
    Vyloučen hostující Nate Prosser nad dvě minuty za hákování.

42:02
    Domi dobře odhadl směr domácí rozehrávky a vyhodil kotouč přes všechny čáry.

42:26
    Coyotes se snaží v útočném pásmu vytvořit si tlak, ale moc jim to nejde, protože hostující defenziva dobře vykrývá střelecké pozice.

43:15
    Minnesota toto oslabení zvládne.

43:22

44:02
    Lindback toho moc neviděl, několik hráčů před ním clonilo. Do chumlu hráčů vystřelil Coyle. Jeho projektil jen o malý kousek branku minul.

45:09
    Wild se snaží hrát co nejdále od vlastní branky. Domácímu týmu čas běží poměrně rychle.

45:30
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

46:06
    Vyloučen hostující Matt Dumba na dvě minuty za podražení. Další přesilovka pro Arizonu.

46:50
    Devan Dubnyk spolu s obránci drží akcie hostujícího týmu stále poměrně vysoko. Domácí se snaží, to jim nelze upřít, ale do vyloženě gólových pozic se nedostávají.

47:11
    Lindback rychle vyklepal z rukavice střelu Zuckera, vhazování před vlastní brankou tak odmítl.

48:06

48:15
    Minnesota se dostala do brejku dva na jednoho. Domácí obránce však úmysl vystihl, získal puk a dlouhým pasem vyslal do šance svého spoluhráče. Dubnyk byl připravený.

49:30
    Třetí třetina se pomalu ale jistě dostává do své druhé poloviny. Minnesota stále vede o dvě branky. Nyní jsou na tahu domácí, aby otevřeli obranu a veškeré zbytky sil vrhli do ofenzivy.

50:33
    Komerční přestávka v probíhající jednapadesáté minutě.

50:58
    Buly ve středním pásmu. Puk mají pod kontrolou domácí hokejisté, kteří se snaží utkání alespoň vyrovnat. Proti kompaktní obranně Wild to budou mít zpropadeně těžké.

52:12
    19:23, takový je poměr střel na branky. Domácí už nemají takovou ztrátu.

52:22
    Za potyčku vyloučeni. Ryan Carter a Steve Downie. Bude se hrát čtyři na čtyři. Obě vyloučení na dvě minuty.

52:34
    Devan Dubnyk kryje další střelu domácího týmu. Arizona se snaží, tlačí se do šancí, ale zatím to není nic platné.

52:58
    Na druhé straně se pokoušel prosadit Mikko Koivu, jehož střela byla snadným soustem pro Linbäcka.

53:43
    Vyloučen hostující Jonas Brodin na dvě minuty za vysokou hůl. Další přesilovka pro domácí komando.

54:30
    Dubnyk kryje další střelecký pokus Arizony.

54:38
    Minnesota hraje hodně obětavě, její obránci padají do střel, a tak pomáhají svému brankáři.

54:57
    Vyloučen domácí Steve Downie na dvě minuty za hákování.

55:12
    Shane Doan našel dobře postaveného MICHAELA STONA, který se prosazuje střelou do odkryté branky. Domácí jsou na dostřel svému soupeři. Asistence: Shane Doan, Brad Richardson.
    Michael STONE - 3:4

56:01
    Brodin nejprve mohl rozhodnout zápas, poté dostává hostující tým dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:44
    Minnesota nenechává soupeři prostor pro střely. Dubnyk nemá žádnou práci.

56:57
    Domácí kompletní,začíná jejich přesilovka.

57:38
    Arizona se snaží vyrovnat, fanoušci ji ženou vpřed.

57:44
    Vyloučen domácí Max Domi na dvě minuty za hákování.

58:01
    Hosté v plném počtu. Přesilovka Minnesoty.

58:36
    Arizona bez brankáře. Domácí mají prázdnou branku.

58:41
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:02
    Icing Arizony být nemůže, protože hraje v oslabení. Buly ve středním pásmu.

Minnesota vyhrává tento napínavý zápas 4:3. Cesta za body to však nebyla vůbec snadná.

Gólman Dubnyk se raduje, vyhrál jubilejní stý zápas v NHL.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 33. Duclair (Domi), 40. Domi (Hanzal, Murphy), 56. Stone (Doan, Richardson) – 10. Parise (Sutter, Granlund), 11. Vanek (Fontaine), 28. Koivu (Zucker, Scandella), 34. Granlund (Parise, Pominville)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Pominville, Granlund, Parise – Niederreiter, Koivu, Zucker – Fontaine, Coyle, Vanek – Carter, Haula, Porter

Rozhodčí: Dwyer, Walsh – Galloway, Gibbons