Česko
7:4 (4:1, 2:2, 1:1)
Švýcarsko
Sobota 07.11.2015, 17:00 • Zimní stadion Rokycany • Reprezentace do 16 let

Pro dnešek je to z Rokycan vše. Děkujeme Vám za pozornost a zítra u posledního utkání mezi oběma soupeři ve 13:00 na shledanou. (19:18:20)

Je za námi druhé ze tří utkání mezi českým a švýcarským týmem do šestnácti let. Češi zlepšili výkon oproti včerejšímu utkání a dokázali se hned sedmkrát prosadit. Švýcaři se v dnešním utkání sice prosadili hned čtyřikrát, ale utekl jim zejména začátek utkání, kdy inkasovali čtyři utkání v řadě.

Nejlepší hráči utkání:
    Jakub Lauko – Gian-Marco Wettter

59:47
    Janik Wyss se dostal ke kotouči, ale ke střele nebyl puštěn.

59:19
    Švýcaři mají kotouč ve své moci, ale musí se začínat od vlastní branky.

58:49
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcaři ještě v závěru korigují skóre utkání, když se z nenápadné akce prosadil VALENTIN NUSSBAUMER. Asistence: Jesse Tanner.

58:19
    Český tým v plném počtu.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, ale nejspíše i utkání.

57:53
    Českému týmu se povedlo vyhodit, ale puk se dotkl švýcarské střídačky. Vhazuje se ve středním pásmu.

57:25
    Český tým se i přes oslabení dostává do útočného pásma.

56:19
    Švýcaři dostanou šanci zahrát si přesilovou hru, vyloučen je za podražení Adam Charvát.

54:58
    Švýcaři nedokázali po buly udržet útočné pásmo a musí se rychle vrátit do svého pásma.

54:34
    Švýcarům se povedlo zavést kotouč do pásma, Kohlerova rána skončila mimo.

54:00
    Dobrá akce českého týmu, který se dokázal po rychlém přechodu středního pásma dostat před Charlina, tomu však pomohli obránci, kteří nepustili střelu ne jeho branku.

52:16
    Švýcaři po sedmém gólu trochu rezignovali a do útoku už se netlačí.

51:10
    Česko právě vstřelilo branku!
    Český tým využívá přesilovou hru. Souhru na jeden dotek zakončuje přesnou střelou z mezikruží MICHAL KVASNICA. Asistence: Matěj Blümel a František Klejna.

50:36
    Český pokračuje v přesilové hře, nyní se šestnáctce povedlo dostat do pásma.

50:30

50:00
    První polovina třetí třetiny je za námi, brankáři si nyní prohodí strany.

49:32
    Stéphane Patry vyloučen za vysokou hůl.

48:30
    Český tým bude hrát v oslabení, za hákování vyloučen Matěj Blümel.

47:41
    Český tým hraje v plném počtu.

47:05
    Švýcarsko pokračuje v marném dobývání útočného pásma, pokud už se tam někdo z hostujících hráčů dostane, tak se nedostane k zakončení.

46:44
    Švýcarsku se v přesilové hře vůbec nedaří, na Haase zatím ani jednou nevystřelili.

45:57
    Švýcaři hrají v plném počtu a nyní je čeká přesilová hra.

45:41
    Český tým se dopustil hry v šesti, dvouminutový trest odsedí Jan Jeník.

45:34
    Švýcarští mladíci se dostali v oslabení do útočného pásma a prověřili Haasovu pozornost.

44:56
    Českému týmu se povedlo dostat kotouč do branky, ale pro zásah vysokou holí není uznán.

43:57
    Dlouho se v plném počtu nehrálo. Za podražení dostává dvě minuty Janik Wyss.

43:41
    Švýcarsko v plném počtu.

43:30
    Českým mladíkům tato početní výhoda vůbec nevychází, znovu musejí pro puk k vlastní brance.

42:51
    Česká reprezentace se zatím v přesilovce nedokázala usadit v útočném pásmu.

41:41
    Za sekání je vyloučen na dvě minuty Nico Gross.

41:33
    Český tým nastěhován v útočném pásmu, ale zatím Charlina nedokázal ohrozit.

40:47
    Matěj Blümel se dostal s pukem do pásma, ale velmi rychle o něj přichází.

40:01

Poslední třetina se bude z rozhodnutí hlavního rozhodčího hrát dva úseky trvající deset. Toto opatření je kvůli snížené viditelnosti na hrací ploše.

Druhá třetina nám nabídla opět zajímavý hokej z obou stran pod mlžným oparem. Čeští mladíci přidali dvě branky, na které dokázali Švýcaři zareagovat také dvěma góly a v závěru třetiny byli lepším týmem, když Haase zaměstnávali více.

Zásahy brankářů ve druhé třetině:
    13 – 10

Další třetina začne přibližně v 18:42.

40:00

39:37
    Ještě jeden zásah si připisuje český brankář Radek Haas.

39:16
    Švýcaři v závěru opět podnikají útočný výpad, ovšem střelecký pokus od modré nebyl přesný.

39:00
    Poslední minuta druhé části právě začíná.

38:08
    Pena Triana zatáhl puk do útočného pásma, ale neměl komu by mohl přihrát.

37:38
    Čeští mladíci se dostali do útočného pásma, ale souhra a následná střela od modré nebyla přesná.

36:56
    Švýcaři sice nevyužili svojí šanci, ale stále se drží u kotouče.

36:07
    Švýcaři se dostali do přečíslení dva ne jednoho, Jesse Tanner však pálil mimo.

35:09
    Český tým se dostal po rychlé souhře před branku, Blümelova trefa končí na betonech Charlina.

34:15
    Od modré pálil kapitán Zábranský, jeho pokus skončil těsně vedle.

33:50
    Češi opět nastěhováni v útočném pásmu, ke střele se zatím nedostali.

32:33
    Ač by se mohlo zdát, že by to mohli Švýcaři už vzdát, tak opak je pravdou. Na rozdíl tří branek snižuje STÉPHANE PATRY. Asistence: Jesse Tanner.

31:26
    Matěj Blümel dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale z otočky minul branku.

30:41

30:07
    V oslabení se do brejku dostal Jakub Lauko, v zakončení se pokusil o střelu a minul branku.

29:20
    Českému týmu se daří v oslabení osvobodit vyhozením až k Charlinovi.

28:41
    Za nedovolené bránění potrestán útočník českého týmu Michal Kvasnica.

27:35
    Přesilová hra v podání českého týmu je využitá, když rychlou souhru zakončil TOMÁŠ KOBLÍŽEK. Asistence: Tomáš Dajčar a Jakub Lauko.

27:06
    Český tým v plném počtu a čeká jej krátká přesilovka.

26:23
    Ve hře ve čtyřech hráčích na obou stranách se dokázali prosadit švýcarští mladíci,, když rychlou akci MATHIEU VOUILLAMOZ. Asistence: Cédric Ducret.

26:10
    Švýcarů bylo na ledě šest, za což budou muset pykat. Dvě minuty za hráčskou lavici odsedí Yanick Stampfli.

25:25
    Vyloučený český obránce při sledování hry trefně poznamenal: "Vy z toho hokeje na trestné asi moc nemáte."

25:06
    Za držení protihráče je vyloučen český obránce Filip Bernáth.

24:44
    Český tým ve druhé třetině je opět aktivnější, Švýcaři se dostali k ohrožení branky prakticky jen během přesilovky.

23:46
    Gajarský se dostal podél hrazení až do střelecké pozice, Charlin si pohlídal prostor u tyčky.

23:29
    Češi v plném počtu.

23:00
    Švýcaři drží kotouč v útočném pásmu, ovšem teď jsou vytlačeni do rohu.

22:37
    Švýcaři jsou nastěhováni před Haasem, ten však zahsahovat nemusel.

21:29
    Za podražení je vyloučen český obránce František Klejna.

21:09
    Čeští mladíci vstupují výborně do druhé části, když rychlou kombinaci zakončil KAREL PLÁŠEK. Asistence: Matěj Blümel a Jan Jeník.

20:39
    Kohler se dostal mezi kruhy a prudkou střelou prověřil Haase.

20:20
    Švýcaři zavezli kotouč do útočného pásma, Hasse však neohrozili.

20:01

Mlha v Rokycanech už trochu polevila, sudí o přestávce nechali upravit led jen na sucho.

Je za námi úvodní část dnešního přátelského utkání, ve které panovala velká mlha, ve které ale diváci mohli vidět hned čtyři přesné zásahy z hokejek českých reprezentantů, jejich soupeři ze Švýcarska se dokázali prosadit pouze jednou.

Další třetina začne přibližně v 17:57.

Zásahy brankářů v první třetině:
    8 – 8

20:00

19:44
    Český tým se ještě v závěru jednou dostává do útočného pásma.

19:12
    Českému týmu se povedlo rychlé založení útoku. Zábranský našel rozjetého ADAMA GAJARSKÉHO, který překonává Charlina. Asistence: Libor Zábranský, Matěj Blümel.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první části.

17:27
    Český tým dnes zlepšil pohyb oproti včerejšímu utkání a je to velmi znát.

16:21
    Michal Kvasnica dokázal vyvést kotouč až do útočného pásma, ale k přesnějšímu zakončení se nakonec nedostal.

14:19
    Úplně jednoznačná první třetina nakonec nebude. Po rychlé souhře se z prostoru před brankou trefuje MIKA KIENER. Asistence: Mathieu Vouillamoz.

13:10
    Český tým se dostal k zajímavé souhře v útočném pásmu, ale chybělo lepší zakončení.

12:48
    Švýcaři se snaží vzpamatovat ze tří direktů od českého týmu, nyní se opět daří hostujícímu týmu dostat před Haase.

10:10
    Česko v plném počtu.

09:36
    Švýcaři se v přesilové hře zatím trápí, v útočném pásmu se nedokáží udržet příliš dlouho.

08:49
    Čeští mladíci skórují ve vlastním oslabení, kdy se do úniku dostal FILIP BERNÁTH a překonal Charlina. Bez asistence

08:10
    Český tým bude hrát v oslabení po útočném faulu. Dvě minuty za hákování dostává útočník Vojtěch Kropáček.

07:09
    Českému týmu se povedlo rychle zavést kotouč do útočného pásma a po souhře třetí formace se prosazuje MICHAL KVASNICA. Asistence: Štěpán Pokorný a Adam Gajarský.

06:34
    Český tým se ujal vedení a znovu se snaží dostat do útočného pásma.

05:43
    Český tým velmi rychle využívá přesilovou hru, když Charlina překonává VOJTĚCH KROPÁČEK. Asistence: Jakub Lauko a Tomáš Koblížek.

05:18
    Hra je nyní kvůli mlze přerušena, rozhodčí teď prakticky nevidí ani hráče.

05:18
    Dvě minuty za sekání pro švýcarského obránce Nica Grosse.

04:05
    Český tým operuje v útočném pásmu, ale Švýcaři zatím nepouštějí české mladíky ke střelbě.

02:51
    V Rokycanech panuje velká mlha, z některých míst na stadionu se dají jen stěží hráči identifikovat.

02:15
    Zakázané uvolnění stěhuje hru opět před českou branku.

01:33
    Švýcaři se dostali k zakončení, Haas chytá.

01:05
    Švýcaři se dostali k první střele na branku, Haas si s ní poradil.

00:34
    Švýcarům je pískáno zakázané uvolnění.

00:13
    Českému tým se povedlo dostat do útočného pásma, ale moc dlouho v něm národní tým nepobyl.

00:01

Začátek zápasu se o pár minut posune kvůli mlze, která v Rokycanech panuje.

Sestavy:

Česko: Haas (Dostál) – Zábranský, Dajčar, Malík, Bernáth, Had, Klejna, Charvát, Lokajíček – Koblížek, Lauko, Kropáček – Plášek, Blümel, Jeník – Kvasnica, Pokorný, Gajarský – Matiášek, Arnošt, Prošek.

Švýcarsko: Charlin (Schmid) – Ducret, Wyss, Henauer, Gross, Aebischer, Berni, Baraudum – Vouillamoz, Kiener, Stampfli – Haldimann, Pena Triana, Köhler – Patry, Nussbaumer, Tanner – Schwab, Wetter, Calzimiglia – Krayem.

Rozhodčí: Pražák, Šindler – Jelínek, Pešek.

Dnešní utkání bude druhé ze série tří utkání. To první se odehrálo včera a lépe skončilo pro český tým, který zvítězil 4:3, i když v prvních dvou třetinách tahal spíše za kratší konec provazu, ale v závěrečné třetině dokázali čeští mladíci skóre otočit ve svůj prospěch.

Česko – Švýcarsko 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
    Branky a nahrávky:
    19. Dajčar (Jeník, Kropáček), 37. Arnošt (Prošek), 46. Prošek, 51. Gajarský (Pokorný, Kvasnica) – 4. Pena Triana (Haldimann), 33. Schwab (Calzimiglia), 51. Haldiman (Pena Triana, Kohler)

Hezký sobotní večer ze zimního stadionu v Rokycanech. Českou reprezentaci do šestnácti let čeká druhý ze tří zápasů proti stejně starým hráčům Švýcarska. Pro oba týmy jde o druhou zápasovou zkušenost v letošní sezóně, před tím odehrál český i švýcarský tým pouze po jednom letním turnaji.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Vais

Branky a nahrávky: 6. Kropáček (Lauko, Koblížek), 8. Kvasnica (Pokorný, Gajarský), 9. Bernáth, 20. Gajarský (Zábranský, Blümel), 22. Plášek (Blümel, Jeník), 28. Koblížek (Dajčar, Lauko), 52. Kvasnica (Blümel, Klejna) – 15. Kiener (Vouillamoz), 27. Vouillamoz (Ducret), 33. Patry (Tanner), 59. Nussbaumer (Tanner)

Rozhodčí: Pražák, Šindler – Jelínek, Pešek