Toronto – Detroit 1:2 (po pr.) | Carolina – Dallas 1:4 (kon.) | New Jersey – Chicago 4:2 (kon.)
Colorado – NY Rangers 1:2 (kon.) | Edmonton – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Anaheim – Columbus 4:2 (kon.)
Buffalo – Vancouver 3:2 (kon.) | Los Angeles – Florida 4:1 (kon.)
Edmonton Oilers
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 07.11.2015, 03:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji hezký den. (05:57:44)

Andrej Sekera: (0+0), 2 střely, +/- -1, čas na ledě- 20:14

I přes velký tlak v posledních minutách se Pittsburghu podařilo udržet jednobrankový náskok a vítězí v dnešním zápase 2:1. Třetí třetina nám nabídla pohledný hokej, V polovině hosté využili přesilovku. Následně se domácí snažili vyrovnat, ale ani jedna z velkých šancí neskočila gólem.

Tento zápas byl jubilejním 600 zápasem ruského útočníka Pittsburgu Jevgenije Malkina a 200 zápas amerického obránce Pittsburgu Iana Cola.

59:20
    Střelu od Eberleho Zatkoff chytá a nedovoluje další dorážky.

59:13
    Oddechový čas pro hosty.

59:13
    Po Hallově další pěkné akci, kdy minul branku, následuje zakázané uvolnění hostů.

58:40
    Domácí se teď radovali z gólu, ale puk zůstal na brankové čáře.

58:10
    Draisaitl se prosmýkl až před Zatkoffa a nastřelil tyčku.

57:55

56:30
    Hallova střela z dobré pozice o pár centimetrů vedle.

55:55
    Hloupé vyloučení, které dává šanci domácím. Na dvě minuty je vyloučen Cole za zdržování hry.

55:52
    Nejprve se před brankou Pittsburgu ocitl Pouliot a poté i Jakupov oba, ale stihla obrana zpacifikovat.

54:57
    Po zakázaném uvolnění Pittsburghu vhazování po Zatkoffově levici.

54:57
    Poslední komerční přestávka před očekávaným náporem domácích.

54:50
    Jakupov se prodral až do dobré střelecké pozice, ve které ale tesně minul.

53:26
    Střelu Bonina i následnou dorážku Kunitze domácí brankář chytá.

53:10
    Plotnikovova tečovaná střela jen těsně minula branku.

52:14
    Nahození Pittsburgu Nilsson bezproblému kryje.

50:32
    Nyní jsou na řadě domácí s odpovědí.
    49:44 Phil KESSEL - 1:2

49:44
    Pittsburgh právě vstřelil branku!

Puk šel po ose Sidney Crosby, Kris Letang a PHILL KESSEL, který využívá přesilovku Pittsburgu střelou zápěstím. Assistence: Kris Letang, Sidney Crosby.

49:30
    David Perron se dostal do šance, ale byl zastaven brankářem Nilssonem. A jsou z toho dvě minuty za podražení.

49:15
    Dumolinova střela byla přizvednuta bránícím hráčem do ochrané sitě.

48:32
    Hendrick vypíchl puk Letangovi. Jego střelu ale Zatkoff chytá ramenem.

47:40
    Hostující obránce ztratil puk ve vlastním pásmu, ale nahrávka na Landera byla nepřesná.

46:40
    Zakázané uvolnění domácích.

46:30
    Phill Kessel v offsidu. Následuje komerční přestávka.

45:25
    Pěkný hit teď předvedl Hendricks, který sestřelil Maattu.

43:20
    Nilsson střelu Dumolina vyrazil před sebe, ale k dorážce se nikdo z útočících hráču nedostal.

42:50
    Nahození Edmontonu Zatkoff raději podržel v rukavici.

42:10
    Scuderiho střela byla zblokovaná a dopředu jdou domácí.

41:20

40:40
    Do přečíslení se dostal Pittsburg, střelu Malkina Nilsson s problémy vyrazil.

Trestné minuty: 6:2

V druhé třetině se nejprve ujali vedení domácí po tvrdé střele Klefboma. Po tomto gólu byl Edmonton lepším týmem a soupeře přehrával. Hostům se z ojedinělé šance podařilo skóre zápasu vyrovanat. A zbytek třetiny se odehrál se šancemi na obouch stranách. Žádná další šance ale neskončila gólem.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40
    Domácí v závěru třetiny vystřelit nestihli.

39:20
    Crosby zblokoval střelu Sekery.

38:30
    Ani jednomu z týmu se nedaří udržet v útočném pásmu.

36:55
    Po přímočaré kombinaci Draisaitla s Hallem, druhý jmenovaný vystřelil, ale Zatkoff byl připraven.

36:05
    Střelu Kessela vyrazil Nilsson betonem a následuje další zakázané uvolnění domácích.

35:46
    Hraje se teď nahoru dolů ve vysokém tempu se šancemi na obouch stranách.

35:34

34:50
    Krásná nahrávka na Draisaitla, který měl odkrytou branku, ale při střele zlomil hokejku.

33:38

33:20
    Domácí jeli v oslabení 2 na 1, ale Letang se stihl včas vrátit.

31:38
    Další přesilovka pro hosty. Vyloučen je domácí Davidson za nedovolené bránění.

31:30
    Na druhé straně se ocitl sám před Zatkoffem domácí Lander. Zatkoff se štěstím chytil.

31:10
    Malkin dobře vybojoval puk a byla z toho střela od Lovejoye.

30:13
    Komerční přestávka. Vhazování v útočném pásmu tučňáků.
    29:06 Daniel SPRONG - 1:1

29:06

Po nahrávce zpoza branky od Matta Cullena vystřelil z první DANIEL SPRONG a trefil přesně. Assistence: Matt Cullen, Sergej Plotnikov.

28:30
    Hra se vyrovnává a je to Pittsburg, který je teď v útočném pásmu.

27:01
    Crosbyho formace dobře zakombinovala a byla z toho nebezpečná střela právě Pittsburgského kapitána.

26:10
    Komerčí přestávka, která je vysvobozením pro hosty, kteří jsou z obdržené branky v šoku.

25:17
    Domácí teď na hřišti dominují, k další střele se dostal Davidson, ale nemířil přesně.

24:26
    Prucell před brankou tečoval vedle Zatkoffovi branky.

23:10
    Domáci jsou teď na koni a dostávají se do jedné šance za druhou.

22:10
    Nugent Hopkins mohl dát druhý gól Edmontonu po chybě Maaty ve vlastním pásmu.
    20:45 Oscar KLEFBOM - 1:0

20:45
    Edmonton právě vstřelil branku!

Domácí obránce OSCAR KLEFBOM si vzal puk projel do středního pásma a od mantinelu vystřelil pod břevno. Assistence: Benoit Pouliot, Nail Jakupov.

Trestné minuty: 2-4

V první třetině byli lepší hosté, kteří dokonce mohli jít do vedení, kdy v přesilovce skóroval Hornqvist, ale následná challenge odhalila těsný offside právě střelce branky. Domácí se především dostávali do šancí po ztrátách soupeře ve středním pásmu. Druhá třetina začne asi ve 20:00.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    V poslední minutě se dostal Pittburg znovu do šance, ale ani tentokrát góla nedal.

17:20
    Hosté jsou rozhodnutím rozhodčích zaskočeni a domácí mají šanci převzít iniciativu.

16:48

16:17
    Hosté sice vstřelili branku, ale domácí si vzali Challenge a ta odhalila offside.

14:48
    Za hákování je vyloučen domácí Hendricks. Doufejme, že se po pasaží bez vážnějších šancí nějakých dočkáme při přesilovce Pittsburgu.

13:20
    Nahození Eberleho chytá Zatkoff a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka číslo 2.